dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 96 z 118
Pokaż wyniki od 1.901 do 1.920 z 2357
  1. #1901

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    W instrukcji instalacji oryginalnego zbiornika CWU wyposażonego w grzałkę jest wszystko ładnie opisane jak to powinno się do pompy podłączyć.
    https://www.daikin.eu/content/dam/do...ls_English.pdf

    ....

    O i super - dzięki. Nie wpadłem na to, by sprawdzić manuale bojlerów Daikina.
    Jest to taki schemat co na "moim" schemacie, ale tu zdecydowanie czytelniej rozrysowany.

    Cenne informacje vr5 oraz _John.
    Czujnik temp. (termistor) mam w bojlerze i hydroboks wodę grzeje. Tylko chciałem dodatkowo pracą grzałki, która jest w bojlerze - sterować z poziomu hydroboksu. Bo ta niby ma termostat wbudowany, ale nie widzę możliwości regulacji. Fabrycznie jest ustawiony termostat na 65°C.

    Grzałkę w hydroboksie mam 9 kW i tej nie mam zamiaru ruszać, przyda się w mrozy. Gdy kompresor przestanie sobie radzić samodzielnie.

    Coraz lepiej schemat zaczynam rozumieć. Na 90% stycznika K3M nie mam (to do sprawdzenia), bo na zdjęciu grzałki są : 2 kostki, stycznik K3M i F2B (być może bezpiecznik). Czyli muszę kupić odpowiednik stycznika (przekaźnika), a jeśli F2B to bezpiecznik - to go mam tak czy siak w skrzynce bezpieczników.

    Przekaźniki widzę biwalentne co trzymają prąd aż do otrzymania drugiego sygnału.
    Potraficie może powiedzieć, czy sygnał z styku X13A jest podawany impulsowo? Tzn. 1 sygnał = zwarcie styków i drugi pojedynczy sygnał na rozwarcie styków. Gdyby to tak działało to starczy mi kupić taki przekaźnik biwalentny 16A - wpiąć w skrzynkę bezpieczników i sygnał sterujący pobrać ze styku X13A - wsio.

    Pytanie w jakim napięciu ten sygnał? 230V czy 16V? - będę musiał to zmierzyć.
    Przy sterowniku Madoka to serwisant wspomniał coś, że jest na 16V - zasilanie i sterowanie idzie po tych samych dwóch żyłach.
    Ostatnio edytowane przez Marco36 ; 27-10-2020 o 12:32

  2. #1902
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.491

    Domyślnie

    @Marco36

    U mnie podaje ze styków X13A napięcie na cewkę przekaźnika cały czas gdy jest włączona grzałka - 230 V.
    16 A to bezpiecznik do zabezpieczenia obwodu zasilającego grzałkę.
    Stycznik może mieć styki robocze o większej obciążalności, bo to tylko stycznik.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  3. #1903

    Domyślnie

    Witam!
    Zastanawiam się nad najbardziej optymalnym sposobem sterowania. Teraz mam krzywą grzania + sterownik on/off. Temperatura ustawiona na 46 stopni. Czy nie lepiej zmniejszyc temperaturę i nie stosować sterownika a grzać tylko według krzywej? Nie wiem czu zużycie energi na poziomie 230kwh (według Althermy) na CO+CWU od 14.10 jest dobrym wynikiem - ogrzewam 200m2 22 stopnie w domu. 90% grzejniki.
    Ostatnio edytowane przez jawrob ; 30-10-2020 o 08:50

  4. #1904

    Domyślnie

    Cytat Napisał jawrob Zobacz post
    Witam!
    Zastanawiam się nad najbardziej optymalnym sposobem sterowania.
    90% grzejniki.
    Warto zamieścić dane budynku i OZC w stopce ;

    1/ Moc grzejników powinna być co najmniej równa mocy cieplnej budynku
    ......a najkorzystniej gdy jest większa, dla temperatur zasilania; 45 C/ 35 C,
    .....Stosować jak największej mocy grzejniki,
    http://termomodernizacja.pl/temperat...ow-wplywa-moc/

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Moce grzejników.png
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	8,8 KB
ID:	449691
    ..2/ Gdy moc grzejników będzie mniejsza, to będą wyższe temperatury
    ......zasilania na PC i tym samym mniejsze COP, czyli wyższe koszty,

    ..3/ Oprócz mocy grzejników istotny jest tzw;
    ....... Zład Wody w układzie, gdyż jednym z kluczy do ;
    ........ - optymalnej ilości startów PC
    ........ - stabilnej pracy pompy ciepła,
    ........ - wydłużenie czasu pracy sprężarki,
    .........- wydłużenie czasu postoju sprężarki
    Jest objętość wodna instalacji grzewczej;
    ..........
    Ilość zładu to ; moc pompy x 20 l/kW
    Ostatnio edytowane przez Andrzej5101 ; 30-10-2020 o 10:31
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  5. #1905
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    SirRodney

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Mam też Daikina Altherma 3 8 Kw. Walczę równie z taktowaniem przy wyższych temp. zewnętrznych. Warca ciepły powrót. Dużo pomogło ustawnie harmonogramu i mała delta tj. 4. (szczególnie jeśli wystarcza na zasilaniu 30 stp). Chciałem dodatkowo założyć termostat ale nie Madoke tylko taki zwykły on/off. Czy ktoś wie pod jakiś styki na listwie X5M podłączyć ? Wszystko wskazuje że na 30-34-35 tylko tam pomiędzy stykami 30 (com) a 34 H czy 35 C jest napięcie AC 230 V.
    Ostatnio edytowane przez SirRodney ; 01-11-2020 o 13:36

  6. #1906

    Domyślnie

    Serwisant informował mnie, że Madoka pracuje na napięciu 16V - więc ostrożnie. Resztę bym musiał sprawdzić.
    Na okładce manuala od Madoki też jest info. Maximum Voltage DC 17,6V.
    W przypadku Madoki jest to zasilanie i komunikacja na jednym dwużyłowym kablu.

    Może w płycie Althermy są inne styki dla obcych sterowników?
    Ostatnio edytowane przez Marco36 ; 01-11-2020 o 14:03

  7. #1907

    Domyślnie

    Mam podpięty zwykły sterownik on/off z starego pieca eko - połaczony dwużyłowym kablem -działa.
    Pytanie z innej beczki - czy mogę sprawdzić kiedy włacza się sprężarka i ile czasu pracowała? Wiem ,że w menu jest symaryczna iloś godzin pracy..W appce są tylko zakresy godzin dla bieżącego dnia i ilości kWh ...

  8. #1908

    Domyślnie

    Cytat Napisał jawrob Zobacz post
    Witam!
    Zastanawiam się nad najbardziej optymalnym sposobem sterowania. Teraz mam krzywą grzania + sterownik on/off. Temperatura ustawiona na 46 stopni. Czy nie lepiej zmniejszyc temperaturę i nie stosować sterownika a grzać tylko według krzywej? Nie wiem czu zużycie energi na poziomie 230kwh (według Althermy) na CO+CWU od 14.10 jest dobrym wynikiem - ogrzewam 200m2 22 stopnie w domu. 90% grzejniki.
    Zużycie kWh jest zależne od powierzchni budynku, zapotrzebowania domu na ciepło - od zakresu izolacji termicznej, rozmiaru grzejników i temp. wody do jakiej grzejesz układ CO. W tej chwili nie mam pod ręką, spisanych danych z mojej PC, ale biorąc pod uwagę powierzchnię domu - to chyba podobnie wyszło.
    U siebie mam akurat Madoka - to komunikacja jest dwukierunkowa. PC otrzymuje informację jaka jest temp. w domu zmierzona na Madoku - to i sterowanie pracą może być pełniejsze.
    U siebie ustawiłem krzywą pogodową na 1 (najniższa dostępna), ale zwiększyłem kąt nachylenia. Do tego korektę temp. wody obniżyłem -5°C, gdyż fabrycznie nawet na najniższej krzywej nie chciała z wodą w CO zejść poniżej +40°C. Teraz powyżej +10°C grzeje mi wodę na +33°C, przy 8°C grzeje wodę na +35°C.
    Tyle że tata mówił że często słyszy syk przy kompresorze - czy to defrosty? Jeszcze nie ma mrozów?!?
    Dzisiaj czytałem, że powrót powinien mieć minimum 27°C by ograniczyć defrosty - to chyba będę musiał z powrotem podnieść obecną korektę o +3°C. Na grzejnikach delta T wynosi 10°C.
    Obawiam się jedynie, że podniesienie temp. wody w CO może na powrót zwiększyć fluktuację odczuwalnej temp. w domu.

    Cytat Napisał jawrob Zobacz post
    Mam podpięty zwykły sterownik on/off z starego pieca eko - połaczony dwużyłowym kablem -działa.
    Pytanie z innej beczki - czy mogę sprawdzić kiedy włacza się sprężarka i ile czasu pracowała? Wiem ,że w menu jest symaryczna iloś godzin pracy..W appce są tylko zakresy godzin dla bieżącego dnia i ilości kWh ...
    W menu hydroboksa też odnalazłem tylko sumę godzin pracy sprężarki, może w ustawieniach serwisowych będzie więcej informacji. Trzeba zmienić kod użytkownika.

    Jaką masz aplikację, czy do jej połączenia potrzebny jest moduł LAN?
    U siebie testowałem apkę do Madoka, niestety po sparowaniu Bluetooth nie nawiązuje połączenia. Inne aplikacje od Daikina też nie chcą mi się łączyć i tak już myślałem czy właśnie brak modułu LAN nie jest przeszkodą.
    Ostatnio edytowane przez Marco36 ; 02-11-2020 o 10:40
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

  9. #1909

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marco36 Zobacz post
    Zużycie kWh jest zależne od powierzchni budynku, zapotrzebowania domu na ciepło - od zakresu izolacji termicznej, rozmiaru grzejników i temp. wody do jakiej grzejesz układ CO. W tej chwili nie mam pod ręką, spisanych danych z mojej PC, ale biorąc pod uwagę powierzchnię domu - to chyba podobnie wyszło.
    U siebie mam akurat Madoka - to komunikacja jest dwukierunkowa. PC otrzymuje informację jaka jest temp. w domu zmierzona na Madoku - to i sterowanie pracą może być pełniejsze.
    U siebie ustawiłem krzywą pogodową na 1 (najniższa dostępna), ale zwiększyłem kąt nachylenia, do tego korektę temp. wody obniżyłem -5°C, teraz powyżej +10°C grzeje mi wodę na +33°C, przy 8°C grzeje wodę na +35°C.
    Tyle że tata mówił że często słyszy syk przy kompresorze - czy to defrosty? Jeszcze nie ma mrozów?!?
    Dzisiaj czytałem, że powrót powinien mieć minimum 27°C by ograniczyć defrosty - to chyba będę musiał z powrotem podnieść obecną korektę o +3°C. Na grzejnikach delta T wynosi 10°C.
    Obawiam się jedynie, że podniesienie temp. wody w CO może na powrót zwiększyć fluktuację odczuwalnej temp. w domu.



    W menu hydroboksa też odnalazłem tylko sumę godzin pracy sprężarki, może w ustawieniach serwisowych będzie więcej informacji. Trzeba zmienić kod użytkownika.

    Jaką masz aplikację, czy do jej połączenia potrzebny jest moduł LAN?
    U siebie testowałem apkę do Madoka, niestety po sparowaniu Bluetooth nie nawiązuje połączenia. Inne aplikacje od Daikina też nie chcą mi się łączyć i tak już myślałem czy właśnie brak modułu LAN nie jest przeszkodą.
    Tak mam moduł LAN.

  10. #1910
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cerber

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    witam,mam zamiar kupić altherme 3 6kw z zintegrowanym zbiornikiem i mam pytanie odnośnie montażu czy serwis Daikina wymaga w instalacji sprzęgła ma być 50l.całośc podłogówka ponieważ instalator upiera się że musi być pozdrawiam

  11. #1911
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał cerber Zobacz post
    witam,mam zamiar kupić altherme 3 6kw z zintegrowanym zbiornikiem i mam pytanie odnośnie montażu czy serwis Daikina wymaga w instalacji sprzęgła ma być 50l.całośc podłogówka ponieważ instalator upiera się że musi być pozdrawiam
    Nie wymaga

  12. #1912

    Domyślnie

    Cytat Napisał cerber Zobacz post
    witam,mam zamiar kupić altherme 3 6kw z zintegrowanym zbiornikiem i mam pytanie odnośnie montażu czy serwis Daikina wymaga w instalacji sprzęgła ma być 50l.całośc podłogówka ponieważ instalator upiera się że musi być pozdrawiam
    Odczytaj w projekcie wymagane ciśnienie dyspozycyjne pompy obiegowej.
    Na podstawie tego będziesz wiedział, czy sprzęgło (bufor z 4 króćcami) jest potrzebny.
    Jeśli sprzedawca twierdzi, że bufor potrzebny ze względu na zład instalacji - to jest to raczej kiepski instalator.
    Chyba, że podłogówkę rozłożył lokalny fachman bez projektu, a pompę instaluje kto inny.
    Wtedy nie dziwie się, że chłop chce spać spokojnie i zaleca bufor.

  13. #1913
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    A lokalny fachman bez projektu to jak wg ciebie rozłożył podłogówkę ? Połączył górną belkę z dolną dwumetrową pętlą a resztę rury schował ?
    Jakby tego nie rozłożył ( najgorsze byłyby znaczne różnice długości pętli) to bufor tego nie poprawi ( więc instalator spał spokojnie nie będzie jak doda bufor ) .Objętość zładu z długości rury ile poszło da się obliczyć , dla Pex 16 to 0,1l/m ( z dużym zapasem) , ,więc jeśli poszło więcej niż 500m takiej rury to zład jest. Instalator i tak po odpaleniu pompy sprawdzi przepływy na rotametrach ( i tu wyjdzie czy pętle w miarę jednakowe są ) , oraz powie ,żeby ich nie zamykać.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  14. #1914
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Migu to że poszło ponad 500m rury to nie oznacza że bufor nie będzie potrzebny.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  15. #1915
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    No nie , to tylko oznacza ,że jest zład 50l ( o ile sekcje w miarę równe i otwarte) .
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  16. #1916
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Witam,

    rzecz dotyczy zestawu ERGA08DV/EHVH08S18D9W. W lecie próbując ustawić chłodzenie klimakonwektorami "trochę" podłubałem w menu i niestety poprzestawiałem sobie to i owo. Dzięki pomocy jednej z osób z Forum, trochę to poporządkowałem ale i tak mam kilka zagwozdek/pytań.
    Na początek mam kilka pytań jak powinny być ustawione niektóre parametry.
    1-0A Czas uśredniania - czyli korekta na gradient temp. zewn.- mam pozostawione standardowe "0" czyli brak uśredniania, warto zmienić ?
    1-0B Różnica temperatur ogrzewania - delta ogrzewania - mam ustawioną na 10C wobec standardowej 5C
    1-0D Różnica temperatur chłodzenia - delta chłodzenia - mam ustawioną na 3C wobec standardowej 5C
    4-06 Praca awaryjna - mam ustawione na "1" czyli "automat podczas gdy domyślne jest "0) - do czego toto służy?
    4-08 Kontrola zużycia energii - mam ustawione na "2" - po co? to standardowe ustawienie w fabryce?
    5-01 Temperatura równowagi - zadziała pod warunkiem ustawienia 5-00 na wartość "1" ?
    6-02 Moc - Czy jeśli mam ustawione na "0" to mam brak grzałki BSH (czyli do c.w.u.)?
    D-03 Zwiększ w okolicy 0°C - macie ustawione na "0", czy podbijacie temp. (i dlaczego)?
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  17. #1917

    Domyślnie

    Czy to normalne, gdy przykładowo mam ustawioną dezynfekcje na 4:00 rano i trwa ona 60 minut, a po kilku godzinach nadal widnieje ikona z informującą że dezynfekcja jest aktywna? W trybie pracy również jest informacja o aktywnej dezynfekcji.

  18. #1918

    Domyślnie

    Z tego na ile rozumiem menu harmonogramu we swojej Althermie - to puki nie ustawisz innego trybu np. od 5:00 godz. tryb ekonomiczny - to poprzedni tryb będzie pracował aż do czasu wywołania z poziomu harmonogramu zmiany trybu.

    Zaznaczam, że u siebie nie mam jeszcze uruchomionej grzałki w bojlerze - więc funkcji dezynfekcji jeszcze nie używałem. Ale wydaje mi się że powinna być wywoływana właśnie z harmongramu.

    Przykładowo od 6:30 aktywuję tryb Economy (+46°C), który działa do 15:30 o 15:30 aktywowany jest tryb komfort (+50°C), daję mu godzinę czasu i o 16:30 (wywołuję) wracam do trybu Eco (podtrzymanie +46°C), o 23:00 tryb Zamknij (rozumiem, że od 23 do 6:30 rana PC nie uruchomi grzania wody w bojlerze, niezależnie do jakiej temperatury wychłodzi się woda).
    Jak bym miał dezynfekcję na grzałce to u siebie wcisnąłbym ją na sobotę na 17:00. Po wstępnym podgrzaniu przez PC do +50°C przeszłaby do dogrzania +65°C przez grzałkę.
    Ostatnio edytowane przez Marco36 ; 11-11-2020 o 13:44
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

  19. #1919

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marco36 Zobacz post
    Z tego na ile rozumiem menu harmonogramu we swojej Althermie - to puki nie ustawisz innego trybu np. od 5:00 godz. tryb ekonomiczny - to poprzedni tryb będzie pracował aż do czasu wywołania z poziomu harmonogramu zmiany trybu.

    Zaznaczam, że u siebie nie mam jeszcze uruchomionej grzałki w bojlerze - więc funkcji dezynfekcji jeszcze nie używałem. Ale wydaje mi się że powinna być wywoływana właśnie z harmongramu.

    Przykładowo od 6:30 aktywuję tryb Economy (+46°C), który działa do 15:30 o 15:30 aktywowany jest tryb komfort (+50°C), daję mu godzinę czasu i o 16:30 (wywołuję) wracam do trybu Eco (podtrzymanie +46°C), o 23:00 tryb Zamknij (rozumiem, że od 23 do 6:30 rana PC nie uruchomi grzania wody w bojlerze, niezależnie do jakiej temperatury wychłodzi się woda).
    Jak bym miał dezynfekcję na grzałce to u siebie wcisnąłbym ją na sobotę na 17:00. Po wstępnym podgrzaniu przez PC do +50°C przeszłaby do dogrzania +65°C przez grzałkę.
    Przeciez masz grzalki w jednostce wewnetrznej to poco dodatkowo w bojlerze co nie zrobi dezynfekcji z ich pomocą?
    W panasie normalnie grzeje wode pompa a potem dogrzewa grzalka ta pomocniczą w jednostce wewnetrznej
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  20. #1920
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.491

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Przeciez masz grzalki w jednostce wewnetrznej to poco dodatkowo w bojlerze co nie zrobi dezynfekcji z ich pomocą?
    W panasie normalnie grzeje wode pompa a potem dogrzewa grzalka ta pomocniczą w jednostce wewnetrznej
    Grzałka w w hydroboksie przewidziana jest na dogrzewanie c.o. Grzałka w bojlerze przewidziana jest na dodatkowe dogrzewanie wody dla potrzeb c.w.u. Ta grzałka do c.w.u. pracuje w bojlerze by "podbić" temperaturę wody. W tym czasie PC przechodzi ponownie na grzanie domu.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

Strona 96 z 118

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony