dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 34
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 664
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Ha! Cybulskiego to tuż obok miejsca mojej pracy - pewnie tam pójdę po prostu
    Zaglądam na stronkę....
    Sławek - dzięki

  2. #42

    Domyślnie AKCESORIA w szafkach kuchennych -TE WARTO MIEĆ!!

    Mam na uwadze wszystkie rozwiązania w szafkach ,które rzeczywiście usprawniają życie nam gospodyniom domowym w kuchni.

    Które z nich, Waszym zdaniem ,doskonale się sprawdzają i można za nie zapłacić.
    A które są przysłowiowym bajerem i można sobie je podarować ?

    (cargo, zlew z dziurką na odpadki, szafki narożne z obrotowym blatem- baaardzo drogie!, i inne)
    Piszcie, z czego jesteście zadowoleni !
    cele budzą szacunek

  3. #43
    Guest

    Domyślnie

    cargo są super, szautomatyczny korek też, ale np. setki funkcji w kuchenkach są kompletnie niepotrzebne, a trzeba za nie niestety płacić, bo nie ma zwykłych piekarników do zabudowy. Ja np. nic nigdy nie programowałam...no..może raz, dopóki pamiętałam instrukcję obsługi...ale za to te guziczki to wspaniała zabawka dla mojej córeczki.Zgadnijcie ile razy dziennie mam włączony budzik w piekarniku?
    warto też mieć oświetlone blaty - np. jarzeniówkami

  4. #44

    Domyślnie

    A co to takiego cargo w kuchni

  5. #45

    Domyślnie

    Jak dzisiaj stanę w mojej kuchni i pomyślę o tym wątku, to pewnie coś jeszcze przyjdzie mi do głowy, ale tymczasem 3 sprawy ISTOTNE DLA MNIE:
    1. szafki wyposażone w spowalniacze - takie siłowniki, które powodują, że drzwiczki od szafek nie trzaskają przy ich zamykaniu
    2. mam w sumie 4 DUUUUŻE szuflady w szafkach stojącyh (takie przepaściste!). Są świetne bo łatwo do nich wkładać gary i wyciągać, poza tym są bardzo pakowne (nie stać mnie było niestety na CARGO, czego długo nie mogłam przeżyć , więc te szuflady to był taki zamiennik bo były tańsze).
    3. oświetlenie działające na dotyk (a nie na przycisk czy sznureczek) - to wprawdzie drobiazg, ale mi ułatwia życie - kupione w Leroy Merlin, w kształce trójkąta, u mniew mąż przymocował na wysokości opkoło 1,5 m i świetnie oświetlają blat roboczy. Pozdrawiam.

    PS. Aha, szafki wiszące nie powinny być zbyt wysokie, bo górne półki idą w zapomnienie, gdyż są rzadko używane.

  6. #46

    Domyślnie

    Cargo to jakby taka duża szuflada - najczęściej wąstka np. 45 cm ale wysoka np. 1,60 m. W środku ma stelarz metalowy z mnóstwem półek - może służyć np. jako podręczna spiżarnia. SUPER! Pozdrawiam.

    Cytat Napisał joanka77
    A co to takiego cargo w kuchni

  7. #47

    Domyślnie

    Ja sobie chwaliłam magic corner- rodzaj szafki narożnej, której połowa po otwarciu wyjeżdża na środek razem z frontem. No i szuflada na garnki- duuużo wygodniejsza niż szafka.
    Ciekawa jestem czy macie w szufladach takie specjalne organizatory- wszystko ma swoje miejsce, oraz czy ktoś trzyma talerze w szufladach ze specjalnymi przegródkami. Kuszą mnie, oj kuszą.

  8. #48

    Domyślnie

    Ten magic corner ma też magiczną cenę- ja spotkałam się z ofertą 1600 zl.
    Fakt faktem- róg idealnie wykorzystany.


    Berenika, mówisz też o organizerze w szufladach.Chodzi pewnie o te wystające kołki. Dobre, bo przynajmniej talerze się nie wiercą


    Piszcie,piszcie...
    zamaszyście !
    cele budzą szacunek

  9. #49

    Domyślnie

    Ja też mam głębokie szuflady, ale zmieniałam boki na wyższe, bo moim zdaniem te płytkie nie spełnią swojej roli. Cargo mam jedno, ale bardzo wąskie- 20cm. Zobaczymy, jak to się będzie sprawować.

  10. #50

    Domyślnie

    A mi stolarz odradził te obrotowe półki, bo w sumie nic cięzkiego się nie da tam trzymać, bo ten trzpień się łamie, a cała konstrukcja się chwieje. Nawet kiedyś chyba pytałam o zdanie innych forumowiczów. W narożniku mam zwykłe półki, trzymam tam różne szpeje typu termos, lodówka turystyczna itp
    Z powodów cenowych zrezygnowałam z cargo, mam za to zastaw szuflad w szafce do sufitu - oczywiście szuflady tylko do pewnej wysokości i teraz myślę, że to nawet może lepsze rozwiązanie, bo i tak nie potrzebuję oglądać całej zawartości szafki od razu, tylko poszczególne szuflady. No i ta szuflada na talerze też jest fajna. Gośka

  11. #51

    Domyślnie

    Magośka,celne spostrzeżenia. Warto je wziąć pod uwagę!

    pozdrawiam
    ara
    cele budzą szacunek

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    U mnie mają być głównie szuflady czyli będą tam wspomniane wcześniej przez Arę kołeczki: "żeby się talerze nie wierciły" Szuflady jeżeli będzie mnie stać będą miały takie cuś, które samo delikatnie zasuwa szufladki, żeby nie trzaskały. Może będzie jedno cargo ale cały czas się nad tym zastanawiam.

  13. #53
    Guest

    Domyślnie

    Ja mam cargo 15cm obok piekarnika. Trzymam tam wszystki przyprawy w buteleczkach, oliwy itp.Jest to dla mnie super praktyczne, bo buteleczki się nie przewracają - metalowe półeczki -no i wszystko jest pod ręką.Poza tym te 15 cm często akurat jest to szerokość, która nam zostaje w ciągu i nie wiadomo, co z nią zrobić.Tylko ta cena...

  14. #54

    Domyślnie

    Moja wersja cargo to "zapasoteka" - zwykłe wąskie półki po sam sufit za przesuwnymi drzwiami. Wysokość różna - od słoiczkowej przez cukrowądo butelkowej. Szerokość - max 20 cm. Mieści się w każdej mikro-wnęce.
    Bardzo wygodne - otwieram i wszystko mam jak na talerzu - żadnego przestawiania, kopania się w czeluściach i wycierania kolan.
    Cena - grosze...

  15. #55

    Domyślnie

    Obrotowe kosze w szafkach narożnych może są praktyczne, ale zabierają masę miejsca - dużo więcej zmieści się w typowej szafce, ale oczywiście trudniej się później z takiej szafki wyciąga rzeczy. Cargo - fajne, jak się ma do zagospodarowania wąska przestrzeń - ja tak miałam, zostało nam 30 cm, więc zdecydowaliśmy się na cargo. Ale puszki z piwem się nie postawi, bo się przewraca. Olej pewnie też (nie próbowałam), więc ew. na leżąco. Szuflady - superwygone na wszystko, nawet takie rzeczy jak mąka, cukier itp. - zamiast przesuwać paczki w poszukiwaniu jednej konkretnej - wszystko mi wyjeżdza i mam to jak na dłoni. Talerze, szklanki, kubki, sztućce i inne przybory trzymam w szufladach. Niestety, fronty ich są wysokie, ale boki bardzo płytkie. Trzeba też zwrócić uwage na to, żeby stolarz (czy firma) zrobili odpowiednie półki w narożnej, bo ja miałma niespodziankę - zamiast kształtu L półki mam I - w dwóch szafkach narożnych, przez co straciłam bardzo dużo miejsca na rzeczy. Niestety, nie było mnie przy montażu tych półek, a zamawiając - nie przyszło mi do głowy że mogą mi wyciąć taki numer!

  16. #56

    Domyślnie

    Polecam oświetlenie w szafkach narożnych (nie trzeba szukać po omacku) oraz szufladę pod piekarnikiem do zabudowy taką głębszą, z "wyjeżdżającym" cokołem.
    Maria

  17. #57

    Domyślnie

    Szuflady są rzeczywiście super.

  18. #58

    Domyślnie

    Magdziu, no właśnie te boki wymieniłam na wyższe, i widzę, że słusznie zrobiłam. Też zrezygnowałam z obrotowego kosza w narożniku, mam tam zwykłe półki. Mam też szafkę żaluzjową z gniazdkami w środku, chcę w niej trzymać robot kuchenny- mam nadzieję, że wreszcie będzie używany.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joskul
    Magdziu, no właśnie te boki wymieniłam na wyższe, i widzę, że słusznie zrobiłam. Też zrezygnowałam z obrotowego kosza w narożniku, mam tam zwykłe półki. Mam też szafkę żaluzjową z gniazdkami w środku, chcę w niej trzymać robot kuchenny- mam nadzieję, że wreszcie będzie używany.
    Ale z ta wymianą to już musi być poważniejsza operacja, bo trzeba też wymienić prowadnice... gdybym wiedziała, że będą takie płytkie te szuflady, to zażyczyłabym sobie od razu przy zamówieniu głebokie, a tak - mam, co mam. A co do szafek żaluzjowych - też chciałam, ale cena... chciałam tam wstawić wszystkie sprzęty typu mikser, toster, opiekacz itp., a tak będę musiała zadowolić się zwykłą szafką...
    A z gadżetów - fajną sprawą jest pochłaniacz, który mam - z oświetleniem nad kuchnią, które włącza się po wyciągnięciu i automatycznym włączeniu wyciągu. Fajne.

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Wybaczcie nieuswiadomionej ale co to jest szafka zaluzjowa?

Strona 3 z 34

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony