dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 82 z 82
  1. #81

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi, będę wiec robić w układzie jak najdłuższego C. Czerpnia będzie zaraz koło wyrzutni, rura 160 poprowadzona na około domu 12x12, zacznę czerpnią na 100cm by zakończyć na 160cm wyrzutnią. Planuje wykop pod rurę drenarską zasypaną żwirem, na to trochę ziemi potem rura GWC i ziemia, zastanawiam się czy dobrym wyjściem będzie nawiercenie kolan i niezasypywanie ich ziemią tylko żwirem do drenażu, wtedy skropliny będą się odsączały na każdym z kolan a na końcu studnia,,, hmm, Pozdrawiam

  2. #82

    Domyślnie

    witam,

    mam pytanie, czy do takiego wymiennika ciepla rurowego jest potrzebny jakis wentylator? Mam grawitacyjna wentylacje w budowanym domu i chcialbym pociagnac doplyw powietrza w rurze umieszczonej w gruncie. Widzialem kiedys cos takiego u kolegi, wciagalo to fajnie powietrze z zewnatrz i bylo ono tak fajnie chlodne. Nie mam niestety juz kontaktu z kolega, aby go zapytac jak to bylo u niego zalatwione. W szczegolnosci chicialbym zapytpac o doswiadczenia ludzi, ktorzy juz kilka lat maja takie rozwiazanie u siebie.

    Dziekuje bardzo za odpowiedz.
    Everything is possible,
    education increases probability

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony