dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 89 z 118
Pokaż wyniki od 1.761 do 1.780 z 2358
  1. #1761

    Domyślnie

    Cytat Napisał areczekk83 Zobacz post
    Altherma 3pompa się ustabilizowała..agregat teraz załancza się Raz na Godz , powodem była tem. zew. Przy plusowych temperaturach daikin załanczal mi się kilka razy na godzinę a teraz jak się ochlodzilo to się zalaczy i agregat kręci się około 50min później przestaje się kręcić i odpoczywa przez około 15min i znowu się załancza. ..
    Winna temu nie jest temp.zewnetrzna tylko zle dobrana pompa (czyt.za mocna) lub zle ustawione parametry np.za nisko ustawiona temp.zasilania w stosunku do mozliwoci przekazywania ciepla przez Twój systwm c.o

  2. #1762

    Domyślnie

    No bez przesady.
    Każda pompa, w którymś momencie spotka się z krzywą zapotrzebowania na ciepło i zacznie taktować.
    Dlatego co niektórzy kombinują z harmonogramem by utrzymać komfortową temperaturę przy szczątkowym zapotrzebowaniu na ciepło.

  3. #1763
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Wygląda na to że faktycznie pompa lepiej zachowuje się w okresach chłodów niż kiedy jest znacznie na plusie.




    Na wykresie widać defrosty w czasie nocnego grzania (czerwona linia zasilanie, niebieska powrót, czarna moc chwilowa) Pompa w zasadzie nie pracuje w godzinach obniżonej temp. zasilania. W zasadzie ponieważ widać że załączyła się na krótko po godz. 21-ej, natomiast ciepła w podłodze wystarczyło przez dzień aż do południowego okienka. Co ciekawe, temperatura w domu jest stała - tzn wacha się od 21,8 do 22,1 stopnia w korytarzu. Temperatura zewnętrzna jest w rzeczywistości niższa o 2-3 stopnie od zobrazowanej na wykresie z powodu montażu czujnika w zejściu do piwnicy.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  4. #1764
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Co do obnizenia na 12-13 to moze byc lipa ja tak mialem i jak przyszly dni ze nad ranem schodzilo do 8st a w dzien 14 i zero slonca to caly dzien sie nie wlaczala i pol nocki i po 2 dniach juz czulem niedogrzanie w domu.
    Te pompy zeby chodzily na takich niskich temperaturach zasilania to musza miec bardzo dobry odbior ciepla .
    Ja tez tak mam przy takich temperaturach tylko ja mam połowe grzejników i mimo ze mam delte ustawiona na 12stopni a zasilanie na 32st to i tak pompa nie moze utrzymac powrotu i zaraz powrot mam 28st i tak se jeszcze daje rade ale jak zmniejsze zasilanie o glupie 2 stopnie to juz taktuje jak jebn.....
    Dopiero jak jest 3-6st na zewnatrz to sobie daje rade chodzic na najnizszej modulacji bez przerw przez kilka godzin.
    A mam pompe 7kw (weslug swoich obliczen chcialem 5kw ale niestety uleglem troche forum trochę instalatorom cale szczescie ze na 9kw nie poszlem tak jak mi niektórzy wciskali)
    Kupilem termostat pokojowy z dowolnie ustawianą temp co 0,1st i dowolnie ustawiana histeryza co 0,1st z harmonogramem i z wyprzedzeniem grzania i narazie jest ok.
    Ustawiasz sobie ze np.w srode na 7 rano masz miec 23stopnie i termostat uczy sie przez kilka dni i wie ze np. Podniesienie o 0,5 st trwa np.3godziny to jak brakuje te 0,5st to zaczyna o 4 grzac a nastepnego dnia np.brakuje 0,2 stopnia to zaczyna grzac np.o 6 godzinie
    Cześć. Mam prośbę. Podaj mi jeśli możesz jak Masz ustawiona krzywą i czy jest praca ciągła czy harmonogram . Zaciekawiła mnie ta delta 12. Jak to się sprawdza? Mam 70%powierzchni domu na grzejnikach i delte 5 stopni. Bufor i dwie niezależne pompy obiegowe za nim. Pompa u mnie często pracuje grzejąc bufor nawet jak powrót jest jak zasilanie. W tym czasie obiegowe pompki za buforem stoją bo w domu jest osiągnięte te 23 stopnie i salusy odcinaja zasilanie. Mam krzywa +15-28 a - 18-44stopnie. Pozdr

  5. #1765

    Domyślnie

    Ja teraz testuje to mam rozne ustawienia ale z ta delta to nic nie osiagniesz .
    Jedyne co zaobserwowalem to im wieksza delte ustawisz tym pompa obiegowa ta w PC chodzi wolniej co powoduje mniejszy szum w grzejnikach ale nie pomaga w taktowaniu jak szybciej woda krazy to mniej pompa taktuje.
    Jade wedlug krzywej najczesciej -15...44 i 5...35
    No i wedlug harmonogramu w tanich godzinach.
    Ale u Ciebie niemozliwe zeby pompa pracowala jesli masz zasilanie i powrot taki sam juz jak jest ze 3st roznicy to PC sie zatrzymuje tylko obiegówka ta w PC Ci bedzie caly czas mielic pewnie a ona niezle buczy

  6. #1766
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Ja teraz testuje to mam rozne ustawienia ale z ta delta to nic nie osiagniesz .
    Jedyne co zaobserwowalem to im wieksza delte ustawisz tym pompa obiegowa ta w PC chodzi wolniej co powoduje mniejszy szum w grzejnikach ale nie pomaga w taktowaniu jak szybciej woda krazy to mniej pompa taktuje.
    Jade wedlug krzywej najczesciej -15...44 i 5...35
    No i wedlug harmonogramu w tanich godzinach.
    Ale u Ciebie niemozliwe zeby pompa pracowala jesli masz zasilanie i powrot taki sam juz jak jest ze 3st roznicy to PC sie zatrzymuje tylko obiegówka ta w PC Ci bedzie caly czas mielic pewnie a ona niezle buczy
    Mam tak że szumi mi na jednej drabince w łazience tylko jak zwiększe obroty na obiegowej za buforem na max. Na innych grzejnikach zero szumów. Pompka w PC próbkuje jaka na powrocie temp co kilka minut i to jest ok ale jak spadnie o np 0.2 stopnia w buforze to już rusza sprężarka. Chciałbym aby ruszała dopiero jak będzie większa różnica. Może podniesienie zasilania i zwiększenie delty da ten efekt.

  7. #1767

    Domyślnie

    Ale Pc nie wie jak jest temp.w buforze ona tylko próbkuje a ze w buforze na dole jest zimniejsza woda to powrót do pompy robi sie chlodniejszy i znowu startuje.
    A nie masz w tym Daikinie jakis ustawien pracy z buforem tak zeby dzialalo to jak ze zbiornikiem cwu ze jak spadnie w zbiorniku np.o 5 stopni to dopiero rusza?
    Jak nie to rozwiazaniem by byla praca wg (w panasoniku tak jest)zewnetrznego termistora (czy jakos tak) wtedy montujesz taki czujnik temp do bufora jak do cwu
    Albo zakup zewnetrznego termostatu za 80zl i wlozyc go pod ocieplenie bufora a na pompie ustawic prace wg termostatu(tylko musial by miec ustawiana duza histeryze)
    Ostatnio edytowane przez codix ; 03-11-2019 o 09:47

  8. #1768
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Muszę o tym sterowaniu pomyśleć. Dzięki

  9. #1769

    Domyślnie

    Czy w Altherma 3 funkcja dezynfekcji zbiornika jest dostępna tylko z poziomu instalatora ? W jaki sposób wejść do menu instalatora ?

  10. #1770
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Kod instalatora 5678
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  11. #1771

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    Kod instalatora 5678
    Dzięki

  12. #1772
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Tylko nie mieszaj za bardzo.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  13. #1773

    Domyślnie

    Wiem, zaufam nastawom instalatora. Chodzi mi tylko o dostęp do opcji dezynfekcji zbiornika - dziwię, że z poziomu użytkownika nie ma do niej dostępu.

  14. #1774

    Domyślnie

    Plamiak wiesz co, bujaj się. Biegnij konfidencie i to zgłosić!
    I tak nie zamierzam tu więcej zaglądać.
    Ostatnio edytowane przez karster ; 23-11-2019 o 21:44

  15. #1775

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gwiazdoor Zobacz post
    Wszystko się wyjaśniło po rozmowie z Adrianem i po części potwierdziło to co mi pisaliście.

    Wyłączając ogrzewanie zmienia się temperatura nastawy ( dla mnie to nic nie znaczyło - niewiedza ) i ta temperatura nastawy jest kilka stopni niższa. U mnie mając zasilanie ogrzewania ustawione na 27*C wyłączając ogrzewanie temperatura nastawy automatycznie ustawiła się niżej prawdopodobnie na 22*C a jeśli ona jest poniżej 25*C to pompa się wyłącza i grzeją sobie grzałki ( chyba zabezpieczenie przeciw zamarzaniu działa jak jest ogrzewanie domu wyłączone ). Takim oto sposobem, moją niewiedzą wywaliłem kilka stówek

    Kolejna sprawa - defrosty: jeśli temperatura powrotu spadnie poniżej 25*C automatycznie załączy nam się grzałka i to jest normalne, takie ustawienie ma pompa. U mnie dom jest niewygrzany, nieocieplony niska temperatura w środku co skutkuje tym, że szybko się wychładza woda i podczas defrostu temperatura powrotu spada poniżej 25*C. Przy temperaturze zasilania ustawionej na 30*C temperatura powrotu to 25*C-26*C ( nie wiem jaka jest norma, ale 4-5*C różnicy to chyba sporo? ) Dodam, ze u mnie są też grzejniki, one się szybciej wychładzają i to też ma zapewne na to wpływ.

    Mam nadzieje, że komuś przydadzą się te informacje.
    Miałem dzisiaj podobną sytuację. Trwają prace wykończeniowe, w domu temperatura utrzymuje się na poziomie 16-17*C, dlatego pompa była w trybie "czuwania" z wyłączonym ogrzewaniem i wyłączoną CWU. Jednak przez zabezpieczenie przeciw zamarzaniu pompa zużyła dzisiaj 18 kWh. Najchętniej w takiej sytuacji wyłączyłbym zasilanie pompy, ale instalator mówi żeby tego nie robić bo tryb ochrony powinien być aktywny. Czy rzeczywiście nie można wyłączyć pompy ? Czynnik też musi mieć dodatnią temperaturę ? Rury z wodą mi nie zamarzną bo w środku jest bezpieczna, dodatnia temperatura.

    Model: ERGA08DV + EHVH08S23D6V

  16. #1776

    Domyślnie

    Jesli jestes pewien ze nic Ci nie zamarznie to chyba mozna wylaczyc całkiem tylko przed ponownym uruchomieniem trzeba kilka godzin wczesniej podac jej napiecie.
    Z drugiej strony jesli to split to dziwne ze tyle pradu na to zabezpieczenie ciagnie i ze tak wczesnie sie zalacza powinno chyba dopiero jak woda spadnie w okolice 5st zalaczac pompke obiegowa a to by nie zurzywalo tyle energii a dopiero nastepnym krokiem ochrony powinny byc grzalki jesli pomimo pracy obiegówki nadal spada temp.w obiegu co przy takich temp zewn jeat niemozliwe.
    W menu powinno gdzies byc wylaczanie funkcji ochrony lub wylaczenie calkowite grzalek wspomagajacych.
    Jak to znajdziesz to mozesz wylaczyc bo jak pompa bedzie pod napieciem to olej w sprezarce bedzie i tak podgrzewany ale to ciagnie malutko energii

  17. #1777
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Człowieku przyjmij do wiadomości że widocznie nikt z czytających NIE POSIADA takiej pompy, a jeśli już posiada to może nie chce wchodzić w interakcje z ....Tobą. Tak, zgłosiłem.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  18. #1778

    Domyślnie

    W jaki sposób ograniczyć/wyłączyć pracę pompy w określonych przedziałach czasu ? W harmonogramie Althermy 3 inaczej niż np. w Panasonicu nie można po prostu ustawić wyłączenia/włączenia pompy w konkretnych godzinach tylko jest opcja zmniejszenia/podwyższenia temperatury o +/- 10 stopni. Czy dobrze rozumiem, że jest to obniżenie/podwyższenie temperatury od temperatury wynikającej aktualnie z krzywej i jednocześnie w granicach "zakresu nastawy" ? Jeśli tak, to wydaje się, że przy niskiej krzywej możliwości regulacji są stosunkowo niewielkie. Jakie macie doświadczenia w tym temacie ?

  19. #1779
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał RRR. Zobacz post
    W jaki sposób ograniczyć/wyłączyć pracę pompy w określonych przedziałach czasu ? W harmonogramie Althermy 3 inaczej niż np. w Panasonicu nie można po prostu ustawić wyłączenia/włączenia pompy w konkretnych godzinach tylko jest opcja zmniejszenia/podwyższenia temperatury o +/- 10 stopni.
    Ja mogę (jak słusznie wyżej zauważono) ustawić 6 zmian temperatury wody zasilającej z dokładnością do 1 stopnia.
    Ograniczyć przy harmonogramie możesz chyba tylko przez zadanie niskiej temp w danym przedziale czasowym...
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  20. #1780
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Przy niskiej krzywej (np.27) możliwości są takie same. Załóżmy że w godzinach drogiej taryfy ustawimy obniżenie o - 10 stopni, co przy zadanej temperaturze 27 obniży temperaturę zadaną teoretycznie na 17, a w praktyce wystarczy że będzie ona poniżej progu grzania czyli 25 stopni. Na wyświetlaczu pojawi się wtedy temperatura zadana tak czy inaczej 25 stopni i pompa nie rozpocznie grzania.
    Nie da się całkowicie wyłączyć sprężarki jeśli jest aktywny tryb ogrzewanie, zauważyłem że sprężarka włącza się 3-4 razy na 2 minuty, na ok.2 godziny przed rozpoczęciem grzania wynikającym z harmonogramu. Pompa obiegowa włącza się co 3 minuty na 3 minuty i miesza wodę w podłogach (można to zmienić na pracę ciągłą)
    Za to nie wiem dlaczego czasami nie włącza się grzanie pomimo podniesienia temperatury zadanej przez harmonogram - przy temperaturze powrotu i zasilania niższej od zadanej o prawie 10 stopni nie wiem na co czeka...Załącza się po około 2 godzinach i pracuje normalnie do końca okienka.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

Strona 89 z 118

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony