dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 55 z 58
Pokaż wyniki od 1.081 do 1.100 z 1151
  1. #1081
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lobek40

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Sokołów Małopolski
    Kod pocztowy
    36-050
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,
    czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć w związku z GWC
    W zasadzie już wybrałem rekuperator o wydajności 550 i nawilżacz powietrza, do powierzchni 180m2,
    Potrzebuję jakiś konkretów bo zbliżają się prace ziemne i muszę zdecydować.
    Przemawia do mnie GGWC, bo mniej roboty przy montażu a i szybka możliwość czyszczenia.
    z góry dzięki.

  2. #1082
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hansons83

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Łodź
    Kod pocztowy
    94-003
    Posty
    67

    Domyślnie

    Czy ktoś ma doświadczenie z rekuperatorem Frapol Onyx Pride 400? Czy w cenie ~7500 jest jakaś lepsza alternatywa?

  3. #1083

    Domyślnie

    Dostałem wczoraj ofertę na wykonanie rekuperacji. Dom z lat 70-tych, powierzchnia ok. 100 m2, parter + piętro.

    Oferta obejmuje wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej z rekuperacją w systemie Pe-Flex:
    · rozprowadzenie orurowania
    · montaż puszek rozprężnych
    · montaż rozdzielaczy wg indywidualnego wykonania (stal nierdzewna/pe)
    · montaż orurowania czerpni i wyrzutni w otulinie energochłonnej (wełna lamelowa)
    · montaż czerpni i wyrzutni
    · dostawa elementów zakańczających (anemostaty)
    · przewierty diamentowe w stropach i ścianach
    · dostawa i montaż centrali wentylacyjnej
    · uruchomienie i regulacja systemu wentylacyjnego

    Robocizna - 8 900 zł
    Dostawa i montaż centrali IZZI 300ERV + panel dotykowy - 6 400 zł
    Uruchomienie - 200 zł

    Powiedzcie, proszę, czy to dobra oferta i warto z niej skorzystać?

  4. #1084

    Domyślnie

    no niezła ale możesz mieć lepszą, jestem w trakcie robienia tego samemu z tym reku i całość mnie wyniesie max 8900 + 3 popołudnia.

  5. #1085

    Domyślnie

    a co powiedzie o ECS PIOTR PARUSZEWSKI i np taka centrala https://allegro.pl/oferta/centrala-w...ato-7535252198
    Warto się nad tym zatrzymać, czy jak reku nie kosztuje min 7 tys to shit ?

  6. #1086
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał admiralbar Zobacz post
    Warto się nad tym zatrzymać, czy jak reku nie kosztuje min 7 tys to shit ?
    Klik

  7. #1087

    Domyślnie

    Holenderski Orcon Max Comfort 350 lub 450.
    Podaję krótką specyfikację, dajcie znać co o tym myślicie:
    - sprawność do 97%,
    - Constant Flow z dokladnoscia >99%
    - najnowsze wentylatory EBM 3D Scroll z anemomertycznymi miernikami przeplywu powietrza (poza Orconem tylko w Brink Flair),
    - 100% modulowany bypass,
    - nagrzewnica wstepna,
    - czujnik RH
    - sterownik bezprzewodowy
    - wersja uniwersalna prawa=lewa z możliwością podłączenia kroccow od góry lub z boku w dowolnej konfiguracji
    - waga 37 kg (obudowa w calosci z EPP) a po wyjeciu wymiennika 21 kg - do montazu wystarczy 1 osoba
    - jeden z najcichszych reku na rynku
    A teraz najwazniejsze:
    Cena w zakupie taniej o 15-20% od Zehndera/Thessli.

  8. #1088
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    A czy Orcon przypadkiem nie jest klonem Brink-a?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  9. #1089
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Nie kupiłbym reku bez odzysku wilgoci.

  10. #1090

    Domyślnie

    Pierwsze słyszę

  11. #1091
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    libra100

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    131

    Domyślnie

    Dzień Dobry wszystkim.
    Dostałam dwie wyceny na rekuperatory z instalacją i montażem. Pierwsza z użyciem reku AERISnext 350 VV TR, w zależności od rodzaju instalacji od 26 do 30tyś z montażem, druga AirPack 400 HOME całość za 24,5tyś.
    To co na pewno wiem po lekturze tego wątku - będę łosicą jeśli wydam taką kasę, bo można dużo taniej. Nie doktoryzuję się z rekuperatorów, dlatego proszę Was, mądrzejszych o pomoc, na jakie marki (porównywalne jakością z wyżej wymienionymi) powinnam zwrócić uwagę, jeśli chcę wydać na rekuperację te magiczne 12-18tyś, o których często tu się pisze (a może mniej?) z montażem? A może ktoś poleci na priv firmę działającą na Dolnym Śląsku? Z góry dzięki.

  12. #1092

    Domyślnie

    Cytat Napisał hansons83 Zobacz post
    Czy ktoś ma doświadczenie z rekuperatorem Frapol Onyx Pride 400? Czy w cenie ~7500 jest jakaś lepsza alternatywa?
    Cześć. sam się zastanawiam nad nim. On jest następcą Onyx Dream i jest ulepszony. W cenie ok.8.3k jest też sterownik Smart. Żeby sterować z telefonu, to trzeba dokupić moduł EcoNet. Pełny bypass, wymiennik przeciwprądowy,silnikami EC, nagrzewnica wstępna w zestawie. Firma jest już długo na rynku więc raczej łatwiej o części oraz serwis. Chyba jedyne co brakuje to odzysk wilgoci, ale w tej cenie to chyba coś za coś.
    Ostatnio edytowane przez jjb_pl ; 30-08-2019 o 13:33

  13. #1093

    Domyślnie

    Czy ktoś może słyszał o centrali Salda RIRS 400 HW EKO 3.0?
    http://www.salda.lt/en/products/item/5637221078

    Coś takiego zaproponował mi potencjalny wykonawca zamiast rekuperatorów z wymiennikiem przeciwprądowym- tutaj jest wymiennik obrotowy/kołowy. Coś mi się tutaj nie klei, bo nie mogę znaleźć żadnych opinii... W projekcie przewidziany miałem rekuperator AERIS Next 350 VV TR, a szukając po opiniach spodobał mi się Thessla Green AirPack 400 HOME.

  14. #1094

    Domyślnie

    Czy moglibyście coś sensownego polecić do 6 tysięcy. Potrzebuje reku o wydajności 350-400m3/h. Instalację mam zrobioną na peflexie. Przerabiam wszelkie opcje ale powoli głowa mała i wymyśliłem że budżet ograniczę do 6 tysięcy. Tylko czy znajdę coś sensownego?
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

  15. #1095
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arturohio

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał cristoteles Zobacz post
    Czy moglibyście coś sensownego polecić do 6 tysięcy. Potrzebuje reku o wydajności 350-400m3/h. Instalację mam zrobioną na peflexie. Przerabiam wszelkie opcje ale powoli głowa mała i wymyśliłem że budżet ograniczę do 6 tysięcy. Tylko czy znajdę coś sensownego?
    Podłączam się. Reku 300-400 za nie więcej niż 6k.

  16. #1096

    Domyślnie Uzywany

    https://www.olx.pl/oferta/thessla-gr...8-IDBdmvw.html

    Cytat Napisał cristoteles Zobacz post
    Czy moglibyście coś sensownego polecić do 6 tysięcy. Potrzebuje reku o wydajności 350-400m3/h. Instalację mam zrobioną na peflexie. Przerabiam wszelkie opcje ale powoli głowa mała i wymyśliłem że budżet ograniczę do 6 tysięcy. Tylko czy znajdę coś sensownego?

  17. #1097
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Rzecz dotyczy centrali z rotorem (Komfovent Domekt).
    Istnieje w dwóch wersjach - rotor aluminiowy kondensacyjny L/A lub rotor aluminiowy z powłoką zeolitową sorpcyjny L/AZ
    Ten sorpcyjny ma większy odzysk wilgoci ale czy ten zwykły aluminiowy ma dużo gorszy odzysk wilgoci?
    Czy faktycznie brać sorpcyjny czy ten drugi jest zbliżony i nie ma różnicy?
    Zależy mi na odzysku wilgoci, żeby nie cierpieć zimą.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  18. #1098

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturohio Zobacz post
    Podłączam się. Reku 300-400 za nie więcej niż 6k.
    Ja stałem się szczesliwym posiadaczem rekuperatora Jan-Gaz, na dniach będzie uruchomiony, sam sprzęt wygląda solidnie, szczegóły znajdziesz na stronie. Właściciele otwarci na rozmowę, pomocni, można ponegocjowac cenę, dołożyłem do rekuperatora nowy system Flowcontrol rownowazacy nawiew/wywiew. Cena minimalnie poza twój budżet ale napewno warto rozważyć. Z samej transakcji jestem mega zadowolony, co do samego urządzenia napisze jak odpale sprzęt.

  19. #1099
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelek321

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    suwalki
    Posty
    176

    Domyślnie

    Cytat Napisał b_kan Zobacz post
    Ja stałem się szczesliwym posiadaczem rekuperatora Jan-Gaz, na dniach będzie uruchomiony, sam sprzęt wygląda solidnie, szczegóły znajdziesz na stronie. Właściciele otwarci na rozmowę, pomocni, można ponegocjowac cenę, dołożyłem do rekuperatora nowy system Flowcontrol rownowazacy nawiew/wywiew. Cena minimalnie poza twój budżet ale napewno warto rozważyć. Z samej transakcji jestem mega zadowolony, co do samego urządzenia napisze jak odpale sprzęt.
    Również myślałem o tej jednostce, ale jej minimalna prędkość to 105m3/h. W zimę może być za dużo. Z tego co czytałem to ma bardzo duży filtr co oczywiście jest wielkim +.
    Ilu masz mieszkańców i jaka wielkość domu?

  20. #1100

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelek321 Zobacz post
    Również myślałem o tej jednostce, ale jej minimalna prędkość to 105m3/h. W zimę może być za dużo. Z tego co czytałem to ma bardzo duży filtr co oczywiście jest wielkim +.
    Ilu masz mieszkańców i jaka wielkość domu?
    Dom 110m użytkowej, 2 dorosłych i 2 dzieci więc prędkość min dla mnie ok, ale i dla 3 osób nie będzie za dużo. Tak filtr jest duży, dostałem w kpl na wymianę. Po weekendzie będę mógł napisać więcej bo odpale reku. Wiem jedno wycenialem parę urządzeń, nikt nie podszedł tak do tematu jak Jan gaz, a obsługa posprzedazowa jest mega ważna, przekonałem się na przykładzie okien.

Strona 55 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony