dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 100 z 119
Pokaż wyniki od 1.981 do 2.000 z 2365
  1. #1981
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pentlik Zobacz post
    Tak, na pewno mam ustawione grzanie według krzywej grzewczej. Aż takim laikiem nie jestem, to mam ustawione na 100%
    Jeżeli nic ta krzywa grzewcza nie podniesie temperatury do jutra to zrobię tak jak piszesz, ustawie grzanie bezwzględne na 32 stopnie.
    Bez obrazy, ale sam pamiętam początki - czasem trzeba było zrobić przerwę.
    Rezygnacja z krzywej w obecnej sytuacji pozwoli na szybszą reakcję domu (podniesienie temperatury) i - przy obecnym ociepleniu - zmniejszy ryzyko taktowania.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  2. #1982
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pentlik

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Kołczygłowy
    Kod pocztowy
    77-140
    Posty
    35

    Domyślnie

    Panowie cały weekend wieczorami siedziałem w necie i oczytałem się trochę na temat pompy Daikin Altherma 3. Według mnie problem nie leży w tym iż nie mam wygrzanego domu tylko w tym, że coś jest nie tak. Mianowicie jeszcze nie mogę dojść co jest tego przyczyną. Krzywą grzewczą podniosłem w piątek przed wyjazdem w delegację tak jak mi sugerowaliście. Po powrocie sytuacja w domu bez zmian, ale za to zaobserwowałem, że sprężarka chodzi praktycznie cały czas. Na krzywej grzewczej minimalną temperaturę mam ustawioną na 28 stopni, lecz gdy sprężarka chodzi cały czas to temperaturę zasilania podbija nawet do 50 stopni a w domu taka sama temperatura.W załączeniu zdjęcia, może coś podpowiecie?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201206_160733.jpg
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	78,5 KB
ID:	450932
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201206_155554.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	80,9 KB
ID:	450933
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201206_155630.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	78,5 KB
ID:	450934

  3. #1983

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pentlik Zobacz post
    Krzywą grzewczą podniosłem w piątek przed wyjazdem w delegację tak jak mi sugerowaliście.
    Po powrocie sytuacja w domu bez zmian, ale za to zaobserwowałem, że sprężarka chodzi praktycznie cały czas.
    Na krzywej grzewczej minimalną temperaturę mam ustawioną na 28 stopni, lecz gdy
    sprężarka chodzi cały czas to temperaturę zasilania podbija nawet do 50 stopni a w domu taka sama temperatura
    Ustaw krzywą grzewczą ; 37C/ - 15 C ; 30 C/ + 15 C
    bo obecnie masz ustawione ; 31C/-15C ; 28C/+15C
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  4. #1984
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Te 50 stopni to zapewne grzanie CWU. Tym się nie przejmuj, bo trwa krótko.
    Ja mam inny opis zaworu przełączającego - zapewne dlatego że mam wersję z osobnym zasobnikiem.
    Praca ciągła pompy z minimalną mocą jest jak najbardziej pożądana.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  5. #1985

    Domyślnie

    U mnie inny problem - pompa Altherma III 8 kW nie dochodzi do zadanej temperatury 51 stopni (mam grzejniki jeszcze nie wymienione po ekogroszku..) przy -5 w domu chłodno i chciałem podbic temperaturę na zasilaniu. Max co pompa podgrzewa to 42 stopnie powrót 37.. Delta wygląda na podłogówkę ale sprawdziłem w menu instalatora że jest ustawione na 10 stopni..
    Na FB coraz więcej ludzi skarży się że pompa nie dochodzi do temeratury z nastawy.. Przepływ wody 27 l/min.. co jest bnie tak z tą pompą? Zgłosiłem reklamację tak radził mi instalator Daikina który uruchamiał tę pompę...

  6. #1986
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Ale że nie dochodzi pomimo ciągle pracującej sprężarki, czy wyłącza się po osiągnięciu tych 42 stopni? Wodę na cwu grzeje do ilu?
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  7. #1987

    Domyślnie

    Wodę mam na 48 a co tydzien raz na 60 i daje rade. Sprężarka chodzi non stop wydaje mi się

  8. #1988
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    No to jest kluczowa sprawa....Trzeba ją poobserwować. Może masz "Maksimum ogrzewania" ustawione na te 42?
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  9. #1989

    Domyślnie

    To jest w opcji instalatora do ustawienia?

  10. #1990

    Domyślnie

    Sprawdziłem jest ustawione na 65 max

  11. #1991

    Domyślnie

    Cytat Napisał jawrob Zobacz post
    U mnie inny problem - pompa Altherma III 8 kW nie dochodzi do zadanej temperatury 51 stopni (mam grzejniki jeszcze nie wymienione po ekogroszku..) przy -5 w domu chłodno i chciałem podbic temperaturę na zasilaniu. Max co pompa podgrzewa to 42 stopnie powrót 37.. Delta wygląda na podłogówkę ale sprawdziłem w menu instalatora że jest ustawione na 10 stopni..
    Na FB coraz więcej ludzi skarży się że pompa nie dochodzi do temeratury z nastawy.. Przepływ wody 27 l/min.. co jest bnie tak z tą pompą? Zgłosiłem reklamację tak radził mi instalator Daikina który uruchamiał tę pompę...
    A po dokonanych zmianach w ustawieniach krzywej pogodowej Daikina - zresetowałeś go ?

    Pytam bo sam się na tym przejechałem. Gdy zmienisz zakres krzywej grzewczej, przy powrocie do menu HOME, nie wyświetla domku, tylko proponuje restart systemu - tu trzeba dać WYKONAJ - czy OK (teraz nie pamiętam). Jeśli nie zrobisz restartu to zmienione dane zapamiętuje w pamięci podręcznej, ale pracuje na STARYCH ustawieniach. Stąd niezmieniona temp. 42°C, no chyba że masz ustawiony maksymalny zakres temp. wody na te 42°C - to jest w ustawieniach instalatora.
    Domyślnie max. wody dla podłogówki i klimakonwektorów (wymiennik z nawiewem) jest ustawione na 55°C, a dla grzejników (powietrzny wymiennik) na 65°C. Warto sprawdzić czy nie jest to przestawione.

    Natomiast ja mam pytanie z innego zakresu.
    Czy odpowietrznik w hydroboksie Daikina przy filtrze ma być odkręcony, czy zamknięty w czasie pracy?
    Serwisant zostawił otwarty po uruchomieniu. Ale ostatnio coraz mocniej zaczęło bulgotać powietrze w instalacji. To pozamykałem odpowietrzniki przed pompą obiegową, ten w hydroboksie, w filtrze magnetycznym Flamco, a na koniec wszystkie odpowietrzniki automatyczne. W odpowietrznikach automatycznych nawet gdy są zamknięte powietrze się nie gromadzi w pojemniku odpowietrznika. Odpowietrzyłem grzejniki. Przez 1 dzień było lepiej i potem znowu zaczęło bulgotać. Nie mam pojęcia którędy powietrze dostaje się do instalacji. Wycieków brak - wszędzie sucho.
    A bulgota przez chwilę przy przepływie wody na poziomie 28-29 L/min. Gdzieś przy tym przepływie zabiera i przepycha powietrze przez 2-5 sekund i nastaje cisza.
    Zastanawiam się Jak ograniczyć przepływ pompy do 27 L/min.
    Ciśnienie wg manometru 1,2 bara, wg czujnika Daikina 1,0 bara.
    Mam starą instalację, która została zamknięta - to utrzymuję zakres między 1,2 a 1,3 bara - tak by po zagrzaniu wody nie przekroczyło 1,5, bara. Baniak ciśnieniowy i zawory bezpieczeństwa oczywiście są zgodnie ze sztuką hydrauliczną. Większego ciśnienia niż 1,5 bara nie ryzykuję.

    W manualu znalazłem wykresy kPa i przepływ - ale jak to przełożyć na konkretne litry/ minute.
    Ostatnio edytowane przez Marco36 ; 14-12-2020 o 10:52
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

  12. #1992

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marco36 Zobacz post
    A po dokonanych zmianach w ustawieniach krzywej pogodowej Daikina - zresetowałeś go ?

    Pytam bo sam się na tym przejechałem. Gdy zmienisz zakres krzywej grzewczej, przy powrocie do menu HOME, nie wyświetla domku, tylko proponuje restart systemu - tu trzeba dać WYKONAJ - czy OK (teraz nie pamiętam). Jeśli nie zrobisz restartu to zmienione dane zapamiętuje w pamięci podręcznej, ale pracuje na STARYCH ustawieniach. Stąd niezmieniona temp. 42°C, no chyba że masz ustawiony maksymalny zakres temp. wody na te 42°C - to jest w ustawieniach instalatora.
    Domyślnie max. wody dla podłogówki i klimakonwektorów (wymiennik z nawiewem) jest ustawione na 55°C, a dla grzejników (powietrzny wymiennik) na 65°C. Warto sprawdzić czy nie jest to przestawione.

    Natomiast ja mam pytanie z innego zakresu.
    Czy odpowietrznik w hydroboksie Daikina przy filtrze ma być odkręcony, czy zamknięty w czasie pracy?
    Serwisant zostawił otwarty po uruchomieniu. Ale ostatnio coraz mocniej zaczęło bulgotać powietrze w instalacji. To pozamykałem odpowietrzniki przed pompą obiegową, ten w hydroboksie, w filtrze magnetycznym Flamco, a na koniec wszystkie odpowietrzniki automatyczne. W odpowietrznikach automatycznych nawet gdy są zamknięte powietrze się nie gromadzi w pojemniku odpowietrznika. Odpowietrzyłem grzejniki. Przez 1 dzień było lepiej i potem znowu zaczęło bulgotać. Nie mam pojęcia którędy powietrze dostaje się do instalacji. Wycieków brak - wszędzie sucho.
    A bulgota przez chwilę przy przepływie wody na poziomie 28-29 L/min. Gdzieś przy tym przepływie zabiera i przepycha powietrze przez 2-5 sekund i nastaje cisza.
    Zastanawiam się Jak ograniczyć przepływ pompy do 27 L/min.
    Ciśnienie wg manometru 1,2 bara, wg czujnika Daikina 1,0 bara.
    Mam starą instalację, która została zamknięta - to utrzymuję zakres między 1,2 a 1,3 bara - tak by po zagrzaniu wody nie przekroczyło 1,5, bara. Baniak ciśnieniowy i zawory bezpieczeństwa oczywiście są zgodnie ze sztuką hydrauliczną. Większego ciśnienia niż 1,5 bara nie ryzykuję.

    W manualu znalazłem wykresy kPa i przepływ - ale jak to przełożyć na konkretne litry/ minute.
    Ustawienia ztwierdzałem i resetowałem pompę..Po zamknięciu kilku grzejników pompa doszła do zadanych 55 stopni tak więc u mnie pompa po prostu jest źle dobrana - jest za słaba-planuje jeszcze przewymiarować grzejniki bo te z eko wymagaja conajmniej 50 -55 stopni żeby się bujnęła temperatura przy 0 stopni na zewnątrz. Tak więc lipa trochę z tym doborem przez autoryzowanego instalatora Daikina...

  13. #1993
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 80x86
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    67

    Domyślnie

    Od 4 lat mam Daikin Altherma 7,4 kW
    Grzeje wodę, grzeje podłogę, działa bez zarzutu, ale nurtuje mnie jedna rzecz, a mianowicie liczba załączeń sprężarki w okresie grzewczym - kilkadziesiąt razy w ciągu dnia.
    Dla CWU ustawiony mam tylko harmonogram, ogrzewanie krzywą grzewczą, przy obecnych temperaturach na zasilaniu 25-28 stopni. Z pozostałych ustawień dla ogrzewania, próbkowanie temperatury ciągłe, delta T źródłą 5 stopni, czas uśredniania 24h, temperatura równowagi -8 stopni. W całym domu podłogówka, żadnych dławiących termostatów nie mam, zamknięte pętle w garażu i nie używanym obecnie pomieszczeniu nad garażem.

    W tej chwili, za oknem około 6-7 stopni, sprężarka wyłączona, na powrocie mam 23.5 stopnia. Po chwili sprężarka się załączyła, temperatura z wymiennika rosła mniej więcej do 28 i się wyłączyła. Po chwili znowu włączyła się, temperatura z wymiennika rosła do 28,6, dłuższą chwilę oscylując wokół wartości 28 i wyłączenie. Na powrocie cały czas 23,5, temperatura zasilania 26.
    Działa to dokładnie tak, jak kocioł dwufunkcyjny który mam w mieszkaniu - ustawiony na 40 stopni, załącza się gdy temperatura wody ma 37 i grzeje do 43 i tak w kółko.

    Zmienić deltę T, przejść na sterowanie termostatem w pokoju? Z góry dziękuję za porady.
    150m2 + garaż, ściany Silka + 17cm EPS 0,031, okna Vetrex V90+, podłoga EPS 0,031, wylewki anhydrytowe, dach Rockwool 30cm, PC Daikin Altherma 7,4 kW, WM Kinetic B Plus, PV 7,38kWp 18xHyundai 410 + FoxEss T8

  14. #1994
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar doktorant
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Piaseczno
    Posty
    128

    Domyślnie

    Przebrnąłem przez 10 ostatnich stron.
    Wydaje mi się, że część błędów w funkcjonowaniu pompy, to po pierwsze błędy instalacyjne np. zbyt małe rurki do rozdzielaczy, a po drugie błędy w ustawieniach pompy.
    Np. jak pompa może nie taktować jak minimalna temperatura powrotu jest ustawiona na 25 stopni, a na krzywej minimum mamy 27. Przerabiałem to w swojej starej Althermie II. Podniosłem krzywą, ustawiłem pracę pompy nie na próbkowanie, a na żądanie i grzałem według harmonogramu.
    W instrukcji mamy napisane, że "Żądana temperatura zasilania to wynik kilku ustawień (wartości nastaw, wartości przesunięć, krzywe zależne od pogody, modulacja).
    Dom parterowy E-115L 135m2 + garaż 42m2 (w przyszłości poddasze ok. 85m2) - 100% podłogówka, włącznie z garażem. Pompa ciepła Daikin ERLQ016CW1 + EHVH16S26CB9W 3-fazowa. Ściany BK 24cm+20cm styro grafit 0,031, strop 5 cm EPS 100 - 0,038, podłoga 22 cm EPS100, dach 24 cm piany OK. Garaż 10cm grafit 0,031. Okna Veka Softline 82 3-szybowe. Wentylacja mechaniczna z reku Daikin Vam500FB.

  15. #1995
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 80x86
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał doktorant Zobacz post
    Przebrnąłem przez 10 ostatnich stron.
    ...Podniosłem krzywą, ustawiłem pracę pompy nie na próbkowanie, a na żądanie i grzałem według harmonogramu.
    W instrukcji mamy napisane, że "Żądana temperatura zasilania to wynik kilku ustawień (wartości nastaw, wartości przesunięć, krzywe zależne od pogody, modulacja).
    Gdzie jest ustawiona minimalna temperatura powrotu?
    Grzanie na żądanie wg. harmonogramu - działa to tak, że ogrzewa tylko o wyznaczonych godzinach i jak osiągnie zadaną temperaturę, to przestaje grzać aż do następnej pozycji w harmonogramie?
    150m2 + garaż, ściany Silka + 17cm EPS 0,031, okna Vetrex V90+, podłoga EPS 0,031, wylewki anhydrytowe, dach Rockwool 30cm, PC Daikin Altherma 7,4 kW, WM Kinetic B Plus, PV 7,38kWp 18xHyundai 410 + FoxEss T8

  16. #1996
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał doktorant Zobacz post
    Podniosłem krzywą, ustawiłem pracę pompy nie na próbkowanie, a na żądanie

    W nowszych Althermach nie ma "na żądanie" - albo próbkowanie albo praca ciągła.
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  17. #1997
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 80x86
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    W nowszych Althermach nie ma "na żądanie" - albo próbkowanie albo praca ciągła.
    No niestety, u mnie tylko tryb pracy ciągły albo próbkowanie.

    Delta T źródła - jest to delta pomiędzy jakimi wartościami?

    Czym się różni "Ster.z.term.pok" od "Ster.term.pok." ?
    150m2 + garaż, ściany Silka + 17cm EPS 0,031, okna Vetrex V90+, podłoga EPS 0,031, wylewki anhydrytowe, dach Rockwool 30cm, PC Daikin Altherma 7,4 kW, WM Kinetic B Plus, PV 7,38kWp 18xHyundai 410 + FoxEss T8

  18. #1998
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar doktorant
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Piaseczno
    Posty
    128

    Domyślnie

    Proszę nie wprowadzaj w błąd. Sprawdź sobie parametr F-0D. Tam jest do ustawienia parametr - tryb pracy pompy.
    Dom parterowy E-115L 135m2 + garaż 42m2 (w przyszłości poddasze ok. 85m2) - 100% podłogówka, włącznie z garażem. Pompa ciepła Daikin ERLQ016CW1 + EHVH16S26CB9W 3-fazowa. Ściany BK 24cm+20cm styro grafit 0,031, strop 5 cm EPS 100 - 0,038, podłoga 22 cm EPS100, dach 24 cm piany OK. Garaż 10cm grafit 0,031. Okna Veka Softline 82 3-szybowe. Wentylacja mechaniczna z reku Daikin Vam500FB.

  19. #1999
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar doktorant
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Piaseczno
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał 80x86 Zobacz post
    Gdzie jest ustawiona minimalna temperatura powrotu?
    Grzanie na żądanie wg. harmonogramu - działa to tak, że ogrzewa tylko o wyznaczonych godzinach i jak osiągnie zadaną temperaturę, to przestaje grzać aż do następnej pozycji w harmonogramie?
    Jest to parametr 9-05. Powinien być ustawiony na minimum 25 stopni.
    Tak grzeje tylko i wyłącznie według zadanego harmonogramu. Z tym, że ja mam termostat pokojowy od Althermy II generacji, ale działa tak samo jak Madoka. W harmonogramie mam w drogiej taryfie ustawione 21 stopni, a w taniej 23.

    Delta to różnica temperatur na wyjściu i powrocie do pompy.
    Co do różnic C-07, czyli sterowania, zobacz instrukcję instalatora na stronie 11 i 12.
    Ostatnio edytowane przez doktorant ; 18-12-2020 o 12:35
    Dom parterowy E-115L 135m2 + garaż 42m2 (w przyszłości poddasze ok. 85m2) - 100% podłogówka, włącznie z garażem. Pompa ciepła Daikin ERLQ016CW1 + EHVH16S26CB9W 3-fazowa. Ściany BK 24cm+20cm styro grafit 0,031, strop 5 cm EPS 100 - 0,038, podłoga 22 cm EPS100, dach 24 cm piany OK. Garaż 10cm grafit 0,031. Okna Veka Softline 82 3-szybowe. Wentylacja mechaniczna z reku Daikin Vam500FB.

  20. #2000
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał 80x86 Zobacz post
    No niestety, u mnie tylko tryb pracy ciągły albo próbkowanie.

    Delta T źródła - jest to delta pomiędzy jakimi wartościami?

    Czym się różni "Ster.z.term.pok" od "Ster.term.pok." ?
    Sterowanie zewnętrznym termostatem pokojowym -to on/off styki 35 i 33 ( chyba ).Shemat na pokrywie puszki z automatyką.
    Sterowanie termostatem np. Madoka, komunikacja szeregowa

Strona 100 z 119

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony