dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 10
Pokaż wyniki od 181 do 191 z 191
  1. #181
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Taki argument:
    Jaka jest szansa na zalęgnięcie się legionellozy lub gorączki Pontiac w tego typu instalacjach? Chyba większość kupujących od razu wykupuje coroczny przegląd na 25 lat z góry, prawda
    dowodzi jedynie zupełnego braku wiedzy podstawowej zarówno w zakresoe wentylacji mechanicznej z rekuperacja, jak i "drobnoustrojowej"
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  2. #182
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamiliaga
    Jaka jest szansa na zalęgnięcie się legionellozy lub gorączki Pontiac w tego typu instalacjach?
    Do wzrostu Legionelli niezbędne są: wysokie stężenie dwutlenku węgla (2,5-5%), wysoka wilgotność i temperatura optymalna 35°C.
    Żaden z tych czynników jest nie do spełnienia w kanałach wentylacyjnych, którymi jest dostarczane powietrze.

  3. #183

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12
    Taki argument:
    Jaka jest szansa na zalęgnięcie się legionellozy lub gorączki Pontiac w tego typu instalacjach? Chyba większość kupujących od razu wykupuje coroczny przegląd na 25 lat z góry, prawda
    dowodzi jedynie zupełnego braku wiedzy podstawowej zarówno w zakresoe wentylacji mechanicznej z rekuperacja, jak i "drobnoustrojowej"
    No nie wiem ....

    Do zarażenia jak dotąd dochodziło głównie z układów klimatyzacji. Nie jestem lekarzem ale wiem na tyle sporo na ten temat jak i temat samej rekuperacji, żeby móc zadać takie pytanie. Rozwój tej bakterii nie jest to końca znany więc prosze, nie zarzucaj mi braku podstawowej wiedzy a fakt, że corocznie choruje na nią 100 k osób i że jest uważana za śmiertelną chyba wystarczy, żeby poruszyć ten temat tutaj. Bakteria rozwija się w środowisku wodnym (skropliny??) i najlepiej w temperaturze ok 30 stopni. Czy w tych waszych reku nic się nie skrapla ???

    Proszę o pohamowanie się z tak ostrą reakcją. Wszyscy są tutaj, żeby sobie pomóc co nie znaczy 'im więcej napisanych postów tym jestem lepszy i mogę pisać wszystko'

  4. #184
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Bakterie znane (nawet bardzo) również w Polsce np. http://www.wsse.gda.pl/fileadmin/use...Legionella.pdf - bardzo pogladowo przedstawiono zagadnienie.
    Równiez istnieje zasadnicza róznica miedzy klimatyzacja a wentylacja z rekuperacją.
    Inaczej ujmując. Watpliwości, które posiadasz dotycza ( i słusznie) klimatyzacji.
    W instalacjach wentylacyjnych, nawet w tych z rekuperacja raczej nie wystepuje "środowisko wodne" niezbedne dla rozwoju tych "drobnychustrojów". Nawet jesli "wykropli" sie woda, to jest to zjawisko na tyle krótkotrwałe, że nie bedzie warunków do zasiedlenia, nie mówiac juz o mozliwości "bzykania sie drobnychustrojów".

    Najogólniej rzecz ujmując. Wentylacja mechaniczna z REKU, biorąc pod uwage mozliwość wystepowania bakterii z rodzaju legionella, jest w domu, jednym z tych miejsc, gdzie prawdopodobieństwo jej zasiedlenia jest minimalne, lub wręcz niemożliwe.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  5. #185

    Domyślnie

    Rzeczywiście fajny ten pdf, który podesłałeś. Myślę, że dzięki niemu wiele osób będzie miało pełniejszy obraz.
    Nie wyklucza on jednak w żaden sposób, że mój rekuperator będzie wolny od tych bakterii.

    Sprawę ratuje fakt (i tutaj wchodzą guru rekuperacji), że skropliny w reku powstaną w zużytym powietrzu i raczej nie ma możliwości pomieszania go z nawiewanym (jak ktoś włącza reku latem latem to różnica temperatur chyba nie będzie wystarczająco duża żeby coś wykropić - nie wiem).

    Czytałem sporo o tzw 'office space diseases' - stąd mój post w tym wątku. Temat oczywiście godny polecenia także do naszych domów.

    Pozdrawiam. Dziękuję za informacje - których tutaj chyba jeszcze nie poruszano.

  6. #186
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "informacje - których tutaj chyba jeszcze nie poruszano."
    Tu było już chyba wszystko. Po kilka razy!
    Adam M.

  7. #187

    Domyślnie

    W moim jest sucho jak pieprz,ale cały czas idzie przez gwc.Jak tyko puszczę przez zewnętrzną czerpnię to dość sporo cieknie.
    W tej chwili rek. pracuje 12-16 godz. na dobę jak mnie nie ma to wyłączam żeby odpoczeło dolne żródło. Z rana na wyjściu z gwc mam 8 Stopni ( na zewnątrz jest teraz - 6 ).W połowie listopada było jeszcze 9 stopni.
    Te dane są przy wydajności 200 m/h ,jak wrzucę wyższy bieg temp leci w dół, ale nie sprawdzałem do ilu spada. Gwc rurowe ok 40 m (titelman) rura 200 -setka. Kubatura domu ok 300 m 3.
    Zużyte powietrze wywalam teraz do garażu ,ale na wnioski jeszcze za wcześnie za dużo niewiadomych.

  8. #188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jezier
    Cytat Napisał kamiliaga
    Jaka jest szansa na zalęgnięcie się legionellozy lub gorączki Pontiac w tego typu instalacjach?
    Do wzrostu Legionelli niezbędne są: wysokie stężenie dwutlenku węgla (2,5-5%), wysoka wilgotność i temperatura optymalna 35°C.
    Żaden z tych czynników jest nie do spełnienia w kanałach wentylacyjnych, którymi jest dostarczane powietrze.
    Oooo
    to dlaczego strasza, ze legionella moze rozwijac sie w bojlerze elektrycznym
    i ze konieczne jest co jakis czas nagrzanie wody do ponad 65 stopni aby wybic dziadostwo?
    no bo niby skad w bojlerze wziołby sie CO2 ?

  9. #189
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Z tego co ubijasz podgotowując tę zimną a "nieszkodliwą" zupę mięsna nazywaną wodociągowa "woda uzdatniona".


    Adam M.

  10. #190

    Domyślnie

    Temat trochę podupadł, więc że jestem żywo zainteresowany - podciągam.

  11. #191
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał dlugi rufus
    Zużyte powietrze wywalam teraz do garażu ...
    A tak można? Czy to nie szkodzi garażowi i osobom w nim pracującym np?

Strona 10 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony