dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie "Łóżko kontynentalne" - dobry pomysł?

    Mam taki dziwny pomysł: sprawić sobie "łóżko kontynentalne" w sypialni. Jest taka firma, która ma takie coś w ofercie. Takie łóżko to nic innego niż 3 materace na sobie: twardy z nóżkami drewnianymi na samym dole, potem materac właściwy w środku i na samej górze cieniutki materacyk lateksowy.

    To trochę taki pomysł, jak w hotelach. Spałem na takich i było super. Ale to były hotele, więc się nie przejmowałem, że wyrko wysokie i wielkie.

    Czy ktoś z was ma może coś takiego u siebie i użytkuje dłużej? Ciekaw jestem praktycznych spostrzeżeń dotyczących takiego rozwiązania.

    Pozdr.
    M
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  2. #2

    Domyślnie

    a ten lateks to przepuszcza cokolwiek ?

  3. #3

    Domyślnie

    Też spałam w hotelach-mięciutko -ale na dłuższa metę to podobno zabójstwo dla kręgosłupa. Coś w tym jest bo po kilku dniach zwykle tęsknimy za naszym kamiennym wyrkiem W domku damy zrobić łóżko na wymiar ale z twardym materacem
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    Te lateksowe materace coś przepuszczają - skoro robią je nawet Szwedzi, to chyba muszą

    Wbrew pozorom takie łóżko wcale nie jest szczególnie miękkie. Raczej ładnie dopasowuje się do krzywizn ciała .

    Czekam na więcej komentarzy - może ktoś ma coś takiego u siebie?

    pozdr.
    M
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  5. #5

    Domyślnie

    Spaliśmy na tpodobnym łóżku przez 3 lata w Stanach. Na dole skrzynia ze spreżynami tzw. box-spring, potem materac właściwy (wcale nie musi byc bardzomiękki, mozna wybrać tzw. ortopedyczny z kazdą sprężynką w osobnej kieszonce, na wierzchu juz nie było trzeciego cienkiego.
    Coś w tym stylu
    http://www4.jcpenney.com/jcp/ProductsHOM.aspx?DeptID=40525&CatID=47960&CatTyp=D EP&ItemTyp=G&GrpTyp=STY&ItemID=1195f3d&ProdSeq=1&C at=upholstered+beds&Dep=Furniture&PCat=BEDS&PCatID =40564&RefPage=ProductList&Sale=&ProdCount=6&RecPt r=&ShowMenu=&TTYP=&ShopBy=0&RefPageName=CategoryAl l%252Easpx&RefCatID=40564&RefDeptID=40525&Page=1&C mCatId=EXTERNAL|40529|40564|47960&mscssid=6a1d162d 1361f4a9693f5009faf62d0a9xMnVNoVza3oxMnVNoVza3W200 B7C19499BB8D6049D9ECD0758A87DCB480726806

    Najwygodniejsze łóżko jakie mieliśmy. Polecam.

  6. #6

    Domyślnie

    Łóżko kontynentalne komponuje sie z 2-3 materacy, zgodnie ze swoimi potrzebami i upodobaniami- wcale nie musi byc bardzo miękkie - wystarczy wybrac twardsze materace.

    Ja mam materac typu box (czyli na ramie, do której przykręca sie nogi lub płozy) z 5 strefami twardości. Teraz chcę dokupic materac nawierzchniowy i juz prawie bede miała łożko kontynentalne (tylko brakuje mi miękkiego zagłówka)

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję wam za odpowiedzi.

    Właśnie zamówiliśmy dzisiaj takie łóżko. Mamy nadzieję, że będzie super wygodne (180 x 200 cm). Zrezygnowaliśmy z trzeciego materaca (3 cm lateksu ubrane w kolejny pokrowiec, za jedyne 1000 zł!!! ). Będzie materac multipocket na materacu z ramą z wypełnieniem ze sprężyn bonellowych.

    Zdam relację, jak sprawdza się w praktyce, jak już je wypróbujemy

    Pozdr.
    M
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  8. #8

    Thumbs up łóżka kontynentalne

    Ja kupiłem takie przez internet jest bardzo wygodne
    Niektórzy producenci robią też pod klienta. Można dobrać zagłowie, tkaninę twardość materaca.

    [edytowano reklamy debiutanta]

    Cytat Napisał Ela_i_Maciek Zobacz post
    Mam taki dziwny pomysł: sprawić sobie "łóżko kontynentalne" w sypialni. Jest taka firma, która ma takie coś w ofercie. Takie łóżko to nic innego niż 3 materace na sobie: twardy z nóżkami drewnianymi na samym dole, potem materac właściwy w środku i na samej górze cieniutki materacyk lateksowy.

    To trochę taki pomysł, jak w hotelach. Spałem na takich i było super. Ale to były hotele, więc się nie przejmowałem, że wyrko wysokie i wielkie.

    Czy ktoś z was ma może coś takiego u siebie i użytkuje dłużej? Ciekaw jestem praktycznych spostrzeżeń dotyczących takiego rozwiązania.

    Pozdr.
    M

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    Ja również spałam na takim łóżku w Stanach. Wygodnie. Najbardziej podobał mi się sposób, w jaki można takie łóżko pościelić. Czyli tak, jak w amerykańskich hotelach - prześcieradło na gumce, na to zwykłąe prześcieradło podwinięte pod materac, w ten sam sposób delikatny koc lub puchowa kołdra i na sam wierzch narzuta.
    Z naszymi łóżkami też można tak pokombinować, ale nie ma to jak gruby materac na łóżku bez ramy
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  10. #10

    Domyślnie

    Użytkuję od roku takie łóżko,kupiliśmy je w sklepie Hilding jest bardzo wygodne składa się z 3 materacy ostatni dopasowywuje się do kształtu ciała nie sądzę że od takich materacy siada kręgosłup wręcz przeciwnie są to materace dobierane do ciężaru ciała więc ja rano wstaję wypoczęta i nie zamieniła bym tego łóżka na inne jest świetne! jedyne ale to jego gabaryty w sklepie wydawało się normalne wiadomo powierzchnia sklepu ogromna a w domu pokój 12m więc łóżko dominuje!!!

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zamyślona

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ela_i_Maciek Zobacz post
    Bardzo dziękuję wam za odpowiedzi.

    Właśnie zamówiliśmy dzisiaj takie łóżko. Mamy nadzieję, że będzie super wygodne (180 x 200 cm). Zrezygnowaliśmy z trzeciego materaca (3 cm lateksu ubrane w kolejny pokrowiec, za jedyne 1000 zł!!! ). Będzie materac multipocket na materacu z ramą z wypełnieniem ze sprężyn bonellowych.

    Zdam relację, jak sprawdza się w praktyce, jak już je wypróbujemy

    Pozdr.
    M
    i gdzie ta relacja , bo jestem zainteresowanan kupnem łóżka kontynentalnego i jestem ciekawa czy się sprawdziło?

    Cytat Napisał obeliksss Zobacz post
    Użytkuję od roku takie łóżko,kupiliśmy je w sklepie Hilding jest bardzo wygodne składa się z 3 materacy ostatni dopasowywuje się do kształtu ciała nie sądzę że od takich materacy siada kręgosłup wręcz przeciwnie są to materace dobierane do ciężaru ciała więc ja rano wstaję wypoczęta i nie zamieniła bym tego łóżka na inne jest świetne! jedyne ale to jego gabaryty w sklepie wydawało się normalne wiadomo powierzchnia sklepu ogromna a w domu pokój 12m więc łóżko dominuje!!!
    bardzo jest wysokie?
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 14-07-2011 o 06:15 Powód: multi-cytat

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Gronek1

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ja, też mam takie łóżko firmy Sealy, przez to że to amerykanie łóżka mają na troche innej zasadzie mają skale komfortu 1-5 pani sprzed. mowiła ze nie muszę się martwić o podparcie czy krążenia krwi ponieważ każde łóżko ma taki system postru cos tam… więc poszedłem i wziołem taki super wygodny4 i to prawda plecy mnie nie bolą i mogę spać na rękui mi nie zaśnie, a przytyma spanie jest boskie… chyba pojdę się położyć

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak ktoś ma kaprys i pieniądze to może łózko Hastensa?

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ela s.

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam, tez musimy kupić nowy materac i łóżko, śpimy na twardym materacu i mam dosyć. Boli mnie kręgosłup itd. Oglądaliśmy rożne ale nie wiemy co wybrać......

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Gronek1

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    psss.. hastens ma kosmiczne ceny, i tak sealy jest wygodniejszy probowałem oba

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Gronek - nie mów, Sealy jest wygodniejszy od pięciu materacy wypychanych i zszywanych ręcznie Hastensa ? Gdzie końskie włosie jest wyczesywane z najpiękniejszych arabów a owce prowadza sie do SPA, by ich runo było miękkie i puszyste?
    Załamałeś mój cały światopogląd

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Gronek1

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    aaa przesada.. ja mam kaszmir jedwab piankepamietajace lateks sprezyny sensoryczne za 1/40 ceny

  18. #18

    Domyślnie

    właśnie ze względu na wysokość nigdy bym się nie zdecydował na takie łóżko. to co jest dobre w hotelach \, nie zawsze sprawdza się w coidziennym życiu.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a mnie się wysokość podoba. Zawsze irytowały mnie niskie kanapy i łóżka z których zamiast wstać trzeba było się wyczołgiwać.
    Poza tym w niektórych pozycjach hmm... łóżkowych, wysoki materac jest zaletą...

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rena rena

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    warszawa
    Posty
    132

    Domyślnie

    też się zastanawiam nad łóżkiem kontynentalnym tylko te ceny... hilding min. 5 tys. widziałam też Nap ale cenki też niee małe.. nie wiem jak sie ma do tego koło tym dołem box ... ale chyba nie ma co liczyc na tansze...;(

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony