dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 12
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 236
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Newfie
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    784
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobi78
    Świetna kabina! Jak się robi takie bezbrodzikowe? Bardzo mi się podobają a jestem jeszcze przed instalacjami...
    350 dni i... mieszkamy
    Dziennik...
    ...i komentarze

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Newfie
    Cytat Napisał bobi78
    Świetna kabina! Jak się robi takie bezbrodzikowe? Bardzo mi się podobają a jestem jeszcze przed instalacjami...
    Dzieki,
    Z moich doświadczeń to posadzkę nalezy wylać troche wyżej lub z płytki nalezy zrobić trochę wyżej aby można później w samej kabinie zrobic odpowiedni spad. Należy tez pamiętać o miejscu na specjalny syfon. My też mamy pod płytkami w kabinie dodatkowo ogrzewanie podłogowe. Bardzo ważna jest także izolacja - folia w płynie. Pozdro

  3. #43

    Domyślnie 1. Użytkowanie deszczowni. 2. Jaką wybrać

    Witajcie,

    Podbijam ten wątek bo mam dwa pytania.
    1. Jak wygląda praktyczne użytkowanie - a konkretnie odkamienianie głowicy natryskowej w deszczowniach? Nie ma z tym problemu? Gdzieś nawet na tym forum czytałem o problemie z deszczownią Deante Cascada. Bardzo proszę podzielcie się swoimi paktycznymi uwagami w tej sprawie.

    2. Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy:
    - KFA Duna
    http://www.kfa.pl/oferta/natryski/deszczownie/duna_/
    - Deante Cascada
    http://pl.deante.pl/natryski_deszczownie.xhtml
    - Kludi Zenta
    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=269174243

    Ceny ich są bardzo zbliżone. Którą z nich byście polecili lub odradzili i dlaczego? A może coś innego w podobnych pieniądzach?

    Pozdrawiam
    SebastianTK

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Newfie
    Cytat Napisał bobi78
    Świetna kabina! Jak się robi takie bezbrodzikowe? Bardzo mi się podobają a jestem jeszcze przed instalacjami...


    Deszczownica też fajna... a mnie interesuje jak sprawuje się taka niestandardowa kabina. Nie leci z niej woda na zewnątrz? Jak są połączone te tafle szkła i jak są przymocowane do podłoża - nie widzę okuc.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał 11małgosia
    Cytat Napisał Newfie
    Cytat Napisał bobi78
    Świetna kabina! Jak się robi takie bezbrodzikowe? Bardzo mi się podobają a jestem jeszcze przed instalacjami...


    Deszczownica też fajna... a mnie interesuje jak sprawuje się taka niestandardowa kabina. Nie leci z niej woda na zewnątrz? Jak są połączone te tafle szkła i jak są przymocowane do podłoża - nie widzę okuc.

    Woda leci na zewnatrz ok.20-30cm ale to nam nie przeszkadza. Docelowo mialy byc drzwi ale chyba tak zostanie Tafle sa sklejone ze soba silikonem bezbarwnym. W ścianie i podłodze jest profil "U" aluminowy i w niego również -na silikon- są wklejone tafle szkła.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobi78
    Cytat Napisał 11małgosia
    Cytat Napisał Newfie
    Cytat Napisał bobi78
    Świetna kabina! Jak się robi takie bezbrodzikowe? Bardzo mi się podobają a jestem jeszcze przed instalacjami...


    Deszczownica też fajna... a mnie interesuje jak sprawuje się taka niestandardowa kabina. Nie leci z niej woda na zewnątrz? Jak są połączone te tafle szkła i jak są przymocowane do podłoża - nie widzę okuc.

    Woda leci na zewnatrz ok.20-30cm ale to nam nie przeszkadza. Docelowo mialy byc drzwi ale chyba tak zostanie Tafle sa sklejone ze soba silikonem bezbarwnym. W ścianie i podłodze jest profil "U" aluminowy i w niego również -na silikon- są wklejone tafle szkła.

    Z nieba mi spadłeś - tyle czasu spędziłam na szukaniu rozwiązania do wnęki 145 cm na 80 cm... . Jeśli mogę jeszcze prosic (nie w temacie deszczownicy) jak duży był ten profil (przekrój w cm), a przede wszystkim jak duży otwór zostawiliście na wychodzenie z kabiny?

  7. #47

    Domyślnie

    Woda leci na zewnatrz ok.20-30cm ale to nam nie przeszkadza. Docelowo mialy byc drzwi ale chyba tak zostanie Tafle sa sklejone ze soba silikonem bezbarwnym. W ścianie i podłodze jest profil "U" aluminowy i w niego również -na silikon- są wklejone tafle szkła.[/quote]


    Z nieba mi spadłeś - tyle czasu spędziłam na szukaniu rozwiązania do wnęki 145 cm na 80 cm... . Jeśli mogę jeszcze prosic (nie w temacie deszczownicy) jak duży był ten profil (przekrój w cm), a przede wszystkim jak duży otwór zostawiliście na wychodzenie z kabiny?[/quote]

    Kabina ma wymiar 1x1,2. Wejscie 0,7m. Szkło 8mm, a profil chyba 10mm.

  8. #48

    Domyślnie

    A oto 2 WADY montowania samej deszczownicy (bez słuchawki prysznicowej), które kategorycznie zakończyły moje rozważania nad tym bajerem łazienkowym:
    1. brak możliwości dokładnego spłukania namydlonej "dolnej" pupy, bez wykonywania akrobacji (sorry za dosłowność)
    2. brak możliwości mycia pod deszczownicą małych dzieci (mam takiego 3- latka) - dostaje szału, jak pada mu na głowę.

    Deszczownica, to fajny bajer jeśli ktoś w domu planuje mieć 2 prysznice, jeden dla przyjemnośc,i a jeden funkcjonalny.

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał aa_bb_cc
    A oto 2 WADY montowania samej deszczownicy (bez słuchawki prysznicowej), które kategorycznie zakończyły moje rozważania nad tym bajerem łazienkowym:
    1. brak możliwości dokładnego spłukania namydlonej "dolnej" pupy, bez wykonywania akrobacji (sorry za dosłowność)
    2. brak możliwości mycia pod deszczownicą małych dzieci (mam takiego 3- latka) - dostaje szału, jak pada mu na głowę.

    Deszczownica, to fajny bajer jeśli ktoś w domu planuje mieć 2 prysznice, jeden dla przyjemnośc,i a jeden funkcjonalny.
    Albo deszczownica z dodatkowym prysznicem, to wlasnie dlatego wiekszosc z nam kupuje deszczownice z dodatk sluchawka

  10. #50

    Domyślnie

    editta !!! Ja też poproszę namiary na sklep internetowy.
    dzięki i pozdrawiam

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał aabeti
    editta !!! Ja też poproszę namiary na sklep internetowy.
    dzięki i pozdrawiam
    hej wysłałam na pw

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał editta
    Cytat Napisał aabeti
    editta !!! Ja też poproszę namiary na sklep internetowy.
    dzięki i pozdrawiam
    hej wysłałam na pw
    Czy ja też mogę prosić o adres tego sklepu.
    A nie możesz go tutaj publicznie podać? To chyba żadna tajemnica...
    S.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał SebastianTK
    Cytat Napisał editta
    Cytat Napisał aabeti
    editta !!! Ja też poproszę namiary na sklep internetowy.
    dzięki i pozdrawiam
    hej wysłałam na pw
    Czy ja też mogę prosić o adres tego sklepu.
    A nie możesz go tutaj publicznie podać? To chyba żadna tajemnica...
    S.
    oczywiście, że mogę. nie wiedziałam, że będzie takie zainteresowanie

    Cytat Napisał editta
    (...) kupiłam dokładnie taką

    na allegro wyszła najtaniej.

    dokończenie tematu:
    sklep FROST z brodów koło kalwari zebrzydowskiej tel. /33/876-40-54
    ja kupowałam przez allegro nick Djola2 http://www.allegro.pl/show_user_auct...hp?uid=3484144

    kupowałam cały komplet, na allegro nie wystawiają deszczowni i wylewki (może być sufitowa albo ścienna) zamawiałam ją u nich przez e-mail. szybka dostawa , doliczyli tylko 20 zł za całość.

    płaciłam:
    1. bateria wannowa 1529
    2. umywalkowa 629
    3. prysznic 479
    4. deszcownia 299
    5. wylewka sufitowa 21

    no to chyba wszystko

  14. #54

    Domyślnie

    A ja zakłądam sobie panel natryskowy polskiej firmy Invena Flores, z deszczownica, dodatkowymi dyszami, mam nadzieję że to się sprawdzi!
    to ten panel z rozgwiazdą u góry---> http://www.allegro.pl/item337817437_...wy_flores.html

  15. #55
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dujust

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    9

    Domyślnie ?

    A ja jako ,,całkiem zielona,, chciałabym zapytać do czego właściwie jest IBOX ?
    Wszyscy o nim piszą, ale nigdzie nie doczytałam się jego zastosowania.
    A może macie jakieś zdjęcia z zamontowania go? Byłabym wdzięczna za okazaną pomoc.

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Element podtynkowy do mieszacza z przelacznikiem albo samego mieszacza

  17. #57

    Domyślnie

    czy mieszacz z przełącznikiem na deszczownicę to ten sam co mieszacz tzw wannowo- prysznicowy? Chcę mieś w łazience -prysznic i u góry deszczownicę.
    drugie-czy ten i box jak sie kupuje to trzeba zwrócić uwagę na to że potrzebne są dwa wyjścia -jedno na prysznic dolny drugie wyjście na deszczownicę?
    Dla chcącego nic trudnego!

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Ibox musi byc dostosowany do mieszacza, najlepiej kupic z tej samej firmy ten ktory pasuje

    Wystarczy ten wannowo-prysznicowy.

    Tzn ja tu doradzam ale nie jestem ekspertem Sama przerabiam ten temat i mam nadzieje ze dobrze to rozpracowalam

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    A ja tu musze noge w drzwi wstawic, bo niebawem bede na etapie deszczownicy i zapomne o tym watku... Przypatruje sie doswiadczeniom pilnie.

  20. #60

    Domyślnie

    Witam
    Takze przymierzam sie do deszczownicy ale w komplecie z panelem do hydromazaśu. Chyba pharo lift m20....od grosha. Ma ktoś cos takiego? Polecacie czy nie polecacie?

Strona 3 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony