dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie Pleśń w kabinie prysznicowej

    Obrzydliwe czarne plamy pojawiły się już po pół roku używania łazienki - na spoinie silikonowej między brzegami brodzika i ścianą (kafelkami). Czym to skutecznie usunąć i co zrobić, żeby nie wróciło?

  2. #2

    Domyślnie

    Ty zerwij tencaly sylikon ,wyczysc dobrze te spoiny, wysusz jezeli kupisz nowy silikon to kup troche drozszy i zrob wentylacje w lazience najlepiej najlepiel kratke wentylacyjna nad brodzikem i otwieraj okno w lazience po kazdej kapieli

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    tak jak Sigi radzi
    miejsce spryskać środkiem do usuwania grzyba ( na związkach chloru)
    zainwestuj w silikon sika, soudala lub ceresita z środkami grzybobójczymi
    dodatkowa częstrze mycie kabiny środkami zawierającymi chlor
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,
    Kluczem do sukcesu jest takie uformowanie spoiny, aby w zadnym miejscu nie stala woda - musi splywac.
    Jak bedzie gdzies dolek, gdzie woda moze stac, to chocbys nie wiem co robil, bedziesz mial plesn.
    To wymaga troche pracy i dokladnosci, ale sie oplaca.
    Ja poprawilem i mam spokoj.
    Pozdrawiam
    Mirek
    openSUSE 11.0-wcześniej, teraz Ubuntu - bardziej user friendly
    Nie korzystam z Windowsa
    http://www.jakilinux.org/dlaczego-li...o-nie-windows/

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sigi
    Ty zerwij tencaly sylikon ,wyczysc dobrze te spoiny, wysusz jezeli kupisz nowy silikon to kup troche drozszy i zrob wentylacje w lazience najlepiej najlepiel kratke wentylacyjna nad brodzikem i otwieraj okno w lazience po kazdej kapieli
    To nie jest kwestia wentylacji. Wentylacja działa bardzo sprawnie, nawet postawiłem kiedyś w łazience miernik wilgotności powietrza - po kąpieli jest ok 60%, po godzinie już tylko 40-50%.

  6. #6

    Domyślnie

    Postap tak jak pisali poprzednicy i na koniec uzyj silikonu do tego przeznaczonego ,a nie pierwszego lepszego.

  7. #7

    Domyślnie

    kazdy, nawet najdrozszy silikon (chyba ze ten na bazie wodnej) bedzie mial po jakims czasie czarne wykwity. silikon zawiera jakis kwas ktory reagujac z woda powoduje powstawanie czarnych plam. silikon wyciac i polozyc nowy.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    na fugach tez czasami eytępuje ten czarny grzybek
    to poprostu pleśń i ni e ma co dorabiac ideologii

    sprzatać systematycznie, wietrzyc suszyc przxecierac - to ne będzie grzybka
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  9. #9

    Domyślnie

    Jest kilka mozliwosci , dla ktorych grzyb pojawia sie w lazience , na fudze . Najprosciej jest zastosowac sie do rad Reziego - czyscic fugi preparatami z zawartoscia chloru i wietrzyc . Ciemne fugi chlor przebarwia .

  10. #10

    Domyślnie

    Silikon zawsze ma to do siebie, ze po jakimś czasie czernieje. Rada nie zostawiać mokrego sylikonu trzeba go przecierać.

  11. #11

    Domyślnie

    A raz w tygodniu zalewać Domestosem - działa znakomicie
    Dom z bala - mieszkam od sierpnia - wykańczam i jestem wykańczana

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    na fugach tez czasami eytępuje ten czarny grzybek
    to poprostu pleśń i ni e ma co dorabiac ideologii

    sprzatać systematycznie, wietrzyc suszyc przxecierac - to ne będzie grzybka
    najlepszym sposobem jest stara szczoteczka do zębów środek żrący i dawaj do roboty
    żebym nie wiem co robic i ile razy wymienia silikon pleśń i tak wyjdzie, włazi nawet na fugach
    użytkuję już brodzik 3 rok i nie mam ani jednej kropki pleśni , jak się cos pojawia szczoteczka w ruch i nie ma mowy żeby coś się działo

    do mycia brodzika , kabiny i płytek mam wypróbowany CIF granatowy w sprayu, ale jego skutecznośc będzie zależała od twardości wody.........

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał siggi&alka
    kazdy, nawet najdrozszy silikon (chyba ze ten na bazie wodnej) bedzie mial po jakims czasie czarne wykwity. silikon zawiera jakis kwas ktory reagujac z woda powoduje powstawanie czarnych plam. silikon wyciac i polozyc nowy.
    Kwas - to kwas octowy, żadnych plam nie powoduje.

    Czarne wykwity to grzyb. Usuwać preparatami chlorowymi,
    Wymienić silikon, a fugę przetrzeć szmatą po każdej kąpieli, to najlepsza ochrona.

  14. #14

    Domyślnie

    Aktualnie jestem w trakcie gruntownego remontu domu zarówno na zewnątrz jak i pomieszczeń wewnątrz i nadszedł czas na remont łazienki i mam pytanie takie jakie kabiny prysznicowe obecnie są najłatwiejsze w utrzymaniu czystości? (chodzi mi głównie o kamień oraz pleśń osadzajacą się zakamarkach np. w szczeliach drzwi prysznicowych).
    Ostatnio edytowane przez nikodem1 ; 21-12-2023 o 20:38

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    żadne - tj. każda kabina = problemy. Najlepij żadnych drzwiczek tylko walk in typu szyba i miejsce na wejście. Oczywiscie nie do każdej łazienki da się to zastosować (układ/metraż). No i mała wada, że pod takim prysznicem jest ciut chłodniej niż pod standardowym.

  16. #16

    Domyślnie

    Na przyszlość daj silikon tylko od strony zewnętrznej.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Tylko walk in. Szyba na siliconie kwaśnym na posadzce, po użyciu wzdłuż narożników machnięcie ściągaczką + sprawna wentylacja. Po 7 latach brak śladów użytkowania, zero czarnych kropek etc., ale także zero potrzeby użycia środków chemicznych.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony