dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 44
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 874
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    Cytat Napisał _ZBYCH_
    A tu ciekawostka, szyba "zbita".
    to znaczy to taka celowo niby zbita ? (kupiona taka), czy stało się małe "trach"
    Oczywiście celowo zbita szyba hartowana umieszczona między dwoma całymi (jeszcze ).
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Oczywiście celowo zbita szyba hartowana umieszczona między dwoma całymi (jeszcze ).
    oooo, to ja jestem daleko za "trendy"
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie


    ja tez zmieniłam post ....coby na nikogo nie pokazać palcem


  4. #44

    Domyślnie

    Zbychu,piekna kuchnia,moj styl tylko pewnie gabaryt cenowy nie ten.
    dacter za drogi,wiesz:budowa,alarmy....to wszystko takie drogie i ludzienie chca sie targowac-hihi

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Zbychu - pięknie

    powiedzcie, gdzie się kupuje takie szyby? (szklarz, market, etc...?)
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    ...........

    nnatasza ile Twoja kuchnia ma szerokości ?
    Ta cz

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    ...........
    nnatasza ile Twoja kuchnia ma szerokości ?
    Ta czesc w ksztalcie litery U ma szerokosc ok. 380-390, a komin z micro ok.190.


    Ps. przepraszam za brak polskich znakow, ale moja coreczka bawila sie dzis klawiatura i jak wciskam alt to mi komp. wariuje ... musze go "zresetowac".

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał czupurek
    Zbychu - pięknie

    powiedzcie, gdzie się kupuje takie szyby? (szklarz, market, etc...?)
    Szklarz i to nie pierwszy lepszy...
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiapro1
    Zbychu,piekna kuchnia,moj styl tylko pewnie gabaryt cenowy nie ten.
    dacter za drogi,wiesz:budowa,alarmy....to wszystko takie drogie i ludzienie chca sie targowac-hihi
    Nie chcą się targować powiadasz
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  10. #50

    Domyślnie

    wracając do głównego wątku - szyby w kuchni na ścianie, to obecnie mieszkam już w drugim mieszkaniu z kuchnią wykończoną w ten sposób. Za pierwszym razem zamawialiśmy zwykłą szybę zbrojoną siatką stalową u normalnego szklarza i wyszło około 60 zł za m2 (było to 6 lat temu, nie wiem jak teraz). Jedyny problem jaki był to wiercenie w szybie pod puszkę kontaktu, bo uparłam się mieć gniazdka zamontowane na szkle - wymagało wielkiej precyzji w wymierzaniu ale się udało. Sposób montażu był następujący: około 12 cm poniżej linii blatu przykręciliśmy do ściany zwykłą drewnianą łatę - wkręty co kilkadziesiąt cm żeby było pewnie. szyba była tak wymierzona, że góra wchodziła pod szafki wiszące. narysowałam ołówkiem na ścianie obszar zakrywany przez górne szafki i posmarowałam klejem do luster. wzdłuż łaty drewnianej też nałożyłam wąski pas kleju na ścianę. potem postawiliśmy szybę na łacie, docisneliśmy lekko szybę do ściany, trzymaliśmy 10 minut i już.
    Za drugim razem w kolejnym mieszkaniu zamiast szyby zbrojonej zamówiliśmy w glaspolu szybę hartowaną z wzorem w poziome wąskie równoległe linie. Szyba hartowana, z wywierconym uprzednio otworem pod puszkę. sposób montażu ten sam, robiliśmy razem z mężem zajęło nam wszystko z 20 minut. koszt za m2 nie pamiętam, ale bliżej 150-200 zł. teraz się zastanawiam czy w budowanym domu też sobie zrobić szybę czy gres czy granit. szyba jest zecydowanie najtańsza, sprawuje się bez zarzutów, historie o rozszerzaniu pod wpływem ciepła nie do końca są prawdziwe (fizycznie tak, ale klej który pozostaje elastyczny niweluje jakikolwiek problem).
    Jedyny problem to relingi: w szybie hartowanej nie można wiercić bo się cała sypie. wszelkie otwory należy wykonać przed hartowaniem.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał ankalenka
    koszt za m2 nie pamiętam, ale bliżej 150-200 zł. teraz się zastanawiam czy w budowanym domu też sobie zrobić szybę czy gres czy granit. szyba jest zecydowanie najtańsza,
    Czy dobrze zrozumiałam? Koszt szyby 150-200 zł za m2? czy to jest taniej niż glazura?
    dana

  12. #52

    Domyślnie

    to oczywiście zależy i od glazury (ja pisałam o gresie)
    ta szyba którą kładliśmy nie była zwykła a i producent należy do górnej półki. Jestem przekonana, że zwykła mleczna szyba jest kilkakrotnie tańsza.

    Przypominam że nie jest to wątek "jak najtaniej wykończyć ścianę w kuchni"...

  13. #53

    Domyślnie Szkło mleczne czy inne rozwiązanie?

    Witam wszystkich.Chciałam się was poradzić co zrobić na ścianie między blatem a szafkami górnymi.Meble mam w kolorze czereśni z dodatkowymi elementami w kolorze stali pewnie wiecie o jakie chodzi bo to jest teraz na czasie Myślałam o szkle mlecznym poczytałam sobie już tutaj troche na ten temat ale nie moge nigdzie znaleźć przykładowych zdjęć jak to wygląda.Nie mam kompletnie pomysłu na ściany również pozostałe ja uwielbiam ciepłe przytulne wnętrza ale nie moge się zdecydować może ktoś mi coś zaproponuje?Cała kuchnia musi być raczej w płytkach bo malowanie nie wchodzi w gre Mamy bardzo delikatne ściany małe puknięcie i już odcisk albo dziura Jakoś trudno mi sobie wyobrazić wszystkie ściany w płytkach a o wyborze koloru to już nawet nie wspomne Niestety nie mam nikogo w pobliżu by sie poradzić dlatego was o to prosze http://www.meblobuk.com.pl/grafika/big_big_Doza.jpg mebelki w takim kolorze bez tych jasnych uchwyty również takie. Daje ten przykład by lepiej można było sobie wyobrazić i dodam że kuchnia jest mała

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Kolega zamontował sobie w tym miejscu szkło zbrojone - ładnie wygląda ale nadaje się do nowoczesnego design-u mebli kuchennych.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  16. #56

    Domyślnie szklo na ścianie w kuchni za płytą grzewczą

    Poradźcie mi, proszę , co myślicie o pokryciu ściany między szafkami w kuchni hartowaną szybą . Czy utrzyma się na ścianie i jak będzie się zachowywała w pobliżu palmików ?
    Z jakimi problemami w użytkowaniu należy się liczyć ?
    DOM(am)ATOR

  17. #57

    Domyślnie

    mam taką szybę, na razie jest OK. Jednak w nowym mieszkanku jestesmy od pół roku. Staramy się na palnikach blisko szybie nie gotować, bo bardzo sie nagrzewa. Poza tym jest ok, bardzo łatwa w utrzymaniu czystości po różniastych zachlapaniach. Wygląda super (przy zimnym utrzymaniu kuchni - chodzi o kolorystykę i meble)

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monika $ Seba
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał akinom
    mam taką szybę, na razie jest OK. Jednak w nowym mieszkanku jestesmy od pół roku. Staramy się na palnikach blisko szybie nie gotować, bo bardzo sie nagrzewa. Poza tym jest ok, bardzo łatwa w utrzymaniu czystości po różniastych zachlapaniach. Wygląda super (przy zimnym utrzymaniu kuchni - chodzi o kolorystykę i meble)
    zdjecia prosimy

  19. #59

    Domyślnie

    Jak mocuje się taką szybę? Przydałaby mi się w paru miejscach w domu, także w sypialni, tylko boję się, że spadnie w nocy i

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika $ Seba
    zdjecia prosimy

    Jestem za, a nawet bardzo za .

Strona 3 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony