dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 57 z 57
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał chopinetka
    Witam

    Nie wiem czym kierowałaś się przy wyborze tych podkaszarek.
    Od razu zaznacze, ze dotychczas jedyny trawnik jaki mialam to ten w srodku ogrodzonego osiedla, pielegnowany przez jakies tajemne rece Nieuchonnie zbliza sie moment zmiany i wypielegnowane miejskie rabaty zamieniam na wlasny skrawek ogrodu. W podkaszarkach i innych tego typu narzedziach doswiadczenia nie mam i jedyne czym sie kierowalam to opinie przeczytane to tu, to tam. Wiele osob mowi, iz "aby nie Chinskie" i nie za slabe, poniewaz nie wytrzebi chwastow, a nadaje sie co najwyzej do trawy
    Jesli nie tamte powyzsze to moze cos takiego http://www.sklep.majster.az.pl/podka...d66d67f838a318 ?

    paskud, kosiarke spalinowa kupie do biezacej pielegnacji trawnika, ale do wyciecia 40 cm zarosli raczej sie nie nadaje
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    A moja zwykła, elektryczna podkaszarka, wyposażona w grubą 1,5mm żylkę, tnie nawet póltora metrowe jesionki! Więc co to jest za problem chwast 40cm ?
    Siła cięcia nie zależy tylko od mocy silnika, ale także od grubości żyłki.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał AmberWind
    [
    paskud, kosiarke spalinowa kupie do biezacej pielegnacji trawnika, ale do wyciecia 40 cm zarosli raczej sie nie nadaje
    taa bo uwierzę, kupiłem używana 4,5KM do tego z koszem i kilkukrotnie maiłem okazję kosić trawnik a raczej łąkę ponad 40cm gęstej trawy albo ponad metrowe chwaty [plus kilka porzeczek których nie zauważyłem] uwierz mi że taki sprzęt ma większą moc i sprawdza się lepiej od podkaszarki którą się namęczysz niemiłosiernie.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał hanka55
    A moja zwykła, elektryczna podkaszarka, wyposażona w grubą 1,5mm żylkę, tnie nawet póltora metrowe jesionki! Więc co to jest za problem chwast 40cm ?
    Siła cięcia nie zależy tylko od mocy silnika, ale także od grubości żyłki.
    Czyli zylka 1,6 mm powinna w zupelnosci wystarczyc?

    Dzieki za wszystkie rady i sugestie ... Jutro zamowie podkaszarke i mam nadzieje w ciagu paru dni przekonam sie jak radzi sobie z moja dzialka
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  5. #45

    Domyślnie

    nie bede zakladal nowego tematu i dolacze sie tu
    kupilem taka podkaszarke
    http://allegro.pl/item647880411_elek...ly_ert275.html
    i mam pytanie jaka do tego kupic zylke jak sie skonczy>??
    http://allegro.pl/item646417453_zylk...5_2m_prom.html
    cos takiego moze byc??

  6. #46

    Domyślnie

    Czy może być..?
    Tego nikt Ci nie powie - musi pasować średnicą do tej zalecanej przez producenta - miałeś 1,2mm, a chcesz kupić 1,6mm - prawdopodobnie przejdzie przez otwory w główce (bębenku), choć może się ciężko odwijać.

    Pozwolę sobie jeszcze na małą polemikę z przedmówcą - głowica automatyczna owszem występuje w urządzeniach spalinowych, ale najczęściej podkaszarkach, profesjonalne kosy zawsze wyposażone są w półautomat.

  7. #47

    Domyślnie

    Z własnego doświadczenia dodam, ze należy się dość dokładnie zorientować czy sprzedawana podkaszarka ma rzeczywiście taki system wysuwu żyłki jaki oczekujemy Kupiłam na allegro na aukcji, gdzie jak wół pisało, że żyłka wysuwa się automatycznie, a okazało się że to półautomat

  8. #48

    Domyślnie

    wiem ze musi byc 1,2, ale jak taka zylke nawinac na beben???

  9. #49

    Domyślnie

    Odwrócić podkaszarkę do góry nogami, zdjąć osłonkę - najczęściej na "zatrzaski" wysunąć szpulkę od żyłki (nie zgubiwszy po drodze sprężynki jeśli to półautomat), teraz na wyjętej szpuli nawijasz stosowną długość żyłki zgodnie z kierunkiem jej odwijania - patrz strzałki które napewno będą gdzieś tam umieszczone a na koniec zmontuj wszystko w odwrotnej kolejności pamiętając o wysunięciu końcówki żyłki przez "otworek" w osłonie.
    Ps. jeśli masz model z podwójną żyłką (dwoma wąsami wystającymi z głowicy tnącej) to nawijasz dwa razy.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał paskud
    Odwrócić podkaszarkę do góry nogami, zdjąć osłonkę - najczęściej na "zatrzaski" wysunąć szpulkę od żyłki (nie zgubiwszy po drodze sprężynki jeśli to półautomat), teraz na wyjętej szpuli nawijasz stosowną długość żyłki zgodnie z kierunkiem jej odwijania - patrz strzałki które napewno będą gdzieś tam umieszczone a na koniec zmontuj wszystko w odwrotnej kolejności pamiętając o wysunięciu końcówki żyłki przez "otworek" w osłonie.
    Ps. jeśli masz model z podwójną żyłką (dwoma wąsami wystającymi z głowicy tnącej) to nawijasz dwa razy.
    Ja kupiłem taką:
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=637450968
    na dzień dobry doprowadziła mnie do szału, bo nie szło jej włączyć i musiałem rozebrać i zrobić "tuning" włącznika. Potem, gdy ciąłem grube zielska "znikała" mi jedna z żyłek. Urywała się, ucinała?
    Sprężynki żadnej pod szpulą nie ma to chyba prawdę napisali, że automat
    Ponieważ instrukcja jest b. bogata mam takie pytanie:
    żyłkę nawijamy w tym samym zgodnym ze strzałką na szpuli kierunku?
    Niby tak było ale chciałbym mieć pewność. Włącznik tez miał działać
    Jak niby działa ten automat?
    Gdy żyłka się urwie/ pęknie/itp podawana jest następna "porcja żyłki" ?
    Pozdrawiam

  11. #51

    Domyślnie

    Tak nawijasz zgodnie ze strzałką
    Jeśli jest to automat to powinien podczas pracy cały czas powolutku wysuwać żyłkę - jaj nadmiar obcina specjalny nóż umieszczony po wewnętrznej stronie obudowy (osłony).
    Jeśli zdarzy Ci się sytuacja, że urwiesz żyłkę całkowicie, czyli tak że już nic nie wystaje z otworków w głowicy(osłonie szpuli) to niestety musisz ją zdjąć i ręcznie wyprowadzić żyłkę przez dziurkę bo sama nie wyjdzie.

  12. #52

    Domyślnie

    Aha
    Czyli mam automat Sam nie wiem czy to dobrze, ale skoro już jest ....
    Zobaczymy na ile starczy tej samowysuwającej się żyłki
    Jak zdejmę obudowę będę mógł ocenić tempo wysuwania się tej żyłki
    Lepiej kupie parę metrów na zapas.
    Wyciąganie tej urwanej żyłki już przerabiałem Nawet dorobiony drucik sobie zostawiłem na następne wyciąganie.
    Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

  13. #53

    Domyślnie Podkaszarka do trawy ART 30 Combitrim

    Witam,
    proszę o opinie na temat podkaszarki ART 30 Combitrim - czy ktoś z was ją użytkował?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Łatwepodkaszanie.jpg
Wyświetleń:	176
Rozmiar:	80,5 KB
ID:	60413

  14. #54
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawlonik

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    DzieRżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    ja mam Black and decker podkosiarke i nie mam mozliwości założenai żyłki ma ktoś ten model

    RT225S / H1B 200 W S4E09

  15. #55

    Domyślnie

    Ja też kupiłem w Castoramie najtańszą podkaszarke 250W. Jest dużo bardziej poręczna od kosy spalinowej i świetnie nadaje się do podkaszania przy tujach itp. Nie ma tu aż takiego strachu, że skosimy chwasty razem z drzewkiem. Jedyny minus to, że żyłka w zestawie jest za słaba i co chwila się rwie. Podsumowując, moc urządzenia jest ok, waga i cena też, a jak się dokupi grubszą żyłkę to powinno być idealnie.

  16. #56

    Domyślnie

    Ja właśnie jestem właścicielem swojej pierwszej podkaszarki w życiu (też byłem mieszczuchem od urodzenia, który wyprowadził się na wieś) i z żoną kupiliśmy podkaszarkę Verto https://www.oleole.pl/kosy-i-podkasz...o-52g549.bhtml . Mam z tyłu domu trochę ogrodu i z przodu mniejszy. Trochę trawa mi się rozrosła, więc w weekend sporo czasu spędziłem na koszeniu i trochę żyłki poszło. Ale ładnie tnie. Mam jednak wrażenie, że akumulatory mogły by dłużej pracować.

  17. #57

    Domyślnie

    Ja od znajomego pożyczam podkaszarkę spalinową John Gardener. O parametry nie pytajcie bo nie wiem. Mogę ewentualnie się podpytać. Działa całkiem sympatycznie. Niczego lepszego nie potrzebuję.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony