dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 58
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1151
  1. #1

    Domyślnie Rekuperator jakiej firmy?

    Buduje dom 125m2 powierzchni uzytkowej. Jakiej mocy rekuperator powinien mi wystarczyć i najważniejsze pytanie JAKIEJ FIRMY REKUPERATOR POLECACIE A JAKIEJ NIE?!

  2. #2

    Domyślnie

    Ja kupiłem firmy Brink, ale jeszcze nie uruchomiony. Ponoć dobre są jak jest silnik na prąd stały: cicho i oszczędnie, ale wtedy rekuperator droższy.

  3. #3

    Domyślnie

    Chyba jeden z najlepszych krajowych to chyba Bartosz, ale ja tak wysoko nie mierzę. Początkowo zamierzałem kupić reku Tywent, ale chyba zdecyduję się z innych powodów na reku Dospela.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  4. #4

    Domyślnie

    Wejdż na tę stronę:

    http://www.rekuperatory.pl/stork/index.shtml

    My bierzemy z tej firmy. Bardzo dobry sprzęt, a do tego miła obsługa, zwłaszcza w Poznaniu

    Pzdr.

  5. #5

    Domyślnie

    A ILTO ma ktoś w domu ILTO? Jak się sprawuję?

  6. #6

    Domyślnie

    Bartosz wychodzi taniej niz w rekuperatory.pl - przynajmniej dla mnie wyliczyli tak. Jest to koszt rzedu 15.000 z automatyka/panelem do sterowania wentylacja (mam na mysli BARTOSZ'a) a w rekuperacja.pl wyszlo ok.20.000 wiec jest spora roznica w kosztach (domek z poddaszem, ok. 155m2 uzytk.)

    Pzdr.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kubanki

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    140
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie Re: Rekuperator jakiej firmy?

    Cytat Napisał szron
    Buduje dom 125m2 powierzchni uzytkowej. Jakiej mocy rekuperator powinien mi wystarczyć i najważniejsze pytanie JAKIEJ FIRMY REKUPERATOR POLECACIE A JAKIEJ NIE?!
    My mamy rekuperator Flexit VG-400 (dystrybuowany przez Elektrę - http://www.elektra.pl)
    Wybraliśmy go, bo:
    1. Polecał nam projektant.
    2. Norweski producent - a Skandynawowie mają spore doświadczenie w zarządzaniu ciepełkiem.
    3. Filtr EU7 na wlocie do pomieszczeń w standardzie (syn ma silną alergię).
    4. Jest bardzo cichy (na pierwszym biegu w ogóle nic nie słychać w pomieszczeniach). Producent jako jeden z nielicznych podaje emisje hałasu w różnych miejscach.

    Niestety (?) nie jest to reku przeciwprądowy, tylko krzyżowy, więc jego sprawność to 60-70% (o ile pamiętam). Ale to akurat nie było najistotniejsze kryterium.

    Co do mocy, to powinien się wypowiedzieć fachowiec (projektant) - nasz dom ma nieco ponad 150m2.

    Instalację robiła firma Klimat-Dom (http://www.klimat-dom.pl) z Płocka, którą niniejszym polecam.

    Pozdrawiam,
    Bubu

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar B.Art
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie Re: Rekuperator jakiej firmy?

    Cytat Napisał kubanki
    Niestety (?) nie jest to reku przeciwprądowy, tylko krzyżowy, więc jego sprawność to 60-70% (o ile pamiętam). Ale to akurat nie było najistotniejsze kryterium.
    Instalację robiła firma Klimat-Dom (http://www.klimat-dom.pl) z Płocka, którą niniejszym polecam.
    Hej!
    Przymierzam się do takiego właśnie flexita - podobno od sprawności wazniejsza jest wydajność, bo te 90% odzysku to i tak często tylko teoria. Ale nie o tym - Jak sie Wam sprawuje ten Flexit, długo juz go użytkujecie? Macie może podłączony do niego GWC? I ostatnie - ile płaciliście za montaż?

    pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    ja mam reku Dospela - przeciwprądowy, jeszcze nie podłączony.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Eltom
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    300
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie Re: Rekuperator jakiej firmy?

    Cytat Napisał szron
    Buduje dom 125m2 powierzchni uzytkowej. Jakiej mocy rekuperator powinien mi wystarczyć i najważniejsze pytanie JAKIEJ FIRMY REKUPERATOR POLECACIE A JAKIEJ NIE?!
    Na pewno znajdziesz na forum normy wentylacji dla poszczególnych pomieszczeń. Nie pamiętam dokładnie jak to jest, ale chyba 50 m3/h dla pomieszczeń użytkowych, a 70 m3/h dla kuchni/łazienek. Lepiej sprawdź.
    Sam zdecydowałem się na Bartosza, a nie zdecydowałem się na Dospela.
    Wygląda na to, ze Dospel ma teraz już wszystko w Chinach robione, jakieś takie małe, delikatne. Bartosz jest przeciwnością - duży, nieporęczny, solidny. Cóż, tego się w kieszeni nie nosi
    Ela i Tomek
    Dziennik
    Komentarze

  11. #11

    Domyślnie

    ja mam projekt i instalacje z Proventu,Geo 400 ,czy jakos tak,polaczony z GWC bezprzeponowym ich projektu.O Bartoszu myslalem,ale firma da glowe za Proventa z tym GWC,ze sprawuje sie na bank b.dobrze...Bartka tez montowali,ale......zaufalem im...to moi krajanie

  12. #12

    Domyślnie

    Jest jeszcze norweski Vallox.

    Czy w Warszawie lub okolicach montuje ktoś centrale Valloxa.

  13. #13

    Domyślnie

    a ja mam ATC
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  14. #14

    Domyślnie Re: Rekuperator jakiej firmy?

    Cytat Napisał Eltom
    Na pewno znajdziesz na forum normy wentylacji dla poszczególnych pomieszczeń. Nie pamiętam dokładnie jak to jest, ale chyba 50 m3/h dla pomieszczeń użytkowych, a 70 m3/h dla kuchni/łazienek. Lepiej sprawdź.
    Sam zdecydowałem się na Bartosza, a nie zdecydowałem się na Dospela.
    Wygląda na to, ze Dospel ma teraz już wszystko w Chinach robione, jakieś takie małe, delikatne. Bartosz jest przeciwnością - duży, nieporęczny, solidny. Cóż, tego się w kieszeni nie nosi
    Minimalne wymagania:
    - w kuchni z oknem zewn., kuchenka gazowa lub weglowa - 70m3/h
    - w kuchni z oknem zewn. z kuchenka elektryczna - 30m3/h w mieszkaniach do 3 osob i 50m3/h powyzej trzech osob
    - w kuchni bez okien z kuchnia elektryczna - 50m3/h
    - w lazience (z WC lub bez) - 50m3/h
    - w wydzielonym WC - 30m3/h
    - pomieszczenia pomocnicze bez okien - 15m3/h
    kuchnie bez okien z kuchnia gazowa,obowiazkowo wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna - 70m3/h
    pokoje oddzielone od kuchn,lazienek i WC z wiecej niz 2 drzwi lub pokoje na wyzszych kondygnacjach - 30m3/h
    Zaleca sie przewymiarowanie w celu zwiekszenia wydatkow okresowo do co najmniej 120m3/h

    To wg norm PN-83/B-03430 i pozniejszej zmiany PN-83/B-03430/Azs:2000

    Pzdr.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    A ILTO ma ktoś w domu ILTO? Jak się sprawuję?
    Przylaczam sie do pytania, czy ktos ma ILTO?

    Ewentualnie ktory reku jest najcichszy? Tak na ok 300-350m3/h

  16. #16

    Domyślnie

    ja mam Koss VX0500-96-ECE01 - wydajność max 500m3/h
    Michał z Łodzi

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Jest jeszcze norweski Vallox.

    Czy w Warszawie lub okolicach montuje ktoś centrale Valloxa.
    fiński
    napisałam Ci w mejlu kto montuje Valloxa w Wawce. Uderz tam i popytaj
    U mnie będzie Vallox
    mam parter 350m3, moze kiedys 550m3 (o ile zagospodaruje strych)

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar agagaj
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    A jak Valloxy wychodzą cenowo... Masz już jakąś wycenę całej instalacji?
    Pytam, bo kubatura u mnie niemal identyczna - podobnie jak to poddasze przyszłościowe
    dziennikiiiiikomentarze
    Dzieci są takie słodkie, gdy są małe, że ma się je ochotę zjeść.
    Potem się żałuje, że się tego nie zrobiło....

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    osobiscie mam wycene na viesmaku 13500zł

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    A ktoś ma lub zamierza mieć EkoZefira, bo z tego co widzę ma niezle sprawności i dość duży spręż (nie trzeba by może nawet dodatkowego wentylatora dla GWC).

Strona 1 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony