dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 57
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    nio niby takie proste...

  2. #22

    Domyślnie

    Jedna ważna uwaga. Przy zakupie kosy spalinowej w niektórych marketach, tam gdzie nie ma kto jej uruchomić, proponuję pofatygowć się do wskazanego serwisu na karcie gwarancyjnej. Zaoszczędzicie sobie wiele późniejszych kłopotów.
    Pozdr,

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    a moja prosta podkaszarka nareszcie poradziła sobie z zielskiem po pachi

  4. #24

    Domyślnie

    Sorry, że się wtrące, ale jaka jest różnica między podkaszarką spalinową, a kosą spalinową. Jeden ze znajomych sprzedaje używany sprzęt, i mówił, że ceny kos spalinowych kształtują się od 300 zł do 600 zł. Ta ostatnia, to Stihla, która nowa w sklepie kosztuje 1.800 zł. Chciałbym od niego coś sensownego kupić, ale nie wiem, czym sie kierować przy wyborze. Mam do skoszenia trawę z ok 700 m2, wysokości 60 - 70 cm. Będę wdzięczny za wszystkie rady. Dzieki.

  5. #25

    Domyślnie

    60-70 cm to średnia, miejscami dochodzi do 100-110 cm.

  6. #26
    Guest

    Domyślnie

    Stosowanie strun gitarowych do "podkaszrek" jest bardzo, bardzo niebezpieczne!
    Urwany drucik potrafi wbić się głęboko w ciało na kilka cm. Jeśli już coś takiego używacie chrońcie nogi dobrym wysokim obuwiem.Pozdrowienia. Inspektor.

  7. #27

    Domyślnie

    Posiadam kosę Stihl FS 120 (1.8 KM), w promocji zapłaciłem za nia około 1600 zł. Do koszenia mam podobną powierzchnię (górki, doliny i rów). Powierzchnia składała się (za pierwszym koszeniem) z trawki na około 40-50 cm, chwastów i trzciny. Ściołem wszystko w ciągu kilku godzin. Nie było potym problemów z bolącym kręgosłupem czy rękoma. Do kos zamiast pasa nośnego producent daje szelki (praktycznie nie czuje się kosy na sobie). Kosa po za cięciem traw, chwastów może również ciąć przy użyciu odpowiedniej tarczy wykaszać drobne odrosty drzew.

  8. #28

    Domyślnie

    Te struny gitarowe w podkaszarce... Rany boskie, ludzie, prosicie się o wypadek !

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teska
    a moja podkaszarka Black& cos tam...dziala swietnie...podkosili ja budowlance okolo 500 m2 zielska..i nic z nia sie nie dzieje..no oprócz tego ze zyła sie rwie..ale i na to maja sposób...najciensza struna od gitary i juz zyłki kupowac nie musze...tnie jak burza...
    Te z sie skusilem na podkaszarke tej fimy, model GL330, o mocy 240 W.
    I dziala znakomicie : dala sobie rade ze skoszeniem mojego malego trawnika, i wyszlo nawet rowno. Jeszcze raz sprawdzila sie prosta zasada, ze jak chcesz cos sprawdzic to sprawdz to sam (ale struny boje sie zakladac),

  10. #30

    Domyślnie

    Ile placiliscie za Black&D 330? w niemczech ona kosztuje 24euro i nie wiem czy to lepsza cena niz wasza

  11. #31

    Domyślnie

    ja kupilem taka elektryczna pare lat temu i kosilem tym ok. 500m2 na dzialce na mazurach.... potem kupilem spalinowa.... i tez kosilem... i nie byla to trawka a chaszcze koszone raz do roku...

    ale uwazam ze pan stasiek z synem sa najlepsi!!!

    za jedyne 100 zl skosza kosa i wyrownaja elektryczna kosiarka a ja moge przez ten czas wypoczywac....


  12. #32

    Domyślnie

    ja mam tutaj w domu black & decker GL 650 chyba... 330 W.... uzywam jej na przemian ze spalinowa... gdy mi zalezy na tym zeby nie halasowac to ona jest calkiem ok tylko ten kabel, ktory sie ciaaaagnie..... a mam ciekawy teren.... sama skarpa....

  13. #33

    Domyślnie Bosch

    A co myślicie o podjaszarkach bosch'a. Są modele półautomatyczne (trzeba nacisnąc podkaszarką na trawe, to żyłka sie wydłuży) i automatyczne (sama sie wydłuza). Czy to sie sprawdza? Czy mimo tej pół wlub pełnoautomatyki nie trzeba jej "pomagać" ręcznie? Którą wybrac, tą półautomatyczna za ok 150zł czy auutomatyczna za ok. 250zł?

  14. #34

    Domyślnie

    moja trzeba "walnac" w trawe zeby sie wydluzyla... innych nie znam.... ta benzynowa to samo....

  15. #35

    Domyślnie podkaszarka

    W miarę tania a skuteczna m-ki GARDENIA elektryczna 450 W
    11 000 obrotów tnie wszysko , oczywiście padkaszarka - to podkaszarka
    i do tego winna służyć
    natomias kosiarkę mam STIGĘ szwedzką - luks 5,5 kw z napędem
    BIAŁOŁĘKA UBER ALES - HEY !!!

  16. #36

    Domyślnie Podkaszarka z głowicą żyłkową.

    Witam.
    Chciałbym kupić używaną podkaszarkę ale mam pewną niejasność - czym się różni głowica półautomatyczna od automatycznej.
    Jeżeli ktoś może mi pomóc , to będę bardzo wdzięczny.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  17. #37

    Domyślnie

    Automatyczna głowica żyłkowa umożliwia wypuszczanie żyłki podczas pracy, następuje to automatycznie, występuje w szczególności w kosach spalinowych

    Półautomatyczna to jest tap’n’go, czyli naciskamy przycisk od spodu podczas pracy a żyłka się wysuwa, występuje to w podkaszarkach elektrycznych.

    pozdrawiam

  18. #38

    Domyślnie Podkaszarka elektryczna

    Musze kupic podkaszarke, ktora poradzi sobie z chwastami. Teren do wykoszenia to ok. 700m2. Chwasty ktore ja porosly maja ok. 30 - 40 cm wysokosci.
    Czy z takim problemem poradzi sobie np. Gardena powerCut http://www.gardena.com/servlet/Produ...egory_rn=15226, albo Bosch Art 30 http://plptocs.bosch-pt.com/boptocs-...4&prod_id=9318 ?
    Czy tez konieczna jest kosa spalinowa?
    Przeszukalam wczesniejsze posty na Forum w tym temacie, ale nie znalazlam potrzebnej mi odpowiedzi ...
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  19. #39

    Domyślnie

    Witam

    Wybrałaś sprzęt raczej z górnej półki czy potrzebnie? Przyznam się,że mam zwykłą podkaszarkę za 60 zł i naprawdę używam jej często może nie aż do takich powierzchni o których piszesz bo do zasadniczego koszenia moich 2300m2 używam spalinówki. Nie wiem czym kierowałaś się przy wyborze tych podkaszarek.

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  20. #40

    Domyślnie

    a ja mam pytanie - czy zamiast tak drogiej podkaszarki nie lepiej kupić kosiarkę spalinową [nawet używaną na gdzieś na giełdzie lub w serwisie - często naprawiają lub składają kosiarki z części i sprzedają. Można kupić całkiem fajny sprzęt już od 300zł] kosiarka zawsze się przyda w przyszłym ogrodzie, a sprzęt nawet z 3,5konnym silnikiem znacznie lepiej sobie poradzi z zielem niż takie coś. A jeśli już podkaszarka to moze tańsza- będzie mniejsza strata silniczek się spali przy tym zadaniu. Miałem okazję bawić się ostatnio podkaszarką markową za ponad 150zł [producenta nie podam] i z lubością wspominałem te takie "no name" za 60zł.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony