dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 93 z 118
Pokaż wyniki od 1.841 do 1.860 z 2359
  1. #1841
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Często na to kontrolowałeś czy teraz pierwszy raz?
    W sumie to pierwsza zima była.... Odkąd wyłączyłem ogrzewanie to nie sprawdzałem, w czasie sezonu często.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  2. #1842
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    W sumie to pierwsza zima była.... Odkąd wyłączyłem ogrzewanie to nie sprawdzałem, w czasie sezonu często.
    Jesli mozna rzuć okim za tydzień/dwa i daj znać czy zawsze masz 0kWh na c.o.
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  3. #1843

    Domyślnie

    Witam!
    Co składa się na dodatkowe elementy podłaczenia :
    Daikin Altherma 3 o mocy 8kW (model ERGA08DV) z hydroboxem wewnętrznym zintegrowanym z zasobnikiem cwu o poj. 180l. (EHVH08S18D9W).
    Chodzi mi o hydraulikę oraz połaczenie jednostki zewnętrznej i wewnetrznej. Jaki może być koszt dodatkowych elementów oprócz zestawu ERGA08DV+EHVH08S18D9W. Mam jeden obieg - bufora nie będzie...Można to w przybliżeniu oszacować?Nie chodzi co do złotówki..

  4. #1844

    Domyślnie

    Cytat Napisał jawrob Zobacz post
    Co składa się na dodatkowe elementy podłaczenia :
    Daikin Altherma 3 o mocy 8kW (model ERGA08DV) z hydroboxem wewnętrznym zintegrowanym z zasobnikiem cwu o poj. 180l. (EHVH08S18D9W).
    Chodzi mi o hydraulikę oraz połaczenie jednostki zewnętrznej i wewnetrznej..
    To wchodzi w koszt zakupu i montażu pompy do instalacji grzewczej budynku
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  5. #1845

    Domyślnie

    Tak rozumiem o czym piszesz - cena całościowa - ale niektórzy inaczej konfigurują instalację - pewne elementy nie są potrzebne- ale do celu - staram sie określić co jest niezbędne do podłaczenia zestawu przy moim opisie (jeden obieg, brak bufora) i okreslenie części z ceny całościowej. Czy na przykład w 2kPLN sie zmieszczę z materiałami instalacyjnymi skoro jednostka zewnętrzna stoi zaraz za murem...

  6. #1846

    Domyślnie

    Jestem już blisko instalacji Daikina. Czy instalować dodatkowy licznik energii? Czy ten w "lodówce" działa dobrze.

  7. #1847
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał jawrob Zobacz post
    Jestem już blisko instalacji Daikina. Czy instalować dodatkowy licznik energii? Czy ten w "lodówce" działa dobrze.
    Ja zawsze instaluje dodatkowy licznik, z obserwacji wynika ze róznice nie są wieksze niz 10%. Dokładniejszy jest dodatkowy podlicznik. Swego czasu sprawdzałem podczas legalizacji takiego licznika błedy, nie przekroczyły 0,5% na fazę.

  8. #1848

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Ja zawsze instaluje dodatkowy licznik, z obserwacji wynika ze róznice nie są wieksze niz 10%. Dokładniejszy jest dodatkowy podlicznik. Swego czasu sprawdzałem podczas legalizacji takiego licznika błedy, nie przekroczyły 0,5% na fazę.
    Będę miał jednostkę trójfazową - taki licznik też musi być ale co z taryfami? Z tych tańszych do 150PLN widziałem tylko jednotaryfowe..

  9. #1849
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    wejdź na aledrogo i znajdziesz w tej cenie nawt 4-taryfowy. Masz 1 z brzegu: https://allegro.pl/oferta/licznik-pr...66fdd6604cf017. Do niego dokupujesz zegar sterujący. https://allegro.pl/oferta/zegar-ster...ies-7618022951
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 06-10-2020 o 13:53
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  10. #1850
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał jawrob Zobacz post
    Witam!
    Co składa się na dodatkowe elementy podłaczenia :
    Daikin Altherma 3 o mocy 8kW (model ERGA08DV) z hydroboxem wewnętrznym zintegrowanym z zasobnikiem cwu o poj. 180l. (EHVH08S18D9W).
    Chodzi mi o hydraulikę oraz połaczenie jednostki zewnętrznej i wewnetrznej. Jaki może być koszt dodatkowych elementów oprócz zestawu ERGA08DV+EHVH08S18D9W. Mam jeden obieg - bufora nie będzie...Można to w przybliżeniu oszacować?Nie chodzi co do złotówki..
    Witam,

    od ubiegłego roku mam podobną pompę tylko ze zbiornikiem 230l.
    Bez bufora i dodatkowych pompek...
    Licznika nie instalowałem - koszt oszacowałem na około 800zł dla licznika 3-fazowego 2-taryfowego.
    Myślę, że pompa nie zlicza wszystkiego ale nie jest tego na tyle dużo, żeby wydawać dodatkowe pieniądze...
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  11. #1851
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Witam,

    od ubiegłego roku mam podobną pompę tylko ze zbiornikiem 230l.
    Bez bufora i dodatkowych pompek...
    Licznika nie instalowałem - koszt oszacowałem na około 800zł dla licznika 3-fazowego 2-taryfowego.
    Myślę, że pompa nie zlicza wszystkiego ale nie jest tego na tyle dużo, żeby wydawać dodatkowe pieniądze...
    przy cenie licznika chyba 1 zero Ci się dopisało.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  12. #1852
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    przy cenie licznika chyba 1 zero Ci się dopisało.
    Nie. Za tyle chyba znalazłem wówczas taki licznik.
    Swoją drogą na pewno nie potrzeba 2 liczników: jednego 1-fazowego i jednego 3-fazowego?

  13. #1853
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Nie. Za tyle chyba znalazłem wówczas taki licznik.
    Swoją drogą na pewno nie potrzeba 2 liczników: jednego 1-fazowego i jednego 3-fazowego?

    Nie chcę się wymądrzać ale mój ma prawie 2 lata i wtedy też tyle kosztował - widocznie słabo szukałeś. Co do drugiego licznika to czemu on by miał służyć?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  14. #1854
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    <Hej, Maciej Loret . Ja tez mam tylko male slupki. Wylaczylem w menu instalator i tylko bylo CWU i nie pokazywal nic w okresie letnim na CO. Teraz mam ciekawostke, po wyczyszczeniu filtra przez serwis ruszylem z ogrzewaniem, wczesniej pokazywal produkcje i zuzycie i jak liczylem bylo to za caly okres np za caly sezon COP 3.5. a teraz ( wiem ze nie jest to dokladne) ale COP na CO jest gorszy jak na CWU. Pompa ma cisnienie w ukladzie 1.6, osiaga temperature zadana, nawet ja juz zresetwalem i nic. Grzalki nie chodzly, posiedzialem przy niej wczoraj i takiej systacji nie mialem jeszcze. Co moge jeszcze sprawdzic?
    Dom w II strefie po podlogach 230 m. Uzytkowe 180 m. Okna Oknoplast 3 szyby, podloga 15 cm grafit, sciana 15 cm Etixxa, skosy 30 cm welny 0,032 a strop 38 cm welny 0,035, garaz odizolowany od domu. PC PW Daikin 8 kW, bufor 300 l, CWU Daikin 200l. Grzejniki Kermi V33 na 110 m plus 70 m podlogowki. OZC Całkowita projektowa strata ciepła Φ: 8192 W; Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH- 14596 kwh/rok;Kubatura ogrzewana budynku VH- 617 m³. Rekuperacja Thessla Green Home 400.

  15. #1855
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Nie chcę się wymądrzać
    I słusznie...

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    ale mój ma prawie 2 lata i wtedy też tyle kosztował
    Jeśli jedno auto kosztuje 1000zł a drugie 10000zł, to widzisz tu gdzieś sprzeczność?

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Co do drugiego licznika to czemu on by miał służyć?
    Tylko pytałem czy da się to zrealizować na jednym liczniku jeśli jednostka zewn. jest zasilana z jednego miejsca 3-fazowo a wewnętrzna z innego miejsca 1-fazowo...

    Cytat Napisał marcinwlkp2014 Zobacz post
    <Hej, Maciej Loret . Ja tez mam tylko male slupki. Wylaczylem w menu instalator i tylko bylo CWU i nie pokazywal nic w okresie letnim na CO. [...]
    Niestety niewiele z tego rozumiem...
    Jakie słupki, co wyłączyłeś???
    Ostatnio edytowane przez Maciej Loret ; 06-10-2020 o 17:01
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  16. #1856
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Niestety niewiele z tego rozumiem...
    Jakie słupki, co wyłączyłeś???[/QUOTE]

    Hej, CO wylaczylem w menu instalator i tez nie pokazywal zuzycia w tym okresie.
    Dom w II strefie po podlogach 230 m. Uzytkowe 180 m. Okna Oknoplast 3 szyby, podloga 15 cm grafit, sciana 15 cm Etixxa, skosy 30 cm welny 0,032 a strop 38 cm welny 0,035, garaz odizolowany od domu. PC PW Daikin 8 kW, bufor 300 l, CWU Daikin 200l. Grzejniki Kermi V33 na 110 m plus 70 m podlogowki. OZC Całkowita projektowa strata ciepła Φ: 8192 W; Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH- 14596 kwh/rok;Kubatura ogrzewana budynku VH- 617 m³. Rekuperacja Thessla Green Home 400.

  17. #1857

    Domyślnie

    Jakie regulatory bezprzewodowe polecacie do Althermy III ? Czy Salus 091 FL/RF będzie ok ?

  18. #1858
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinwlkp2014 Zobacz post

    Hej, CO wylaczylem w menu instalator i tez nie pokazywal zuzycia w tym okresie.
    Ja również wyłączyłem ale niczego to nie zmieniło...
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  19. #1859
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Odpowietrz układ.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  20. #1860
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Odpowietrz układ.
    Jesteś pewien, że to ma związek z pokazywaniem zużycia energii na cele c.o.?
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

Strona 93 z 118

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony