dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 50
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1000
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A jak się montuje zawiasy drzwi do luksferów? Jakoś nie bardzo mogę sobie to wyobrazić.
    I jak jest zbudowany brodzik, żeby woda się nie lała na wylewkę?

  2. #42

    Domyślnie

    Ten temat nas również interesuje. Nam też się podoba kabina ze ścianką murowaną. Tylko chyba nie z luksferów. Co do drzwi, to chyba jak ktoś wyżej pisał, takie szklane na zawiasach mocowanych do ściany. Czy ktoś ma inny pomysł niż kupienie gotowych drzwi szklanych?. A i powiedzcie coś wiecej o brodzikach w takiej kabinie. Czy stosujecie brodziki? Czy może dno też z kafelków? A może z czegoś innego? I jak, jeśli brak brodzika, poradziliście sobie z odpływem?
    Pozdrawiam

    Marzek

  3. #43

    Domyślnie

    Ja też planuję taką kabinę!

    Odplyw planuję w obrębie wylewki, mozna zrobić tam syfon (trzeba kupić specjalny do takiego celu - widziałem odpowiedni chyba w Castoramie).
    Ja chyba syfon zrobię pod stropem poniżej. W razie jakichkolwiek będę miał łatwiejszy dostęp.

    Z tego co wiem to w celu zabezpieczenia wylewki należy pod płytki terakoty, glazury położyć preparat izolacyjny zwany "folią w płynie". Nie podam nazwy handlowej, bo jeszcze nie szukałem w sklepach. Ponadto należy zaimpregnować fugi.
    Pozdrawiam serdecznie

    Paweł
    ____________________________________________
    Jak się pracuje młotem pneumatycznym to nie ma miejsca na 'undo' !!!

  4. #44

    Domyślnie

    Acha , zapomniałem podać, że opisuję rozwiązanie polegające na kabinie bez brodzika: wszystko z glazury/terakoty i luksferów. W takim wypadku należy zrobić próg lub duży spadek w kierunku odpływu.
    Pozdrawiam serdecznie

    Paweł
    ____________________________________________
    Jak się pracuje młotem pneumatycznym to nie ma miejsca na 'undo' !!!

  5. #45

    Domyślnie

    A my mamy brodzik "Koła" o wymiarach 80x120.

  6. #46

    Domyślnie Czy kabina prysznicowa z plastiku moze sie odksztalcic?

    Jak wyzej - u mnie odksztalcila sie (albo tez "odksztalcil" ja hydraulik w czasie montazu, tylko to przeoczylem) po ok. 2 tygodnich uzytkowania jedna ze scianek mocowanych na sztywno do sciany - konkretnie odksztalcil sie plastik w gornej czesci kabiny). Kabina z niskiej polki, polokragla narozna Sanitec. Czy to moglo byc spowodowane wysoka temp. wody czy tez nieprawidlowym montazem? Jak to mozna poprawic i czy w ogole mozna?

  7. #47

    Domyślnie Re: Czy kabina prysznicowa z plastiku moze sie odksztalcic?

    witam. wysoka temperatura oczywiscie mogla odksztalcic tworzywo. ale jest pytanie - jak wysoka? na 100% nie taka jaka masz z wody pod prysznicem, bo gdybys w takiej sie wykapal, to raczej nie pisalbys tego posta

    gdybym ja byl sprzedawca to wysmialbym cie podczas reklamacji.
    raczej jest to odksztalcenie mechaniczne powstale przy montazu, transporcie lub jakichkolwiek innych warunkach. ale nie temperatura w kabinie lub jej otoczeniu.

    jak to poprawic? >> a jakie to odksztalcenie?
    najprawdopodobniej trzeba poprosic producenta o doslanie nowej scianki. tj jej wypelnienia lub samego profilu. wszystko zalezy od konstrukcji.
    co do sposobu naprawy-jesli odksztalcenie pozwala na takie zachowanie, nagrzewnica np. bosch taka na np 800 st i lekkie podgrzewanie i doginanie. ale nie bedzie to prosta sprawa. przegrzanie tworzywa moze sie poprostu skonczyc jego zniszczeniem

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pajen1

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    5

    Domyślnie kabina prysznicowa

    Witam wszystkich forumowiczów.Chciałbym spytać czy spotkała kogoś historia podobna do mojej.Otóż tydzień temu ok.godz.23 "wystrzeliły" drzwi mojej kabiny prysznicowej.Ponieważ byłem w tym czasie w domu sam, jestem pewny że nikt nikt ich nie potłukł.Po prostu
    same się rozleciały w drobny mak.Czy ktoś miał podobne zdarzenie?
    PS:Kabina służyła nam cztery miesiące.

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pajen1

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    5

    Domyślnie kabina prysznicowa

    Witam wszystkich forumowiczów.Chciałbym spytać czy spotkała kogoś historia podobna do mojej.Otóż tydzień temu ok.godz.23 "wystrzeliły" drzwi mojej kabiny prysznicowej.Ponieważ byłem w tym czasie w domu sam, jestem pewny że nikt nikt ich nie potłukł.Po prostu
    same się rozleciały w drobny mak.Czy ktoś miał podobne zdarzenie?
    PS:Kabina służyła nam cztery miesiące.

  10. #50

    Domyślnie

    Było coś o tym na forum poszukaj w wyszukiwarce

  11. #51

    Domyślnie

    Znajomi tak mieli - kabina źle zamontowana i w wyniku naprężeń pęka
    pozdrawiam

  12. #52
    Guest

    Domyślnie

    jakie było mocowanie drzwi ? jaka kabina ? czy montowałeś zgodnie z instrukcja zachowując zalecane odległości ?

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Możliwe.
    Kieliszki stojace w barku nie dotykane też się mogą rozleciec (bez zartow).
    Przyczyna bylo wewnetrzne naprezenie szkla. Tylko skad sie ono wzielo?

    Moze to byc zle fabryczne odprezenie materialu (chyba tu troche mniej prawdopodobne. Tam stosuje sie szklo hartowne i stad chyba juz sama technologia narzuca rezimy,a le za malo o tym wiem.

    Drugie, ze w montazu powstalo jakies naprezenie w szybie, ktore sobie ulzylo w jakims tam momencie.

  14. #54

    Domyślnie Re: kabina prysznicowa

    Cytat Napisał pajen1
    Witam wszystkich forumowiczów.Chciałbym spytać czy spotkała kogoś historia podobna do mojej.Otóż tydzień temu ok.godz.23 "wystrzeliły" drzwi mojej kabiny prysznicowej.Ponieważ byłem w tym czasie w domu sam, jestem pewny że nikt nikt ich nie potłukł.Po prostu
    same się rozleciały w drobny mak.Czy ktoś miał podobne zdarzenie?
    PS:Kabina służyła nam cztery miesiące.
    prawdopodobnie były uszkodzone wcześniej, tylko w ogóle tego nie było widać. u mnie było tak z oknem. na szybę zleciał młotek i niby nic się nie stało. a za dwa dni - trach. oczywiście wymienili bez szemrania (największa szyba w chacie he he)

  15. #55

    Domyślnie

    Jedną z definicji szkła można streścić: ciecz o bardzo wysokiej lepkości. Podejrzewam, że szkło w Twoich drzwiach było ze szkła hartowanego, czyli takiego w którym są naprężenia wewnętrzne. Tafla takiego szkła, gdy pęka nie rozpada się na ostre kliny tylko na drobne, nie kaleczące kawałki. Prawdopodobnie w Twojej szybie naprężenia te były zbyt mocne i szkło rozpadło się samoistnie. Tan sam mechanizm był we wzmiankowanych kieliszkach. Jeśli to wytłumaczenie nie wystarczy to pozostają tylko „duchy”.
    ppp.j

  16. #56

    Domyślnie Kabina prysznicowa Aquaform

    Czy ma ktoś doświadczenia albo zasłyszane opinie na temat kabin prysznicowych firmy Aquaform? Jestem na kupnie kabiny JAVA w białym profilu z przeźroczystym szkłem, 80x80. Będę wdzięczny za Wasze opinie.

  17. #57

    Domyślnie Szukam: kabina + brodzik za ok. 3.000 PLN

    Szukam: Kabina + brodzik za ok. 3.000 PLN.

    Parametry, jakich szukam:
    90x90, półokrągła, gładkie szkło, głęboki brodzik,
    rozsuwane drzwi, chromowe wykończenie,
    jak najmniej elementów dodatkowych w mocowaniu szyby,
    najlepiej podobna do tej:


    Co byście polecili?
    MG

  18. #58

    Domyślnie

    Szukaj w sklepach.Tu nikt kabin nie sprzedaje.

  19. #59

    Domyślnie

    Być może nie sprzedaje, ale może widział- kupował itd.

    Tak samo mozna powiedzieć że nikt tutaj nie sprzedaje piecy, dachowki czy innych materiałów.
    Ja sądzę ze mój poprzednik miał po prostu zły dzień skoro zdecydował się na taką miłą odpowiedz.
    Pozdrawiam
    Będę mieszkał kiedyś w domku pod lasem, choćby miał to być wóz Drzymały.

  20. #60

    Domyślnie

    http://www.ravak.pl/?page=rapier1

    Nie przejmuj się pierwszą odpowiedzią , pattaya to typowy nabijacz postów , musiał coś napisać to napisał.

Strona 3 z 50

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony