dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 34
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 664
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie



    Same prowadnice kosztują 4,5 za komplet

    Metaboxy (zwyczajne) kupowałem za 25 złociszy - są to metalowe boczki szuflad z prowadnicami

    Są też boczki blum'a (i innych producentów) za niewiadomoile ("ale skoro pytasz się o cenę to znaczy że ciebie nie stać" - tekst sprzedawcy z ekskluzywnego sklepu )

    Metaboxy od samych prowadnic różnią się tym, że mają gotowe boczki (róznych wysokości) - czyli nie potrzeba pełnej skrzyni szuflady - wystarczy: spód, tył i front. Takie szuflady (na prowadnicach i metaboxach) same się domykają i maja duża wytrzymałość (ja mam szuflady głębokie (80x28 cm) na garnki i chodzą OK.

    Te najdroższe są z regulacją, odbojnikami, itp... bajerami.

    Rysuneczki tutaj (u góry metaboxy, u dołu blum'y[/i]
    Jasiu

  2. #22

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    zuzka

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Kielce
    Posty
    304

    Domyślnie

    Ja mam zainstalowane metaboxy. Przy zamawianiu zaznaczyłam, że ma być "ciche domykanie", ale niestety szuflady mi "strzelają". Pan najpierw stwierdził, że są źle wyregulowane, a potem powiedział, że on nie wie co ja od niego chcę! (przy zamawianiu nie miał żadnych wątpliwości)
    Czy to oznacza, że czegoś nie mam zainstalowanego? I czy można to teraz zainstalować?

  4. #24

    Domyślnie

    Jasiu - firma blum robi i metaboxy i tandemboxy. Oczywiście są i tańsze metaboxy z chin za ok. 10 zł - ale wg. sprzedawcy dużo gorsze. Aż musiałam spojrzeć na pudełko...co kupiłam, uf i wyszło że bluma - nawet dostałam instrukcję montażu . Te droższe to tandemboxy.
    Jeszcze odnośnik do stronki firmy blum: http://www.blum.pl/webv2.nsf/HTML/PL_02_02!OpenDocument

  5. #25

    Domyślnie

    witam,
    jeśli chcecie jeszcze trochę o tym poczytać, to zapraszam na http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=17759
    pozdrawiam Tomek

  6. #26

    Domyślnie

    Dzięki Waszym poradom "odrobiłam trochę lekcji" z okuć i prowadnic.

    System cichego domykaniz tzw. "blumotion" jest odrębnie sprzedawany w związku z tym myślę można nim uzupełnić posiadany już meta- czy tandem - box. koszt ok 33 zł.

  7. #27

    Domyślnie

    Widziałam też "bajer" do zwykłych drzwi, zapobiegający trzaskaniu. Koszt <10 zł/szt

  8. #28

    Domyślnie

    Witam, o ile blumotion do drzwi jest łatwy do zamontowania dla każdego, to blumotion do szuflad wymaga już specjalistycznego obwiertu dna szuflady kilkoma freazami - nadaje się jedynie do tandemboxów, do metaboxów nie!
    Inni oferenci tego typu szuflad mają łatwiejszy, prawie bezproblemowy montaż hamulca w szufladach.
    pozdrawiam Tomek

  9. #29

    Domyślnie

    Fakt, do metabox'ow jest BLUMATIC.

    Trzeba dalej odrabiać te lekcje

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie Koszyki tzw CARGO - skąd je wziąć?

    Gdzie można zakupić takie koszyki? Chcialabym je zamocować w szafce w kuchni , wysuwane na szynach, tak to sobie wyobrażam. Przeczytałam gdzieś, że tak się to nazywa - cargo, chyba nie mylę? Wyobrażam je sobie jako metalowe - czy jest coś takiego do kupienia jako "gotowiec"?

  11. #31

    Domyślnie

    Jesli sie nie myle ma je IKEA plus inne firmy produkujace wyposazenie szafek kuchennych (BLUM itd.)
    Do IKEI pewnie wystarczy wejsc i kupic, jak i gdzie kupic BLUMa nie wiem, ale pewnie na ich stronie znajdziesz liste dystrybutorow

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Chodziła mi IKEA po głowie, wyglądała mi na takie koszyki...
    Muszę się tam wybrać, dzięki
    A mechanizmy, te szyny jakieś prowadnice też tam?

  13. #33

    Domyślnie

    Prowadnice i koszyki widziałam w ''Obi", Practikerze i wielu innych tego typu marketach.
    Ikea chyba jedna z droższych.

  14. #34

    Domyślnie

    Hmm.. jakis czas temu w jakiejs gazetce robili porownanie elementow wyposazenia szafek kuchennych. Byla IKEA i cos tam jeszcze. Wypadlo, ze IKEA znacznie tansza niz to cos (jesli dobrze pamietam to 3-4 krotnie). Nie orientuje sie natomiast zupelnie ile kosztuje wyposazenie szafek w marketach budowlanych; calkiem prawdopodobne, ze mniej niz IKEA.

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Widocznie ja ich nie zauważałam, bo ich nigdy nie szukałam do tej pory..
    Dzięki za pomoc

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    Cargo kupuje się w kompletach, już z prowadnicami. Popytaj w małych sklepikach z akcesoriami meblowymi lub w firmach, które robią meble na wymiar.
    Popatrz też na tę stronę.
    http://www.dacter.pl/katalog.htm
    Jest tu chyba wszystko, co się może przydać do mebli.

  17. #37

    Domyślnie

    Gagata,
    jeśli masz niedalego do Wrocka, to dam Ci namiar na konkretny sklep - trochę tańszy od marketów i mają duży wybór wszelkich akcesorii do mebli kuchennych, w tym koszy cargo..
    Pozdrowienia

  18. #38

    Domyślnie Re: Koszyki tzw CARGO - skąd je wziąć?

    Jesli chcesz kupić cargo, to dam Ci jedną rade, jeśli można. Nie oszczędzaj na tym, nie kupuj taniego badziewia. Na mechanizmach nie można oszczędzać! Wszystkie produkty w hipermarketach są do d. No chyba że swoje cargo planujesz wysuwać (miec do niego dostep) raz na miesiąc.
    Jesli chcesz użytkować cargo na co dzień to polecam takie firmy jak Blum.
    Pozdrawiam

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Sławek - ja mieszkam we Wrocku To co prawda Pawłowice, ale jednak WROCŁAW! To poproszę o ten namiar. Obejrzę to, co tam mają, obejrzę bluma - i podejmę decyzję)

  20. #40

    Domyślnie

    Gagata,
    looknij na ich stronkę.
    Znam tylko ten sklep na Cybulskiego - jest dobrze ukryty w głębi podwórka, ale można znaleźć. Z tego co pamiętam, to mają także bluma...
    Pozdrowienia

Strona 2 z 34

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony