dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 206 z 258
Pokaż wyniki od 4.101 do 4.120 z 5150

Temat: KULINARIA

  1. #4101
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Coś z mej kuchni

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1549059029756.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	67,3 KB
ID:	425944
    Ciasteczka krabowo-ostrygowe ... nic specjalnego

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1549059035302.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	58,1 KB
ID:	425945
    Tuńczyk ... łatwo dostępny i tani (bardzo smaczny jest również tatar z tuńczyka) ... rzekłbym codzienność

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1549059008098.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	39,1 KB
ID:	425946
    Śledź bałtycki ... dla mnie danie nie na codzień (trudno dostępny i wymagający wyprawy do sklepu rosyjskiego oddalonego od mego domu w sporej odległości) ... innymi słowy rzecz "ekskluzywna"

    pozdrawiam jak zwykle smakowicie
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 02-02-2019 o 09:31
    unde venis et quo tendis

  2. #4102
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    ...
    O ostatnich aferach dotyczących padłych i chorych zwierząt w ubojniach, nawet pisać mnie się nie chce.
    ...
    ... to przecież nic niezwłykłego i nowego gdyż:
    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ...
    Żywność przecież jest powszechnie fałszowana na całym świecie. Także ta organiczna, z certyfikatami.
    W UE specjalizuje się w tym włoska mafia.
    mhmmm ... a u mnie "to biją murzynów"
    https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/chore-bydlo-podejrzana-wolowina-trafila-na-slowacje-do-szkol-i-restauracji,905652.html
    unde venis et quo tendis

  3. #4103
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Coś z mej kuchni

    Ciasteczka krabowo-ostrygowe ... nic specjalnego


    Tuńczyk ... łatwo dostępny i tani (bardzo smaczny jest również tatar z tuńczyka) ... rzekłbym codzienność


    Śledź bałtycki ... dla mnie danie nie na codzień (trudno dostępny i wymagający wyprawy do sklepu rosyjskiego oddalonego od mego domu w sporej odległości) ... innymi słowy rzecz "ekskluzywna"

    pozdrawiam jak zwykle smakowicie

    ps - być może ktoś chciałby (czerpiąc inspiracje) z przedstawionych przezemnie dań miał by na nie ochotę na jakieś okazje (być może specjalne z uwagi na dostępność produktu w Polsce - z czego doskonale zdaję sobie sprawę), służę pomocą.
    Ta dostępność jest ograniczona, np. w promieniu 20km mam tylko jeden sklep, gdzie mogę kupić świeżego tuńczyka i ostrygi, krabów nie spotkałem.-tylko mrożone. Ze świeżością bywa różnie, trzeba trafić na dostawę i kupować co świeżo dowiezione, a nie co chciałoby się. Np. przed kilkoma dniami miałem ochotę na tuńczyka, a kupiłem dorady.
    Ten tuńczyk na jakiej temp i ile czasu smażony na każdej stronie? Masz jakiś ciekawy przepis na tuńczyka marynowanego? Taki najbardziej do mnie przemawia, dodam-osiągalny u mnie jest tuńczyk co najwyżej żółtopłetwy.
    PS
    Śledź to żadne mecyje, nie cenię śledzi. Mam nawet dostęp do śledzi świeżych, ale najlepsze co z nich się udało to kotlety rybne, na solone nie mam apetytu.
    Ostatnio edytowane przez noc ; 02-02-2019 o 09:32

  4. #4104
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Na bardzo rozgrzanej patelni, około pół minuty (do jednej minuty), z każdej strony (czas zależy jednak od grubości kawałka ryby).
    Tuńczyka nie marynuję (więc sprawdzonego przepisu Tobie nie podam) ... typowa jednak marynata dla ryb to: oliwa, sok z cytryny, czosnek, nać pietruszki.

    Śledzie bałtyckie lubię pod każdą postacią ... może dlatego, że są trudniej dostępne
    unde venis et quo tendis

  5. #4105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    ... to przecież nic niezwłykłego i nowego gdyż:

    mhmmm ... a u mnie "to biją murzynów"
    https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/chore-bydlo-podejrzana-wolowina-trafila-na-slowacje-do-szkol-i-restauracji,905652.html
    Ta wołowina organiczna nie była.
    Fałszowanie wołowiny w UE przerabiała też Francja i Anglia (ale używano koniny)

  6. #4106
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ta wołowina organiczna nie była.
    Fałszowanie wołowiny w UE przerabiała też Francja i Anglia (ale używano koniny)

    Najwieksze przewaly w PL ida z konwencjonalna zywnoscia.W przeciwienstwie do organicznej mozna ja falszowac na tysiace sposobow i to bez wysilku, nabijajac sobie portfel. Np. w podstawowych produktach miesnych w PL najczesciej znajduje sie azotany, azotyny, fosforany oraz korageny. Falszowanie polega na tym, ze w produkcie znajduja sie skladniki nieujawniane na etykietach, obnizeniu zawartosci jednych skladnikow, a zwiekszaniu innych. Najciekawsze jest to, ze na nieuczciwych producentow naklada sie kary od 500 do 1000 zl , co to za kara


    U mnie na sniadanie byly tradycyjne amerykanskie "chocolate buttermilk pancakes", oczywiscie organiczne. Dodatki jak zawsze czyli maliny, truskawki, jagody, itp...



    Super szybko, super smacznie i super skromnie. Palce lizac!
    Ostatnio edytowane przez Władca Przysmaków ; 02-02-2019 o 18:04 Powód: zdjecie

  7. #4107
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    Najwieksze przewaly w PL ida z konwencjonalna zywnoscia.W przeciwienstwie do organicznej mozna ja falszowac na tysiace sposobow i to bez wysilku, nabijajac sobie portfel. Np. w podstawowych produktach miesnych w PL najczesciej znajduje sie azotany, azotyny, fosforany oraz korageny. Falszowanie polega na tym, ze w produkcie znajduja sie skladniki nieujawniane na etykietach, obnizeniu zawartosci jednych skladnikow, a zwiekszaniu innych. Najciekawsze jest to, ze na nieuczciwych producentow naklada sie kary od 500 do 1000 zl , co to za kara


    U mnie na sniadanie byly tradycyjne amerykanskie "chocolate buttermilk pancakes", oczywiscie organiczne. Dodatki jak zawsze czyli maliny, truskawki, jagody, itp...



    Super szybko, super smacznie i super skromnie. Palce lizac!
    Jeżeli jakiegoś składnika nie ma na etykiecie (lub podane zostały inne niż w rzeczywistości obniżone wartości) to można to zakwalifikować jako oszustwo.
    Jeżeli kg żywca kosztuje sumę X i tyle samo kosztuje np kiełbasa to co prócz mięsa jest jeszcze w kiełbasie ?
    Dodajmy jeszcze do tego mylące nazwy handlowe, "Szynka Babuni" (może "z babuni" ... Babunia się w grobie przewraca ... ze śmiechu ... hitem na rynku mięsnym są również przeróżne "szynki" i "polędwice" z drobiu ... albo 100% soki z zawartością 10% koncentratu i "dodatków smakowych"

    Pancakes bardzo lubię z masełkiem i moją lokalną marmoladą pomarańczową

    ps - dziś na wczesny obiad, tradycyjne tacos z mięsem bizonim i salsą verde
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1549158251540.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	71,0 KB
ID:	426011
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 03-02-2019 o 02:49 Powód: zdjęcie
    unde venis et quo tendis

  8. #4108
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Jeżeli jakiegoś składnika nie ma na etykiecie (lub podane zostały inne niż w rzeczywistości obniżone wartości) to można to zakwalifikować jako oszustwo.
    Jeżeli kg żywca kosztuje sumę X i tyle samo kosztuje np kiełbasa to co prócz mięsa jest jeszcze w kiełbasie ?
    Dodajmy jeszcze do tego mylące nazwy handlowe, "Szynka Babuni" (może "z babuni" ... Babunia się w grobie przewraca ... ze śmiechu ... hitem na rynku mięsnym są również przeróżne "szynki" i "polędwice" z drobiu ... albo 100% soki z zawartością 10% koncentratu i "dodatków smakowych"

    Pancakes bardzo lubię z masełkiem i moją lokalną marmoladą pomarańczową

    ps - dziś na wczesny obiad, tradycyjne tacos z mięsem bizonim i salsą verde
    No tak, ale jak postepowac jak producent bawi sie w gre slow. Front sugeruje cos inneego jak tyl sloika, ale wszystko jest prawda, a nieswiadomy "zjadacz" zajada sie zawartoscia tylniej etykiety...









    Taki maly niewinny przykladzik.

  9. #4109
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Skład każdego wyrobu, trzeba dokładnie poznać na odwrocie zanim się kupi. Nazwy często wyraźnie wskazują na coś innego niż zawartość, choć producent potrafi się wybronić z takiej gry słów. J.w.
    Albo np. "Pasztet Zająca"! Oczywiście zająca w opakowaniu nie ma nawet śladu, bo to nie jest "Pasztet z Zająca". A jest jeszcze "Pasztet z Zającem", z zawartością mięsa z zająca np. 2%. Oferta z nazwami, granicząca z oszustwem w sposób oczywisty i zupełnie bezkarny. Wszystko co nowe, trzeba dokładnie oglądać.

  10. #4110
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Skład każdego wyrobu, trzeba dokładnie poznać na odwrocie zanim się kupi. Nazwy często wyraźnie wskazują na coś innego niż zawartość, choć producent potrafi się wybronić z takiej gry słów. J.w.
    Albo np. "Pasztet Zająca"! Oczywiście zająca w opakowaniu nie ma nawet śladu, bo to nie jest "Pasztet z Zająca". A jest jeszcze "Pasztet z Zającem", z zawartością mięsa z zająca np. 2%. Oferta z nazwami, granicząca z oszustwem w sposób oczywisty i zupełnie bezkarny. Wszystko co nowe, trzeba dokładnie oglądać.
    Dokladnie.

    Najciekawszym zjawiskiem jak dla mnie, sa syropy w PL. Widzialem malinowe z zawartoscia 1.5 % soku malinowego plus ekstra skladni na caly tyl butelki. Te super lepsze zdrowotne 15-20%

    Osobiscie kupuje tylko dwuskladnikowe, np. ...


  11. #4111
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Rosol organiczny na 4 talerze.
    Jeden bardzo mlody organiczny kurczak, i wszystko to co do rosolu w organicznym skladzie...







    Od tego momentu rosol przestaje byc organiczny , bo podam go z ...



    Robie to z sentymentu , bo na moim ranczo w PL mam 5 takich kurek i koguta.


    Jedna paczka...



    Jako ciekawostke napisze, ze po dzisiejszym kursie $ , cena 1ej paczki to 3.68 zl.

    Na 8 minut przed zakonczeniem gotowania rosolu dodaje organiczny lubczyk...



    Kazde warzywo i przypraw jest dodawana w roznym czasie gotowania, wedlug sztuki kulinarnej zapewniajacej optymalne wartosci skladnikow do czasu zakonczenia gotowania. Zaczynajac na czosnku, a konczac na lubczyku...




    Z jednego kurczaka, ktory jest kluczem dobrego rosolu wychodza tylko 4 zwykle talerze. Idealne cudowne stezenie i aromat, czyli najwieksza ilosc rosolu w rosole.
    Ostatnio edytowane przez Władca Przysmaków ; 02-02-2019 o 21:42

  12. #4112
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Dziś "w programie" steak "ribeye" z kością (prawie 1 kg - zawartość tłuszczu wystarczająca), sól, pieprz, na 2 godziny do lodówki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1549210572515.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	62,1 KB
ID:	426044
    ... będzie niezwykle smacznie
    unde venis et quo tendis

  13. #4113
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Dziś "w programie" steak "ribeye" z kością (prawie 1 kg - zawartość tłuszczu wystarczająca), sól, pieprz, na 2 godziny do lodówki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1549210572515.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	62,1 KB
ID:	426044
    ... będzie niezwykle smacznie
    Sluszna porcja. Palce lizac!

    U mnie wolowybiegowy organiczny czarny angus, w "t-boniusiu"...




    W chwili obecnej odpoczywa...



    Jeszcze odpoczywa, a w miedzyczasie American Double India Pale Ale z amerykanskiej piwnej rewolucji k ktora podbila caly swiat kraftu i smakoszy...



    Jest i maslo wysokojakosciowe z mleka pastwiskowego calorocznego "artisan crafted", jak przed wprowadzeniem chemii do rolnictwa dawno dawno dawno temu...

    Przystawka bedzie organiczny bardzo mlody baby szpinak, na kremie ze smietany organicznej...




    Steki sa juz prawie gotowe na zeliwo.

    Oswiadczam niestety lub stety, ze przerywam wykonywanie zdjec. Zapach jest tak cudowny, ze powala z nog. Cos nie do opisania! Prostota , smacznosc i skromnosc! Palce lizac!

    Ostatnio edytowane przez Władca Przysmaków ; 03-02-2019 o 23:38

  14. #4114
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    , a kupiłem dorady.

    Uwielbiam! Kupuje krolewska w W-wie.




    Super szybka do zrobienia, super smaczie i bardzo skromnie. Palce lizac!







    Ostatnio edytowane przez Władca Przysmaków ; 04-02-2019 o 18:04

  15. #4115
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Właśnie w taki sposób ostatnio upiekłem dorady, ta ryba nie wymaga jakiejś skomplikowanej obróbki, wręcz przeciwnie. Tylko upiekłem w piekarniku elektrycznym, Twoje pewnie będą nieco lepsze odymione drewnem. Pyszna ryba, do nich świeża chrupiąca sałata, więcej nie potrzeba.

  16. #4116
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Pytanie do znawców domowego chleba. Od niedawna zabrałem się za wypiek chleba. Sam smak jest ok., tylko przy krojeniu zawsze (raz bardziej, raz mniej), pozostaje na nożu jakby cieniutka warstewka chleba, a nie chciałbym tego. Co robię nie tak?
    Kolejno z grubsza; ogrzewam starter-zakwas, dodaję mąkę żytnią 2000 ok.150gr i wodę ok. 120gr. Odstawiam na noc, 10-12h. Rano dodaję ok. 500gr mąki i wodę do pożądanej konsystencji, odstawiam na ok. 10h (do wyrośnięcia). Przekładam do blachy i odstawiam na 2-3h(do garowania, hihi). Wkładam do nagrzanego piekarnika do 220oC i piekę. Po ok 1h skórka chleba była zbyt mocno przypieczona-gorzkawa. Przy 50min pieczenia, skórka jest chrupiąca, miąższ smaczny, tylko ten osad na nożu. przy 1h pieczeniu, też ten osad był. Używam mąk żytnich albo mieszanek żytnio-orkiszowych.
    Ostatnio edytowane przez noc ; 05-02-2019 o 20:40

  17. #4117
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Pytanie do znawców domowego chleba. Od niedawna zabrałem się za wypiek chleba. Sam smak jest ok., tylko przy krojeniu zawsze (raz bardziej, raz mniej), pozostaje na nożu jakby cieniutka warstewka chleba, a nie chciałbym tego. Co robię nie tak?
    Kolejno z grubsza; ogrzewam starter-zakwas, dodaję mąkę żytnią 2000 ok.150gr i wodę ok. 120gr. Odstawiam na noc, 10-12h. Rano dodaję ok. 500gr mąki i wodę do pożądanej konsystencji, odstawiam na ok. 10h (do wyrośnięcia). Przekładam do blachy i odstawiam na 2-3h(do garowania, hihi). Wkładam do nagrzanego piekarnika do 220oC i piekę. Po ok 1h skórka chleba była zbyt mocno przypieczona-gorzkawa. Przy 50min pieczenia, skórka jest chrupiąca, miąższ smaczny, tylko ten osad na nożu. przy 1h pieczeniu, też ten osad był. Używam mąk żytnich albo mieszanek żytnio-orkiszowych.

    Ja robie z maszyny, wedlug programu. Zawsze wychodzi super. Do krojenia uzywam noza do pieczywa. Jak zjem tradycyjna egg salad, to zaprezentuje.

    Zaczne od organiczej egg salad z piepiorczych jajeczek. Super proste danie na dzisiejszy cieply dzien...




    Ostatnio edytowane przez Władca Przysmaków ; 05-02-2019 o 22:39

  18. #4118
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Nóż do pieczywa to oczywistość, cieniutki osad mam ciągle, muszę często myć ten nóż.
    Może zbyt wilgotne ciasto, albo czasy "leżakowania" nie takie? Nie wiem sam, pokombinuje, ze zdjęć nie poznam konsystencji ani wilgotności ciasta.

  19. #4119
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Mój przyjaciel wypieka chleb domowy ... rozpytam w weekend
    unde venis et quo tendis

  20. #4120
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Jest i noz, oraz kulinarny symbol amerykanskiego zachodu, czyli super aromatyczny i smaczny bizon. Zrobie z organicznym ryzem, a nastepnie zawine w organiczna kapuste...



    Bardzo proste i skromne danie, o wielkim smaku . Skromnosc , prostota i szybkosc na kolacje.


    Ostatnio edytowane przez Władca Przysmaków ; 05-02-2019 o 23:02

Strona 206 z 258

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony