dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 50
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 987
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie Stek, w końcu można...

    Można w końcu kupić w Polsce przyzwoite mięso na stek. Pojawiło się i np w Makro i w sieciówkach. Z moich dotychczasowych doświadczeń spróbowałem (minimum dwa razy):
    Stek z antrykotu firmy Beefmaster ( w Makro) Soczysty i wystarczająco miękki by dało się go bez problemu pogryźć. Niestety smakowo trochę bez wyrazu.
    Stek z antrykotu z Sokołowa (Biedronka). Wyglądał apetycznie, mięso poprzerastane, 21 dni sezonowany w 1 st C. Smaczny i soczysty, za to dla równowagi twardy.
    Stek brazylijski (Lidl) Bardzo smaczny i soczysty ale, mimo sezonowania twardy.
    Tyle na razie. Teraz szykuję się na argentyńskiego angusa z Makro. Kolejne opinie dodam wkrótce.

    Steki przyrządzam na medium rare, z przypraw pieprz przed, sól w trakcie i nic więcej. Patelnia grillowa, bez smarowideł.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Z Auchan OK. Made in Germany.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    W Makro warto kupić polędwicę wołową z Sokołowa. Boska.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #4
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Można w końcu kupić w Polsce przyzwoite mięso na stek. Pojawiło się i np w Makro i w sieciówkach. Z moich dotychczasowych doświadczeń spróbowałem (minimum dwa razy):
    Stek z antrykotu firmy Beefmaster ( w Makro) Soczysty i wystarczająco miękki by dało się go bez problemu pogryźć. Niestety smakowo trochę bez wyrazu.
    Stek z antrykotu z Sokołowa (Biedronka). Wyglądał apetycznie, mięso poprzerastane, 21 dni sezonowany w 1 st C. Smaczny i soczysty, za to dla równowagi twardy.
    Stek brazylijski (Lidl) Bardzo smaczny i soczysty ale, mimo sezonowania twardy.
    Tyle na razie. Teraz szykuję się na argentyńskiego angusa z Makro. Kolejne opinie dodam wkrótce.

    Steki przyrządzam na medium rare, z przypraw pieprz przed, sól w trakcie i nic więcej. Patelnia grillowa, bez smarowideł.
    Oni tego nie zrozumieli..Ja tam poczekam na efekty ,a co.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Kolejny stek firmy beefmaster tym razem z rostbefu. Soczysty, w miarę kruchy ale smak, podobnie jak ten z antrykotu tej samej firmy taki sobie.
    Spróbowałem też argentyńskiej rib eye (antrykot). Nie wiem czy to był angus ale smaczne to było (może sugestia ). Nie był bardzo kruchy, lecz z gryzieniem nie było problemu. Cena za to powala. Niestety spróbowałem tylko raz, bo argentyńska wołówka wzięła i z Makro znikła.
    Nie wiem jak inni miłośnicy steków ale uważam, że cały smak steka uwidacznia się po posoleniu i popieprzeniu. Nic więcej z przypraw nie jest potrzebne. Próbowałem już kilku patentów typu masełko na koniec ale moim zdaniem to tylko zabija smak.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    W Makro warto kupić polędwicę wołową z Sokołowa. Boska.
    Nigdy jeszcze nie jadłem steków z polędwicy To się w ogóle nadaje?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Ja nie Nefer, ale odpowiem - polędwica wołowa jak najbardziej nadaje się na stek Ta z Sokołowa rzeczywiście - wg mnie- dobra


  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    polędwica wołowa to popularny "Filet Mignon" (również: Tenderloin Steak") grubość tego steak'a powinna wynosić od 3 do 5 cm,
    najlepszy jest średnio wysmażony

    ps - najlepsza wołowina jest z krów rasy Wagyu ale Angus również przyzwoity
    mięso na steak'i musi być sezonowane (najlepiej na sucho)
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 30-08-2014 o 00:53
    unde venis et quo tendis

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    polędwica wołowa to popularny "Filet Mignon" (również: Tenderloin Steak") grubość tego steak'a powinna wynosić od 3 do 5 cm,
    najlepszy jest średnio wysmażony

    ps - najlepsza wołowina jest z krów rasy Wagyu ale Angus również przyzwoity
    mięso na steak'i musi być sezonowane (najlepiej na sucho)
    Z polędwicy jeszcze nie robiłem. Trzeba spróbować. Problemem którego pewnie Chef nie znasz jest w Polsce mięso, które po smażeniu dałoby się pogryźć. To co sprzedają w sklepach to żartobliwie mówiąc krowina. Ani smaku ani kruchości. Sezonowanie nie pomaga. Dlatego założyłem temat. Pojawiły się w sklepach steki z ras mięsnych. Reklamowane jako "kruche", "sezonowane". Nie wszystkie jak sprawdziłem odpowiadają reklamie. Najlepsze do tej pory (kruche) steaki z Beefmaster mają nijaki smak. Nie wiem co to za mięso, bo nie podają ale jakoś brakuje im wyrazistości. Spróbuję tych firm ile dopadnę.
    Angus pojawił się w Makro ale znikł, pewnie ze względu na cenę. Wagyu można kupić na zamówienie ale to jak i inne dostępne zostawiam sobie na koniec. Na razie koncentruję się na tym co w sklepach.
    Tu, korzystając z okazji chciałbym byś Chef powiedział czy na kruchość ma wpływ coś jeszcze. Sezonowanie w 1 st. C oczywiście, rasa jak najbardziej ale co jeszcze może sprawić, że stek będzie twardy?
    Ktoś może zapytać o sens tego mojego testu. Jest prozaiczny. Uwielbiam steki.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Z Auchan OK. Made in Germany.
    Byłem wczoraj w Auchan ale mieli tylko mięso z własnego rozbioru. Pytałem o steki z Niemiec ale nie wiedzieli o co chodzi.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    wół będzie zawsze twardy kiedy stary i "przecągnięty" (overcooked) w pieczeniu ... piec należy krótko w wysokiej temperaturze a zaraz po upieczeniu dać steak'owi "odpocząć"

    ps - soczystość i smak mięsa zależy również w dużym stopniu od jego "marmurkowości" - im bardziej tym lepiej
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 31-08-2014 o 19:04
    unde venis et quo tendis

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Byłem wczoraj w Auchan ale mieli tylko mięso z własnego rozbioru. Pytałem o steki z Niemiec ale nie wiedzieli o co chodzi.
    Auchan Piaseczno. Nie bywa codziennie.
    Może jesteś zbyt blisko Niemiec?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    wół będzie zawsze twardy kiedy stary i "przecągnięty" (overcooked) w pieczeniu ... piec należy krótko w wysokiej temperaturze a zaraz po upieczeniu dać steak'owi "odpocząć"

    ps - soczystość i smak mięsa zależy również w dużym stopniu od jego "marmurkowości" - im bardziej tym lepiej
    Zdarzyło ci się upiec stek który byłby twardy? Wiem, że pytanie trochę głupie ale zanim nie zacząłem trochę czytać kupowałem to co tu w sklepach czyli wołowinę niespecjalnie się nadającą na steki. Zawsze wychodziły mi twarde nawet jak robiłem na medium. Soczyste było, przy pieczeniu sok z góry wyłaził ale było nie do pogryzienia. Myślałem, że jeżeli kupię mięso sezonowane, marmurkowate i odpowiedniej rasy to powinno być już zjadliwe. Niestety nie zawsze. Wiem, że stek bardzo kruchy nigdy nie będzie (chyba, że jest jakiś na to patent którego nie znam) ale niech da się pogryźć.
    Po to też założyłem ten temat, by zaoszczędzić rozczarowania podobnym do mnie fanom steków. Teraz mam apetyt na ten z polędwicy. Sokołów mówicie.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Auchan Piaseczno. Nie bywa codziennie.
    Może jesteś zbyt blisko Niemiec?
    Fakt, że blisko ale dziwne byłoby gdyby to miało znaczenie.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Kiedy mieszkałem w Polsce robiłem tylko steak'i z polędwicy, gdyż z innych kawałków wołowiny były po prostu niejadalne ... nie było w tym czasie w sprzedaży wołowiny sezonowaniej z ras mięsnych takich jak np Angus ... mięso nadawało się co najwyżej na zrazy zawijane ... nie wiem jak jest dziś ?
    unde venis et quo tendis

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Kiedy mieszkałem w Polsce robiłem tylko steak'i z polędwicy, gdyż z innych kawałków wołowiny były po prostu niejadalne ... nie było w tym czasie w sprzedaży wołowiny sezonowaniej z ras mięsnych takich jak np Angus ... mięso nadawało się co najwyżej na zrazy zawijane ... nie wiem jak jest dziś ?
    Pisałem o tym. Jest na to rynek więc sprzedają firmy mięso specjalnie na steki. Zapakowane, pocięte na porcje. Do tego reklamują, "kruche', "sezonowane". Mięso jest tez selekcjonowane, marmurkowate. Rasy nikt jednak nie podaje, co rodzi podejrzenia, że to dalej rasy mleczne tylko "inaczej". Dlatego postanowiłem sprawdzić. Jak na razie tylko steki z Beefmaster były w miarę kruche (z tych polskich), za to smak miały taki sobie. Z polędwicy jeszcze nie próbowałem ale chyba, z definicji nie powinny być złe.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Beefmaster kompletnie mi nie leży ...Dobrze poszperać w Makro za polędwicą - duże kawałki, ale wystarczy poporcjować i zalać oliwą z oliwek (jak sie nie udało zjeść wszystkiego ). Tylko sól i pieprz. Na grilla idealne. Czasem dorzucam jałowiec, czasem kapkę czerwonego wina do zalewy. Rozmaryn też pasuje.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  18. #18

    Domyślnie

    Kupuję stelki w Makro, wrzucam je na patelnie grillową. Po usmażeniu daje im odpocząć jakąś minutkę a następnie kładę wcześniej zrobione masło czosnkowe z solą i pieprzem żeby ładnie się rozpuściło na mięsie i dało smak

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patrik Zobacz post
    Kupuję stelki w Makro, wrzucam je na patelnie grillową. Po usmażeniu daje im odpocząć jakąś minutkę a następnie kładę wcześniej zrobione masło czosnkowe z solą i pieprzem żeby ładnie się rozpuściło na mięsie i dało smak
    Firma? Z czego te steki?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  20. #20
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Firma? Z czego te steki?
    Już ci P. Nefer tłumaczyła i to dwa razy.
    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    ..Dobrze poszperać w Makro...........
    a on wyraźnie napisał w .....
    Cytat Napisał Patrik Zobacz post
    ...Kupuję stelki w Makro...

Strona 1 z 50

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony