dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 16
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 320
  1. #41

    Domyślnie PROJEKT MURATOR C34

    UPRZEJMIE PROSZĘ WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW KTÓRZY ZETKNĘLI SIE Z PROJEKTEM I BUDOWA DOMU MURATOR C34 O KONTAKT

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  3. #43

    Domyślnie

    WIELKIES MI UCZYNIŁ(A) PUSTKI W MÓZGU MOIEM DROGA KROYENO ...

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Pisze się drogi kroyeno
    I korzysta sięz Szukaj i można wyszukać czy nick jeszcze dycha, czy już wyzionoł forumowego ducha...

    I z okazji tego wszystkiego,
    Zyczę ci Jarek wszystkiego najlepszego,
    tj. czytania miłego,
    forum owego.


    PS. Jak żyje to privem go (oczywiście ). Oczywiście .
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  5. #45

    Domyślnie historia

    tamten post przeczytawszy usunąłem z pamieci, a zapytanie me związane bylo z nowszymi doświadczeniami forumowiczów !

  6. #46

    Domyślnie Czy ktos buduje/budowal Murator C 34?

    Zastanawiamy sie nad tym domem. Moze ktos go budowal lub buduje i chcialby sie podzielic wrazeniami? Czy gdzies mozna zobaczyc realizacje tego projektu? Pozdrawiam



    Symbol/nazwa: Murator C34 - Komfortowy
    Autor projektu: architekt Joanna Bochyńska

  7. #47

    Domyślnie

    Podciagam do gory. Moze ktos sie znajdzie?

  8. #48

    Domyślnie

    Naprawde nikt go nie buduje?????

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pantomas

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    5

    Domyślnie Ja mam projekt i się przymierzam

    Witka. Wątek C-34 zahibernował się na początku listopada 04 tak na Wszystkich Świętych. Może się coś rozrusza.
    Mam zamiar zacząć budowę w tym roku. Dach chcę odchudzić i pokryć dachówką bitumiczneą. Poddasze nie użytkowe - tylko instalacje i strych. Korci mnie aby coś pozmieniać w układzie pomieszczeń ale po przemyśleniach wracam jednak do układu pierwotnego i chyba rewolucji żadnej nie będzie. Naszej rodzinie i naszej działce ten projekt bardzo pasuje taki jakim jest

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pantomas

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    5

    Domyślnie Lotnisko w porządku

    Dla mnie to działka w takiej relacji do podejścia to tylko zaleta Jak tam budowa? Można kiedyś przyjechać i zerknąć jak lody puszczą?

  11. #51

    Domyślnie Re: Ja mam projekt i się przymierzam

    Cytat Napisał pantomas
    Witka. Wątek C-34 zahibernował się na początku listopada 04 tak na Wszystkich Świętych. Może się coś rozrusza.
    Mam zamiar zacząć budowę w tym roku. Dach chcę odchudzić i pokryć dachówką bitumiczneą. Poddasze nie użytkowe - tylko instalacje i strych. Korci mnie aby coś pozmieniać w układzie pomieszczeń ale po przemyśleniach wracam jednak do układu pierwotnego i chyba rewolucji żadnej nie będzie. Naszej rodzinie i naszej działce ten projekt bardzo pasuje taki jakim jest
    U nas identycznie. Tez nas korci zmiana ukladu pomieszczen (szczegolnie lazienki ale chyba pozostaniemy przy wersji pierwotnej). U nas problem polega na tym, ze dom nie miesci sie na dzialce i trzeba go zwezic. Robie to z wielkim bolem, odchudzic go trzeba az o okolo 1 metr. Z tego wzgledu zniknie gabinet na poczet szerszej kuchni, a garaz zostanie wsuniety blizej srodka domu przez co zwezi sie troche wiatrolap, kotlownia i jedna z sypialni. No ale co zrobic....
    Nas architekt namawia na strop betonowy jako tanszy. (?) Szczerze mowiac nie znam sie na tym. Tez poddasze bedzie nieuzytkowe jak w Twoim przypadku. Poza tym bedziemy realizowac odbicie lustrzane projektu. Mamy nadzieje ruszyc z budowa tej wiosny. W jakim rejonie Polski budujesz? My mamy dzialke w okolicach Bielska Bialej. Pozdrawiam

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pantomas

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    5

    Domyślnie

    Buduję w Warszawie na Białołęce. Z Silikatu bo mam blisko producenta no i tak w ogóle to lubię silikat. Zrobię sobie prawie tak jak w projekcie - ścianę trójwarstwową. Mam też w pobliżu beton więc może strop betonowy. Zobaczymy co powie mój ewentualny wykonawca. W sumie też mnie korci większa kuchnia bo mam na ogół tak że jak przyjdą goście to ja jeszcze kończę albo zaczynam coś dla nich przygotowywać. Muszę popracować nad jakimś patentem połączenia jadalni z kuchnią tak abym mógł robić w kuchni i rozmawiać z gośćmi. Chociaż w tym projekcie może to być trudne. A zresztą pod bokiem jest bar to gości do baru zaproszę
    Pozdr

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał pantomas
    Buduję w Warszawie na Białołęce. Z Silikatu bo mam blisko producenta no i tak w ogóle to lubię silikat. Zrobię sobie prawie tak jak w projekcie - ścianę trójwarstwową. Mam też w pobliżu beton więc może strop betonowy. Zobaczymy co powie mój ewentualny wykonawca. W sumie też mnie korci większa kuchnia bo mam na ogół tak że jak przyjdą goście to ja jeszcze kończę albo zaczynam coś dla nich przygotowywać. Muszę popracować nad jakimś patentem połączenia jadalni z kuchnią tak abym mógł robić w kuchni i rozmawiać z gośćmi. Chociaż w tym projekcie może to być trudne. A zresztą pod bokiem jest bar to gości do baru zaproszę
    Pozdr
    Masz moze jakies zdejcia z budowy? Chetnie zobacze. U nas jest ten minus , ze dom bedziemy budowac przebywajac za granica, a roboty tylko bedzie dogladal brat - zlecamy firmie lub raczej firmom, bo dom budowac beda rozni znajomi majacy swoje firmy budowlane - wyjdzie troszke taniej niz gdyby brac firme z ogloszenia.
    Pozdrowka

  14. #54

    Domyślnie

    chetnie dowiem sie czegos wiceje od strony praktycznej na temat c34 lkub c34a
    jakos malo popularny wydaje sie ten projekt, a wydaje sie bardzo funkcjonalny

  15. #55

    Domyślnie

    Podciągam wątek do góry.
    Nie było mnie w Kraju i widzę, że wątek zaniedbany.
    Na dole zdjęcie domu z końca zeszłego roku, już pokryty dachówką.
    Obecnie domek wygląda tak samo. Czekam na elektryków, zamówiłem okna i robię drenaż wokół domu - woda kiepsko wsiąka.



    Pozdrawiam

  16. #56

    Domyślnie

    jestem na 99% przekonana, ze wybuduje c34, wiec ciekwa jestem wszelkich problemow z jakimi spotkaliscie sie podczas budowy, jak wygladaja realne koszty, czy zmienialiscie technologie etc.
    Architekt doradza mi zmiane stropu z drewnianego na terrive, twierdzac, ze przy obecnej jakosci drewna strop drewniany bedzie pekal, jest niefunkcjonalny etc
    Co o tym myslicie. Wiem, ze jest wresja c34a w ktorej juz taki stro zostal zastosowany, nie wiem tylko, czy nie wplynie to na znaczne zwiekszenie kosztow (w c34a fundamenty sa ogromne)
    z gory dziekuje za pomoc

  17. #57

    Domyślnie

    Hej
    U nas odstępstw od projektu jest niewiele.
    Zamiast ściany trójwarstwowej, jednowarstwowa z porothermu 44.
    Pierwotnie więźba miała być zmieniona (taka jaka jest teraz w c34a), ale została tak jak w projekcie. Ten typ więźby (wiązarowy) jest jednak bardziej pracochłonny, jeśli wiązary robi się na placu budowy. Można je też zamówić gotowe ale trzeba być ostrożnym gdyż w projecie więźby jest wiele błędów zwłaszcza w zestawieniu drewna. Wg mojego cieśli projekt sprawia wrażenie na zaadoptowany z innego budynku. Kiedy szukałem cieśli, częśc z nich róznicowała cenę za robociznę w zależności od tego czy więźba krokwiowa czy też wiązarowa.
    Jeśli chodzi o strop terriva to chyba by musiał ktoś przeliczyć czy ten fundament jest ok. (Wg mnie jest ok) Rodzaj gruntu też by miał tu coś na rzeczy. Dodatkowy koszt na większy fundament plus strop podniosą koszt i tak nie taniego domu.
    Jeśli już będzie strop to obowiązkowo więźba krokwiowa tak aby poddasze mogło spełniać funkcję strychu
    Dom tak jak widać na zdjęciu jest w stanie surowym otwartym i oprócz problemów z więźbą ( zamowiłem drewno wg zestawienia nie sprawdzając projektu a tam pełno błędów) jest ok.
    Pozdrawiam

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    auditek

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    4

    Domyślnie c 34

    Czy ktoś buduje bądź wybudował ten dom? , byłbym niezmiernie wdzięczny za jakiekolwiek dośwaidzcenia bądź fotki z budowy

  19. #59
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    auditek

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    4

    Domyślnie c 34

    Czy ktokolwiek buduje, bądź wybudował c 34, byłbym wdzięczny za jakiekolwiek doświadzenia bądź fotki z budowy

  20. #60

    Domyślnie

    A co to takiego???

Strona 3 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony