dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 241 z 258
Pokaż wyniki od 4.801 do 4.820 z 5150

Temat: KULINARIA

  1. #4801
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    Kazdy moze sobie sprawdzic w domu czy np. baban byl pryskany srodkami chemicznymi, i zainkasowac kilka milionow dolarow jakby był pryskany, a jest sprzedawany ze nie byl.
    Tu pełna zgoda. Sam tak zainkasowlem, bagatela 3 mln dolarów, bo mandarynka jaką kupiłem okazało się że ma ślady chemicznego środka konserwujacego. Za banany jeszcze więcej można dostać.


    I nie porównuj odpływu, do transportu. Bo to tak jakbyś porównywal opalanie się na plaży do podróży ciasnym tramwajem

  2. #4802
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Tu pełna zgoda. Sam tak zainkasowlem, bagatela 3 mln dolarów, bo mandarynka jaką kupiłem okazało się że ma ślady chemicznego środka konserwujacego. Za banany jeszcze więcej można dostać.
    No i super Teraz gdy będziesz miał ochotę na świeże krewetki (lub banana - transport do mej kuchni to około 2 minuty), to zapraszam do siebie. Jeżeli jednak chciałbyś te 3 mln zaoszczędzić dla następnych pokoleń, pozostań przy diecie ziemniaczano - jabłkowej
    VW również wymieniłeś na nowego ? ... była okazja
    Cieszy mnie niezmiernie, że świadomość konsumencka wzrasta.
    Smuci mnie gdy czytam o spiskach "oszust za każdym rogiem"

    ... z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że "wiesz co jesz"
    unde venis et quo tendis

  3. #4803
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Tu pełna zgoda. Sam tak zainkasowlem, bagatela 3 mln dolarów, bo mandarynka jaką kupiłem okazało się że ma ślady chemicznego środka konserwujacego. Za banany jeszcze więcej można dostać.


    I nie porównuj odpływu, do transportu. Bo to tak jakbyś porównywal opalanie się na plaży do podróży ciasnym tramwajem
    Nie moja wina, ze maja takie prawo a nie inne.

    Mylisz sie, ostrygi nie przewozi sie na sucho i cieplo. Moga byc swieze kilka dni po wyciagnieciu z ocaeanu, nawet w Lincoln stolicy Nebraski, a jest w srodku USA daleko od oceanow(2500-3000km). Na stoisku rybnym w duzej sieciowce.

    ps zawsze wysylam do PL jak jade. Jak w sam raz na mandarynki w PL.

    W USA uzywam tylko do usuwania powloki woskowej.



    Ostatnio edytowane przez Władca Przysmaków ; 03-01-2020 o 20:31 Powód: plus zdjecie

  4. #4804
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Z ostrygami pół roku na farmie obcowałem. Coś o tym wiem tym bardziej mój szef który twierdził że ostryga się stresuje podczas podróży i smak wszelkich ostryg jakie próbował w restauracjach był okropny. Może takie zboczenie zawodowe miał...
    Ale tu nie ma co porównywać ostrygi prosto z morza nie są dostępne dla nikogo oprócz tych co mieszkają blisko takiej farmy. Reszta musi zadowolić się "świeżą" ostryga która była wylowiona ileś dni temu i podróżowała długo tu i tam.
    Akurat ostryga to ekstremalny przykład bo tego gluta jemy żywego i jest bardzo podatny na utratę świeżości.
    Francja, Irlandia, tam są farmy ostryg, masz większą gwarancję jakości.
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 03-01-2020 o 21:04

  5. #4805
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Z ostrygami pół roku na farmie obcowałem. Coś o tym wiem tym bardziej mój szef który twierdził że ostryga się stresuje podczas podróży i smak wszelkich ostryg jakie próbował w restauracjach był okropny. Może takie zboczenie zawodowe miał...
    Ale tu nie ma co porównywać ostrygi prosto z morza nie są dostępne dla nikogo oprócz tych co mieszkają blisko takiej farmy. Reszta musi zadowolić się "świeżą" ostryga która była wylowiona ileś dni temu i podróżowała długo tu i tam.
    Akurat ostryga to ekstremalny przykład bo tego gluta jemy żywego i jest bardzo podatny na utratę świeżości.
    Francja, Irlandia, tam są farmy ostryg, masz większą gwarancję jakości.
    Przyznaję, że nie bardzo rozumiem Twój problem ... przejdź na menu ziemniaczane z pola sąsiada (być może nawet już na takim jesteś) i Twoje problemy na temat niestosownego transprtu produktu znikną natychmiast ... nie turbuj się więcej ... wiesz lepiej i tego się trzymaj

    ps - ostrygi (świeże) jadam w nadbrzeżnej restauracji (jeżeli w domu to dostarczane są po połowie w suchym lodzie - różnicy nie odczuwam) ... ale być może Ty, jako ekspert od transportu "owoców morza" (w końcu byłeś całe pół roku w tej branży) natychmiast wiesz "co w trawie piszczy" i wiesz gdzie ktoś próbuje Ciebie oszukać.

    Smaczności życzę (i tropienia przekrętów w branży kulinarnej - to może być bardzo intratne - szczególnie jeśli chodzi o ostrygi, bo na cytrusach znasz się niwiele ... choć być może się mylę i jesteś ekspertem również w tej dziedzinie)
    unde venis et quo tendis

  6. #4806
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Jak się skończyła to drugorzędne w tym przypadku. Przykład vw podałem że każdy może nas oszukiwać dla zysku, nawet taki niby szanowany gracz jak vw, a co dopiero jakieś plantacje z Gwatemali.
    Co do mrożenia, tak znam taki proces. Jednak w przypadku owoców morza to cały bajer jest w tym żeby były świeże. To musi być super świeże na zasadzie że jest połów rano leci samolot do Londynu i wieczorem są serwowane na stołach w dobrych knajpach.

    Z doświadczenia wiem że akurat crab claw mrożone są jak najbardziej akceptowalne. Małże, czy tym bardziej ostrygi to już średnio
    Pracowałeś przy owocach morza i nie zainteresowałeś się bliżej ich dystrybucją i możliwościami ich przechowywania i transportu???
    Co do muli. Właśnie w Sylwestra przygotowywałem gościom prawie 3 kg ŻYWYCH muli. Napisałem "prawie 3kg" dlatego, że na zakupione 3 kg, zaledwie kilka sztuk było martwych albo dogorywających. Normalna sprawa nawet na wybrzeżu, tuż przy farmie. Sprawdza się to banalnie prosto, wszelkie otwarte małże obstukujesz parokrotnie jakąś łyżką czy nożem i te które się nie zamykają-wyrzucasz, są martwe albo prawie martwe. Tak postępuje się w każdej kuchni, niezależnie czy do wybrzeża z mulami jest 10 czy 500km.
    Smak muli zależy głównie od okresu (pory roku), jakości wody i jakości pokarmu, odległość nie ma większego znaczenia. Podobnie ostrygi, jeśli są żywe-to zawsze są świeże.
    Co do bananów. Żadnego robotnika z Gwatemali oczywiście nie obchodzi jakość bananów, bo co go obchodzi. Ale obchodzi dystrybutora (importera), bo to on ponosi konsekwencje nie spełnienia wymagań żywności organicznej i to dystrybutor zapłaciłby ogromne pieniądze za oszukiwanie konsumentów. W USA to są poważne kwoty i problemy, dowodem historia VW i jego ogromne straty za oszustwo w tym kraju.

  7. #4807
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Miałem tą rzadką sposobność pracować w tak nietypowym miejscu jak farma ostryg i przekazałem tu wam to co mówił mój szef. Człowiek który hoduje ostrygi od drugiego pokolenia. Ostrygi wg niego się stresuje w podróży i że wszystkie ostrygi jakie jadł w knajpach nie miały co się równać do tych prosto z morza.

    Najlepsze ostrygi jakie jadłem były w okresie zimowym.
    Pełne takiego mleczka w środku w jakimś specjalnym stadium rozwoju.
    Smacznego życzę wszelkich owoców morza sam je też uwielbiam a zupa typu chowder to moja specjalność na każdą wigilię.

    Na statku typu trawler lowiacym krewetki na morzu irlandzkim też robiłem osobiście kułem lód więc proszę nie pisać że nie znam się na dystrybucji hahah
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 03-01-2020 o 22:51

  8. #4808
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Pomysł na śniadanie ze sklepu nie mylić z pociągiem i samolotem.







    Produkty znajdują się w tej tajnej liście.




  9. #4809
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Widzę, że Redakcja (lub któryś z moderatorów) uwzględnili Twój "płacz" i skasowała całą z Tobą "dyskusję" którą w tym wątku nawiązałeś wraz ze swym wielbicielem
    Brawa dla Redakcji (lub moderatora)
    Czas na następny wątek gdzie forumowicz NS jest poniewierany w zwiàzku ze swymi niezmiernie kulturalnymi wypowiedziami:
    https://forum.muratordom.pl/showthread.php?156763-Alarm-warto-zakładać-czy-nie
    Cenzuro, do dzieła ... proponuję przeglądać wszystkie wątki z wpisami NS-a ... zawsze ktoś go szkaluje i podważa jego wiedzę jak również "odnosi się wulgarnie" do Jego osoby na Jego jak niezmiernie kulturalne wpisy
    To "forum" staje się coraz bardziej zabawne
    unde venis et quo tendis

  10. #4810
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Pomysł na śniadanie ze sklepu nie mylić z pociągiem i samolotem.







    Produkty znajdują się w tej tajnej liście.



    Serio? Czy to jakis dowcip? Okropnie to wyglada, jak pasza dla swin.

  11. #4811
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Zabieram sie za sniadanie, czyli pasta z pieczonego dzikiego lososia.




    Juz dochodzi ...









    Robimy tak jak kazda paste do grzanek lub tostow. Proste jak drut. Bęc!


    Ostatnio edytowane przez Władca Przysmaków ; 11-01-2020 o 16:56 Powód: plus zdjecie

  12. #4812
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    WP, skromnie i smacznie ... taka powinna być nasza dieta i menu

    ... u mnie dziś śniadanie również niezmiernie proste i skromne, aczkolwiek smakowite
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1578861316485.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	439322
    gravlax (cieszy się ostatnio powodzeniem w mej kuchni) i avocado (bardzo ze sobą się kochają), dwie kromeczki ciepłej jeszcze bułki paryskiej z masełkiem uzupełniają to towarzystwo

    ... później już, trochę nietypowa zupa grzybowa ...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200112_153622.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	99,6 KB
ID:	439323
    Został wywar grzybowy z suszonych prawdziwków (z częścią grzybów), dodałem: ziemniaka, marchwi, pietruszki i selera oraz podsmażone portabello (których trochę pozostało po wczorajszej kolacji), przyprawiłem po ugotowaniu tartymi serami: Provolone, Romano, Fontina i Asiago oraz dodatkowo ukwaszonej kremówki. Zupa była bardzo przyzwoita.

    Pozostaję ze smakowitymi pozdrowieniami
    unde venis et quo tendis

  13. #4813
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Dziś, ozorek wołowy z pieczarkami

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1579556020053.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	77,7 KB
ID:	439700
    ... peklujemy, gotujemy, ściągamy skórę ...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1579556013747.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	84,9 KB
ID:	439702
    ... sos, świeże pieczarki, suszone grzyby, cebula, nać pietruszki (wywar z gotowania ozorka i czerwone wytrawne wino)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1579556007973.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	439703
    ... ugotowany jęzor w grube kawałki

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1579556002771.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	439704
    ... pokrajany ozór do sosu (10 minut)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1579555992724.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	54,8 KB
ID:	439705
    ... podaję na ziemniakach z marchewką, pietruszką i świeżo tartym chrzanem

    smakowicie pozdrawiam
    unde venis et quo tendis

  14. #4814
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Szybkie, skromne i smaczne drugie śniadanie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1580919863360.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	440457
    ... bardzo lubię omułki "prosto z patelni", w czoskowym maśle i winie

    smakowicie pozdrawiam
    unde venis et quo tendis

  15. #4815
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Czy ktoś przygotowywał rydze z tego źródła;
    https://twoja-gazetka.pl/makro-gazetki/gazetka-47443-37
    Mimo że w mojej zamrażarce leży trochę osobiście zebranych borowików, to chodziły za mną rydze. Wczoraj zakupiłem, dzisiaj udusiłem na maśle i...wyrzuciłem do kosza. Nie dały się zjeść, były gorzkie, obawiałem się zatrucia. Szczerze pisząc, to nawet nie pachniały jak rydze. Te, które pamiętam osobiście zebrane, tak ok. 6-8 lat temu, to była rozkosz dla nosa i podniebienia, te z Makro nie miały z nimi nic wspólnego.
    Zjadłem chyba z cztery i obym się nie zatruł.

  16. #4816
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Czy ktoś przygotowywał rydze z tego źródła;
    https://twoja-gazetka.pl/makro-gazetki/gazetka-47443-37
    Mimo że w mojej zamrażarce leży trochę osobiście zebranych borowików, to chodziły za mną rydze. Wczoraj zakupiłem, dzisiaj udusiłem na maśle i...wyrzuciłem do kosza. Nie dały się zjeść, były gorzkie, obawiałem się zatrucia. Szczerze pisząc, to nawet nie pachniały jak rydze. Te, które pamiętam osobiście zebrane, tak ok. 6-8 lat temu, to była rozkosz dla nosa i podniebienia, te z Makro nie miały z nimi nic wspólnego.
    Zjadłem chyba z cztery i obym się nie zatruł.
    Kurki mrożone też są dla mnie gorzkie jak cholera

  17. #4817
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Tzw. irlandzkie śniadanie. Jest bardzo szybkie do wykonania, bardzo smaczne i bardzo skromne. Palce lizać!




  18. #4818
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    ... a tymczasem

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1586083282450.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	67,6 KB
ID:	442619
    przepiórki pieczone z zielonym pomidorem i wędzonym boczkiem, z dodatkiem pieczonej papryki, buraczków i czerwonej cebuli z czosnkiem duszonej w czerwonym winie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1586083332940.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	66,1 KB
ID:	442620
    ... pomidory jeszcze zielone niestety
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1586083383806.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	52,7 KB
ID:	442621
    są również i lekkie przekąski w ciągu dnia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1586083350841.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	49,2 KB
ID:	442622
    trochę również wędzimy ...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1586083356742.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	34,3 KB
ID:	442623
    ... gdyż dobre mięsko nigdy nie jest złe

    Pozdrawiam Wszystkich smakowicie w tym nieciekawym czasie.
    unde venis et quo tendis

  19. #4819
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    ... a tymczasem

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1586083282450.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	67,6 KB
ID:	442619
    przepiórki pieczone z zielonym pomidorem i wędzonym boczkiem, z dodatkiem pieczonej papryki, buraczków i czerwonej cebuli z czosnkiem duszonej w czerwonym winie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1586083332940.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	66,1 KB
ID:	442620
    ... pomidory jeszcze zielone niestety
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1586083383806.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	52,7 KB
ID:	442621
    są również i lekkie przekąski w ciągu dnia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1586083350841.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	49,2 KB
ID:	442622
    trochę również wędzimy ...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1586083356742.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	34,3 KB
ID:	442623
    ... gdyż dobre mięsko nigdy nie jest złe

    Pozdrawiam Wszystkich smakowicie w tym nieciekawym czasie.
    No i widzisz jak można sterować podświadomością.Jak widać i Twoją także. Rozumiem ,że to przegląd lodówki jak Ci którzy z niej potrafią coś zdalnie wyczarować dla tych co murem siedzą w domach. Zaiste bardzo proste kompozycje Pawle.

  20. #4820
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    No i widzisz jak można sterować podświadomością.Jak widać i Twoją także. Rozumiem ,że to przegląd lodówki jak Ci którzy z niej potrafią coś zdalnie wyczarować dla tych co murem siedzą w domach. Zaiste bardzo proste kompozycje Pawle.
    Niczym nie "steruję" (ani nie uważam, że ktokolwiek steruje moją "podświadomością")
    Ponadto nie jest to "przegląd lodówki" ... wszystko mam dostarczane świeże do domu z lokalnego sklepu (listę zakupów wysyłam stosowną aplikacją).
    Zgadzam się, iż dania są proste, yjednakże smaczne i takie jakie lubimy.
    unde venis et quo tendis

Strona 241 z 258

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony