dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    Ja to mam na miejscu, ale nie wszyscy mieszkają przy lesie...
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    A jeszcze lepiej robi to garść świerkowych lub innych iglastych gałęzi.
    znaczy szalas zbudowac nad nia? to on bedzie mial dziury miedzy patykami - nie szkodzi?

    tez mieszkam przy lesie
    Glilkos SAMOTNIKOS sweterkos de domo kobitos vel Jamelios&Ptysios mamitos

  3. #23

    Domyślnie

    glika,
    Tylko nie przesadzać z niczym jak w życiu.
    Albo przykryć gałązkami igliwia, albo włókniną i koniec. Włóknina bywa w dużych wymiarach, więc jak nie będziesz przykrywać innych roślin w ogrodzie, to łatwiej zdobyć gałązkę, lub dwie igliwia, teraz przed świętem wszystkich świętych będzie łatwe, przykryć nimi i już. Na wiosnę w kwietniu zdejmiesz i po kłopocie.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  4. #24

    Domyślnie

    dziekuje
    Glilkos SAMOTNIKOS sweterkos de domo kobitos vel Jamelios&Ptysios mamitos

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał glilka
    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    A jeszcze lepiej robi to garść świerkowych lub innych iglastych gałęzi.
    znaczy szalas zbudowac nad nia? to on bedzie mial dziury miedzy patykami - nie szkodzi?

    tez mieszkam przy lesie
    I ma mieć dziury! Inaczej będziesz wiosną pisać rozpaczliwy post czym pryskać na grzybki. Nie polecam włókniny- potrafi zrobić się skorupa nie przepuszczająca powietrza. Osłaniamy przed wiatrem i słońcem, gwałtownymi różnicami temperatur. A co, pod włókniną to cieplej? Owszem, osłaniamy przed przemarznięciem róże (kopczykowanie), ale to inna bajka.

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    O, tu jeszcze znalazłam fajny artykuł o kalmiach ( kompleksów się nabawiłam widząc Pinusową " lalę" )

    "Kalmie są atrakcyjnymi, choć mało znanymi krzewami z rodziny wrzosowatych (Ericaceae) i podrodziny różanecznikowych (Rhododendroideae). Nazwa rośliny pochodzi od nazwiska szwedzkiego botanika Petera Kalma, który w latach 1748–1751 podróżował po Ameryce Północnej i jako pierwszy opracował opis jej roślinności. Rodzaj Kalmia liczy 8 taksonów, z których 7 rośnie we wschodniej części Ameryki Północnej, a jeden (K. ericoides) — na Kubie. W naturze krzewy występują na mokradłach, w widnych lasach i wokół zbiorników wodnych, często silnie się rozrastając. Nie zawsze jest to korzystne dla leśników i farmerów, gdyż związki chemiczne w liściach kalmii (obecne są także w nektarze)— andromedotoksyna, erikolin, rododendrol, arbutyna i florizin — hamują rozwój korzeni świerków i mogą być toksyczne dla zwierząt. Zwyczajowe nazwy tych roślin to "owcza" lub "jagnięca śmierć". Indianie nazywali kalmię również drzewem łyżkowym, gdyż z jej drewna wyrabiali łyżki.....(..)

    Kalmie, podobnie jak inne rośliny z rodziny Ericaceae, mają duże wymagania wobec podłoża oraz stanowiska. Krzewy dobrze rosną w słońcu, ale najlepiej czują się pod okapem większych drzew. Preferują gleby kwaśne (o odczynie pH około 4,5), torfiaste, wilgotne i ubogie w wapń. System korzeniowy kalmii jest podobny do tego, jaki mają różaneczniki — gęsty, płytki i składa się z bardzo cienkich korzeni. W ogrodach rośliny wymagają żyznej
    i próchnicznej gleby oraz ściółkowania kompostem korowym. (...........)"


    http://www.szkolkarstwo.pl/article.php?id=414

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    edyta124

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    1

    Lightbulb Cudna kalmia

    WITAM POTRZEBUJĘ PORADY WIOSNĄ POSADZIŁAM 2 KALMIE I JAK DO TEJ PORY NIE WYPUSZCZAJĄ ŻADNYCH ZAWIĄZKÓW KWIATOWYCH CHYBA POWINNY JUŻ KWITNĄĆ CZY KTOŚ MOŻE MI POMÓC CO JEST NIE TAK Z NIMI

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony