dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 34
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 664
  1. #461

    Domyślnie

    Nigdy nie miała Magic Cornera, ale "próbowałam go" studio kuchennym, odniosłam wrażenie, że jego wyciagniecie i wprowadzenie do szafki to nie takie "hop-siup"..., na pewno szuflady są łatwiejsze w obsłudze.

    A co z półkami Le Mans, choć też nie tanie! Ma ktoś to cudo?
    http://www.dacter.com.pl/?mode=tw&tw=29780

  2. #462

    Domyślnie

    autorka wątku nadal myśli....

  3. #463

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniaitomek
    Nigdy nie miała Magic Cornera, ale "próbowałam go" studio kuchennym, odniosłam wrażenie, że jego wyciagniecie i wprowadzenie do szafki to nie takie "hop-siup"..., na pewno szuflady są łatwiejsze w obsłudze.

    A co z półkami Le Mans, choć też nie tanie! Ma ktoś to cudo?
    http://www.dacter.com.pl/?mode=tw&tw=29780
    no proszę ...i kolejne cudo się pojawiło...i bądź tu mądry

  4. #464

    Domyślnie

    mam magic corner i jest ok ale mi nie wyszło z wykorzystaniem miejsca bo mam drzwiczki wąskie mniej niż 60 cm więc kosz nie dochodzi do końca narożnika więc wykorzystanie miejsca tak około 70 % z tyłu jest pusto.

  5. #465

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania_i_seba
    tak sobie myśle, ze montując półki to ma się niezłą gimnastyke w wyciąganiu czegokolwiek z rogu...trzymacie tam coś w ogóle??
    Tak - na górnej półce w rogu mam sokownik, który wykorzystuję raz w roku (a w nim foremki na bożonarodzeniowe i wielkanocne ciasteczka) a na dole mam ... patelnie, które wykorzystuję notorycznie (dodam, że mam szafkę rogową z "łamanymi" drzwiczkami). Zamiast siłowni trochę gimnastyki w kuchni - jaki problem?

    A żeby coś wyciągnąć z obrotowego kosza też musisz się schylić, żeby ten kosz obrócić prawda?

  6. #466

  7. #467

    Domyślnie



    A ja jeszcze o karuzeli ...
    Kiedyś w IKEA była cała "druciana", teraz ma półkę na dnie. Czy tak lepiej? Na pewno jak coś jest mokre, to nie kapie na sam dół.

    cena 190zł

  8. #468

    Domyślnie

    ale to mokre dajesz do szafek ? nie rozumiem.

  9. #469

    Domyślnie

    Teoretycznie suche, ze zmywarki. Ale mam takie garnki, że pod rączką jest wgłębienie (od spodu) i po myciu skrapla sie tam zawsze parę kropli. Garnki myję oczywiście dnem do góry, a potem odwracam i na półkę. I te kropelki sobie wtedy kap, kap, ...

    Oczywiście można każdy garnek szmatką, ale łatwiej nie kupować takich garnków

  10. #470

    Domyślnie

    Ja świadomie wybrałam półkę. Ciężko się dostać do dolnych zakamarków, ale da się. Nie narzekam
    ---------------------------------------
    mój dom http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90007

  11. #471

    Domyślnie

    Czy ktoś wie, gdzie w Poznaniu można zobaczyć "na żywo" półki Le Mans?

  12. #472

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniaitomek
    Czy ktoś wie, gdzie w Poznaniu można zobaczyć "na żywo" półki Le Mans?
    mysle, ze powinno byc prawie w kazdym studio kuchennym. w Warszawie bylam w kilku i wszedzie mi je pokazywali, w Radomiu weszlam do pierwszego ktore mijalam i tez mi facet je proponowalam. te polki sa juz chyba calkiem popularne.

  13. #473

    Domyślnie

    a ja tam sobie chwale kosz obrotowy, mieszczą się tam wszystkie nasze garnki sztuk 7 , patelnie, pokrywki - to na górnym kółku a na dolnym maszynka do mielenia mięsa, kombiwar i akcesoria do nich, z boku tej szafki stoi jeszcze stolnica, której nigdzie nie mogliśmy zmieścić. Bardzo mnie wkurzało jak u rodziców żona chciała wyciągnąć garnek który stał z tyłu normalnej półki to zawsze był raban, a teraz kręci sobie kółeczkiem i wybiera który chce. co do mycia szafki to podpowiem że dolne kółkomożna podnosić do góry i wymyć dno szafki.
    Andriu

  14. #474
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DziadekZ

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZABRA


    A ja jeszcze o karuzeli ...
    Kiedyś w IKEA była cała "druciana", teraz ma półkę na dnie. Czy tak lepiej? Na pewno jak coś jest mokre, to nie kapie na sam dół.

    cena 190zł
    Karuzela z pełnymi półkami jest lepsza od drutów. Podobnie jest zresztą w przypadku okuć typu cargo (tak, tak, markowe carga mają pełne półki!).
    Dlaczego półka?
    1. Na półce przedmioty stoją stabilniej (zwłaszcza wysokie a wąskie).
    2. Druty mają tendencję do przecierania opakowań papierowych (np. z cukrem, mąką itp.)
    3. Po rozdarciu opakowania, zawartość przelatuje przez całą szafkę, aż na dno - problem z posprzątaniem.
    Jeśli macie wybór wybierajcie karuzele/carga z pełnym dnem...

  15. #475

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniaitomek
    Czy ktoś wie, gdzie w Poznaniu można zobaczyć "na żywo" półki Le Mans?
    Nie całkiem identyczne, ale z prawie identycznym mechanizmem są w Ikei. No i na 100% tańsze. Cała szafka z taką wysuwaną półką kosztuje coś ok. 600zł.

  16. #476
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DziadekZ

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniaitomek
    Czy ktoś wie, gdzie w Poznaniu można zobaczyć "na żywo" półki Le Mans?
    Najlepiej i najpewniej w siedzibie generalnego dystrybutora w Swarzędzu.
    www.peka.pl

  17. #477

    Domyślnie

    Cytat Napisał dżordż5
    Ja świadomie wybrałam półkę. Ciężko się dostać do dolnych zakamarków, ale da się. Nie narzekam
    mnie wcale nie jest ciężko. Ja tam jestem za półkami, ale kto co woli

  18. #478

    Domyślnie

    Cytat Napisał DziadekZ
    minusy: teoretycznie najbardziej pojemne rozwiązanie. Teoretycznie, bo w szafce narożnikowej zmieści się tylko 1 półka, czyli do dyspozycji mamy 2 poziomy. Dodatkowo te poziomy są bardzo trudno dostępne - spróbujcie
    Nieprawda!!! Mam dwie półki w szafce narożnej (czyli 3 poziomy). Mieszczą się na nich bez problemu nawet wysokie garnki! Problemów z sięganiem nie zauważyłem. Co więcej - w sumie w tej szafce jest tyle miejsca, żę garnki mieszczą się bez upychania czy wkładania jeden w drugi, oprócz tego zmieściło się parę innych rzeczy.

  19. #479
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DziadekZ

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał stuk
    Cytat Napisał DziadekZ
    minusy: teoretycznie najbardziej pojemne rozwiązanie. Teoretycznie, bo w szafce narożnikowej zmieści się tylko 1 półka, czyli do dyspozycji mamy 2 poziomy. Dodatkowo te poziomy są bardzo trudno dostępne - spróbujcie
    Nieprawda!!! Mam dwie półki w szafce narożnej (czyli 3 poziomy). Mieszczą się na nich bez problemu nawet wysokie garnki! Problemów z sięganiem nie zauważyłem. Co więcej - w sumie w tej szafce jest tyle miejsca, żę garnki mieszczą się bez upychania czy wkładania jeden w drugi, oprócz tego zmieściło się parę innych rzeczy.
    No cóż, wynika z tego że każda Twoja półka narożna ma 21cm wysokości i zapewne ok 50cm długości. A to z kolei oznacza że łatwy dostęp jest tylko do tych przedmiotów/garnków/sprzętów które są umieszczone na samym brzegu. Żeby wyjąć coś co jest na końcu półki musisz uklęknąć przed swoją kuchnią i wyjąć to wszystko co jest bliżej brzegu. No wiesz, cieszę się że jest Ci z tym wygodnie, ale moim zdaniem nie jest to szczyt ergonomii

  20. #480

    Domyślnie

    Schylać się i tak trzeba do dolnych szafek, półek szuflad itd. Ja wole sięgnąć do półki niż wysuwać na środek kuchni jakis magic corner ( o cenie tej magii nie wspomnę). I nie musze uważać, żeby uchwyt jakiejś patelni czy garnka nie zahaczył o coś blokując ten cud w miejscu.
    Żeby sięgnąć do najdalszych stref szafki narożnej oczywiście trzeba wyjąć to co stoi bliżej, ale po pierwsze z wielu rzeczy nie korzysta się na co dzień, a po drugie w strefie o swobodnym dostepie zmieszczę tyle co w całym magicu, o koszu obrotowym nie wspominając, bo tam 3/4 przestrzeni szafki jest zmarnowane.

Strona 24 z 34

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony