dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 49
  1. #1

    Domyślnie Narzędzia i elektronarzędzia

    Napiszcie jakich używacie jakie preferujecie firmy. Mam na myśli zastosowanie amatorskie.

  2. #2

    Domyślnie Re: Narzędzia i elektronarzędzia

    Cytat Napisał Marcin-B
    Napiszcie jakich używacie jakie preferujecie firmy. Mam na myśli zastosowanie amatorskie.
    Amatory : Black&Decker , Bosch , ewentualnie te markeciaki Einhell czy jakoś tak.

    Profesjonalne: Festo,Hilti


  3. #3

    Domyślnie

    B&D wydaje mi się że przepłaca się za firmę. Mam przykre doświadczenia z tą firmą. Raczej zastanawiam się nad Einhellem. Dokładnie to chce kupić szlifierkę kątową i zastanawiam się co wybrać. (przypominam że chodzi o zastosowanie amatorskie) Bo może lepiej dopłacić i kupić Boscha (zielonego) ale nie jestem pewien czy będzie trwalsza w końcu za firme się płaci (a w cenie jest 30 - 40 % różnicy).

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    dokladnie parę miesięcy temu był taki sam topic
    Nie warto go odszukać? Przecież to proste.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Re: Narzędzia i elektronarzędzia

    Cytat Napisał Marcin-B
    Napiszcie jakich używacie jakie preferujecie firmy. Mam na myśli zastosowanie amatorskie.
    kątówka mała - Bosch
    kątówka duża - marketowy TMP za 200pln
    wiertarka mała - Bosch
    wiertarka duża - Celma
    wyżynarka - Black&Decker
    wkrętarka - no name

    póki co wszystko działa od ponad roku

  6. #6

    Domyślnie

    polecam szlifierkę kątową Eichela ma już 4 lata i działa gites, ma regulowane obroty i to jest również gites bo możesz założyć tarcze szlifierskie z papierem obniżyć obroty nawet do 3 tys i spoko się szlifuje, uważaj jak szlifujesz czy tniesz materiał który bardzo pyli to wloty powietrza owiń fizeliną inaczej może szlak trafić nawet szlifierkę za 2000zł, Ja swoją wykonałem dużo prac począwszy od rowków do instalacji elektrychnej , c.o. kanalizacji a o cięciu płytek ceramicznych nie wspomne a cena jest naprawdę przystępna ważny jest kolor Eischela żółty jest dla amatorów ja mam tą droższą ale płaciłem w granicach 200zł
    Andriu

  7. #7

    Domyślnie

    Prowadzę własną firmę i elektronarzędzia u mnie pracują na najwyższych obrotach.
    Jeżeli chodzi o szlifierki kontowe , to zajechałem kilka sztuk z różnych firm. Z tańszych sprzętów naprawdę polecam kontówkę firmy MAKTEC. Jest to sprzęt na podzespołach MAKITY. Obecnie na allegro jest aukcja w której szlifierka ta kosztuje 168 zł.

    Jeżeli chodzi o firmę einhel , to powiem tyle, że nawet nie warto myśleć o zakupie takich sprzętów.

    pozdrawiam

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Cytat Napisał dudekdonice
    Prowadzę własną firmę i elektronarzędzia u mnie pracują na najwyższych obrotach.
    Jeżeli chodzi o szlifierki kontowe , to zajechałem kilka sztuk z różnych firm. Z tańszych sprzętów naprawdę polecam kontówkę firmy MAKTEC. Jest to sprzęt na podzespołach MAKITY. Obecnie na allegro jest aukcja w której szlifierka ta kosztuje 168 zł.

    Jeżeli chodzi o firmę einhel , to powiem tyle, że nawet nie warto myśleć o zakupie takich sprzętów.

    pozdrawiam

    żeby wywiercić 5 dziur/rok

    czy przeciąć 2 pręty/rok

    to wystarczy raczej

  9. #9

    Domyślnie

    Do zastosowań czysto amatorskich Black&Decker - mam wiele ich narzędzi, i jeśli się ich nie przeciąża wytrzymują latami. Im nowsze modele tym niestety słabsze.

    Wiertarka do wiercenia nie w betonie - czyli bez udaru - tylko Celma dwubiegowa (ta kiedyś zielona, obecnie niebieska, na licencji Bosha). Jeśli nie Celma to Metabo za 4x większą cenę.

    Wiertarki akumulatorowe - Skill, zadziwiająco dobre za swoją cenę, nieporównywalnie żywotniejsze niż Einhell.

    Bosh serii PRO jak najbardziej, amatorski mi "nie leży" - wolę B&D

    Niektóre szlifierki kątowe Einhella całkiem dobre, innych narzędzi tej firmy nie polecam.

    Mininarzędzia: Tylko PROXXON

    Do ciężkiej pracy: Makita, Hilti, Metabo, Kress, niektóre Boshe.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Wosto

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    okolice Przodkowa
    Posty
    549

    Domyślnie

    Witam.
    http://forum.muratordom.pl/nie-kupuj...go,t103372.htm
    Dodam tylko, że ja mam młotowiertarkę Einhella (chyba model 726) i nie narzekam, a sporo już na budowie przeszła.
    Pozdrawiam.

  11. #11

    Domyślnie

    Widze że co post to inne zdanie. Szlifierkę ide dzisiaj kupić i będzie to einhell ale nie wiem jeszcze jaką dokładnie mam do wyboru 3 modele z lini global (niby te bardziej "profesjonalne" od żółtych) 115 i 2 modele 125 mm tarcza. w cenach od 85 zł do 170 zł ale jak na razie to przekonuje się do tego modelu środkowego 125 mm moc 850 wat i kosztuje troche ponad 100 zł myśle że 500 wat to troche mało a musze dzisiaj naciąć 3 metrowy odcinek klinkieru na elewacji. Mam troche tarcz od mojego spalonego topexa 115 a w związku że obroty w szlifierkach 115 i 125 są takie same (ok 11000) nie ma problemu ze starymi tarczami (szczególnie diamentowa).
    A z firmy einhel do tej pory posiadam
    1. młot udarowy niebieski BH-G 826 jestem z niego zadowolony jest dość mocny można nim wiercić wiertłami koronowymi w cegle i nawet specjalnie nie zwalnia odrotów. Może troszke za słaby udar 2,5 J (z cegłą i słabym betonem daje rade)
    2. wiertarka 2 biegowa BSM 850 żólta (kiepsko wykonana) na pierwszym biegu 0-900 obr/min można nią mieszać cały worek gotowej zaprawy i nawet się nie zmęczyn, na moje potrzeby doskonała.
    Pozdrawiam i dziekuje za podpowiedzi. Mam nadzieje że temat bedzie utrzymany może dowiem się jeszcze czegoś nowego.

  12. #12

    Domyślnie NEO

    Co sądzicie o narzędziach NEO mam zamiar kupić klucze nasadowe tej firmy. Jak z ich jakością? w sklepie powiedzieli że jakość jest podobna do Stanleya. Ja wierze bo nie są takie tanie a w przypadku stanleya to płaci się za firmę. Grzechotki są takie same różnią się tylko kolorem a cena NEO ok 50 zł a Stanley 70 zł te 20 zł to za firmę! podobno są robione w tych samych zakładach w Chinach.

  13. #13

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o einhella to w moim przypadku odczułem różnicę pomiędzy serią zółtą, a niebieską. Wkrętarka żółta po dwukrotnie krótszym okresie użytkowania ma już braki w regulacji obrotów (od razu kręci dość szybko), a akumulator ma już dość, mimo, że dbam o niego. W niebieskiej wszystko nadal bez zarzutu, poza tym, że spadła mi z 3m i rozwaliło się przełączanie obrotów lewo-prawo Jest mocniejsza, precyzyjniejsza i lepiej wykonana.
    Pozdrawiam,
    Krisker

  14. #14

    Domyślnie einhell żólty a niebieski

    zastanawiałem się czy między Einhellem żółtym a niebieskim jest jakaś różnica poza jakością wykonania. Z tego co pisze Krisker to wychodzi że jest. Mi bardziej zależy na trwałości niż na wyglądzie. Jeśli ktoś na 100 % wie że niebieski Einhell ma trwalsze przekładnie czy silniki to niech napisze a wiecej nie kupie nic z żółtej serii

  15. #15

    Domyślnie

    Czy ktoś zna firmy ze Śląska, gdzie można wypożyczyć ręczną strugarkę/heblarkę elektryczną o szerokości frezu min. 20 cm?

  16. #16

    Domyślnie

    kupiłem wzmiankowaną szlifierkę Einhella WS-PG 125 (niebieska) zastanawiałem się jeszcze nad B&D w podobnej cenie ale się rozmyśliłem (miałem przygode z firmą B&D i już nigdy więcej). Troszkę nią wczoraj pracowałem i wydaje się solidna. Myśle że można nią ciąć spokojnie przez 30 min bez przerwy i nie powinna się zagrzać.

  17. #17

    Domyślnie

    Ponawiam moje pytanie "Co sądzicie o narzędziach NEO mam zamiar kupić klucze nasadowe tej firmy. Jak z ich jakością? w sklepie powiedzieli że jakość jest podobna do Stanleya. Ja wierze bo nie są takie tanie a w przypadku stanleya to płaci się za firmę. Grzechotki są takie same różnią się tylko kolorem a cena NEO ok 50 zł a Stanley 70 zł te 20 zł to za firmę! podobno są robione w tych samych zakładach w Chinach."
    Pozdrawiam Marcin

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin-B
    Ponawiam moje pytanie "Co sądzicie o narzędziach NEO mam zamiar kupić klucze nasadowe tej firmy. Jak z ich jakością? w sklepie powiedzieli że jakość jest podobna do Stanleya. Ja wierze bo nie są takie tanie a w przypadku stanleya to płaci się za firmę. Grzechotki są takie same różnią się tylko kolorem a cena NEO ok 50 zł a Stanley 70 zł te 20 zł to za firmę! podobno są robione w tych samych zakładach w Chinach."
    Pozdrawiam Marcin
    oczywiscie - zreszta w tych samych zakladach robi b&d, makita, bosh itp - wszystko rozni sie kontrola jakosci. Zeby bylo smieszniej to nawet hipermarketowe narzedzie za 29,99 jak sie trafi na sztuke i nie przesadza potrafi trzymac latami. Zreszta po co przeplacac - masz gwarancje 2 lata a przez ten okres wypracujesz juz co chciales

  19. #19

    Domyślnie

    Mam kilka rzeczy NEO i jakość jest zadziwiająco dobra. Szczególnie polecam szczypce zwane popularnie "morsami".

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin-B
    Ponawiam moje pytanie "Co sądzicie o narzędziach NEO mam zamiar kupić klucze nasadowe tej firmy. Jak z ich jakością? w sklepie powiedzieli że jakość jest podobna do Stanleya. Ja wierze bo nie są takie tanie a w przypadku stanleya to płaci się za firmę. Grzechotki są takie same różnią się tylko kolorem a cena NEO ok 50 zł a Stanley 70 zł te 20 zł to za firmę! podobno są robione w tych samych zakładach w Chinach."
    Pozdrawiam Marcin
    Mam kombinerki tej formy i są rewelacyjne - prosty zgryz , doskonałe dopasowanie i bardzo skuteczna obcinarka boczna (co nieczęsto się zdarza w kombinerkach w ogóle).
    Pozdrawiam,
    Krisker

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony