dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 91 z 119
Pokaż wyniki od 1.801 do 1.820 z 2362
  1. #1801
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał RRR. Zobacz post
    To co piszesz nie miałoby sensu. Zresztą zwróć uwagę jak wygląda harmonogram, możesz w nim podnieść lub obniżyć temperaturę od 1 do 10 lub pozostawić na 0. Nie ustawiasz w nim konkretnej temperatury grzania np. 27 stopni tylko właśnie zakres obniżenia lub podwyższenia temperatury. Skoro nie z krzywej to skąd pompa miałaby brać informacje na temat aktualnej temperatury grzania ?
    Chyba te same rzeczy/zjawiska opisujemy innymi słowami.
    Dla mnie pompa aktualną temp. grzania bierze z harmonogramu, krzywa może najwyżej podbić lub obniżyć ją ze względu na niską/wysoką temp. zewnętrzną. I to jakiś sens by miało. Niestety określenie temp. wody zasilającej jest dla mnie lekką zagadką. Przykładowo z harmonogramu wynika, że zadana temp. wody zasilającej powinna być 36 stopni. Jak będzie rzeczywista temp. wody zasilającej przy włączonej krzywej (i harmonogramie jednocześnie) i ustawionej na -15/46 +15/26 przy temp. zewn. +5 stopni? A do tego jeszcze jakieś podbijanie/obniżanie o kilka stopni (jak na załączonych wyżej zdjęciach), ustawione również w godzinach (przxecież to można zrobić bezpośrednio w harmonogramie ogrzewania) - jak to się ma do krzywej?
    Na razie nie ogarniam tej kuwety...
    Ostatnio edytowane przez Maciej Loret ; 02-12-2019 o 14:46
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  2. #1802

    Domyślnie

    Cytat Napisał RRR. Zobacz post
    To co piszesz nie miałoby sensu. Zresztą zwróć uwagę jak wygląda harmonogram, możesz w nim podnieść lub obniżyć temperaturę od 1 do 10 lub pozostawić na 0. Nie ustawiasz w nim konkretnej temperatury grzania np. 27 stopni tylko właśnie zakres obniżenia lub podwyższenia temperatury. Skoro nie z krzywej to skąd pompa miałaby brać informacje na temat aktualnej temperatury grzania ?
    Ja mam sterownik madoka pompa w trybie termostatu pokojowego mam ustawiony harmonogram i zadane temperatury, ale i tak mam wrażenie że harmonogram jest zależny od krzywej tzn. czasami grzeje dłużej poza ramy harmonogramu czasami nie dogrzeje do zadanej temperatury - jak jest szczególnie ciepłej na zewnątrz

  3. #1803
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    W Daikinie można zadeklarować bezwładnośc budynku . To ma wpływ na wyprzedzenie czasu grzania

  4. #1804
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Chyba te same rzeczy/zjawiska opisujemy innymi słowami.
    Dla mnie pompa aktualną temp. grzania bierze z harmonogramu, krzywa może najwyżej podbić lub obniżyć ją ze względu na niską/wysoką temp. zewnętrzną. I to jakiś sens by miało. Niestety określenie temp. wody zasilającej jest dla mnie lekką zagadką. Przykładowo z harmonogramu wynika, że zadana temp. wody zasilającej powinna być 36 stopni. Jak będzie rzeczywista temp. wody zasilającej przy włączonej krzywej (i harmonogramie jednocześnie) i ustawionej na -15/46 +15/26 przy temp. zewn. +5 stopni? A do tego jeszcze jakieś podbijanie/obniżanie o kilka stopni (jak na załączonych wyżej zdjęciach), ustawione również w godzinach (przxecież to można zrobić bezpośrednio w harmonogramie ogrzewania) - jak to się ma do krzywej?
    Na razie nie ogarniam tej kuwety...
    Zauważ że w harmonogramie nie masz żadnej konkretnej temperatury - możesz ją tylko obniżać/podnosić w OKREŚLONYCH GODZINACH bez względu na warunki zewnętrzne....To krzywa określa tą temperaturę (lub możesz ją określić ręcznie).
    Podany przykład temperatury 36 stopni nie może wynikać z harmonogramu tylko nastawy ręcznej lub krzywej.
    Pokazane na zdjęciach podbijanie/obniżanie to właśnie harmonogram.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  5. #1805
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    Zauważ że w harmonogramie nie masz żadnej konkretnej temperatury - możesz ją tylko obniżać/podnosić w OKREŚLONYCH GODZINACH bez względu na warunki zewnętrzne....To krzywa określa tą temperaturę (lub możesz ją określić ręcznie).
    Podany przykład temperatury 36 stopni nie może wynikać z harmonogramu tylko nastawy ręcznej lub krzywej.
    Pokazane na zdjęciach podbijanie/obniżanie to właśnie harmonogram.
    Myliłem się okrutnie. Działa to chyba zupełnie inaczej niż logika podpowiada.
    W każdym razie włączyłem na próbę krzywą grzewczą 51/-15 i 29/+16.
    Proszę o informacje czy w poniższym przypadku od godz. 4:30 do 7:30 krzywa będzie podbita o 4 stopnie ? Natomiast od 7:30 do 13:30 będzie obniżona o 2 stopnie? A może znów jakoś inaczej trzeba to czytać?



    Kolejne pytanie: jak to działa na c.w.u? Widzę, że również można ustawić krzywą grzewczą ale minimum jakie mogę wówczas ustawić to 50 stopni. Aż tak dużo to mi nie potrzeba - jak to zmienić?
    Ostatnio edytowane przez Maciej Loret ; 02-12-2019 o 20:26
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  6. #1806
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    W części CO masz rację te ustawienia spowodują obniżenie/podniesienie temperatury o jakich piszesz.
    Jeśli chodzi o CWU to masz na myśli sterowanie krzywą zależną od temperatury zewnętrznej, ja to wyłączyłem i po prostu ustawiłem harmonogram na 13 grzanie do poziomu EKO - wcześniej ustawiłem go na 45 stopni.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  7. #1807
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    W części CO masz rację te ustawienia spowodują obniżenie/podniesienie temperatury o jakich piszesz.
    Czyli "+" podwyższa krzywą a "-" obniża? Nie odwrotnie?

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    Jeśli chodzi o CWU to masz na myśli sterowanie krzywą zależną od temperatury zewnętrznej, ja to wyłączyłem i po prostu ustawiłem harmonogram na 13 grzanie do poziomu EKO - wcześniej ustawiłem go na 45 stopni.
    Ja ustawiłem sobie harmonogram i wydaje mi się, że grzeje tak jak chciałem 2x dziennie - razem chyba 1,5h.
    Nie rozumiem, tych nastaw komfortowa, ekonomiczna, dogrzewanie... Na diabła to?

    Ostatnie pytanie. Dziś trochę pogrzebałem w sterowniku i ekran nie wygasza się po kilku minutach jak dotąd. Czym to może być spowodowane i jak to wyłączyć?
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  8. #1808

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Ostatnie pytanie. Dziś trochę pogrzebałem w sterowniku i ekran nie wygasza się po kilku minutach jak dotąd. Czym to może być spowodowane i jak to wyłączyć?
    Musisz przełączyć profil użytkownika z Instalator na Użytkownik

  9. #1809
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    1. plus podnosi, a minus obniża
    2. - nastawa komfort to nastawa do której grzeje cwu w trybie "Praca z mocą maksymalną" (symbol siłacza na wyświetlaczu, włączany ręcznie) - w tym trybie pracuje pompa i grałka BSH w bojlerze
    - nastawa EKO jest niższa niż KOMFORT, a w harmonogramie możesz ustawić osiągnięcie temperatury np. EKO rano a KOMFORT wieczorem czy jak tam uważasz
    - Dogrzewanie lub Harmonogram lub jedno+drugie możesz ustawić jako tryb w którym będzie przygotowywana cwu, ja mam tylko harmonogram (na razie)
    3 Ekran wygasza się chyba po 20 minutach w trybie UŻYTKOWNIK, a w tyrybie INSTALATOR po godzinie
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  10. #1810
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    1. plus podnosi, a minus obniża
    OK, dziękuję.
    Jednak jeszcze raz chciałbym się upewnić czy nastawawg mojego zdjęcia spowoduje podbicie krzywej pomiędzy 4:30 a 7:30? Mój instalator twierdzi, że jakiś czas temu przy którejś kolejnej wersji było to mieniane i nie był pewny jak jest u mnie.

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    2. - nastawa komfort to nastawa do której grzeje cwu w trybie "Praca z mocą maksymalną" (symbol siłacza na wyświetlaczu, włączany ręcznie) - w tym trybie pracuje pompa i grałka BSH w bojlerze
    - nastawa EKO jest niższa niż KOMFORT, a w harmonogramie możesz ustawić osiągnięcie temperatury np. EKO rano a KOMFORT wieczorem czy jak tam uważasz
    - Dogrzewanie lub Harmonogram lub jedno+drugie możesz ustawić jako tryb w którym będzie przygotowywana cwu, ja mam tylko harmonogram (na razie)
    A jeśli nie chcę korzystać z grzałek (u mnie BUH)?
    Co ustawić, żeby grzać tylko w wyznaczonych godzinach harmonogramu? Ewentualnie z podbiciem krzywej?

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    1. plus podnosi, a minus obniża
    3 Ekran wygasza się chyba po 20 minutach w trybie UŻYTKOWNIK, a w tyrybie INSTALATOR po godzinie
    No właśnie do tej pory chyba dosyć szybko wywalało mnie z Instalatora do Użytkownika. Sprawdzę później czy samo wróciło...
    Ostatnio edytowane przez Maciej Loret ; 03-12-2019 o 12:58
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  11. #1811
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    1. Będzie tak jak piszesz. Amen. Ten instalator sam wymaga zmiany oprogramowania....
    2. Grzałka BSH jest w zasobniku, a BUH to grzałki awaryjne w hydroboxie, nie mają ze sobą nic wspólnego. Ustawienie cwu na harmonogram spowoduje grzanie tylko sprężarką - w zasadzie, bo są przypadki kiedy grzałka zostanie jednak załączona (temp. zewnętrzna powyżej 35 stopni, zbyt wolne nagrzewanie cwu przez agregat
    3. zaznacz sposób przygotowania CWU na harmonogram, krzywej cwu nie testowałem.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  12. #1812
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    3. zaznacz sposób przygotowania CWU na harmonogram, krzywej cwu nie testowałem.

    OK, dziękuję.
    Tryb instalatora -> Zbiornik -> Tryb Nagrzewania -> tylko harmonogram ?
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  13. #1813
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar doktorant
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Piaseczno
    Posty
    128

    Domyślnie

    Akurat zabawa pompą Daikin nie jest prosta, gdyż jeden parametr ma wpływ na drugi. Np ja oprócz krzywej grzewczej mam jeszcze ustawioną modulację, deltę T na 5C i harmonogram temperaturowy, ale na zasadzie odczytu z termostatu pokojowego.
    Faktem jest, ze te nowe pompy wolniej nagrzewaja wodę niż drugiej generacji, ale np. pobór prądu z 8kWH na dobę spadł do 3 za C.W.U.

    Tryb instalatora -> Zbiornik -> Tryb Nagrzewania -> tylko harmonogram ? - tak dokładnie. Ja mam komfort 44 i eko 40, ale nigdy nie używam eko, gdyż komfort grzeję pomiedzy 4.30, a 6.00 i 14.30, a 15.00. Do tego w godzinach porannych i wieczornych mam włączoną pompę obiegową.
    Dom parterowy E-115L 135m2 + garaż 42m2 (w przyszłości poddasze ok. 85m2) - 100% podłogówka, włącznie z garażem. Pompa ciepła Daikin ERLQ016CW1 + EHVH16S26CB9W 3-fazowa. Ściany BK 24cm+20cm styro grafit 0,031, strop 5 cm EPS 100 - 0,038, podłoga 22 cm EPS100, dach 24 cm piany OK. Garaż 10cm grafit 0,031. Okna Veka Softline 82 3-szybowe. Wentylacja mechaniczna z reku Daikin Vam500FB.

  14. #1814
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar stratus84
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    powiat kielecki
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam forumowiczów, od listopada grzeję dom (aktualnie w trakcie budowy) Althermą 3 o mocy 8KW. Budynek dobrze ocieplony (tak myślę), zapotrzebowanie z OZC 38W/m2, powierzchnia po podłodze około 240m2, 100% podłogówka, rurki rozłożone gęsto co 10cm.
    Pierwsza sprawa, która pojawiła się zaraz po instalacji czyli dziwny wynik poboru prądu (suma). Na starcie sterownik pokazał dziwną wartość 16780kWh i od tej liczby zaczyna zliczać pobór. Kasowanie poboru energii z menu instalatora resetuje słupki poboru dzień, tydzień, miesiąc natomiast suma ponownie wraca do dziwnej wartości. Zgłosiłem to do instalatora, spraw a w toku, może to wina softu ale nie wiedzą... Jeśli chodzi o zliczanie poboru na początku używałem liczników zewnętrznych impulsowych, aktualnie zliczanie impulsowe wyłączone w menu instalatora mimo wszystko nic nie ulega zmianie, nadal "16780kWh".



    Kolejna sprawa tyczy się ogrzewania. Z racji stanu budowy zbiornik CWU jest dezaktywowany, działa tylko podłogówka. Na początku miałem pracę ciągłą, pompa n próbkowaniu a nastawa zasilania na 27st. Ogólnie agregat działał ciągle bez taktowania. Taktowanie zaobserwowałem gdy uruchomiłem harmonogram z nastawą 30st od godz 8:00 do 16:00, w pozostałych godzinach 25st. Zauważyłem, że w chwili zmiany nastawy po godz 16ej pompa zaczęła taktować jakby nie mogła dostosować się do obniżenia temp do 25st. Powrót do pracy ciągłej poprawił sytuację. Niestety przy aktualnych mrozach zauważyłem, że w trakcie defrostów załączały się grzałki, możliwe, że było to spowodowane niską nastawą zasilania tj 25st?
    Postanowiłem włączyć pracę zależną od pogody / krzywą grzewczą. Nastawy jakie zrobiłem to 35st przy -20st oraz 25st przy +15st. Pojawiła się dziwna sytuacja, po aktywacji krzywej grzewczej z automatu pompa puściła zasilanie na 35st i nie wiem dla czego, wczorajsza temp zewn wynosiła +4. Może chciała w jakiś sposób uzyskać wyższą temperaturę powrotu? Zmiana nastawień krzywej grzewczej nic nie zmieniła, postanowiłem to zostawić i zobaczyć co się wydarzy. Nie zawsze jestem na miejscu i ciężko mi to kontrolować, dziś postaram się podjechać i zobaczę czy coś się zmieniło w temperaturze zasilania proponowanej przez sterownik wynikającej z aktualnej pogody. Co do nastawy uśrednianie pogodowe mam na 24h, zastanawiam się nad zmianą do 48h, wcześniej domyślna nastawa była na 12h. Delta ogrzewania wynosi 5st.

  15. #1815

    Domyślnie

    Cytat Napisał stratus84 Zobacz post
    Witam forumowiczów, od listopada grzeję dom (aktualnie w trakcie budowy) Althermą 3 o mocy 8KW. Budynek dobrze ocieplony (tak myślę), zapotrzebowanie z OZC 38W/m2, powierzchnia po podłodze około 240m2, 100% podłogówka, rurki rozłożone gęsto co 10cm.
    Pierwsza sprawa, która pojawiła się zaraz po instalacji czyli dziwny wynik poboru prądu (suma). Na starcie sterownik pokazał dziwną wartość 16780kWh i od tej liczby zaczyna zliczać pobór. Kasowanie poboru energii z menu instalatora resetuje słupki poboru dzień, tydzień, miesiąc natomiast suma ponownie wraca do dziwnej wartości. Zgłosiłem to do instalatora, spraw a w toku, może to wina softu ale nie wiedzą... Jeśli chodzi o zliczanie poboru na początku używałem liczników zewnętrznych impulsowych, aktualnie zliczanie impulsowe wyłączone w menu instalatora mimo wszystko nic nie ulega zmianie, nadal "16780kWh".



    Kolejna sprawa tyczy się ogrzewania. Z racji stanu budowy zbiornik CWU jest dezaktywowany, działa tylko podłogówka. Na początku miałem pracę ciągłą, pompa n próbkowaniu a nastawa zasilania na 27st. Ogólnie agregat działał ciągle bez taktowania. Taktowanie zaobserwowałem gdy uruchomiłem harmonogram z nastawą 30st od godz 8:00 do 16:00, w pozostałych godzinach 25st. Zauważyłem, że w chwili zmiany nastawy po godz 16ej pompa zaczęła taktować jakby nie mogła dostosować się do obniżenia temp do 25st. Powrót do pracy ciągłej poprawił sytuację. Niestety przy aktualnych mrozach zauważyłem, że w trakcie defrostów załączały się grzałki, możliwe, że było to spowodowane niską nastawą zasilania tj 25st?
    Postanowiłem włączyć pracę zależną od pogody / krzywą grzewczą. Nastawy jakie zrobiłem to 35st przy -20st oraz 25st przy +15st. Pojawiła się dziwna sytuacja, po aktywacji krzywej grzewczej z automatu pompa puściła zasilanie na 35st i nie wiem dla czego, wczorajsza temp zewn wynosiła +4. Może chciała w jakiś sposób uzyskać wyższą temperaturę powrotu? Zmiana nastawień krzywej grzewczej nic nie zmieniła, postanowiłem to zostawić i zobaczyć co się wydarzy. Nie zawsze jestem na miejscu i ciężko mi to kontrolować, dziś postaram się podjechać i zobaczę czy coś się zmieniło w temperaturze zasilania proponowanej przez sterownik wynikającej z aktualnej pogody. Co do nastawy uśrednianie pogodowe mam na 24h, zastanawiam się nad zmianą do 48h, wcześniej domyślna nastawa była na 12h. Delta ogrzewania wynosi 5st.
    Może pompa używana

  16. #1816
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar stratus84
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    powiat kielecki
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał bpal Zobacz post
    Może pompa używana
    Nie ma takiej opcji, nówka sztuka od autoryzowanego sprzedawcy Daikina, mam również gwarancję a produkt zarejestrowałem na stronie producenta. Doszedłem z krzywą, temperatura zasilania się ustabilizowala, dodatkowo zmieniłem kilka parametrów, kompensację z 24h na 48h, temperatury krzywej na 35st przy -20st oraz 25st przy +12st. Dodatkowo w harmonogramie obniżyłem całodobowo temperaturę o 2stC. Zostaje mi teraz obserwować reakcję na zadane zmiany.
    Problem z błędnym pokazywaniem zużytych kwh jest dziwny, może to wina softu v1.6. Zostało to zgłoszone do Daikina przez instalatora, zobaczę jak to się rozwiąże.

  17. #1817
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Witam. Mam pytanie czy są i jeśli już to jakie u Was różnice na temp na czujniku zewnętrznym a realna temperatura? Moj agregat stoi na północnej słabo oświetlonej stronie domu. Wcześniej oszukiwał o 1 stopień na plus. Teraz różnica to ok 2 stopnie. Szron na dworze a ja mam na sterowniku plus 2. Czy można to jakoś wyregulować?
    Pozdr
    Dom w II strefie po podlogach 230 m. Uzytkowe 180 m. Okna Oknoplast 3 szyby, podloga 15 cm grafit, sciana 15 cm Etixxa, skosy 30 cm welny 0,032 a strop 38 cm welny 0,035, garaz odizolowany od domu. PC PW Daikin 8 kW, bufor 300 l, CWU Daikin 200l. Grzejniki Kermi V33 na 110 m plus 70 m podlogowki. OZC Całkowita projektowa strata ciepła Φ: 8192 W; Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH- 14596 kwh/rok;Kubatura ogrzewana budynku VH- 617 m³. Rekuperacja Thessla Green Home 400.

  18. #1818
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinwlkp2014 Zobacz post
    Witam. Mam pytanie czy są i jeśli już to jakie u Was różnice na temp na czujniku zewnętrznym a realna temperatura? Moj agregat stoi na północnej słabo oświetlonej stronie domu. Wcześniej oszukiwał o 1 stopień na plus. Teraz różnica to ok 2 stopnie. Szron na dworze a ja mam na sterowniku plus 2. Czy można to jakoś wyregulować?
    Pozdr
    Na jednostce zewnętrznej z przeciwnej strony niż kratka wentylatora w górnym rogu umieszczony jest czujnik temperatury zewnętrznej.
    Ten czujnik powinien być 2 - 3 mm od lamelek.
    Jeśli jest zaszronienie to być może szron zakłóca pomiar temperatury. Spróbuj go trochę odsunąć.

    Wg tego co piszesz to raczej powinien zaniżać wskazanie temperatury.

    Czujnik ma działać poprawnie, więc może warto porozumieć się z serwisem...
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  19. #1819
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinwlkp2014 Zobacz post
    Czy można to jakoś wyregulować?
    Pozdr
    Rezystor w szereg jeżeli to takie dla ciebie ważne.

  20. #1820
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ziel.ONA

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Draganowa
    Kod pocztowy
    38-462
    Posty
    3

    Smile Ustawienia wody

    Witam.
    Od niedawna wynajmuje mieszkanie gdzie zamontowana jest pompa ciepła z funkcją grzania wody. W temacie pomp jestem kompletnie zielona. Pompa ma dwie osobne funkcje ustawiania wody: jedna z symbolem prysznica a co do drugiej to nie jestem pewna do czego służy. Czy mógłby mi ktoś z tym pomóc? Jakie temperatury powinnam mieć ustawione chcąc mieć ciepła wodę w prysznicu? W 9bu funkcjach taka sama? No i żeby to nie kosztowało mnie to miliony... Z góry dziękuję

Strona 91 z 119

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony