dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 130
  1. #21

    Domyślnie

    DOLMAR - coś chyba ponad 2 KW - zaplaciłem 500 zł ,ale to maszyna jak trzeba. Tnę nią wszystko jal leci - bez żadnych problemów.
    Ze sprzetu no name się już wyleczyłam.

    Pozdrawiam

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Do tej pory używałem spalinówki. Teraz teść kupił elektryczną - aż jestem ciekaw, jak będzie szło. W spalinówce denerwuje mnie konieczność latania po paliwo i zabawa z mieszaniem paliwa i oleju. No i to cholerne odpalanie i... spaliny...

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    _Robert_K

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    330
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    A Ja z czystym sumieniem do prac "domowych" polecam HOMELITE 2,6 KM ( minimum ! ) za ok 700 zł. - sprawdzona w akcji przy wycinaniu 100 letnich drzew owocowych. Kupiłem ja z myślą o cięcu drewna kominkowego.
    "Wszystko w życiu jest bardzo proste, problem tylko w tym by wiedzieć jak to zrobić..."

  4. #24

    Domyślnie

    A jak jest z pracą przy użyciu pilarki elektrycznej w deszcz lub gdy ogólnie jest mokro? Czy producent pozwala na coś takiego?
    Pozdrawiam,
    Krisker

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krisker
    A jak jest z pracą przy użyciu pilarki elektrycznej w deszcz lub gdy ogólnie jest mokro? Czy producent pozwala na coś takiego?
    Bez problemu mozna pracowac w czasie deszczu...szybciej samemu sie ucieknie z deszczu niz pilarka bedzie tak przemoczona ze az niebezpieczna.
    Ale najwazniejsze jest podłaczanie pilarki pod gniazdo z roznicowka...nigdy nie wiadomo kiedy bedzie potrzebna
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar krzysiek309
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał wbrat
    Do tej pory używałem spalinówki. Teraz teść kupił elektryczną - aż jestem ciekaw, jak będzie szło. W spalinówce denerwuje mnie konieczność latania po paliwo i zabawa z mieszaniem paliwa i oleju. No i to cholerne odpalanie i... spaliny...
    Jakie latanie po paliwo. To ile Twój sprzęt pali?? Mieszanie też nie problem. Są tak proste dozowniki, a jak kopci to po prostu zła mieszanka. Pracowałem elektryczną i nigdy nie zastąpi spalinówki.

  7. #27

    Domyślnie

    Witam
    Używam elektrycznej Oleo Mac od początku lat 90tych. Tnę co roku caly opał 15 -20 mp drewna. Jakieś prace przy domu, w sadku, płoty itp. nigdy nie zamieniłbym się na spalinową - chyba, że nie byłoby prądu lub praca w lesie. Zajeździłem 3 łańcuchy - oczywiście w zawody ze spalinówką nie stanę,więc jak ktoś chce ciąć na akord i nie przeszkadza mu smród spalin, ciężar, hałas i wibracje...
    to wtedy spalinowa

  8. #28

    Domyślnie

    Witam
    Ja właśnie sie zabieram z zakupem elektrycznej piły
    po przejrzeniu wstępnym znalazłem na razie 2 ciekawe oferty
    1. Makita UC4030A
    link http://www.makita.pl/index.php?page=katalog&produkt=159
    2. Bosch AKE 40-19 Pro
    link http://plptocs.bosch-pt.com/boptocs-...6&prod_id=9901

    cenowo po przeszukaniu wstępnie netu
    1. 627 zł ceneo.pl
    627 także allegro
    2. 738 ceneo.pl
    599 allegro

    w sumie piły mają podobne parametry
    może ktoś sie wypowie na temat marek i tych konkretnie pił ?
    i jak wychodzą one w eksploatacji (koszty łańcucha , prowadnicy ? )

    ja tnę tylko w obrębie domu i opał z reguły ok 25mp rocznie dębu na opał
    wcześniej pożyczałem spalinową ( ale ile można )
    pozdrawiam serdecznie
    born to sleep

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Osobiście mam elektryczną 2kW. Polecona przez ojca, który sam używa elektrycznej do większości prac z drewnem przy domku. Do tej pory poradziła sobie bez większych problemów z brzozą 1,5 obwodu na wysokości 1m . Pocieła wszystko jak trza. Wystarczy dolać oleju od czasu do czasu i zaostrzyć przed większymi pracami.

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    adwalk

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    341
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Piła makity jest dobra - uzywali jej cieśle przy budowie mojego dachu.
    Ja kupiłem tańszy model Makity - z silnikiem ustawionym poprzecznie, 1800 W do "rekreacyjnego" ciecia drewna kominkowego przy domu - wiecej niz wystarczający.

  11. #31

    Domyślnie

    Witam Wszystkich
    Ja również dokonałem zakupu elektrycznej "Flory" i jestem bardzo zadowolony. Moc 2000W. Tnę w piwnicy drewno opałowe i nie wyobrażam sobie pracy stalinówka w pomieszczeniach zamkniętych. Ostry łańcuch i olej do smarowania to podstawa.
    Z tego co wiem to lepsze modele są z silnikami wzdłużnymi bo maja metalowe sprzęgła i są trwalsze ale cięższe. Modele z poprzecznymi silnikami są lżejsze ale funkcje sprzęgła pełnia kółeczka zębate z tworzywa.

    Pozdrawiam Wszystkich Pilarzy

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    mam, jakąś taką dziwną (falcon ?), ale żre że hej, użytkuję od 3 lat z różną intensywnością, ale nigdy nie zawiodła
    ...po pile poznasz fachowca...

    ...niezły badziew ten falcon...

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    mam, jakąś taką dziwną (falcon ?), ale żre że hej, użytkuję od 3 lat z różną intensywnością, ale nigdy nie zawiodła
    ...po pile poznasz fachowca...??

    ...niezły badziew ten falcon...

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    mam, jakąś taką dziwną (falcon ?), ale żre że hej, użytkuję od 3 lat z różną intensywnością, ale nigdy nie zawiodła
    ...po pile poznasz fachowca...??

    ...niezły badziew ten falcon....

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Seba7207
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    416
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Wczoraj kupiłem pilarkę elektryczną Tooltec (2000W), rok gwarancji, przywieziona z Niemiec, za 100zł. Rok gwarancji. Cena dlatego taka, ponieważ używana była do prezentacji - prawie jak nówka. Kupiłem ze względu na 6 m^2 odpadków z budowy domu (kawałki belek, desek itp). Aktualnie użytkuje kozę, żeby dogrzać dom podczas prac wykończeniowych i szkoda byłoby te odpadki wyrzucić. Druga sprawa to taka, że chciałem wstawić drzwi pomiedzy garażem a korytarzykiem. Jednak górale wycieli za mały otwór (wys 192cm). Pojechałem kupić drzwi i na zamówienie wyszłoby 120zł drożej, więc piłą w 45 minut wyciąłem pół belki, a w 2,5 godziny wstawiłem drzwi. Reasumując piła jak na razie sprawuje się wyśmienicie i się już zwróciła. Użytkowałem Stihla 250(pożyczona od kolegi( - przy poszerzaniu otworu z kuchni do jadalni i muszę się przyznać, że Stihl spalinówka jest dużo cięższy i ręce trochę bolą. Pozdro
    NIGDY NIE JEDZ ŻÓŁTEGO ŚNIEGU!!!
    Dziennik Ala i Seba
    Komentarze do Dziennika Ala i Seba

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie Re: Elektryczna piła łańcuchowa (użytkownicy).

    Cytat Napisał lewar14
    Witam!
    Zastanawiam się nad kupnem dobrej piły łańcuchowej do cięcia drewna do kominka. Czy ktoś takowe użytkuje? Jak się sprawują? Czy wystarcza mocy? itp.
    W spalinówkach drażni mnie hałas , poza tym cena jest dosyć wysoka. Do lasu z nią nie pojadę!
    Proszę o poradę w sprawie wyższości piły spalinowej nad elektryczną. Z góry dzięki.
    Wyższość to chyba tylko moc i brak kabla. Ja mimo wszystko zdecydowałem się na elektryczną. Mam już drugą - teraz Boscha. Wcześniej miałem jakąś chińszczyznę i padła, ale uważam że była lepsza od Boscha - miała hamulec (sprzęgło) łańcucha - w momencie wyłączenia silnika łańcuch momentalnie stawał w miejscu, mimo że silnik jeszcze się kręcił przez sekundę czy dwie.

    Ciąłem belki o średnicy nawet 30-40 cm i piła elektryczna daje radę. Nie kupiłem spalinowej ze względu na cenę, hałas i smród spalin.

    PS. Kosiarkę też mam elektryczną

  17. #37

    Domyślnie

    witam ponownie

    na chwile obecną skłaniam sie do makity
    w necie nową znalazłem w sklepie internetowym juz za 593zł

    potem szukałem części do do pił makita i bosch

    do makity znalazłem prowadnice juz od 47zł do 61
    łańcucha nie liczę bo w każdym sklepie z piłami można kupić jak i do boscha jak i do makity
    co do prowadnicy tego boscha to tylko znalazłem za ponad 200zł zestaw prowadnica + łańcuch (drogo )
    choć na stronie boscha ta prowadnica wygląda dość standardowo i podejrzewam że innej firmy też mogą pasować


    jeżeli mają państwo jakieś sugestie i rady to proszę pisać
    Pozdrawiam !!!!
    born to sleep

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał lewar14
    Co raz bardziej skłaniam się ku temu by kupić (z dobrych rąk) używanego spalinowego Stihla niż nówkę elektryczną. Czy ktoś ma doświadczenia z używanymi ? Można pewnie się "naciąć" , a części są drogie!
    po przykrych historiach z chyba trzema poprzednimi piłami
    uzytkuje już 4 rok Stihla 2,3km. co prawda spora jest ale lubie jak idzie porządnie w drewno kiedy nawet łańcuch troche podtepiony.

    ciąłem i dębine i akacje a jak wiadomo to jedne z twardszych drzew. jedyne co wymieniam to prowadnice i łańcuchy , jakiś przeglad raz w roku.Teraz widziałem nowe takie malutkie 1,5 - 1,8 KM za 7 stówek chyba.Rozejrzyj sie..

    nie ma to jak profesjonalny sprzet(w rozsądnych cenach oczywiście) przynajmniej nie ma przykrych przygód jak zabierasz sie do pracy w wolnym czasie..
    pozdr

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał revalidon
    Cytat Napisał Barbossa
    mam, jakąś taką dziwną (falcon ?), ale żre że hej, użytkuję od 3 lat z różną intensywnością, ale nigdy nie zawiodła
    ...po pile poznasz fachowca...??

    ...niezły badziew ten falcon....
    ulala, aż x3, pewnie piecze...
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    pracowałem piłą spalinowa (sady i lasy) i elektryczną (okazjonalnie w domu). Do domu kupie sobie elektryczną bo spalinowa:

    1. Smierdzi.
    2. jest głośna.
    3. drgania! (kto popracował z 5 godzin bez przerwy spalinówką ten wie)

    Silnik 2 kw i do przodu. Zadnych pił no name - ja lubię akurat husq.... (nigdy nie wiem jak to sie piszę) - kiedys je sprzedawałem - naprawdę dobre maszyny z porzadnymi łańcuchami i prowadnicami Oregona. Stihl tez jest fajny.

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony