dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 130
  1. #41

    Domyślnie

    Ja wolę piły spalinowe...
    Zalety:
    ciężar - dzięki temu piła sama 'tnie'
    moc - dzięki czemu nie ma problemu z większymi kawałkami
    raz kupując dobry, firmowy sprzęt - ma się spokój na wiele, wiele lat
    lubię zapach spalin
    jeżeli chodzi o drgania, to polecam piły z systemem przeciwdrganiowym - Husqarna ma coś takiego - świetna sprawa...
    W życiu zajechałem kilka 'gałęziówek' - dlatego tylko dobrej firmy i nie najmniejszą...
    Pozdrawiam

  2. #42

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o mnie to tylko pilarki spalinowe . Firm Husqwarna lub Stihl . Trzeba wiedzieć , że firmy te robią pilarki dla : amatorów , półprofesjonalne i profesjonalne oraz elektryczne . Profesjonalne to te z pełnym socjalem i większą mocą . Podgrzewanie uchwytów , lepsza amortyzacja , dekompresor itp .
    Rozwarzając zakup pilarki trzeba wiedzieć co od niej oczekujemy . Do ciecia sporadycznego i cienkich gałązek oraz małych przekrojów i w budynku z powodzeniem nadają się pilarki elektryczne a na działce gdzie nie ma prądu spalinowe z lini amatorskich . Półprofesjonalne pilarki spalinowe z reguły są pozbawione socjalu , krótko mówiąc mają odpowiednią moc ale amortyzację mają słabą . Nie ma to znaczenia jeżeli taką pilarką pracuje się nawet cały dzień ale z przerwami . Codzienna wielogodzinna praca grozi chorobą wibracyjną .
    Każda pilarka będzie w pełni efektywna tylko wtedy gdy łańcuch będzie ostry . Wielu ludziom wydaje się , że umią ostrzyć łańcuchy tnące . Nic bardziej błędnego . Ważny jest tu odpowiedni kąt ostrzenia . Niezachowanie go powoduje tylko , że łańcuch był ostrzony a nadal jest tępy . Co znaczy dobrze naostrzony łańcuch zrozumiemy tnąc twarde drewno . Prowadnica sama powinna wchodzić w klocek . Jeżeli tniemy drewno sporadycznie czynność tą lepiej zlecić dla doświadczonego drwala . On z reguły potrafi wykonać to dobrze od ręki bez specjalnych ostrzałek .
    Jeżeli mamy zamiar ciąć drewno grube pilarka musi mieć większą moc - 3,5 KM i więcej . Żeby cięcie było efektywne a sprzet długo nam służył należy dbać o wymianę oleju smarującego prowadnicę . Ponieważ nie smarowana nagrzewa się a to prowadzi do rozhartowania łańcucha a nawet zatarcia lub spalenia silnika . Pilarki o większej mocy są z regóły cięższe . Profesjonalne pilarki elektryczne mają porównywalną wagę (masę) z amatorskimi pilarkami spalinowymi .

  3. #43

    Domyślnie

    ja też wybrałem spalinówkę, małego stihla ms180, potrzebuję go na budowę a potem sporadycznie może do jakiegś opału czy do ogrodu, i dziękuję za bieganie z 40 metrowym kablem po budowie, rusztowaniu czy potem po działce, ten kilogram więcej naprawde biedy nie czyni, nie jesteśmy 7-latkami chyba zeby nie utzrymać takiego 3,9-kilagromowego potwora, użytkowałem piłyelektryczne sredniej klasy i mocy oraz tzw amatorskie piły spalinowe i z pełną tego świadomością wybieram spalinówkę, uczulenia na spaliny też nie posiadam, takiego sihla ma mój teść i dość często go mam w ręku, piła z 2002r a do dziś chodzi miodzio, ma też oleo-mac chyba 937, moc i waga podobna ale jakoś stihl lepiej mi leży w ręku, wydaje się być jakiś wygodniejszy, nówkę kupimy za 700-800zł, we własnych rękach i z dobrym traktowaniem może naprawdę służyć długie lata, można też znaleźć używkę w bardzo dobrm stanie już za 400-500zł

  4. #44
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fiendx

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    dzień dobry.
    ja tez bym prosił o rade.
    na mojej posesji leży ścięty orzech włoski. sąsiad który miał wziąć drzewo na opał 3 razy zajechał swoja pilarke na pniu( ok 60 cm średnicy w najgrubszym miejscu) no i drzewo leży już 2 lata. Mam jeszcze rosnące dwa takie orzechy i chciałbym je wyciąć.
    Problem tkwi w moich możliwościach finansowych. Chyba nie rozsądnym byłoby kupowanie bardzo silnej pilarki na 3 drzewa. pozostałe drzewa na posesji są znacznie mniejsze i nigdy tak duże nie będą.
    Jaką pilarka potne orzech i która potem przyda sie przy mniejszych sporadycznych cięciach w sadzie.
    Czy lepiej skorzystać z jakiejś wypożyczalni jeśli chodzi o orzecha a do sadu kupić coś adekwatnego cenowo i "parametrowo".

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie

    a takie cuś ?

  6. #46

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał ila66
    a takie cuś ?
    Może być za którkie. Gdyby dołożyć na długości, to pewnie by dało radę. CO prawda jeszcze nie rżnąłem orzecha. Warto by pewnie dla każdego z pieńków naostrzyć łańcuch.

  8. #48
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Seba7207
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    416
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Ale fajowe Też chce taką
    NIGDY NIE JEDZ ŻÓŁTEGO ŚNIEGU!!!
    Dziennik Ala i Seba
    Komentarze do Dziennika Ala i Seba

  9. #49

    Domyślnie

    ostatnio przejrzałem trochę informacji na temat pilarek i dowiedziałem się, że pilarki Stihl produkowane są w Chinach ... i ponoć nie jest to już ten sam Stihl co kiedyć
    zastanawiałem się nad zakupem elektrycznej Makity UC4030A za 630zł ale coś mnie ciągnie w kierunku spalinowego Oleo-Mac 936 2,1 KM za 670zł
    różnica niewielka a opinie na temat Oleo-Maca cą naprawdę dobre
    jak znam siebie to oprócz cięcia drzewa do kominka pilarka może jeszcze się do czegoś przydać
    co o tym myślicie o tych pilarkach...?

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał ebarc
    opinie na temat Oleo-Maca cą naprawdę dobre
    co o tym myślicie o tych pilarkach...?
    Ja mam kosę spalinowa z tej firmy. Na razie złego słowa nie mogę powiedzieć. Następnym zakupem będzie prawdopodobnie piła spalinowa.
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  11. #51

    Domyślnie

    ostatecznie zdecydowałem się na zakup pilarki spalinowej Oleo-Mac 937 2,2 KM 760zł
    w Stihlu MS180 zraził mnie filcowy filtr, który trzeba dość często wymieniać, w o..-macu jest siatkowy do samodzielnego czyszczenia no i te 0,2 KM więcej
    może to nie jest najistotniejszy element ale kilka innych opinii zaciągniętych od użytkowników o..-maca skłoniło mnie do tej firmy
    ... faktycznie części do pilarek Stihla produkowane są w Chinach

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał ebarc
    ... faktycznie części do pilarek Stihla produkowane są w Chinach
    A OleoMac?
    Pozdrawiam,
    Krisker

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krisker
    Cytat Napisał ebarc
    ... faktycznie części do pilarek Stihla produkowane są w Chinach
    A OleoMac?
    z tego co wiem w Italii
    ale bardziej chodziło mi o to, że według różnych opinii które słyszałem to już nie jest ten stihl co kiedyś
    zresztą nieważne - mam nadzieję, że oleo-mac nie będzie gorszy
    pożyjemy .. zobaczymy ...

  14. #54

    Domyślnie

    Chodziło mi o to, że z oczywistych względów bardzo dużo znanych i cenionych producentów wytwarza podzespoły w Chinach. I wcale nie musi to oznaczać ich fatalnej jakości.
    Pozdrawiam,
    Krisker

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    Chinczycy bardzo podniesli jakosć wyrobow sa coraz lepsze .
    I jak by nie było kupujemy chinszczyzne
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  16. #56

    Domyślnie

    witam!
    Przez jakiś czas używałem elektrycznej Ole Mac potem przez pół roku nowego sthila elektrycznego (modelu nie pamiętam) obecnie pracuje husqvarną spalinową 3 lub 3,5 KM i nie ma porównania. Nie zazdroszcze tym którzy tna co roku 30 m3 opału!!! To rozciąganie kabli.... a co to zarzutów że istnieje dużo roboty z przygotowaniem mieszanki... kanister 5 litrowy starcza na dużo kubików cięcia.
    Tu była reklama

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał wbrat
    No i to cholerne odpalanie i... spaliny...
    jak się kupuje porządną piłe (np. H 345 e) to takie piły posiadają zawór dekompresyjny.... nawet kobieta jest w stanie odpalić tą piłe bez większego wysiłku.
    Tu była reklama

  18. #58

    Domyślnie

    kret.las ci co kupują te oleo mac i tym podobne badziewia najczęściej nie wiedzą , że oprócz hipermarketów istnieje jeszcze sieć sklepów autoryzowanych przez Stihla i Husqwarnę . Te dwie firmy to przodujące firmy jeżeli chodzi o myśl techniczną w pilarkach łańcuchowych . Ktoś tu nawet wspomniał o firmie Dolmar . Ta firma zaczynała produkcję pilarek od licencji Husqwarny ale nie dorasta jej do pięt . Jeżeli chodzi o pilarki elektryczne to Makita reprezentuje całkiem wysoki poziom . A tak na marginesie to mistrzowie świata drwali pracują najczęściej pilarkami Stihl i Husqwarna .

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kuna
    Te dwie firmy to przodujące firmy jeżeli chodzi o myśl techniczną w pilarkach łańcuchowych .
    tez kupuje tylko Husqwarny .... ale , jezeli chodzi o elektryczne , to czytalem kiedys o tescie kilkunastu pilarek i bynajmniej nie te firmy byly na pierwszych miejscach .... sie troche zdziwilem ... ale ja tylko spalinowki , to sie nie znam na tych elektrycznych

  20. #60

    Domyślnie

    Panowie, mam do Was pytanie,
    jaką pilarkę elektryczną można kupić do 350zł?

    Będzie służyła do cięcia odpadów z tartaku- odpadu z desek, krokwi, grubość nie przekracza 20cm.

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony