dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 58
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1151
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał tres34
    A tak na powaznie, liczyliscie po jakim czasie sie wam instalacja zwroci, uzwgl. wymiane filtrow, prad i czyszczenie? Ja to zrobilem w podobnym watku i aktualnie jestem tam opluwany
    Taaa...
    Na szczęście można to szybko zweryfikować:

    http://forum.muratordom.pl/post2715615.htm#2715615

    MCB

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    ja mam Valloxa 95 silent i jest cicho.
    nie cierpię oszustów

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał tres34
    Czytam watki o rekuperatorach i nadziwic sie nie moge. Macie zbedna kase to zaraz podam konto i mozecie mi ja przelac. A tak na powaznie, liczyliscie po jakim czasie sie wam instalacja zwroci, uzwgl. wymiane filtrow, prad i czyszczenie? Ja to zrobilem w podobnym watku i aktualnie jestem tam opluwany
    Bo pitolisz głupoty. I tyla.
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Depi
    A czemu Tywentów nikt nie instaluje? Tanie toto jak barszcz, wentyle EBM...
    Kto w stolicy sprzedaje Tywenty?

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    Cytat Napisał Depi
    A czemu Tywentów nikt nie instaluje? Tanie toto jak barszcz, wentyle EBM...
    Kto w stolicy sprzedaje Tywenty?

    http://www.hakom.pl/
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał MCB
    Cytat Napisał tres34
    A tak na powaznie, liczyliscie po jakim czasie sie wam instalacja zwroci, uzwgl. wymiane filtrow, prad i czyszczenie? Ja to zrobilem w podobnym watku i aktualnie jestem tam opluwany
    Taaa...
    Na szczęście można to szybko zweryfikować:

    http://forum.muratordom.pl/post2715615.htm#2715615

    MCB
    Dzięki MCB, przeczytałem - to rzeczywiście wszystko wyjaśnia!!!

    Ponawiam swoje pytanie do wszystkich, chce zainstalować reku VALLOX-a.
    Polecano mi Digit'a choć to krzyżowy, 95 wg charakterystyk droższa, mniej wydajna i co najgorsze bardziej hałaśliwa.
    Domek maly 120 m2, może macie jakieś uwagi

  7. #47
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MarcinIKS
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    301
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Czy wie lub ma ktoś takie coś?
    http://www.allegro.pl/item613580933_...i_490m3_h.html
    Cena dziwnie niska, wygląd Lossnay-a
    Celulozowy wymiennik - w sumie nie bardzo jestem do niego przekonany, ale przy tej cenie - gdyby to jeszcze nie było bardzo głośne ...

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Czesc

    Jaki reku byście wybrali, polecili:

    HR Renovent Brink Large czy Beluf Selen500?

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Spider_RD
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Posty
    16
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    A ja mam dylemat pomiędzy Mistral 300DUO a Bartoszem Vena 3EC.
    Nawet post taki postawiłem bo mi na czasie zależy...
    Więc jeśli ktoś ma wyrobioną opinię to chętnie ją poznam...
    Prawdziwych idiotów jest na świecie mało, ale są tak sprytnie rozmieszczeni, że natykamy się na nich co chwilę...

  10. #50

    Domyślnie

    to dwie różne maszynki a mistral duo to porażka
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  11. #51

    Domyślnie

    Firewall - skąd bierzesz te stare wątki

  12. #52

    Domyślnie

    widać nie takie cudo
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  13. #53

    Domyślnie

    Za kilka miesięcy będę mógł podzielić się wrażeniami. Urządzenie 35RX5 będzie montowane za jakieś 3-4 tygodnie.
    Z pozdrowieniami,
    Bartek z Wrocławia

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arwent

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-601
    Posty
    25

    Domyślnie

    Polecam rekuperatory Aeris 350/550 wykonane z solidnych materiałów, które nie zwiększają akustyki pracy rekuperatora. Sam montuję te centrale i są naprawde warte swojej ceny. Pozdrawiam

  15. #55
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arwent

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-601
    Posty
    25

    Domyślnie

    zależy z jakim panelem sterowania i czy to ma być podstawowa wersja czy rozszeżona. cena od 7400 do 12500

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał arwent Zobacz post
    Polecam rekuperatory Aeris 350/550 wykonane z solidnych materiałów, które nie zwiększają akustyki pracy rekuperatora. Sam montuję te centrale i są naprawde warte swojej ceny. Pozdrawiam
    co to znaczy nie zwiększają akustyki pracy rekuperatora? reku to wymiennik, za bardzo toto hałasowało nie będzie, więc i nie ma co zwiększać, hałasują wentyle albo niechlujna obudowa, i poza tym przesłanie "reku który nie zwiększa akustyki reku" o co tu chodzi?
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arwent

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-601
    Posty
    25

    Domyślnie

    Właśnie o tym napisałem że materiał z jakiego jest zbudowany Rekuperator nie zwiększa akustyki

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Trymi
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Posty
    256

    Domyślnie

    Nie wiem czy wiecie drodzy forumowicze, że reku Aeris oferowane przez wszystkim nam znaną firmę na "r".pl mają super wymiennik.
    Na moje pytanie z czego on wykonany jest otrzymałem odpowiedź, że z tworzywa sztucznego, które lepiej przewodzi ciepło od aluminium.
    Pomimo mojego inżynierskiego oburzenia, że przecież to jak 2+2=5, Pan z "r".pl dalej trwał przy swoim powtarzając jak mantrę bajki o rzeczywistej sprawności powyżej 95% i kosmicznych właściwościach polietylenu z jakiego ten cud-wymiennik jest zbudowany.
    Pomyśleć, że tylu biednych ludzi się na to nabiera i płaci jak za zboże. Ja osobiście wolę rozmawiać ze specami pokroju Pana z firmy Jan-Gaz. Chociaż wiedzą co mówią. Dodam, że za cenę podaną przez "r".pl zbudowałbym do swojego domu conajmniej dwie WM oparte na reku Jan-gaz i jeszcze zostałoby mi na waciki. Pozdrawiam.

    PS. Nie, nie jestem właścicielem firmy Jan-Gaz
    Ostatnio edytowane przez Trymi ; 26-07-2011 o 09:06

  19. #59

    Domyślnie

    ja tez nie jestem ale potwierdzam wszystko co napisał wyżej trymi
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  20. #60

    Domyślnie

    rozglądam się ostatnio za w miarę sensownym rekuperatorem i włos się jeży na głowie.
    generalnie trwa dojenie klienta, bo jak inaczej nazwać sprzedaż skrzynki z dwoma wentylatorami, dwoma ramkami na filtr oraz wymiennikiem za min 5 tys złotych ? Jeśli zechcę panel do sterowania to muszę jeszcze suto doliczyć.
    Dla porównania piec kondensacyjny w którym techniki wcale nie jest mniej a zaryzykowałbym twierdzenie, że jest znacznie bardziej skomplikowaną konstrukcją można kupić poniżej 4 tys. Sterowanie ? panel wielki jak TV za 500 zł. czyli znacznie taniej
    desmear

Strona 3 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony