dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 118
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 2357
  1. #41

    Domyślnie a

    ja kombinuje z PC z kilku powodów:
    1. nie wiem czy nie będę miał błędów budowlanych i czy wyjdzie mi ten dom pasywny
    2. 2800 na co + 3000kWh na CW to też troche kosztuje
    dlatego bardzo przyglądam się powietrznym PC które część tej energii oszczędzą
    3. chciałbym mieć dom samowystarczalny - może kiedyś dołoże fotovoltaike i wiatrak

    tylko nie wiem ile wydać na PC
    powietrzną moge mieć za 11tś zł
    thermogolva za około 20 tyś

    ale chyba w thermogolvie dołożyłbym i kupił bufor z dodatkową wężownicą dla solara - tak na przyszłość

    Altherma daikina - powietrze woda podoba mi się bo można dołożyć chłodnico/nagrzewnicę do kanału wentylacyjnego i będę miał szybkie wspomaganie chłodzenia/nagrzewania altherma ma świetny sterownik
    Fido/Fidox - Robert Kucia
    www.iQhome.eu
    www.AleWygodnie.pl

  2. #42

    Domyślnie Re: a

    Cytat Napisał fido

    tylko nie wiem ile wydać na PC
    powietrzną moge mieć za 11tś zł
    /.../
    Altherma daikina - powietrze woda podoba mi się bo można dołożyć chłodnico/nagrzewnicę do kanału wentylacyjnego i będę miał szybkie wspomaganie chłodzenia/nagrzewania altherma ma świetny sterownik
    W całym wątku i w materiałach nie znalazłam ile Altherma kosztuje - czy 11 tys? Która wersja? A ile za nagrzewnicę do wentylacji mechanicznej, zbiornik CWU oraz montaż?
    Pozdrawiam wszystkich, Basia

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie Re: a

    Cytat Napisał basia_z_lasu
    W całym wątku i w materiałach nie znalazłam ile Altherma kosztuje - czy 11 tys? Która wersja? A ile za nagrzewnicę do wentylacji mechanicznej, zbiornik CWU oraz montaż?
    Zobacz np. na ALLEGRO .

  4. #44

    Domyślnie

    Dzięki za linka. Niepokoi zawsze słówko"od", tzn za 19000 mam pompę do grzania domu do 150 m2 (bez instalacji grzejnikowych/podłogówki). Do tego muszę dokupić co najmniej zasobnik CWU plus jego montaż.
    Pozdrawiam wszystkich, Basia

  5. #45

    Domyślnie a

    cena jest nieważna jeżeli system nie bedzie działał to co mi z taniego bubla

    obawiam się o wykorzystanie copu a raczej jego brak wtedy gdy najbardziej go będę potrzebował
    Fido/Fidox - Robert Kucia
    www.iQhome.eu
    www.AleWygodnie.pl

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie Re: a

    Fido, nie szalej tak z tymi PC tylko zamiast pisać na forum zadbaj o te szczegóły pasywnego . Po co wydawac więcej kasy m.in. na większe grubości izolacji skoro nie wierzysz w to co robisz?
    Mogleś od początku zaizolować normowo i zdecydować się na PC, a tak masz materiał na pasywny i jeszcze wywalisz kasę na PC. No chyba że jak pisałeś, wszystko razem- PC, wraz z całym systemem ogrzewania wyniesie Cię ok 11000 brutto.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  7. #47

    Domyślnie

    i jeszcze coś podobnego do systemu altherma

    HITACHI

    AQUAFREE

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał basia_z_lasu
    Dzięki za linka. Niepokoi zawsze słówko"od", tzn za 19000 mam pompę do grzania domu do 150 m2 (bez instalacji grzejnikowych/podłogówki). Do tego muszę dokupić co najmniej zasobnik CWU plus jego montaż.
    Ja mam wycene tej PC i cala kotlownia wraz z solarami wyniesie 28tys. i oczywiscie wraz z montazem, wiec cena raczej dobra.... sam sie mocno zastanawiam nad takim rozwiazaniem. Mam takze wycene z firmy Dimplex i taka sama pompa, ale bez solarow jest o kilka tysiecy drozsza.

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał ..::M:D::..
    i jeszcze coś podobnego do systemu altherma

    HITACHI

    AQUAFREE
    Dla porządku dodaje jeszcze jedną :
    Mitsubishi - ZUBADAN - podobno o klasę lepsza (pracuje do temperatury -25 st. C)

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    SlawekS

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    6

    Domyślnie Re: Moje uwagi

    Cytat Napisał piotr-cs
    3.Hałas. Dla mnie decydująca sprawa. Np. model ERYQ 07 wydaje 52 db(A) ciśnienia akustycznego. W dzień może nie drażni, ale w nocy sąsiedzi by mnie zabili. No chyba ,że ktoś mieszka na odludziu, albo z jednej strony ma las, to może, ale ja mam małą działkę i wszystkich sąsiadów..., póki co życzliwych


    Zostawiam do przemyśleń
    Piotr
    Czy ktoś kto ma działającą A może coś powiedzieć na temat jej uciążliwości jeśli chodzi o hałas?

  11. #51

    Domyślnie

    Może ktoś coś nowego wie...
    Pozdrawiam wszystkich, Basia

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał basia_z_lasu
    Może ktoś coś nowego wie...
    Witam, wdrażałem się w tematy pompy powietrznych różnych firm... wynik: jeśli temperatura powietrza będzie poniżej 7 stopni, to w domu będziemy mieli co najwyżej kilkanaście stopni Współczynik COP jest bardzo niski przy temp. np. -5 lub -10 stopni, dlatego wraz z kilkoma innymi osobami zdecydowaliśmy na zakup innej pompy z poziomymi kolektorami z bezpośrednim parowaniem, różnicy w cenie pomiędzy tymi dwoma PC praktycznie nie ma !!
    Zapraszam do poczytanie tego wątku, w razie pytań zapraszam na privat:

    http://forum.muratordom.pl/pompa-cie...t=patrykos2005

    Pozdrawiam

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK
    Cytat Napisał ..::M:D::..
    i jeszcze coś podobnego do systemu altherma

    HITACHI

    AQUAFREE
    Dla porządku dodaje jeszcze jedną :
    Mitsubishi - ZUBADAN - podobno o klasę lepsza (pracuje do temperatury -25 st. C)
    Na Allegro pojawiło się nowe urządzenie :
    http://www.allegro.pl/item487686140_...trze_woda.html
    Jest to pompa ciepła o stosunkowo niewielkiej mocy (do 4-5kW). Za atrakcyjna cena 6500 zł (do tego trzeba doliczyć montaż pewnie jakieś 1000 zł) można stosunkowo tanio ogrzać nieduży dobrze ocieplony dom. Może to być dobra alternatywa dla ogrzewania elektrycznego.
    Swoją pompę ciepła zbudowałem na bazie takiej samej jednostki zewnętrznej (DC Inverter) tylko inaczej rozwiązałem sprawę wymienników. Tu jednak jest gotowy produkt, stosunkowo łatwy do zastosowania.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał ...
    ja mam akurat coś z zupełnie innej planety niż opisywane w tym wątku, można o tym poczytać tutaj ..

    http://www.polskikomfort.pl/ogrzewaniehybrydowe.html

    ale bez względu na rodzaj systemu, zasada działania PC jest taka sama, no może z tą różnicą że u mnie jest to powietrze-powietrze a nie powietrze - woda.
    Dalej piszesz, że mimo ustawienia PC powyżej 4C grzeje ona dla 60-70% czasu. Ta pompa ciepła nie należy do czołówki. Jest to przede wszystkim klimatyzator, który posiada funkcję pompy ciepła. Nie jest inwerterowa, czyli włącza się na pełną moc. Nadwyżki nie można zakumulować (ogrzewanie powietrzem-mała pojemność cieplna). Następna wada tej pompy - przy braku mocy nie potrafi pracować z innym źródłem jednocześnie- zatem pompa się wyłącza załącza się piec gazowy.
    Mimo tych wad tak dobre wyniki.
    Zatem gdy zastosujemy dobrą PC powietrze-woda w technologii inwerterowej, która potrafi pracować przy braku mocy (niskie temperatury) równocześnie z grzałką (grzałka tylko pokrywa niedobór mocy), to możemy uzyskać wynik 90-95% z PC.
    Rafał jest zadowolony ze swego rozwiązania mimo niemałej ilości wad tego rozwiązania (nie ma w nim również ogrzewania CWU, duże koszty inwestycyjne-dwa żródła ogrzewania: piec gazowy + PC).
    Dlaczego więc tak duzo obaw przy zastosowaniu PC powietrze-woda???

  15. #55

    Domyślnie

    A u mnie w domku właśnie kończą montować Althermę. Za niedługo wrzucę kilka fotek. Całość - pompa 8,5kW, Hydrobox oraz zbiornik 200l - wynisła mnie 18000 zł z montażem
    mixon

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zibi645

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mixon
    A u mnie w domku właśnie kończą montować Althermę. Za niedługo wrzucę kilka fotek. Całość - pompa 8,5kW, Hydrobox oraz zbiornik 2 wynisła mnie 18000 zł z montażem

    Prosiłbym o numer telefomu bo ja już mam zainstalowaną althermę i chciałbym porozmawiać

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał mixon
    A u mnie w domku właśnie kończą montować Althermę. Za niedługo wrzucę kilka fotek. Całość - pompa 8,5kW, Hydrobox oraz zbiornik 200l - wynisła mnie 18000 zł z montażem

    i jak ta pompa nie narzekarz najwięcej wypowiadają sie ci co tego nie mają a ja chciałbym twojej opini jako użytkownika bo też planuje zakup i jeszcze jakie grzejniki masz do tego

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Dołączam sie do prośby. Napiszcie coś o użytkowaniu tej PC

  19. #59

    Domyślnie

    Witam,

    Oto garść praktycznych informacji:
    Dom ok 190m2 plus nieogrzewana piwnica 100m2. Mur 3W wykonany z pustaka ceramicznego 36cm + 6cm styro + 12cm ceramiczny. Dach kopertowy, dwie lukarny, 20cm wełny.
    Generalnie dom nie należy do najcieplejszych, sporo mostków termicznych, obecnie pracuje nad ograniczeniem ich. Np. piwnica jest słabo odizolowana od parteru co da się odczuć na parterze no i ciepło ucieka. Mimo to przy temperaturze grzejników ok 40 stopni ,w duże mrozy poniżej -10 zwiększałem na 50, temp. wewnątrz utrzymywała się na poziomie 21 - 22 stopni.
    Tradycyjna instalacja CO, w pokojach grzejniki, piec na miał węglowy, podłogówka na małej powierzchni ok 25m2. Przez 10 lat ogrzewania, średnie zużycie miału węglowego na rok ok 7,5 tony w sezonie grzewczym (CO + CWU).
    Położenie: woj. pomorskie - wilgotne powietrze z nad zatoki gdańskiej.

    W zeszłym roku założyłem Altherme 11kW. Znając zużycie węgla łatwo obliczyć zapotrzebowanie energii. Osiągnąłem założenie którym było utrzymać temp. 21 stopni do -7 na zewnątrz. Poniżej tej temp trzeba zacząć się dogrzewać. Mam do wyboru kominek, grzałkę elektryczna 9kW a także swój stary piec na miał. Ale przy -10 pompa podaje jeszcze 40 stopni na grzejniki a to daje mi 20 w domu więc tragedii nie ma. Można ubrać sweter

    W tym roku zima była wyjątkowo długa i mrozy wyjątkowo ostre w porównaniu do ostatnich kilku lat. W praktyce rozpocząłem sezon grzewczy w drugiej połowie września i zakończyłem w połowie maja. Wyniki mogę odnieść jedynie do miału którym paliłem przez 10lat. Chociaż ciężko odnieść osiągnięte wyniki z powodu wyjątkowej zimy. Myślę że spokojnie w tym roku spaliłbym 1 tonę bądź 1,5 więcej co daje, licząc miał po 500zł, 4,25 - 4,5 tyś.
    Altherma wyniosła mnie: Koszt prądu + 0,5m3 drewna + tona miału = 5500zł (licznik dwu taryfowy).
    Więcej! Ale biorąc pod uwagę że miał to wciąż najtańszy opał, oraz doliczając pracę palacza uważam Altherme za bardzo udaną inwestycje.
    Na gazie czy groszku pewnie wyszłoby podobnie, ale gazu nie mam a groszku nie chciałem.

    Mam nadzieję że trochę pomogłem.

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bymarek

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cześć. Jestem o krok od kupienia właśnie takiej Althermy. Bardzo proszę o kontakt - mam sporo pytań. W jakim regionie masz pompę? Jaki dom? Jaki generuje hałas? I koszty.... ? Daj cynk na 606402637. Na pewno oddzwonię.

Strona 3 z 118

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony