dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 86 z 119
Pokaż wyniki od 1.701 do 1.720 z 2362
  1. #1701
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Poczekaj, wprowadźmy trochę ładu. Powtórzę że pompa jest zamontowana przez firmę, ja zrobiłem instalacje.
    Ta rura na powrocie z zasobnika do PC to nie PEX 25, tylko PERT 32mm na złączkach zaprasowywanych. Jak nie widziałeś dobrze na zdjęciach to mogłeś zapytać...
    Przepływ 22 l/min daje 1320 l/h więc nie tak źle, nie chciało mi się wymieniać pionów na Cu 32 - co jest ciągle technicznie możliwe.
    Na fazie zasilajęcej agregat mam oprócz pompy TYLKO 3 żarówki - rozdzieliłem obciążenia na pozostałe fazy przed montażem pompy.
    Ogólnie, lepiej chyba byś nie zrobił....

    EDIT kilka obserwacji po tygodniu grzania

    piki mocy chwilowej to błąd albo lankontrolera, albo strony mqtt.ats, w miarę wolnego czasu będę zmieniał platformę pomiarową
    Ostatnio edytowane przez plamiak ; 24-09-2019 o 07:56
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  2. #1702

    Domyślnie

    Każda altherma (powietrzna i gruntowa) ma podobnie przewidziane rury, tzn są bose końce do lutowania lub ew łączenia złączkami skręcanymi?
    Jak dołożyć do althermy gruntowej opcję chłodzenia pasywnego? Gdzie wpiąć wymiennik płytowy?

    PS. Nie chodzi o nową na R32 tylko tą wcześniejszą, wersja 2, EGSQH-A9W (nie ta nowa altherma 3)

    Pozdrawiam
    Karol

  3. #1703
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    220

    Domyślnie

    internet nie wybacza

  4. #1704
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Witam,

    da się jakoś sprawdzić ilość uruchomień sprężarki w EHVX-D9W?
    Latam po menu ale nigdzie nie widzę...
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  5. #1705
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Ja tego też nie znalazłem...
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  6. #1706

    Domyślnie

    Każda altherma (powietrzna i gruntowa) ma podobnie przewidziane rury, tzn są bose końce do lutowania lub ew łączenia złączkami skręcanymi?
    Jak dołożyć do althermy gruntowej opcję chłodzenia pasywnego? Gdzie wpiąć wymiennik płytowy?

    PS. Nie chodzi o nową na R32 tylko tą wcześniejszą, wersja 2, EGSQH-A9W (nie ta nowa altherma 3)

    Ktoś coś?

    Pozdrawiam
    Karol
    Ostatnio edytowane przez karster ; 04-10-2019 o 10:12

  7. #1707
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    Ja tego też nie znalazłem...
    Witam,

    jak masz ustawione sterowanie pompą w menu 4.5 - ciągła, próbkowanie czy na żądanie?
    Na razie od półtorej dnia jadę "ciagłą" ale chyba przejdę na "na żądanie", tylko że nie mam jej w menu - trzeba gdzieś coś ustawić, żeby się pojawiło?

    W menu 4.A Przeregulowanie - czy ustawienie 1-2 stopnie zmniejszy liczbę uruchomień sprężarki?
    Ostatnio edytowane przez Maciej Loret ; 04-10-2019 o 08:47
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  8. #1708
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Mam próbkowanie - pompa obiegowa włącza sie co 3 minuty na 4 minuty (pobor mocy 48 W) miesza wodę w podłogach i wyłącza się. . Praca "Na żadanie" nie jest dostępna w przypadku sterowania Temperaturą zasilania.
    Przeregulowanie - instalator wspominał żeby tego nie ruszać... Zauważyłem że - przy pracy w okienkach taniej taryfy - im bardziej nagrzany dom , tym rzadziej włącza się pompa między okienkami tanej. W pierwszym dniu grzania pompa włącza się kilkanaście razy w drogim - co prawda łącznie zużywa wtedy ok. 1 kWh ale bardziej chodzi o liczbę startów. Im bardziej ustabilizowany budynek tym rzadziej się włącza...
    Ja mam "Zwiększ w okolicy zera" i "Uśrednianie"
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  9. #1709
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    "Uśrednianie"
    W którym miejscu i co to jest to uśrednianie?
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  10. #1710

    Domyślnie

    Mam takie pytanie - Jak wyglądają przeglądy gwarancyjne firmy Daikin? Muszę się wcześniej umówić na taki przegląd z autoryzowanym serwisem ( sprzedawcą urządzenia) ? Ktoś wie jaki to koszt?

  11. #1711

    Domyślnie

    Proszę, wrzućcie zdjęcia połączeń gruntowej althermy. Możecie?

    Pozdrawiam
    Karol

  12. #1712
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    W którym miejscu i co to jest to uśrednianie?
    Uśrednianie temp. zewnętrznej z ostatnich 24, 48, 72 godzin, chodzi o zmniejszenie wachań temp. zasilania spowodowanymi jednodniowymi pikami temperatury zewnętrznej. Parametr 9.B.3
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  13. #1713
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    Ja tego też nie znalazłem...
    Napisałem do Działu Technicznego Daikina i szybko dostałem odpowiedź: "Nie ma takiej możliwości, sprężarka inwerterowa sama dostosowuje ilość uruchomień w celu zwiększenia żywotności.".
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  14. #1714

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Ktoś coś?

    Pozdrawiam
    Karol
    Co rozumiesz poprzez pojęcie chłodzenie pasywne?

  15. #1715

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Co rozumiesz poprzez pojęcie chłodzenie pasywne?
    Przez pojęcie "chłodzenie pasywne" rozumiem dokładnie to co to pojęcie oznacza Możesz oczywiście sobie sprawdzić co to jest, o proszę, np tutaj.

    PS. Ktokolwiek ma chęć mi odpowiedzieć na pierwsze pytanie, wysłać zdjęcie czy od razu mam iść się bujać?

  16. #1716

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Przez pojęcie "chłodzenie pasywne" rozumiem dokładnie to co to pojęcie oznacza Możesz oczywiście sobie sprawdzić co to jest, o proszę, np tutaj.

    PS. Ktokolwiek ma chęć mi odpowiedzieć na pierwsze pytanie, wysłać zdjęcie czy od razu mam iść się bujać?
    W pompie gruntowej, wymiennik do chodzenia pasywnego podpinasz na odcinku łączącym dolne źródło z pompą ciepła.
    Do wejścia pompy, bo tam masz najniższy parametr latem.

  17. #1717

    Domyślnie

    Altherma ma wbudowane obiegowki, jak zatem ją zmusić by tłoczyła czynnik pośredniczący (tak to u nich się fachowo nazywa, czytaj glikol tudzież etanol) bo przecież wymiennik masz na myśli wpiąć szeregowo. Może jednak dać go równolegle a do niego dodatkową pompkę? Ten sam wymiennik miał by zasilać gGWC.

    Pozdrawiam
    Karol

  18. #1718

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego co ma tym chłodzeniem zarządzać i gdzie chcesz go wykorzystać.
    Masz rewersyjną pompę ciepła i chcesz tracić pieniądze na układy, których efektywność jest niemal zerowa?

  19. #1719
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Napisałem do Działu Technicznego Daikina i szybko dostałem odpowiedź: "Nie ma takiej możliwości, sprężarka inwerterowa sama dostosowuje ilość uruchomień w celu zwiększenia żywotności.".
    Zapytałem jeszcze raz aby się upewnić. Niestety nie tylko nie ma możliwości sprawdzenia ilości startów ale nawet nie wiadomo jaka jest minimalna moc sprężarki.
    Same tajemnice...
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  20. #1720
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Z moich obserwacji z tych kilkunastu dni grzania wynika że sprężarka najmniej pobierała 280 W
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

Strona 86 z 119

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony