dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 20
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 387

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie DACHÓWKA NELSKAMP - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja

    Dzisiaj w hurtowni po raz pierwszy zetknęłam się z dachówkami firmy NELSKAMP ( www.nelskamp.de ). Jest to firma niemiecka, ma w ofercie dachówki ceramiczne i cementowe.
    Oglądałam – na pierwszy rzut oka robią bardzo dobre wrażenie.

    Gdyby ktoś wiedział coś o tej firmie lub miał taką dachówkę na dachu, to bardzo proszę o wiadomość.
    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Mnie też jedna z hurtowni zachęca na zakup dachówki tej firmy. Dowiadywałem się jaką opinię ma ten producent w niemczech (mam rodzinę w niemczech więc postarali się dla mnie i trochę powęszyli). Firma ma dobrą opinię w niemczech a nawet lepszą niż Braas. Za to ponoć nie dorównuje jakością firmie Eternit (u nas zwie sie to Euronit). Szwagier nawet widział w składzie budowlanym palety dachówek z napisem Made in Poland. Więc ja zdecydowałem sie na Euronit, chociaż NELSKAMP ma ten odcień szarości jaki mnie interesuje.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Dzięki za odzew .
    A czy wiecie cos na temat dachówek ceramicznych tej firmy?
    Wyglądają świetnie, natomiast w folderze wyczytałam, że firma daje na nie 20 lat gwarancji (ciekawostka: na betonowe daje 30 lat). Dlaczego?
    pzdr

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    wyciagam do góry
    Kto jeszcze słyszał o dachówkach NELSKAMP ?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie


  6. #6

    Domyślnie

    Ja zdecydowałem się i kupuje Nelskampa. Rozmawiałem z gościem który położył u siebie taką dachówkę (cementową). Mówił że jego dekarze przeklinali tą dachówkę.......... bo taka twarda że im tarcze diamentowe siadały. Pozatym mają ponoć bardzo dopasowane zamki. A ja i tak kupiłbym tą dachówkę bo tylko oni mają ten kolor co mnie interesuje (szary łupkowy).
    Pozdrawiam
    KrasnaLL

  7. #7

    Domyślnie

    Właśnie mi zadzwonił gościu z hurtowni, że Nelskamp obniża ceny. Mój dach wyliczyli na 13tyś (220m2) a po obniżce oszczędzę 1100zł. Jak dla kogo- dla mnie to dużo.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    My też decydujemy się na Nelskampa. Widzialłam kilka domów pokrytych ta dachówką i wyglada bardzo dobrze. No i ma odcień szarości niespotykany u innych producentów dachówek cementowych -szary łupek. Dokładnie taki jaki chcemy. No i cena jest niezła w porównaniu np do Braasa. Agi

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    A przy okazji miłośnicy szarego łupka, czy ktoś z Was robi podmurówkę z klinkieru. Jeśli tak to podpowiedżcie kolor i producenta. Agi

  10. #10

    Domyślnie dachówki nelskamp

    Zauważyłem, że tu i tam na forum, pojawia się ta marka. Zapytam więc, kto już ma dachówki ceramiczne Nelskampa? Czy ktoś nimi handluje na dolnym śląsku. A tak w ogóle, to macie może jakąś fotkę w dobrej rozdzielczości z domem jednorodzinnym pokrytym Nibrą ds-5 (jak rozumiem to właśnie ten mogel puszczają w Krakowie po 24 zł). Jakoś nie jestem pewny czy taka bycza dachówa ładnie wygląda na domku umiarkowanych rozmiarów. Ktoś oferuje inne modele Nelskampa w takich rewelachyjnych canach? A dodatki są też w przystępnych cenach?

  11. #11

    Domyślnie

    właśnie marka się pojawia, tylko kto to sprzedaję w Warszawie, żeby mozna było podrzucić projekt do zrobienia kosztorysu?

  12. #12

    Domyślnie

    W Polsce o ile wiem dostepna jest tylko dachówka firmy Nelskamp ale cementowa. Podana zresztą cena takowa sugeruje. W Warszawie dachówkę Nelskampa sprzedaje firma Dekar Sp. jawna adres Warszawa ul. Bartycka 26 tel.022 840 25 02

  13. #13

    Domyślnie

    wiem o czym mówię piotrze, zdecydowanie chodzi o ceramikę

  14. #14

    Domyślnie

    Nelskamp produkuje równiez ceramikę wiem o tym ale jak dotąd widziałem ją tylko w folderach cena 24 zł za ceramike jest nierealna ale skontaktuj się z Dekarem

  15. #15

  16. #16

    Domyślnie

    Buniek ma rację.Była taka cena 24 zł za dachówkę ceramiczną Nelskamp.Teraz trochę drożej ale niewiele.Mój dach (290 m2) wyceniono:
    -betonowy Euronit 25000 brutto
    -betonowy Nelskamp 24000 brutto
    -ceramiczny Nelskamp 28500 brutto
    Chodzi o takie wielkie,lekkie(32 kg/m2) dachówki,bez angoby.Bardzo ładne.Oczywiście ceny z oknami,rynnami,koszami itp.Wszystko.Pytanie tylko jedno:czy to dobra dachówka?

  17. #17

    Domyślnie

    byłem w dekarze w markach(na bartycką nie podrodze) i dachówek nelskampa nie zobaczyłem bo wystawy nie mieli jedynie co pojedyńcze sztuki lub całe palety, usłyszałem natomiast że nelskamp jest dachówką droższą od braasa, a tych wielkich dachówkach nelskampa to on pierwsze słyszy, choć przyznał że już sprzedają tą markę pare ładnych lat
    nic juz nie rozumiem

  18. #18

    Domyślnie

    To jakiś kiepski dealer.Miejscowy sprzedawca ma wspaniałą wystawę różnych dachówek w sumie kilkaset m2 (dookoła całego placu) .Są wśród nich duże dachówki Nelskamp.Jedną buchnąłem żeby pokazać żonie.Śliczne są i tanie.

  19. #19

    Domyślnie

    może i kiepski ale jedyny jakiego znalazłem z dachówką nelskampa w Warszawie, bo tak nigdzie nie mają a jak jest z ceną za dachówkę nelskampa w zwykłym rozmiarze w stosunku do braasa

  20. #20

    Domyślnie

    Wyceniałem dach w wersjach Euronit,Braas,Nelskamp beton,Nelskamp ceramika.Trzy wyceny znajdziesz kilka wypowiedzi wcześniej.
    Braas był poza konkurencją-36000 brutto.Albo kantują albo liczyć nie umieją.

Strona 1 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony