dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21

    Domyślnie

    skill to już bardzo dobre narzędzia mam i polecam

  2. #22

    Domyślnie

    Panowie wiekszość sprzętu sprzedawana w marketach to i tak chińskie wyroby choćby nawet markowych producentów,są robione z logo danej firmy ale tak na prawdę
    to wyroby tanich producentów a co za tym przemawia a no właśnie to że serwis tylko przez sprzedającego brak konkretnego modelu na stronie producenta.

  3. #23

    Domyślnie

    Przy zakupie elektronarzędzi dla majsterkowiczów a takie są właśnie Skil warto kupować narzędzie o większej mocy niż potrzebujemy i starać się pracować max. na 3/4 mocy. Dzięki temu obniżymy prawdopodobieństwo przegrzania narzędzia. Skil ma 2 linie. Pierwsza jest dla majsterkowiczów a druga, Skil Master jest do zastosowań bardziej profesjonalnych. Te narzędzia mają w sobie mniej plastiku niż linia dla majsterkowiczów i są solidniej wykonane.

  4. #24

    Domyślnie

    Wkrętarka Skill za stoparę złotych w marketach - użytkuję średnio - padł silnik po 3 miesiącach, znajomy używa w zakładzie stolarskim - w ciągu pół roku była 3 razy w naprawie.
    Tania, lekka, zgrabna w trzymaniu - lecz do zastosowań amatorskich

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    michur

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Malopolska
    Posty
    302

    Domyślnie

    Mam/miałem sprzęty:

    - młotowiertarka MA1765 (seria masters) - przed upływem roku najpierw zaczęło szwankować sprzęgło przeciążeniowe (rozłączało nawet przy małym obciążeniu), a następnie jedno koło zębate zgubiło zęby (doprawdy dziwne biorąc pod uwagę to słabe sprzęgło)
    - szlifierka kątowa (również z serii masters) - używana do cięcia betonu, pustaków ceramicznych i stali - przed upływam roku rozsypało się łożysko
    - piła szablasta - nie mam zastrzeżeń, nie używałem zbyt intensywnie
    - wkrętarka przewodowa - nie miała ciężko, a już jej się zmienił niepokojąco dźwięk - podejrzewam, że nie pociągnie zbyt długo
    - wyrzynarka - chyba najtańsza od tego producenta - bardzo tandetnie wykonana zarazem (np. krzywy wskaźnik cięcia)

    W międzyczasie miałem możliwość popracować trochę narzędziami Makity - przy nich moje to zabawki...

    Budowa dobiega końca, a razem z nią moja przygoda z narzędziami Skil - nie warto moim zdaniem wydawać na nie kasy. Lepiej faktycznie kupić kilka nonamów w markecie.

  6. #26

    Domyślnie

    Mam piłę typu lisi ogon z firmy Skill za około 350zł , dopóki sam jej używałem do prac amatorskich, wszystko było ok, ale pożyczyłem chłopakom na budowę i zajechali ją w 3 dni.

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar thomyk
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    322

    Domyślnie

    ogólnie skill to dla mnie zabawki są
    el-tom.business.site

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Mam skile, wiertarkę była na serwisie w bosh'u bo klej mieszałem i sie "przegrzała", wkętarkę model 2007 i jest ok, wyżynarke,
    Nie ma co narzekać.
    Pozdrawiam

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    inst

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Kupiłem dzisiaj elektryczną piłę łańcuchową SKIL 0780 2000W. Pracuje pięknie, tnie jak brzytwa ale pisze że wyprodukowana w Chinach. Mam uraz do wyrobów chińskich bo daliśmy się namówić kiedyś na zakup agregatu prądotwórczego, oczywiście padł. Mam nadzieję że piła nie padnie. Włączam ją przez regulator prądu (jak wszystkie swoje narzędzia) w ten sposób nie popłynie większy prąd niż nastawiony, nawet gdy narzędzie się zatrzyma z powodu dużego obciążenia. Taki regulator sprawia że narzędzia się nie grzeją, mają powolny start i regulację obrotów jak jest potrzebna. Minimalizuje to awarię silnika z powodu przegrzania czy zbyt dużego prądu, przede wszystkim. Używam tego regulatora bo podłączam narzędzia do agregatu i może wystąpić ryzyko większego napięcia a co za tym idzie i prądu. Będę informował jak by się coś działo z piłą ale jak na razie tnie i pracuje całkiem przyzwoicie.

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    navigator9

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam
    proszę o poważne komentarze.... co uważamy za wkrętarko-wiertarkę?
    Moja żona chciała mi zrobić niespodziankę i kupiła mi w sklepie internetowym takie urządzenie firmy SKIL. Niestety nie mając większego pojęcia o technice trafiła na model, który ma stałe obroty 550. Posiada jedynie regulowaną siłę docisku. Jak dla mnie jest to przekłamanie, bo ten badziew może być nazwany zaledwie wiertarką. Niespodzianka się nie udała i zamieniła w koszmarną korespondencję ze sprzedawcą, który nie chce przyjąć ani zwrotu, ani zamiany za dopłatą na inne. Twierdzi nadto ku mojemu zdziwieniu, że wkrętarka wcale nie musi posiadać zmiennych obrotów, bo taką odpowiedź uzyskali w SKIL. To czym właściwie różni się wiertarka od wkrętarki? Ja nie chcę tego, co mi niepotrzebne. Uważam, że wkrętarka musi mieć zmienne obroty. Jak to z nimi załatwić przez prawne, skuteczne działania?

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marek76

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Wołomin
    Posty
    6

    Domyślnie

    Posiadam wiertarkę Skil 500W i wkrętarkę 12V. Wiertarka sporo przeszła, nawet zalanie wodą (a dokładnie leżała pod wodą kilkanaście minut po zalaniu piwnicy). Wysuszyłem, oczyściłem i dalej mi służy. Dziwne, ale jednak. Wierciłem nią w różnych ścianach, w żelbetonie również (tutaj potrzebowałem dobrego wiertła). Może trafiłem dobry egzemplarz, a może po prostu Skil nie jest taki zły, jak co niektórzy tu opisują. Wkrętarka jest całkiem niezła, tylko szybko pada akumulator. W domowych warunkach to nie przeszkadza. Co do postu poprzednika, wkrętarka bez zmiennych obrotów nie powinna się nazywać wkrętarką. Zaproponowałbym sprzedawcy użycie tejże 'wkrętarki' do zamocowania płyty k/g. Poza tym, dlaczego nie chcą przyjąć zwrotu? W przypadku zawarcia umowy na odległość można odstąpić od umowy bez podania przyczyny w ciągu 10 dni. Chyba, że było inaczej, a ten termin już minął. Powodzenia.

  12. #32

    Domyślnie

    Ja miałem doświadczenia ze szlifierką kątową i wiertarką elektryczną.
    Szlifierka kątowa bardzo szybko padła.
    Wiertarka naprawdę już długo działa. Używam obecnie do mieszania kleju do płytek. Trochę regulacja obrotów szwankuje, ale na to co się nakręciła to działała świetnie.

    Suma sumarum dziś już sprzętu skil nie polecam. Naprawdę warto dołożyć kasy i kupić Makitę. Bez porównania.

  13. #33

    Domyślnie

    We wrześniu 2009 zakupiłem młotowiertarkę z udarem SKIL SDS+ 580W 1740 praktycznie w celu wykonania konkretnej pracy na budowie. Przewierciłem się otwornicą do betonu fi 120mm przez ścianę z gazobetonu 24cm, a za nią na adapterze przedłużającym 35cm do tej otwornicy wywierciłem otwór w ceramicznym pustaku wentylacyjnym. I tak dwa razy... wytrzymała, choć było ciężko. Zależało mi, żeby to zrobić dokładnie i się udało. Niestety po tej pracy trochę się zwichrowała i do precyzyjniejszego wiercenia się nie nadaje. W zeszłym roku tą samą otwornica przewierciłem jeszcze dwie kształtki ceramiczne, ale już bez adaptera. No i sprzęt dalej kręci jak szalony, niestety teraz robi tylko za mieszadło. Szkoda mi go się pozbywać...
    Agnieszka IIc - przyszedł czas na budynek gospodarczy, znowu bajzel, błoto i fachowcy...

  14. #34

    Domyślnie

    Od 2 lat posiadam pilarkę ręczną Skila i jest ok. Kupiłem jeden z najtańszych modeli za lekko ponad 200 zł, często jej używam do różnych drobnych prac jak i do cięcia desek na opał, póki co nie mam zastrzeżeń. Pare dni temu kupiłem szlifierkę delta 1082, popracowałem nią dosłownie 5 minut i bum, silnik przestał działać. Jutro przyjeżdża kurier odebrać ją na gwarancję.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony