dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Piec gazowy Viessman vs Wolf

    Witam,

    Tradycyjny dylemat - wybór pieca. Zdecydowałem się na trochę wyższą półkę i punktem odniesienia był Vitodens 200-W w komplecie z pogodówką, zasobnikiem.
    A potem usłyszałem, że Viessmann to oczywiście super firma ale:
    1. Przepłaca się za markę
    2. Teraz zaczyna się stosować zasobniki warstwowe z płytowym wymiennikiem (czego w w/w komplecie nie ma).
    3. Zawodny jest zawór przełączający c.w.u. <-> c.o. kamień powoduje jego unieruchomienie.
    4. Nie wiadomo jak sprawdzi się patent modyfikujący układ grzewczy (częściowe przeniesienie technologii z 300)

    Inny gość, prowadzący mnóstwo marek zaproponował mi firmę Wolf, jako równie markową a aktualnie zestaw podobny do powyższego w dobrej cenie. Wręcz już ma regulator pokojowy w komplecie (do wyjęcia z kotła w ramkę i na ścianę - w Viessmannie trza dokupić za kilkaset zł np. Vitotrol 300). Ja zawsze jestem podejrzliwy, że sprzedawca chce sprzedać to, na czym najwięcej zarabia - choć gość powiedział, że na Viessmannie zarobiłby więcej...

    Oczywiście zaraz potem był kontrargument, że właśnie z powodu kamienia, wymienniki płytowe w tych warunkach się niesprawdzają, a zasobniki są na tyle dobrze izolowane, że straty ciepła nie są aż tak duże.
    No i pytanie co z serwisem. Wolf nie jest bardzo rozpowszechnioną marką.

    Ktoś ma jakieś doświadczenia z Wolfem, bądź może zdementować wady Viessmanna?
    Jeżyk

  2. #2
    JACKIE P
    Guest
    JACKIE P

    Domyślnie

    dość trudno jest jednoznacznie ocenić wybór - należy on zawsze do inwestora - ale ja od 2 lat eksploatuję Viessmanna Vitopend 100 z zamkniętą komorą turbo - jak na razie nie miałem żadnych problemów. Zainstalowałem tylko na wejściu wody do domu zestaw 4 filtrów f-my Aquafilter - ze stopniowanym filtrowaniem i dodatkowo wkładem zmiekczającym wodę. Kilka dni temu spuszczałem wode z kotła - nie było żadnych zanieczyszczeń, a kocioł sprawuje się naprawdę dobrze.

  3. #3
    JACKIE P
    Guest
    JACKIE P

    Domyślnie

    słuchaj pegaziątko - czy jak cię zwać - to czy łykamy marketing czy nie to nasza sprawa, a zamieszczony post i pytanie dotyczy czegoś innego i byłoby na miejscu doradzenie koledze jaki produkt ma wybrać. Jeżeli jesteś tak zorientowany w materii Viessmann vs. Wolf to pomóż koledze.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    homer90210

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    31

    Domyślnie Kocioł

    Jaki wybrac w cenie do 5 tys mam zbiornik 300 l pod solary. Z tego co wiem to jednifunkcyjny dom 200 m2 dd junkers czy viessmann czy cks innego?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał lujezyn Zobacz post
    Witam,

    Tradycyjny dylemat - wybór pieca. Zdecydowałem się na trochę wyższą półkę i punktem odniesienia był Vitodens 200-W w komplecie z pogodówką, zasobnikiem.
    A potem usłyszałem, że Viessmann to oczywiście super firma ale:
    1. Przepłaca się za markę
    2. Teraz zaczyna się stosować zasobniki warstwowe z płytowym wymiennikiem (czego w w/w komplecie nie ma).
    3. Zawodny jest zawór przełączający c.w.u. <-> c.o. kamień powoduje jego unieruchomienie.
    4. Nie wiadomo jak sprawdzi się patent modyfikujący układ grzewczy (częściowe przeniesienie technologii z 300)

    Inny gość, prowadzący mnóstwo marek zaproponował mi firmę Wolf, jako równie markową a aktualnie zestaw podobny do powyższego w dobrej cenie. Wręcz już ma regulator pokojowy w komplecie (do wyjęcia z kotła w ramkę i na ścianę - w Viessmannie trza dokupić za kilkaset zł np. Vitotrol 300). Ja zawsze jestem podejrzliwy, że sprzedawca chce sprzedać to, na czym najwięcej zarabia - choć gość powiedział, że na Viessmannie zarobiłby więcej...

    Oczywiście zaraz potem był kontrargument, że właśnie z powodu kamienia, wymienniki płytowe w tych warunkach się niesprawdzają, a zasobniki są na tyle dobrze izolowane, że straty ciepła nie są aż tak duże.
    No i pytanie co z serwisem. Wolf nie jest bardzo rozpowszechnioną marką.

    Ktoś ma jakieś doświadczenia z Wolfem, bądź może zdementować wady Viessmanna?
    Jeżeli masz jakieś pytania dotyczące kotła, to chętnie odpowiem
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony