dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 57
  1. #1

    Domyślnie Kupilem podkaszarke ...

    no wlasnie, pojechalem do Castoramy i skusilem sie na najtansza podkaszarke zylkowa za 50 zl bo pomyslalem sobie, ze w nowo kupionym domku mam malo trawy to po co wywalac kase na cos wiekszego i lepszego. Trawa nie byla koszona przez 4 tygodnie i ma aktualnie wysokosc ok. 40-50 cm. Jak do tej trawuni podszedlem z moja podkaszarka to w ciagu 15 minut koszenia chyba ze 20 razy rwala mi sie zylka. Czy cos jest nie tak ? Czy musze kupic lepsza zylke, lepsza kosiarke czy moze mam pecha ze akurat tak wyrosla trawa bo normalnie to taka podkaszarka wystarczy ? Czy sa jakies zbrojone zylki albo przynajmniej z jakas porowata powierzchnia bo to co bylo na wyposarzeniu podkaszarki to zwyczajna gladka zylka.

  2. #2

    Domyślnie

    To chyba jakaś zabawka! Ja mam podkaszarkę spalinową za 500zł. ,ale gdy trawska urosną do 30 cm. to mam problem z ich skoszeniem. Naprawiałam już kilka razy. Myślę, że tą podkaszarką możesz skosić tylko trawkę bez chwaścisków i to niziutką. Najlepsza jest kosa spalinowa. Powodzenia.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sara

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    229
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Ja również mam najtańszą podkaszarkę, jaka była w sklepie. Kosiłam nia w pierszym roku. Trawę, która urosła taka wysoka, kosiłam etapami. Najpierw górę, potem niżej, niżej aż do ziemi. Niestety robota katorżnicza, bo pozycja w jakiej się kosi jest potwornie niewygodna (albo ja jestem za wysoka). W każdym razie skutek był taki, że w następnym roku razem z mężem kupiliśmy spalinowa kosiarkę.....ale to już inna historia.

  4. #4

    Domyślnie

    Czyli podkaszarka elektryczna (moc silnika ok. 250 W) nie da rady skosic nawet malego trawniczka, np 100 m2 ?
    Czy nie ma nikogo ktoremu ten tani sposob, na mala skale sie sprawdzil ?
    Sam mysle o takim rozwiazaniu, ale chyba poprostu odszukam sierp,
    bo kosa na 100 m2 bym sie chyba osmieszyl, i pokaleczyl,

  5. #5

    Domyślnie

    podkaszarka jak sama nazwa wskazuje służy do PODKASZANIA (???)- na pewno nie skosicie nią całego trawnika...
    ja zamierzam kupić podkaszarkę (podkoszarkę???) jako uzupełnienie mojej kosiarki - tylko to koszenia miejs trudnodostępnych (ogrodzenie, naokoło drzew i krzewów, itp...)

    na pewno nie skosicie nią 30 cm trawy
    chyba żę macie kosę spalinową - taką z wymiennymi końcówkami koszącymi - oprócz żyłki można założyć ostrze w kształcie krżyża...ale to już jest KOSA a nie podkaszarka...

    pozdrawiam
    snow
    ...gust jest kwestią ... gustu??

  6. #6

    Domyślnie

    No niestety taka podkaszarka to za delikatne urządzenie. Testowałem ten temat i jeśli elektryczna to minimim moc 550W. Ale do takiej trawy jak piszesz to przydałaby się mocniejsza około 1000W. A takie urządzonko kosztuje w granicach 400 zł. Ja wybrałem kosę spalinową Firmy Partner za 600 zł. Moc 0.95 KM. Naprawdę bardzo fajne urządzonko i radzi sobie z każdą trawą.
    Pozdrawiam,

  7. #7

    Domyślnie

    Czyli podsumowujac : dac sobie spokoj z tymi tanimi o mocy 250 W zabawkami zwanymi podkaszrkami, szkoda na nie nawet tych malych pieniedzy.
    A moze kupic jedna z tanszych kosiarek elektrycznych, widzialem takie juz za ok. 300 zl. Spelnilyby moje potrzeby na koszenie malego niezarownego dzikiego trawnika, (laki) ?

  8. #8

    Domyślnie

    niekoniecznie, male podkaszarki z dobra, wytrzymala zylka nie sa takie zle.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Ryszard1, kosiarką elektryczną nie skosisz nierównego trawnika,to pewne. A poza tym ten ciągnący się kabel, bardzo niewygodnie. Możesz kupic podkoszarkę spalinową, małą, będziesz miał z niej pożytek pod warunkiem, że nie pozwolisz trawie wysoko wyrosnąc. Jest dobra na NISKĄ TRAWKĘ I NA NIERÓWNY TEREN. Musisz pilnowac terminu koszenia.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareko
    niekoniecznie, male podkaszarki z dobra, wytrzymala zylka nie sa takie zle.
    Czyli mozna zaryzykowac, tylko dokupic dobra zylke,
    ma jeszcze ktos pozytywne doswiadczenia z podkaszarka elektryczna ?

  11. #11

    Domyślnie

    Podkaszarka żyłkowa nie nadaje się do koszenia chwastów i zasuszonego zielska.Do tego służą wymienne tarcze- nie wiem czy są do podkaszarek elektrycznych, na pewno są do spalinowych. Widziałam taką w promocji w praktikerze za "899,00 zł".Podobno wyrób Husqvarny ale pod inną marką. A jeśli już, to chyba lepiej dołożyć trochę i kupić taką z wymiennymi nożycami do żywopłotu........???????

  12. #12

    Domyślnie

    dzisiaj skosilem 50 m2 ta taniutka podkaszarka z Castoramy za 50 zl, dalem grubsza zylke z jakims wkladem aluminiowym czy cos takiego i kosila elegancko, tylko przydalaby sie troche wieksza moc bo przy skupisku duzych traw czasem sie dlawila ale ja mam trawe po pas (poprzedni wlasciciel zawalil)

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    No to jeszcze jedne koszenie przed Tobą, a potem silniczek podkaszarki padnie

  14. #14

    Domyślnie

    fakt, tego sie obawiam najbardziej ... ale w sumie 50 zl ... niech pochodzi ze dwa sezony to bedzie dobrze, jestem na razie poczatkujacy w tych sprawach (mieszczuch wychowany w blokowisku) wiec jeszcze mi nie potrzebna profesjonalna kosiarka.
    A ile frajdy wczoraj mialem ... Koszenie trawy to super sprawa

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Taka podkaszarka to tylko zabawka. Co prawda jest zbudowana jak prawdziwa ale to tylko zabawka i na tym kończą się wszelkie podobieństwa. Walory uzytkowe i komfort pracy jest nader kiepski. Może służyć najwyżej jako uzupełnienie kosiarki spalinowej czy też elektrycznej do wykoszenia miejsc przy krzewach, podmurówce ogrodzenia itp. czyli tam gdzie kłopotliwe jest dotarcie z prawdziwym sprzętem.
    Piszę to jako praktyk od kilku lat w tym temacie.
    Pozdrawiam

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    a moja podkaszarka Black& cos tam...dziala swietnie...podkosili ja budowlance okolo 500 m2 zielska..i nic z nia sie nie dzieje..no oprócz tego ze zyła sie rwie..ale i na to maja sposób...najciensza struna od gitary i juz zyłki kupowac nie musze...tnie jak burza...

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Czy taka najtańsza podkaszarka sprawdzi się zakładając, że będę nią tylko podkaszała trawę? Kosiarką nie wyrabiam przy płotkach czy kamieniach. Pomysł ze struna od gitary jest świetny

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    ewa...moja podkaszarka w promocji kosztowała prawie stówkę.. taa...to moi budowlancy znaja takie patenty...

  19. #19

    Domyślnie

    faktycznie !!! struna od gitary pasuje super
    Ze tez sam na to nie wpadlem wczesniej

  20. #20

    Domyślnie Kosa spalinowa

    Mam trawnik z górami i dolinami oraz rów (razem około 1000m2). Kupiłem kosę spalinową Stihl (1.8 KM) i mogę powiedzieć, że nie żałuję. Trawa miała około 0.5m wysokości (różna- zwykła trawa, chwasty, trzcina). Skosiłem wszystko na raz bez żadnego problemu i nie było mowy o zmęczeniu sprzętu (ciąłem tylko żyłką). Fizycznie również nie byłem zmęczony (używam szelek nośnych).

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony