dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1

    Domyślnie ALARM BEZPRZEWODOWY - OPINIE

    Witam!

    Zamierzam kupi alamr bezprzewodowy wpadły mi w oko dwa wystawione na allegro. Cos sadzicie o bezprzewodowych alarmach czy jest sens ich stosowania?? Spójrzcie na te linki ktore wkleiłem i ocencie.. A moze macie u siebie zamontowane jakies bezprzewodowe i mozecie je polecic??

    Dziekuje wszystkim za pomoc...

    http://www.allegro.pl/item261933318_...promocja_.html

    http://www.allegro.pl/item261933061_...tel_i_gsm.html

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Usiądź i pomyśl!
    PO CO Ci alarm?
    Żeby był? Kup i trzymaj w pudełku!
    Żeby działał jak trzeba?
    No, to sprzęt to nie wszystko! (zresztą znam lepszy).
    DOBRY alarm bezprzewodowy jest droższy od przewodowego.
    Zostaw to fachowcowi lub po prostu zostaw...
    Adam M.

  3. #3

    Domyślnie

    Alarm bezprzewodowy jak najbardziej. Korzystam i jestem zadowolony. Główna zaleta to brak konieczności prowadzenia kabli.

    Z ważnych rzeczy wymieniłbym:
    - moduł GSM z powiadomieniam na telefon (własny lub centrum monitoringu), po lini analogowej łatwo taki alarm obezwładnić, nawet z syrena alarmową
    - okresowa kontrola i wymiana baterii zasilających
    - podział na strefy zewnętrzną i wewnętrzną w domach, w mieszkaniach raczej niepotrzebne.
    - w sytuacji bezpośredniego najścia w domu, system tzw. "nagłego alarmu" z pilota
    - z tego co wiem to w statystykach policyjnych włamań dokonują najczęściej pospolici przestępcy a nie wysokiej klasy specjaliści od alarmów więc podstawowe zabezpieczenie wystarczy. Inna jest sytuacja, gdy jest się na świeczniku.

  4. #4

    Domyślnie

    Dodałbym jeszcze, że najlepiej to nie kusić losu i mieć porządne dzrzwi i okna, które się zamyka wychodząc z domu. Alarm jeśli juz to na dokładkę.

  5. #5

    Domyślnie

    A możesz powiedziec jakiej firmy masz alarm i ile Cie to kosztowalo?


    Cytat Napisał PiotrKw
    Alarm bezprzewodowy jak najbardziej. Korzystam i jestem zadowolony. Główna zaleta to brak konieczności prowadzenia kabli.

    Z ważnych rzeczy wymieniłbym:
    - moduł GSM z powiadomieniam na telefon (własny lub centrum monitoringu), po lini analogowej łatwo taki alarm obezwładnić, nawet z syrena alarmową
    - okresowa kontrola i wymiana baterii zasilających
    - podział na strefy zewnętrzną i wewnętrzną w domach, w mieszkaniach raczej niepotrzebne.
    - w sytuacji bezpośredniego najścia w domu, system tzw. "nagłego alarmu" z pilota
    - z tego co wiem to w statystykach policyjnych włamań dokonują najczęściej pospolici przestępcy a nie wysokiej klasy specjaliści od alarmów więc podstawowe zabezpieczenie wystarczy. Inna jest sytuacja, gdy jest się na świeczniku.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    "moduł GSM z powiadomieniam na telefon (własny lub centrum monitoringu), po lini analogowej łatwo taki alarm obezwładnić, nawet z syrena alarmową "

    Nie szalej!
    Zagłuszacz ze 4 stówy kosztuje...

    Adam M.

  7. #7

    Domyślnie

    OK. Tylko centralki na GSM od tych na linię analogową nie są wiele droższe, więc ja wybrałbym GSM.

    Poza tym tak jak napisałem wyżej, na specjalistow takie zabezpieczenia mogą być zbyt słabe i wtedy jeśli mimo wszystko zależy nam na alarmie lepiej powierzyć to ludziom, którzy zajmują się tym profesjonalnie. Cena takiej ochrony tez zapewne bedzie profesjonalnie wysoka.

    Zaś od chłopaków z łomem dobre drzwi, okna i alarm (do tego jeszcze ubezpieczenie mienia, które zabezpiecza nie tylko przed kradzieżą, a w pakiecie z ubezpieczeniem samochodowym lub OC może być bardzo atrakcyjne cenowo) mogą uratować nas od większych strat, a koszty względem pierwszego rozwiązania będą porównywalne lub niższe.

    Sam jestem zwolennikiem dzielenia ryzyka między różne formy zabezpieczeń, adekwatne do przewidywanego poziomu zagrożenia. Na to pytanie musi już odpowiedzieć sobie sam zainteresowany.

  8. #8

    Domyślnie

    [quote="pawel9"]A możesz powiedziec jakiej firmy masz alarm i ile Cie to kosztowalo?

    Kupiony wysyłkowo w firmie ORNO z okolic Żor. Myślę, ze znajdziesz w internecie. Sprzęt rzekomo kanadyjski, ale mam podejrzenia, że i tak zrobiono go jak wiekszość dziś rzeczy w kraju demokracji ludowej. Dostałem od rodziny w prezencie, cena z tego co się podpytałem chyba z 500-600 zł

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał PiotrKw Zobacz post
    Alarm bezprzewodowy jak najbardziej. Korzystam i jestem zadowolony. Główna zaleta to brak konieczności prowadzenia kabli.

    Z ważnych rzeczy wymieniłbym:
    - moduł GSM z powiadomieniam na telefon (własny lub centrum monitoringu), po lini analogowej łatwo taki alarm obezwładnić, nawet z syrena alarmową
    - okresowa kontrola i wymiana baterii zasilających
    - podział na strefy zewnętrzną i wewnętrzną w domach, w mieszkaniach raczej niepotrzebne.
    - w sytuacji bezpośredniego najścia w domu, system tzw. "nagłego alarmu" z pilota
    - z tego co wiem to w statystykach policyjnych włamań dokonują najczęściej pospolici przestępcy a nie wysokiej klasy specjaliści od alarmów więc podstawowe zabezpieczenie wystarczy. Inna jest sytuacja, gdy jest się na świeczniku.
    Zgadzam się w 100%, ja tam wybrałabym bezprzewodowy, nie trzeba ciągnąć kabli, montaż jest o wiele prostszy. W sklepie gdzie kupiłam kamerę dmtrade, mają też fajne alarmy bezprzewodowe, zastanawiamy się z mężem nad zakupem takiego alarmu: http://dmtrade.pl/p3944,alarm-etiger...rzewodowy.html z wyświetlaczem lcd, ma dobre parametry, dodatkowo czujka dymu podłączona do alarmu.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mihcal

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-405
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał AldiS Zobacz post
    Zgadzam się w 100%, ja tam wybrałabym bezprzewodowy, nie trzeba ciągnąć kabli, montaż jest o wiele prostszy. W sklepie gdzie kupiłam kamerę dmtrade, mają też fajne alarmy bezprzewodowe, zastanawiamy się z mężem nad zakupem takiego alarmu: http://dmtrade.pl/p3944,alarm-etiger-s2-tl-secual-pstn-komplet-x2-bezprzewodowy.html z wyświetlaczem lcd, ma dobre parametry, dodatkowo czujka dymu podłączona do alarmu.
    Temat trochę martwy, ale podbiję, ponieważ sporo się zmieniło. Kolega proponuję etigera zestaw, a taki sam tylko z gwarancją door 2 door na dwa lata jest w carrafourze zdaje się 250zł taniej. Ja właśnie zainstalowałem w mieszkaniu i czekam na złodziei
    Na poważnie to chyba już niedługo takie rzeczy zawojują rynek. W domu rodziców jest przewodowy satel, który z instalacją kosztował krocie, a cały czas jest z nim jakiś problem. Na serwisantów poszło pewnie w rok tyle co ten lark z carrafoura kosztuje

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał mihcal Zobacz post
    Ja właśnie zainstalowałem w mieszkaniu i czekam na złodziei
    Jeśli to czytają to przynajmniej się dowiedzieli jak łatwo się do ciebie teraz włamać.

    Cytat Napisał mihcal Zobacz post
    W domu rodziców jest przewodowy satel, który z instalacją kosztował krocie, a cały czas jest z nim jakiś problem. Na serwisantów poszło pewnie w rok tyle co ten lark z carrafoura kosztuje
    Pozostaje mieć nadzieję że twoi złodzieje to tacy sami fachowcy w swojej dziedzinie jak ci co serwisowali alarm twoich rodziców. Radzę się dowiedzieć trochę więcej na temat bezpieczeństwa tanich, chińskich systemów alarmowych zanim wybierzesz się na wakacje.

  12. #12

    Domyślnie

    He he bezprzewodowy alarm z marketu lepszy niż przewodowy Satel? no ciekawe teorie ...
    ***** ***

  13. #13

    Domyślnie

    Ja w mieszkaniu od jakiś 4 lat mam system RISCO i nie miałem z nim żadnego problemu. Z tego co pamiętam to tylko raz się włączył bez powodu...

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qba30 Zobacz post
    Ja w mieszkaniu od jakiś 4 lat mam system RISCO i nie miałem z nim żadnego problemu. Z tego co pamiętam to tylko raz się włączył bez powodu...
    Mojego znajomego okradli w tym roku właśnie z alarmem bezprzewodowym. Złodzieje wywoływali alarmy bez powodu przy pomocy nadajnika zagłuszającego fale radiowe. Pełno jest takich na Allegro. Wystarczy skierować mocny nadajnik przy pomocy anteny kierunkowej aby zagłuszyć sygnał bezprzewodowy czujki PIR. Znajomy miał często fałszywe alarmy nawet jak był w domu i miał tylko częściowe uzbrojenie. Po kilku tygodniach i bezowocnych wizytach serwisanta przestał włączać alarm. I go po kilku dniach obrobili jak stwierdzili, że alarm już nie reaguje na zagłuszanie.
    Najpierw wrzucili mu cegłę w szybę i jak nic się nie stało to wynieśli na ponad 200.000PLN

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    "moduł GSM z powiadomieniam na telefon (własny lub centrum monitoringu), po lini analogowej łatwo taki alarm obezwładnić, nawet z syrena alarmową "

    Nie szalej!
    Zagłuszacz ze 4 stówy kosztuje...

    Adam M.
    zagłuszacz nie może zagłuszać na częstotliwości czujek tylko gsm i gps, chyba że jest nielegalny

  16. #16

    Domyślnie

    Że co? pogadaj z pierwszym z brzegu krótkofalowcem, to Ci rozjaśni temat
    ***** ***

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Bezprzewodówka to mina. Coraz więcej fotonów śmiga i zakłócenia są coraz większe.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Bezprzewodówka to mina. Coraz więcej fotonów śmiga i zakłócenia są coraz większe.
    *****
    Tylko, że nie na tych samych częstotliwościach ***
    *****
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 23-01-2017 o 07:29 Powód: MODEROWANO TREŚCI NIEMERYTORYCZNE
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Czyli jesteś trolem, wszystko się zgadza
    Skoro mnie, handlarzy chińszczyzną, nazywasz trollem, to kim ty jesteś, skoro w każdym temacie chcesz sprzedać ten drogi sterownik?
    Jak to jest handlarzu, że najmniej jest ciebie w tematach o tym twoim sterowniku? Pewnie dlatego, że nikogo one nie interesują i nikt do nich nie zagląda, panie handlarzu chińszczyzna.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Skoro mnie, handlarzy chińszczyzną, nazywasz trollem, to kim ty jesteś, skoro w każdym temacie chcesz sprzedać ten drogi sterownik?
    Jak to jest handlarzu, że najmniej jest ciebie w tematach o tym twoim sterowniku? Pewnie dlatego, że nikogo one nie interesują i nikt do nich nie zagląda, panie handlarzu chińszczyzna.

    Ja niczego nie chcę sprzedać ani niczym takim nie handluję. Opisuję co posiadam w swojej instalacji i publikuję zdjęcia z zamontowanymi tymi sterownikami po to aby tacy jak ty nie mogli oczerniać innych.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony