dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 231 z 258
Pokaż wyniki od 4.601 do 4.620 z 5150

Temat: KULINARIA

  1. #4601
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    No coz, od niechcenia... na poludniowa nute



    ps wino i dodatki zgodnie z tradycja
    Proste i smaczne danie, choć pozwól, że zapytam:
    WP, nie miałeś ochoty wydłubać "mięcha" z tych rybek (niczym z wygotowanych skrzydełek) i położyć na mrożony placek pizzy ?

    Dorian coraz bliżej więc i dania u mnie coraz bardziej proste (aczkolwiek smaczne)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190902_125722.jpg
Wyświetleń:	270
Rozmiar:	56,5 KB
ID:	434223
    ... klopsiki wołowe ("organic angus ground chuck") w sosie pomidorowym ... bardzo wolno duszone w żeliwnym, emaliowanym garnku

    pzdr i przyjemności w konsumpcji życzę (bo przecież tylko o tym piszemy)
    unde venis et quo tendis

  2. #4602
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Nie !!! nie mrozimy placka jak chcemy szybko zrobić pizzę z wydłubanego - obranych z mięsa skrzydełek.Paul jak robi np. tymbaliki z ugotowanych skrzydełek to wkłada całe skrzydła z kością. . Można i tak. . Przypomnę ,że ugotowane mięsko z kurzych skrzydełek jest bardzo delikatne. Można po obraniu robić z mięskiem przeróżna farsze.

    1. sito do pizzy



    2.wyrabiamy ciasto w kulkę z mąki z Roztocza





    3.pod klosz szklany i odstawiamy do wyrośnięcia



    4.dopasowujemy rozciągnięte ciasto do sita





    5.smarujemy ciasto ulubionym sosem pomidorowym i wkładamy obrane mięsko z kości ze skrzydełka uprzednio przesmażone delikatnie z cebulką





    6.ważna uwaga !!!.Rozgrzewamy piekarnik min. do 225 stC i pieczemy pizzę około 10 min.Nastawa z termoobiegiem



    7. wyciągamy wraz z sitem



    8.część do konsumpcji



    Pamiętajmy ,że mrożony podkład - placek pod pizzę tak jak Paul robi z lenistwa , rozmrażamy i pieczemy w niższej temp.Może jemu smakuje mrożony i je z kościami, wybór należy do niego. Ja tego nie stosuję.

    Widoczny na zdjęciu niby sos z jakimiś mrożonymi kulkami z jakiegoś bizona.(zaraz się poprawi i wklei mięcho z bizona z rogami bo dużo szpiku w rogach )



    Ta mamałyga nic nie przedstawia. Rzut na stary garnek z plamami.

    Dla porównania i przypomnienia.Klopsiki w sosie chrzanowym.

    1. kulki obsmażamy na tłuszczu



    2.wkładamy je do przygotowanego sosu chrzanowego i na bardzo małej temperaturze podgotowujemy by naprały intensywnego smaku



    Na koniec propozycje dwóch fajnych dań.

    1.pieczone ziemniaki pod pierzynką z gotowanego boczuniu podsmażonego z szalotką i pomidory w ostrym winnym sosie



    2.placek ziemniaczany , nazwałem do z sentymentu po florydzku (ma w farszu marchew tartą) na sosie musztardowo - miodowym , na górze widoczny sos - gulasz wołowy z niewątpliwie uroczą jako dodatek śmietaną Resztę widać.

    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 04-09-2019 o 07:12

  3. #4603
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Chef Paul, Władca Przysmaków i niktspecjalny - bany na 3 dni. Proszę dyskutować w sposób kulturalny.
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  4. #4604

    Domyślnie

    Gwoli ścisłości, Władcy Przysmaków za lżenie z ludzi mniej zamożnych i ogólne wyśmiewanie wszystkich, należy się ban na 3 lata.

  5. #4605
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redakcja Zobacz post
    Chef Paul, Władca Przysmaków i niktspecjalny - bany na 3 dni. Proszę dyskutować w sposób kulturalny.
    Dla przykładu, by pouczyć forumowiczów jak "kulturalna dyskusja" wyglądać powinna, proszę "Redakcję" do poniższego cytatu, wstawić siebie jako adresata i kulturalnie odpowiedzieć (oczywiście wpisów zdecydowanie bardziej "kulturalnych", autorstwa wiadomej osoby, w których składa podziękowania za swe modły do swego "Pana Buka" za ukaranie mnie, między innymi tragiczną śmiercią mej Córki /podziękowania te przewijają się w kolejnych wpisach/ - włączając te usunięte przez "Redakcję" - można tutaj bardzo wiele tych wpisów przytoczyć, ograniczyłem się jednak tylko do ostatniego). Wesołej zabawy.
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    ...
    ... Paul jak robi np. tymbaliki z ugotowanych skrzydełek to wkłada całe skrzydła z kością.
    . Można i tak.
    ...
    Pamiętajmy ,że mrożony podkład - placek pod pizzę tak jak Paul robi z lenistwa , rozmrażamy i pieczemy w niższej temp.Może jemu smakuje mrożony i je z kościami, wybór należy do niego. Ja tego nie stosuję.

    Widoczny na zdjęciu niby sos z jakimiś mrożonymi kulkami z jakiegoś bizona.(zaraz się poprawi i wklei mięcho z bizona z rogami bo dużo szpiku w rogach
    ...
    Ta mamałyga nic nie przedstawia. Rzut na stary garnek z plamami.
    ...
    Wydaje mnie się (może tylko wydaje), że jestem osobą w miarę tolerancyjną (choć tylko do pewnych granic), aczkolwiek zwykłem rzeczy nazywać po imieniu. Gdy ktoś obrzuca mnie personalnie gównem, nie udaję, że pada deszcz. Krytyki (konstruktywnej) się nie obawiam i staram się bronić swych racji (czasami zapewne zbyt "żartobliwie"). Obrazić mnie jest dość trudno, gdyż mogą to uczynić tylko osoby na pewnym poziomie. Sprawni umysłowo inaczej, tego osiągnąć nie mogą.
    W szarej prozie codzienności, chwile uśmiechu są zawsze mile postrzegane (czytanie farmazonów i fantazyjnych opisów niezgodnych z prawdą, w mej dziedzinie zawodowej, zawsze mnie bawiły). Mnie tej przyjemności "Redakcja" odmówiła.
    Przy okazji (z ciekawości) nieuprzejmie zapytam: jaką specjalnością zawodową legitymuje się "Redakcja" ?

    Proszę "Redakcję" o przejrzenie wpisów w tematach kulinarnych. Nigdy bez prowokacji personalnych, nie odpowiadałem "pięknym za nadobne" (chyba, że za prowokację uznamy konstruktywną krytykę).

    Niech więc z woli Redakcji w kulinarnych tematach, pozostanie tylko bełkot kulinarnego ignoranta w jego "blogach-monologach" z "łamanymi spontanami"

    W związku z zaistniałą sytuacją przyznaję więc sam sobie, "bana nieterminowego",
    ... choć trochę szkoda mi zabawy "z krainy parówek z porowej wody i przypalonych szalotek"
    reasumując: " kiss my ass"

    ps1 - niezrozumiałym jest dla mnie "zbanowanie" forumowicza "Władca Przysmaków", gdyż w "kulturalnej dyskusji" udziału nie brał, i na "kulturalne" wypowiedzi pod jego adresem nie odpowiadał, (przynajmniej w usuniętych postach)

    ps2 - proponuję przyznać uprawnienia moderatorów forumowiczom: "niktspecjalny", "wg39070" oraz "vvv"
    unde venis et quo tendis

  6. #4606
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redakcja Zobacz post
    Chef Paul, Władca Przysmaków i niktspecjalny - bany na 3 dni. Proszę dyskutować w sposób kulturalny.
    To miał być żart? Czy macie burdel do potęgi entej w redakcji? Wylatujecie na nieprawdopodobą orbitę głupoty z waszą amatorszyzną. Są tam jacyś poważni ludzie, profesjonaliści? Jakbym miał tak prowadzić biznes to bym na such chleb...mało istotne. Na głupie zagrania, całkiem poważna odpowiedz. Pocałujcie mnie w ...

  7. #4607

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post

    ps1 - niezrozumiałym jest dla mnie "zbanowanie" forumowicza "Władca Przysmaków", gdyż w "kulturalnej dyskusji" udziału nie brał, i na "kulturalne" wypowiedzi pod jego adresem nie odpowiadał, (przynajmniej w usuniętych postach)

    ps2 - proponuję przyznać uprawnienia moderatorów forumowiczom: "niktspecjalny", "wg39070" oraz "vvv"
    Wiesz ty nawet nie wymieniaj mojego loginu. Zreszta juz pisałem tutaj grenngazowi, ze mam gdzieś bycie moderatorem tutaj jak wyskoczył z chamskim wycieczkami personalnymi. Co mam sie dowartościować i podnieść swoje ego. Nie potrzebuję.
    Jakiś ty biedny razem z WP. Biedny burak czy kulinarny ciwok to kto pisał? Ok. W dupie to mam. No ale forumowy idiota? Zapomniałeś? Tylko gdzie byli moderatorzy?

  8. #4608
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    To miał być żart? Czy macie burdel do potęgi entej w redakcji? Wylatujecie na nieprawdopodobną orbitę głupoty z waszą amatorszczyzną. Są tam jacyś poważni ludzie, profesjonaliści? Jakbym miał tak prowadzić biznes to bym na such chleb...mało istotne. Na głupie zagrania, całkiem poważna odpowiedz. Pocałujcie mnie w ...

    Dla zachowania cytatu nie do WP.Tak ogólnie.

    To wiele wcieleń tego jegomościa tłumaczy bardzo dużo.Kim już nie był tu na FM. Wielonickowiec przemówił.Lżył kogo popadnie jak mu ktoś za pazur wszedł.Porażające są te śmiałe inwektywa.Człowiek ,który nigdy nie spróbował odpuścić i się zmieniać.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 07-09-2019 o 22:47

  9. #4609
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Wiesz ty nawet nie wymieniaj mojego loginu. Zreszta juz pisałem tutaj grenngazowi, ze mam gdzieś bycie moderatorem tutaj jak wyskoczył z chamskim wycieczkami personalnymi. Co mam sie dowartościować i podnieść swoje ego. Nie potrzebuję.
    Jakiś ty biedny razem z WP. Biedny burak czy kulinarny ciwok to kto pisał? Ok. W dupie to mam. No ale forumowy idiota? Zapomniałeś? Tylko gdzie byli moderatorzy?
    Widzisz mają swoje prawo.Tego nie zmienisz.Nie wygrasz z tym ich patosem.

  10. #4610

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Widzisz mają swoje prawo.Tego nie zmienisz.Nie wygrasz z tym ich patosem.
    Sam nie. To co napisałeś to widać nie tylko tutaj. Do tego ja nie lubię pewnych rzeczy. Zreszta Napoleon stosował zasadę wszyscy równi wobec prawa. Widzisz moderator pisze o zachowaniu klasy a czy sami ta klasę mają?

  11. #4611
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Słuchajcie klasowcy! Klasa zaczyna się tam, gdzie się zaczyna. U mnie to przystawka w restauracji za 600 zł, więć mam klasę jaką chcę. Cisza spokój, ja i moi goście.



    Rozumiemy się?

  12. #4612

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    Słuchajcie klasowcy! Klasa zaczyna się tam, gdzie się zaczyna. U mnie to przystawka w restauracji za 600 zł, więć mam klasę jaką chcę. Cisza spokój, ja i moi goście.



    Rozumiemy się?
    A płci jakiej ci goście?

  13. #4613
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    To danie sugeruje płeć gości?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #4614
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    To danie sugeruje płeć gości?
    Nie, ale wiele mówi o człowieku który je konsumuje.

    Życie jest piękne i smaczne. Przykładem może być grillowany Caciocavallo Podolico. Prawdziwy rarytas dla ludzi ceniących sobie dobre i smaczne życie. Wspaniałe doznania smakowe ...



    Danie super smaczne, proste i skromne, w przystępnej cenie 1600 złoty za "talerz", minimalne zamówienie to 3 porcje z uwagi na kształt i wielkość sera. Polecam!

    Życie naprawdę jest smaczne. Palce lizać
    Ostatnio edytowane przez Władca Przysmaków ; 10-09-2019 o 13:24 Powód: zdjecie

  15. #4615
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Zmiana oprawy prezentowanych dan.


    Gdybym byl zlosliwy, to bym napisal, ze obok w innym watku serwuje sie dania „psu z dupy wyciagniete”. Ale nie jestem zlosliwy, wiec nie napisze i zaprezentuje cos wspanialego.



    Prawdziwy rarytas, czyli przystawka z oslim serem...bezcenny smakolyk. Zdjecie nie moze oddac bogactwa tego cudu kulinarnego, bo jest tylko zdjeciem. Tak wiec dla pobudzenia wyobrazni w oprawie 70k USD, 35 w gotowce a reszta w zegarku...



    Bezcenny smakolyk, warty kazdych pieniedzy, radosc dla duszy i ciala! Palce lizac!

  16. #4616
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Oj , kolega odleciał zupełnie jak NS. No cóż , kto z kim przystaje....
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  17. #4617
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Oj , kolega odleciał zupełnie jak NS. No cóż , kto z kim przystaje....
    A jednak! Działa! Dobra potrawa ma siłe. Palce lizać

  18. #4618

    Domyślnie

    a ja dzisiaj poszedłem na łatwiznę i kupiłem gotowy żurek z krakusa do tego dołożyłem sobie kiełbasę i miałem pyszny obiad.

  19. #4619
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazi07 Zobacz post
    a ja dzisiaj poszedłem na łatwiznę i kupiłem gotowy żurek z krakusa do tego dołożyłem sobie kiełbasę i miałem pyszny obiad.
    jesteś pewien ,że tu właśnie chciałeś ten przepis podać?

  20. #4620
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Organiczne śniadanie z lenistwa, w ekspresowym tempie. 4 minuty i gotowe. Wszystko co organizm potrzebuje, super super szybko, super smacznie. Palce lizać!






Strona 231 z 258

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony