dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Cytat Napisał długi
    dachówkę przelotową mam , rura jeszcze w niej nie siedzi więc na temat szczelności nic nie powiem .
    Co do kominków to poczytaj tu
    http://www.kloeber-home.de/pl/products.php?req=125
    Te kominki znam. Niestety po kilku latach kominki te znacznie się różnią kolorystycznie od dachówki oryginalnej.


    A jakiej firmy masz dachówke przelotową czy Klober
    ja mam dachówkę Ruppa sirius miedziana anagoba i taką mam przelotową

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mamamatinka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    odaro, no jak widać na zdjęciu to mam keramzytowe pustaki.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamamatinka
    odaro, no jak widać na zdjęciu to mam keramzytowe pustaki.
    No właśnie widać a ja pytałem o ceramiczne a na nich to się raczej nie da zrobić takiego rusztowania.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Cytat Napisał mamamatinka
    odaro, no jak widać na zdjęciu to mam keramzytowe pustaki.
    No właśnie widać a ja pytałem o ceramiczne a na nich to się raczej nie da zrobić takiego rusztowania.
    o to pytałeś:
    A jakie masz pustaki wentylacyjne ceramiczne czy keramzytowe?
    no i czemu się nie da?
    chociaż rozwiązanie moim zdaniem trochę za delikatne
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  5. #25

    Domyślnie

    No i mam kolejne wątpliwości.

    Murarz twierdzi że komin z pustaków ceramicznych wentylacyjnych muruję się tylko do dachu. Powyżej dachu zamierza budować zamiast pustaków wentylacyjnych tylko samą cegłą klinkierową.

    Czy takie rozwiązanie jest prawidłowe. W takim razie do czego są pustaki wentylacyjne.

    Poza tym w ten sposób siłą rzeczy kanał okrągły zostanie ponad dachem zamieniony na kwadratowy.

  6. #26

    Domyślnie

    Temat stary, ale dla wielu aktualny.
    Przewody wentylacyjne obmurowuje się cegłą aby zapobiec ewentualnym uszkodzeniom przewodów, spowodowanych np. ich przewierceniem przy próbie montażu armatury, szfek, itp.

  7. #27

    Domyślnie

    Skoro temat odświeżony to i ja się dołączę - w projekcie mam komin spalinowy - ceramiczne pustaki kominowe o przewodach fi 15 obudowane cegłą pełną gr. 12 cm . Myślę że chodzi o ten pustak:

    http://www.harasiuki.com.pl/pl_pustak-dymowy,41.html

    Problem tylko w tym, ze mój majster nie poszerzył fundamentu pod komin. Mam 30 cm fundamentu. Czy w takim razie dawać cegłę na sztorc żeby dawała 6,5 cm czy na płask i wtedy z jednej strony murować ją na ślepej wylewce??
    I czy z tego pustaka mogę zrobic przewód pod piec węglowy??[/url]

  8. #28

    Domyślnie O kominie trzeba pomyśleć samego początku

    Nie będę tu dyskutował. po przeczytaniu wątku i wybudowaniu już domu mam takie zdanie:
    komin powinien być obmurowany, od wnętrza domu podczas robienia wszelakich instalacji jest się czego zaczepić a przede wszystkim uniknąć przewiercenia lub nacięcia komina, a od zewnątrz przy elewacji jest sie czego zaczepić. ponad to jest szczelniejszy i mocniejszy. Kilkumetrowy komin i mur z kolei jest tak ciężki (!!!) ze musi być na fundamencie, w linii ławy poszerza się na długości np 1m o +30cm i wtedy jest pole do manewru w budowaniu komina. nie posadowił bym muru z cegły na żadnej konstrukcji, kilkaset cegieł ma taką wagę że konstrukcje może ruszyć kilka mm w dół, dla muru znaczy to ze będzie pękał. pęknięcia rozmarzają i komin się sypie
    dobrze i za przystępną cenę

  9. #29

    Domyślnie

    Ale jeśli pustaki wentylacyjne mają szerokość 24 cm to jak ukryć je w ścianie jeśli będą obmurowane?
    Odnośnie dylatacji wentylacji - z tego co wiem jeśli przechodzi przez strop to stosujemy dylatacje (np. z 2cm styropianu), ale później normalnie murujemy już w murze na spoiny poziome i pionowe?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony