dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 92 z 118
Pokaż wyniki od 1.821 do 1.840 z 2357
  1. #1821
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Mówimy o Daikinie Althermie? Widzisz jakąś tabliczkę/naklejkę z typem na jednostce wewnętrznej? W pompie ciepła najczęściej temperaturę wody użytkowej ustawia się na 45 -50 stopni - w zależności od pojemności zasobnika (im większa pojemność tym niższa temperatura potrzebna) i zapotrzebowania domowników. Im niższa tym mniej prądu potrzeba na jej podgrzanie.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  2. #1822
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziel.ONA Zobacz post
    Witam.
    Od niedawna wynajmuje mieszkanie gdzie zamontowana jest pompa ciepła z funkcją grzania wody. W temacie pomp jestem kompletnie zielona. Pompa ma dwie osobne funkcje ustawiania wody: jedna z symbolem prysznica a co do drugiej to nie jestem pewna do czego służy. Czy mógłby mi ktoś z tym pomóc? Jakie temperatury powinnam mieć ustawione chcąc mieć ciepła wodę w prysznicu? W 9bu funkcjach taka sama? No i żeby to nie kosztowało mnie to miliony... Z góry dziękuję
    Jest symbol PRACA, Prysznic i strefa główna.
    Ja najedziesz na prysznic i naciśniesz to pojawi się liczba ( temperatura zadana Ciepłej wody) . prawym pokrętłem +\- możesz zmienić temperaturę wody
    Strefa główna - lewym pokrętłęm najedżna strefę główną i naciśnij lewe pokrętło pojawi się jakaś watośc i analogicznie prawym pokretłem zmieniasz tą wartość ( to obliczona przes maszynę temperatura wody do ogrzewania domu prawe pokręło +/- koryguje temperature o wartośc od -10 do +10 stopni (tak jest zazwyczaj

  3. #1823

    Domyślnie

    Możecie mi polecić jakiś "fajny/ wypasiony" panel sterujący z funkcją termostatu do pompy gruntowej? (Altherma 2 generacji, tzn nie ta trójka tylko wcześniejsza).

    Pozdrawiam
    Karol

  4. #1824
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ziel.ONA

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Draganowa
    Kod pocztowy
    38-462
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jest to chyba starszy model pompy. DAIKIN ALTHERMA ARC448A3

  5. #1825
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ziel.ONA

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Draganowa
    Kod pocztowy
    38-462
    Posty
    3

    Domyślnie

    Nie jestem pewna ale to chyba DAIKIN ALTHERMA ARC448A3. Zbiornik wody 200 l. (dwoje dorosłych i jedno dziecko). Temperatura w domu sterowana osobnym urządzeniem (termostat chyba). Czyli chcąc mieć w miarę gorąca wodę wystarczy sterować przyciskami z symbolem "prysznic"? Drugie ustawienia wody nie mają wpływu na temperature wody w prysznicu?
    Czyli chcąc mieć ciepła w

  6. #1826
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    To jest sterownik starszej Althermy. Tak na szybko znalazłem wideo po angielsku https://www.youtube.com/watch?v=pB9uubWx_bA
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  7. #1827

    Domyślnie

    Moja pompa to EGSQH10S18AA9W https://www.daikin.pl/pl_pl/products/EGSQH-A9W.html
    Tu np prezentowana: https://blog.karbon.com.pl/pc-grunto...ikin-altherma/

    Gdzie znaleźć (w jakim dokumencie np na stronie producenta) informację o kompatybilnych sterownikach/ panelach? Jeden z instalatorów powiedział mi, że niby można dowolny sterownik zamontować. Obecnie posiadam przy pompie ten (prawdopodobnie tak się on zwie: EKRUCBL4):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sterownik-daikin-ekrucbl4.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	24,2 KB
ID:	442289

    Wg dystrybutora również najnowszy Madoka 3 będzie pasował:


    Dodatkowy sterownik chcę założyć w salonie by nie korzystać wyłącznie z pogodówki (przy zasilaniu 25'C i temperaturach w okolicy 0'C) mam za ciepło w domu (nawet powyżej 23'C).

    Pozdrawiam
    Karol

  8. #1828
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    EKRUCBL4):można powiesić w pomieszczeniu i aktywowac funkcje termostatu .Nie warto kupować madoki.

  9. #1829
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziel.ONA Zobacz post
    Nie jestem pewna ale to chyba DAIKIN ALTHERMA ARC448A3. Zbiornik wody 200 l. (dwoje dorosłych i jedno dziecko). Temperatura w domu sterowana osobnym urządzeniem (termostat chyba). Czyli chcąc mieć w miarę gorąca wodę wystarczy sterować przyciskami z symbolem "prysznic"? Drugie ustawienia wody nie mają wpływu na temperature wody w prysznicu?
    Czyli chcąc mieć ciepła w
    Pompa realizuje albo ustawieniadla prysznica albo dla strefy głównej . priorytet ma prysznic . Jak zagrzeje wodę to zmienia prace na ta zadaną w sterfie głównej .

  10. #1830

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    EKRUCBL4):można powiesić w pomieszczeniu i aktywowac funkcje termostatu .Nie warto kupować madoki.
    Wiem, że jest taka opcja w ustawieniach instalatora dotycząca położenia sterownika, wystarczy wybrać "w pomieszczeniu", ale chcę mieć dodatkowy sterownik (łącznie dwa, przy pompie gdy bywam w kotłowni/ garażu od razu widzę co pokazuje panel + termostat do salonu).


    Wychodzi na to, że mam do wyboru tylko EKRUCBL4 lub ew madokę (tego nie jestem pewien), dlatego pytam

    Pozdrawiam
    Karol

  11. #1831
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.490

    Domyślnie

    @ziel.ONA

    Mam sterownik ARC448A2, czyli trochę starszy. ale wszystko ustawia się chyba tak samo.

    Jeszcze nie przemogłem się i nie wszedłem w ustawienia, lecz wszystko ustawiam "ręcznie". Tryb ręczny działa pod warunkiem, że wyłączona jest ikona zegara w górnym lewym rogu. Aktywowanie i kasowanie tego trybu dokonuje się naciskając na przycisk zegara (drugi przycisk z lewej strony w drugim rzędzie - pierwszy to ten z literką "A"). By zmienić temperaturę w zbiorniku +- naciskamy przyciskami "gór-dół" między ikonką prysznica. Przy ręcznym sterowaniu wystarczy nacisnąć na przycisk "prysznic-włącz" skrajny dolny po prawej stronie w rzędzie gdzie jest "A" oraz zegar.
    Ostatnio edytowane przez vr5 ; 30-03-2020 o 17:50 Powód: korekta
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  12. #1832

    Domyślnie

    Dzień dobry.
    Mam altherme 14kW z zasobnikiem 280l.
    Urządzenie pracuje normalnie i grzeje cały układ.
    Trzeci dzień z rzędu mam problem w postaci błędu AJ-03 (zbyt długi czas nagrzewania CWU)
    Po wyłączeniu na OFF funkcji ogrzewania zawór się przestawia zbiornik normalnie się ogrzewa.
    Czy wiecie co może być przyczyną takiej sytuacji?
    W parametrach i ustawieniach nie było zmian.
    Temp. CWU ustawiona na zegarze o 15 do 43 a później przy spadkach do 40

  13. #1833

  14. #1834
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Miałem podłączonego do Althermy3 zwykłego Eurostera ale wpieniał mnie przewód i zastąpiłem go bezprzewodowym Salusem.

  15. #1835
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Miałem podłączonego do Althermy3 zwykłego Eurostera ale wpieniał mnie przewód i zastąpiłem go bezprzewodowym Salusem.
    Hej. Masz moduł WiFi. Pamiętasz koszt?

  16. #1836
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Pisałem o termostacie.

  17. #1837
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Witam,




    użytkuję pierwszy sezon pompę ciepła EHVX-D9W.
    23.04 wyłączyłem ją po sezonie na cele c.o.
    Tymczasem pompa wciąż pokazuje, że zużywa energię na cele c.o. - w załączeniu zdjęcie.
    W ciągu ubiegłych 2 tygodni od 10.05 do 24.05 wyglądało to następująco:
    11.05 - 1kW
    12.05 - 1kW
    13.05 - 2kW
    15.05 - 1kW
    21.05 - 1kW.
    W pozostałe dni - 0kW.

    Czym to może być spowodowane?
    Jakaś awaria?
    Czyżbym źle wyłączył możliwość ogrzewania c.o. ?

    Zarówno instalator jak i serwis odpowiadają nie o zużyciu a o szacowanym zużyciu energii...
    Poprosiłem o głębsze wyjaśnienia, bo nie do końca trzymają się one kupy...
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  18. #1838
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    U mnie są tylko te małe słupki.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  19. #1839
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tompit

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    8

    Domyślnie

    Mam do sprzedania lekko spuchniętą jednostkę wewnętrzną pompy ciepła ALTHERMA C mocy 8 kW produkcji Daikin
    Pompa używana 1 rok, ale firma montująca nieprawidłowo wykonała instalację co doprowadziło do wybrzuszenia zbiornika. Pompa działała do końca, zbiornik jest szczelny.
    Zainteresowanych proszę o kontakt.

  20. #1840
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    U mnie są tylko te małe słupki.
    Często na to kontrolowałeś czy teraz pierwszy raz?
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

Strona 92 z 118

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony