dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 50
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1000
  1. #21

    Domyślnie

    Ja też będę miała taki prysznic. Długo zastanawiałam się nad tym rozwiązaniem, kwestia odpływu, całej obudowy z kafelków itp. W końcu znalazłam brodzik "Koła" o wymiarach 80x120 i problem został rozwiązany. Łazienka ma 140 szerokości, dojdzie półeczka 20 cm i będzie super. Tylko drzwi do takiej kabiny b. drogie ok. 1000 zł.

  2. #22

    Domyślnie

    Mnie się całkiem podobało takie rozwiązanie prysznica jak na fotkach. Wydłużyłbym jedynie ściankę odgradzającą prysznic od reszty łazienki, bo przy tak krótkiej woda się trochę rozpryskiwała po całym pomieszczeniu, ale nie było to uciążliwe. [foto - mały pensjonat w Łebie]



    Slaw

  3. #23
    Guest

    Domyślnie luksfery

    Ja również mam ścianę z luksferów tzn. nie jest to kabina prysznicowa, ale obudowana z ścianek wanna. Tak więc biorąc prysznic robię to w wannie i nie chlapię przy okazji całej łazienki. W praktyce utrzymanie luksfer nie jest najprostsze- jak wszystko zresztą. Jednak dobre mleczko do czyszczenie (najlepsze do kuchenek ze stali nierdzewnej-ale nie pamiętam nazwy) załatwia brzydkie ślady po wodzie, które najbardziej widoczne są od wewnątrz . Na pewno nie czyszczę codziennie. Myślę, że o wiele łatwiejsze są w utrzymanie niż kabina prysznicowa z platstyki. Jak wcześniej takową miałam nie mogłam jej niczym doczyścić. W nowym donku będę miała kabinę z dwóch stron kafle a z jednej luksfery.

  4. #24
    Guest

    Domyślnie

    Korzystam już z mojej kabinyi moge powiedzieć że pomysł się sprawdził. Próg ma wysokość 10 cm, spadki do kratki ok 2%. Przy większych lepiej będzie spływać woda, u mnie chwile to trwa, ale jest O.K.

  5. #25

    Domyślnie

    A ja jestem zdecydowanie za szklaną kabiną prysznicową. Dwie tafle szkła raz w miesiącu przecieram specjalnym środkiem Ravaka i nie mam problemu z zaciekami. Nie bardzo moge sobie wyobrazić czyszczenie matowych, bo tylko takie mi się podobają, stawiających opór luksfer. Poza tym te fugi, spoiny a w nich gromadzący się kamień.
    Pustaki szklane przywołują mi komunistyczne wspomnienia z łazienek dzielonych od WC. Może to nie ten sam asortyment, teraz wybór luksfer jest ogromny, ale mimo wszystko- nie.
    Poza tym wydaje mi się, że luksfery szybko by mi się znudziły.

  6. #26

    Domyślnie Jak kładliście luksfery. Stosowaliście zbrojenie w fugach???

    Jak kładliście luksfery. Stosowaliście zbrojenie w fugach???
    GG

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał izat
    A ja jestem zdecydowanie za szklaną kabiną prysznicową. Dwie tafle szkła raz w miesiącu przecieram specjalnym środkiem Ravaka i nie mam problemu z zaciekami. Nie bardzo moge sobie wyobrazić czyszczenie matowych, bo tylko takie mi się podobają, stawiających opór luksfer. Poza tym te fugi, spoiny a w nich gromadzący się kamień.
    Pustaki szklane przywołują mi komunistyczne wspomnienia z łazienek dzielonych od WC. Może to nie ten sam asortyment, teraz wybór luksfer jest ogromny, ale mimo wszystko- nie.
    Poza tym wydaje mi się, że luksfery szybko by mi się znudziły.
    LUKSFERY - też nie dla mnie. Nie są ładne.Kojarzą mi się z przelotną na nie modą.
    Szukam rozwiązań bardziej uniwersalnych i delikatniejszych...
    cele budzą szacunek

  8. #28

    Domyślnie

    no dobrze, tez chcemy wybudować prysznic jak na zdjęciu wyżej, ale mamy problem z drzwiami do prysznica, bo bez drzwi to chyba będzie się za bardzo chlapać )

    Robiliście na zamówienie te drzwi, czy jakoś kombinowaliście z kabin?
    Wczoraj oglądalam katalogi i najtańsze są po .... 3 tys.
    Inne są, ale mają prowadnice, co mija się z celem. Najlepiej byłoby przymocować do ścianek wybudowanych ale takich nie widziałam.
    Może macie jakieś pomysły?
    m.

  9. #29

    Domyślnie

    magero, kupowalem same drzwi do prysznica, gdyz mam po prostu scianke kartonowo-gipsowa oblozona kafelkami

    drzwi szklane ravaka kosztowaly bodajze 1200 czy 1300 pln
    kabiny, ktore dobrze wygladaja, kosztowaly majatek, np 4 tys stad ta scianka
    pozdrawiam
    TK

  10. #30

    Domyślnie

    Kupilismy z mężem bardzo ładną ( na mój gust ) kabinę szklaną , otwieraną wloskiej firmy Italprod za 1100 zł oraz drzwi do prysznica tej samej firmy równiez otwierane ( bez rolek , na zawiasach) za 500 zł. Polecam
    Pozdrawiam

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał magero
    no dobrze, tez chcemy wybudować prysznic jak na zdjęciu wyżej, ale mamy problem z drzwiami do prysznica, bo bez drzwi to chyba będzie się za bardzo chlapać )

    Robiliście na zamówienie te drzwi, czy jakoś kombinowaliście z kabin?
    Wczoraj oglądalam katalogi i najtańsze są po .... 3 tys.
    Inne są, ale mają prowadnice, co mija się z celem. Najlepiej byłoby przymocować do ścianek wybudowanych ale takich nie widziałam.
    Może macie jakieś pomysły?
    m.
    Witam
    Nazwy firmy nie pamiętam, ale już prawie się zdecydowaliśmy na drzwi do prysznica montowane do wymurowanych ścian bez prowadnic tylko na zawiasach z ładnym szkłem. Oglądałem w katalogu w firmie Genbud przy ul Nowowarszawskiej (za Węglówką).
    Pozdrawiam


    Deha z Podlasia

  12. #32
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki bardzo, od razu mi się humor poprawił.

    m.

  13. #33
    jerrystp
    Guest
    jerrystp

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie, jak wykańczacie tę ściankę z pustaków szklanych od czoła, płytki szklane po 50zł za sztukę nie wchodzą w rachubę.
    Pozdrawiam
    Jerry

  14. #34

    Domyślnie

    jerry,
    znalazłem na Bartyckiej płytki szklane w różnych kolorach, lustrzane, błyszczące lub matowe po kilka zł za sztukę (chyba coś ok 5), sam byłem zaskoczony. Nie pamiętam juz numeru pawilonu, ale znalazłem bez problemu. Ja zastosowałem lustrzane i bardzo mi się to podoba.

    pozdrowienia

  15. #35

    Domyślnie

    biorac prysznic w lazience z lukserow w moim domu, czesto mowie do siebie: ..ale z Ciebie Paweł gosc, ze zrobiles sobie taka lazienke, teraz tesc w bloku w swojej kabinie prysznicowej obija lokcie na szkle .....
    nigdy wiecej kabin prysznicowych, szkoda łokci

  16. #36

    Domyślnie

    Co to za kabina w której obija się łokcie?

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Nulla

    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    94

    Domyślnie

    My mamy kabinę pięciokoątną z otwieranymi ( nie rozsuwanymi) drzwiami Sanplastu wraz z brodzikiem kabina jest super bez problemu mieszczą sie dwie osoby, część szkała jest zmatowiona więc nie czuje się jak na wystawie a na dodatek ma bardzo przystępną cenę, czyści się bardzo łatwo bo nie ma kółek ani prowadnic , my używamy płynu do kabin LOC Amway po prostu po kąpieli spryskujemy szkło i nie ma żadnych zacieków ani śladów po mydle polecam

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał paj^
    biorac prysznic w lazience z lukserow w moim domu, czesto mowie do siebie: ..ale z Ciebie Paweł gosc, ze zrobiles sobie taka lazienke, teraz tesc w bloku w swojej kabinie prysznicowej obija lokcie na szkle .....
    nigdy wiecej kabin prysznicowych, szkoda łokci

    czy to ten sam Paj^ co na pl.biznes.wgpw? pozdrowionka od Samaela, tutaj jako TK
    pozdrawiam
    TK

  19. #39
    Guest

    Domyślnie

    tak TK, udzielam sie na 2 grupach, tutaj jako budujacy domek

    a kabina w bloku normalna szklana 90 cm, polokragla

  20. #40

Strona 2 z 50

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony