dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 58
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1151
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kubanki

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    140
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie Re: Rekuperator jakiej firmy?

    Cytat Napisał B.Art
    Ale nie o tym - Jak sie Wam sprawuje ten Flexit, długo juz go użytkujecie? Macie może podłączony do niego GWC? I ostatnie - ile płaciliście za montaż?
    1. Użytkujemy go prawie rok, więc raczej krótko. Na razie nie ma problemów.
    2. GWC jeszcze nie ma - pewnie będziemy robić w przyszłym roku (mamy przygotowane wejście i przepustnicę).
    3. W sumie zapłaciliśmy ok. 12500 zł (oczywiście w zeszłym roku!) za wszystko: 7 zaworów wyciągowych, 5 zaworów nadmuchowych (w tym jedna kratka w salonie na ścianie) no i oczywiście wyrzutnia i czerpnia (z rozgałęzniem i przepustnicami na przyszłe GWC). Rozprowadzenie na nieużytkowym poddaszu - mamy domek parterowy.

    Pozdrawiam,
    Bubu

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar B.Art
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie Re: Rekuperator jakiej firmy?

    Cytat Napisał kubanki
    3. W sumie zapłaciliśmy ok. 12500 zł (oczywiście w zeszłym roku!) za wszystko: 7 zaworów wyciągowych, 5 zaworów nadmuchowych (w tym jedna kratka w salonie na ścianie) no i oczywiście wyrzutnia i czerpnia (z rozgałęzniem i przepustnicami na przyszłe GWC). Rozprowadzenie na nieużytkowym poddaszu - mamy domek parterowy.
    dzięki za odpowiedź. Cena była OK!
    Kolega pokazał mi dzisiaj wycene instalacji Bartosza - firma chce za np. za przewody nawiewne i ich montaż jakieś 4500 i mniej wiecej tyle samo za wywiewne. Osobiście byłem w szoku, bo to w sumie może 2 dni roboty a materiały pewnie nie kosztują połowy tego.
    Powiedzcie - czy widząc jak montaż wykonywały zawodowe ekipy bylibyście w stanie samodzielnie zamontować przewody i przepustnice? Nie mówię oczywiście o regulacji.

  3. #23

    Domyślnie

    Taa, Ci montezy z bartyckiej (robia oficjalnie dla Bartosza) to niezle zdzierusy. Licza sobie sporo za montaz, materialy nie sa tanie ale Oni przeginaja. Koniunktura jest to i ceny winduja. Moze taniej wyjdzie "obcego" wziac do montazu i regulacji centralki?
    Moze z inej firemki, jezeli bedzie wogole taniej, zgodza sie zmontowac.

    Pzdr.

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kubanki

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    140
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie Re: Rekuperator jakiej firmy?

    Cytat Napisał B.Art
    Powiedzcie - czy widząc jak montaż wykonywały zawodowe ekipy bylibyście w stanie samodzielnie zamontować przewody i przepustnice? Nie mówię oczywiście o regulacji.
    Cóż, jak to mówią - nie święci garnki lepią. Na początku chciałem zrobić to sam. Jednak, po przedstawieniu kosztorysu, okazało się, że cena wykonawcy nie jest wcale dużo większa - po pierwsze 7% VAT, po drugie wykonawca miał lepsze ceny u dostawców materiałów.
    Inna rzecz, że u mnie robili to jednak trochę dłużej niż 2 dni. Poza tym działali na poddaszu nieużytkowym - czyli nieizolowanym termicznie pod koniec lata (a lato było piękne tego roku ) - myślę, że ponad 40 stopni to tam było Myślę, że mi zajęłoby to min. 2 tygodnie (biorąc pod uwagę, że musiałbym to robić sam, bez pomocnika). Ceny materiałów możesz sprawdzić w internecie - np. cennik jest do pobrania ze stron firmy Alnor, jest też sklep internetowy (i "realny") www.maxair.pl.
    No i tak jak wspomniałem - zaproponowali swoje ulepszenia (np. usytuowanie czerpni, kratka nawiewna na ścianie zamiast anemostatu do salonu (salon jest wysoki).

    Acha, ta "moja" firma (Klimat-dom) ma też biuro w Łomiankach zdaje się - zawsze możesz się tam udać z projektem i popytać.

    Jeśli chodzi o inne firmy to 2 kolegów z pracy korzystało:
    1. rekuperatory.pl - kolega walczył chyba przez kilka miesięcy, żeby usunęli jakieś usterki - za każdym razem "już jechali", ale jakoś niedojeżdżali. Drugi kolega wysłał do nich zapytanie o ofertę - odpowiedź dostał po ponad dwóch tygodniach - więc zdecydował się na:
    2. "Tanie grzanie" - o ile mi wiadomo to wycenili mu na ponad 20 tys. za dom ok. 200m2 (więc trochę większy od naszego), razem z GWC na rurach Rehau. Na razie zrobili mu kanały i jest póki co zadowolony.

    Pozdrawiam,
    Bubu

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar B.Art
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    w rekuperatory.pl wycenili mi cały system na ok. 26tyś. Lubię dobrze płacić za solidną robotę, ale bez przesady

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar B.Art
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał piwopijca
    Taa, Ci montezy z bartyckiej (robia oficjalnie dla Bartosza) to niezle zdzierusy. Licza sobie sporo za montaz, ...
    skąd wiedziałeś że z Bartyckiej

  7. #27

    Domyślnie

    Dzwonilem do Bartosza i powiedzieli mi,ze na bartyckiej montuja ich urzadzenia tzw. frimowanie.
    Sam zastanawiam sie nad Bartoszem,jest niezly, ale ta cena za montaz jest troche wygorowana. Gdyby chcieli mniej to nie mialbym juz dylematu z kim podpisac umowe a tak ...
    Podobno jeszcze jakas firemka ma montowac w warszawie, kurcze nie pamietam jej nazwy, ale zawsze mozesz zadzwonic do Producenta i podadza namiary na nia. Tez niby z autoryzacja etc.
    Nie sprawdzalem o ile i czy wogole sa tansi, teraz gadam z developerem o budowie calkowitej,wiec i reku i gwc wchodzilyby w jego zakres.

    Pzdr.

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar B.Art
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Ja akurat zdecydowany jestem na Flexita VG400 bodajże. Tego z kolei polecał mi i projektant i specjaliścii od wentylacji. Kanały nawiewne i wywiewne i tak sie niczym nie różnią - dlatego szukam solidnej firmy do samej instalacji.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    No i jak się ten Flexit sprawuje?
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar B.Art
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Dopiero montują się przewody. Wybralem firme klimat-dom, ktora polecal Bubu. Za jakis tydzien instalacje będą skończone. Reku jeszcze nie montujemy - dopiero w lato, ale jak bylem zdecydowany na flexita to teraz nie wiem - szef klimat-domu poleca stork-air'a podobno lepszy odzysk ciepla, mniejsze zuzycie pradu itd. Lamie sie pomalu ale jeszcze mam chwile czasu do namyslu.

    pzdr

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    A inni? Ponoć reku jest bardzo popularny... Jakiej firmy macie Reku? No i oczywiście czemu ta firma..
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wojmon

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kze
    A inni? Ponoć reku jest bardzo popularny... Jakiej firmy macie Reku? No i oczywiście czemu ta firma..

    Ja mam Renovent firmy BRINK (w Polsce ASK). Działa od 2-3 miesięcy. Tyle mogę powiedzieć bo na razie dom jest wykańczany (a właściwie to on wykańcza mnie ;-/) i nie mieszkam w nim. Nie było żadnych problemów przy niższych temperaturach (reku ma system odmrożeniowy), inna sprawa że tego mrozu też jak dotąd nie było za wiele. Wybrałem bo oferta była tańsza niż oferta z Bartosza, urządzenie działa naprawdę cicho, wymiana filtrów jest prosta, podobno lepiej działa bez GWC (a ja go nie instalowałem). W papierach ma rewelacyjne wyniki odzysku ciepła, ale jako że na razie nie mieszkam to trudno to zweryfikować.
    Dodatkowy pozytyw to świetny kontakt z przedstawicielem firmy i panami od montażu (przynajmniej w Krakowie). Urządzenie stoi na nieogrzewanym poddaszu więc na wszelki wypadek "opatuliłem" je wełną. Proste sterowanie (podobno bez problemu można rozbudować). Na razie tyle.
    pozdrawiam
    Wojmon

  13. #33

    Domyślnie

    a może ktoś się spotkał z czymś.. takim

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    ILTO - w opinii znajomego finskiego instalatora calkiem porzadne
    nie cierpię oszustów

  15. #35

    Domyślnie

    Wlasnie poczytalem o ILTO 440 i powiem ze ma calkiem fajne mozliwosci.

    5 biegow
    czasowe wylaczenie wentylatora wywiewnego - do rozpalania kominka
    czasowe zwiekszanie wydajnosci np 0.5h, 1h
    recyrkulacja powietrza ogrzanego np z sufitu nad kominkiem
    sterowanie przez higrometr i czujke czadu
    ogrzewnica/chlodnica wodna
    automatyczny bypass letni

    Zastanawiam sie pomiedzy tym a Storkairem ComfoAir.

    pozdrawiam
    Zonzi

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DariuszKa

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    ja właśnie jestem po wymianie rekuperatora villox na lossnay Mitsubishi jest to najbardziej cichy reku z automatycznym bypasem czyli sam dobiera kiedy ma iść powietrze przez wymiennik oprócz tego m awymiennik z celulozy czyli ten z odzyskiem wilgoci na razie jest OK bo ten poprzeedni mnie już denerwował w nocy na wolnym biegu było go słychać latem trzeba było wstawiać zestaw letni ale miał zaletę cały był z metalu więc praktycznie nie zniszczalny w tych nowych to pełno styropianu
    a co do szybkości na rekuperatorze powinien być dobrany optymalnie n a średnim biegu wyższy bieg ma służyć jako awaryjne przewietrzanie a najniższy podczas urlopu jak nikogo nie ma w domu co do norm to jedne mówią o ilości powietrza w wc i kuchni jako wartość stałą (np 70m3/h w kuchni) nie biorąc czy to jest kuchenka mała czy duża a sanepid mówi o ilościach wymian na godzinę sam nie wiem czym sie sugerować ale w w naszym kraju to tak zawsze

  17. #37

    Domyślnie

    Do DariuszKa
    Jaki rekuperator wymieniałeś, czy chodzi ci o Vallox?? nie znalazłem żadnego Villox'a. CZy możesz podać typ jaki wymieniałeś i dlaczego?
    Chciałem kupić Vallox Digit wiec pytam, może nie powinienem bo są jakieś felery!
    czekam na odpowiedź.
    Pozdrawiam

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Ja mam zainstalowaną centralę Daytona 250 Dospela. Więcej szczegółów w wątku : http://forum.muratordom.pl/nowe-reku...na,t124221.htm .

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    A czemu Tywentów nikt nie instaluje? Tanie toto jak barszcz, wentyle EBM...
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  20. #40

    Domyślnie

    Czytam watki o rekuperatorach i nadziwic sie nie moge. Macie zbedna kase to zaraz podam konto i mozecie mi ja przelac. A tak na powaznie, liczyliscie po jakim czasie sie wam instalacja zwroci, uzwgl. wymiane filtrow, prad i czyszczenie? Ja to zrobilem w podobnym watku i aktualnie jestem tam opluwany

Strona 2 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony