dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie przycinanie psich pazurów

    Za dwa i pół tygodnia przeprowadzamy się - na świeży parkiet.

    Jako, że nasz "prawie golden" w kapciach chodził nie będzie, zastanawiam się nad przycięciem mu pazurów

    1. Czy to bezpiecznie?
    2. Czy można samemu? Jak krótko?
    3. Jeśli nie samemu, to gdzie - u weta, czy w jakimś salonie piękności?

    Czy ktoś z Was skraca swojemu psu pazury?

  2. #2

    Domyślnie

    Zwykle prszę panią wet o przycięcie, ale można też ciąć samemu. Kupiłam taki obcinak z ogranicznikiem - nie da się uchwycić za dużo.
    Mojej jednej suńce strasznie przerastają pazurki na jednaj łapce, bo krzywo ją stawia i się nie ścierają, więc trzeba je ciąć regularnie.
    Niestety jestem w tym beznadziejna. Nadi ma ciemne pazury i dość mocno unaczynione i ostatnio okropnie ją skrzywdziłam, bo udało mi się ładnie obciąć i myślę sobie: ciachnę jeszcze raz, będzie na dłużej spokój, no i niestety ciachnęłam o jeden raz za dużo - chodziła potem z zawiniętą łapą . Jak druga zobaczyła krew, to była tak spanikowana, że nawet jej nie ruszałam.

  3. #3

    Domyślnie

    Mozesz nauczyc sie robic to sama. Pies bedzie mial mniej stresu niz u weta. Mozesz na poczatku przycinac waski kawelek i ogladac od spodu, czy widac korzen. Tu masz opis ze zdjeciami.
    http://www.vetmed.wsu.edu/ClientED/dog_nails.asp
    Obcinanie nie jest trudne. Dla mnie trudniejsze bylo nauczenie psa spokoju przy takim zabiegu, straszny panikarz jest. Warto najpierw przyzwyczai psa po spokojnego lezenia i tego, ze pochylamy nad nim, potem do dotykania lapy obcinarka, do zacikania obcinarki na pazurku. No i nie przycinac wszytskim pazurkow na raz. Powolutko, duzo smakolykow, bedzie dobrze.
    Niektorzy uzywaja dremela. Moze wtedy pazurki nie bylyby tak ostre i nie niszczyly parkietu. http://homepages.udayton.edu/~merens...el/dremel.html
    qlpiak

  4. #4

    Domyślnie

    Pies jest z gatunku anielsko cierpliwych i daje sobie wszystko zrobić, więc pewnie panikować nie będzie.

    Spróbuję rozejrzeć się za tymi przyrządami do domowego użytku, bo wizyta u weta to jednak duży stres dla delikwenta.

    Dzięki za rady

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Mój ma takie pazyrzyska, że by mu chyba trzeba to zrobić szlifierką
    Twarde to jak diabli, a jak drapnie, to

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał baba_budowniczy
    Mój ma takie pazyrzyska, że by mu chyba trzeba to zrobić szlifierką
    Czyli to jest pomysl dla Ciebie http://homepages.udayton.edu/~merens...el/dremel.html
    qlpiak

  7. #7

    Domyślnie

    (nowicjusz na forum)
    Mam w domu 3 psy w tym shar peikę .Specjalne obcinaczki można kupić w zozlogiku sprzedawca zapoda odpowiednie do rasy psa. Pazurzyska obcina się do krawędzi jaśniejszej płytki, dobrze widać od spodu. Nie licz na to że obcinanie uchroni przed "dewastacją" zapewne zauważyliście że pies zakopuje np. jedzenie w niewidzialnym piasku. W nowym miejscu wszystko będzie chować w razie W.
    marzenia są po to by marzyć.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Michałka

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-168
    Dzielnica
    Wzgórze Wolności
    Posty
    147

    Domyślnie

    Obcinam pazurki prawie codziennie - sa rozne psy i ich wlasciciele - nie wiadomo czasem kto jest bardziej spanikowany. Bywa tak ze jedna osoba nie jest w stanie psa utrzymac a czasami nawet trzeba dac glupiego jasia.
    Przy czarnych pazurkach, zwlaszcza z niespokojmym psem jesli chce sie obciac jak najkrocej latwo dojsc do naczynia. Nie trzeba wtedy robic opatrunku - bardzo dobrze sprawdza sie nadmanganian potasu w tabletkach, ktory za niewielkie pieniadze dostanie sie w aptece. Wystarczy przytrzymac na chwile i zatamuje krwawienie - tylko trzeba uwazac bo brudzi rece.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał qlpiak
    Niektorzy uzywaja dremela. Moze wtedy pazurki nie bylyby tak ostre i nie niszczyly parkietu. http://homepages.udayton.edu/~merens...el/dremel.html
    O kurcze, no na to bym nie wpadła... Mój pies sobie ścierał zawsze sam, ale latka leca i juz tyle nie biega, więc chyba powinnam mu przyciąć. Zastanawiałam sie nad kupnem psiej przycinaczki, ale może spróbuję Dremelem. Ale jaja
    Kiedys mu sie pozadzierały i pilniczkiem mu piłowałam, akurat znajomi przyjechali - ja siedze na ziemi (przy bramie akurat), a piesek jak u manikiurzystki siedzi i łapke mi podaje do piłowania
    Kotom przycinam regularnie obcinaczką, ale te psie pazurzyska to wielkie i twarde!

    Pozdrawiam
    zielony_listek

  10. #10
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie Re: przycinanie psich pazurów

    Cytat Napisał Maggie
    Za dwa i pół tygodnia przeprowadzamy się - na świeży parkiet.

    Jako, że nasz "prawie golden" w kapciach chodził nie będzie, zastanawiam się nad przycięciem mu pazurów

    1. Czy to bezpiecznie?
    2. Czy można samemu? Jak krótko?
    3. Jeśli nie samemu, to gdzie - u weta, czy w jakimś salonie piękności?

    Czy ktoś z Was skraca swojemu psu pazury?
    Wbrew pozorom nie jest to rudne zajęcie dla właściciela czworonoga.Przykładem z mojego życia ....mam goldenkę,sam obciąłem jej dwa pazury.Niestety tak niefortunnie ,że nie zauważywszy spodu pazura w jednym miejscu rozpołowił się.
    Nie było mnie kilka dni w domu i a w telefonie od małży usłyszałem ,że suczka ma nowotwór.Pani weterynarz tak stwierdziła gdy żona poszła w innej sprawie do niej z suką.Jakieś badania pierdoły aż się piesek zestresował.Od tamtej pory wychodzę z założenia ,że piekarz jest od pieczenia bułeczek.
    Zostaw to weterynarzowi.Znaczy się to obcinanie.
    pzdr

  11. #11

    Domyślnie

    http://pl.youtube.com/watch?v=bgEwiH8CeUE Troche przegadane video, ale od 4 minuty jest fajna instrukcja jak przyzwyczaic psiaka do spokojnego znoszenie obcinania pazurkow
    qlpiak

  12. #12

    Domyślnie

    Trochę czasu minęło link do filmiku z instrukcją już nie działa więc jakby ktoś chciał to tutaj jest fajna graficzna i opisowa instrukcja obcinania pazurów https://www.wyszczekany.pl/obcinanie-pazurow-u-psa/. Sam się z niej edukowałem.
    Ale ja odświeżam temat z innego powodu. Chciałabym Was zapytać czy ktoś miał styczność ze złamanym pazurem? Moja suczka niefortunnie chyba jakoś stanęła i wilczy pazur jej się złamał. Co jakiś czas np przy skakaniu czy bieganiu piszczy i oblizuje łapę. Co w sytuacji zrobić czy mogę sam obciąć ten pazur czy iść do weta. Z tym że zaznaczam każda wizyta u weterynarza kończy się agresją mojej suni. Nie chce jest stresować. Byliście może w podobnej sytuacji?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Nie masz wiedzy i doświadczenia więc kierunek -> wet.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Skoro wylizuje to miejsce to może wyrwała pazur, a to trzeba raczej już resztkę obciąć, wtedy tylko wet

  15. #15

    Domyślnie

    Ostrożnie i raczej z umiarem resztę pilnikiem ostre krawędzie załatwić. W dodatku pies łapą wywiera znacznie mniejszy nacisk niż laska w wysokich szpilkach. Siostra załatwiła sobie nockę bo dotarła do krwi /naczynia w pazurze i nie dało się zatamować raniutko skok do zoologicznego i kupiła taki przyżegacz w proszku . boli , bo pies cofał łapkę . Ale skuteczne zatem zakup obcinaczki i tego koagulatora/przyżegacza razem

  16. #16

    Domyślnie

    Tak, psom powinno obcinać się pazurki, ja zazwyczaj idę z tym do weterynarza albo do pani bo oni jednak wiedzą jak to zrobić najlepiej. Samodzielnie można uszkodzić tkankę żywą w pazurze i poleje się krew. :/
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 21-01-2021 o 12:52

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    widlo

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    0

    Domyślnie

    można samemu tylko nie krótko, pies sam ci pozwoli na tyle ile mozesz ale nie rań go bo będzie go boleć jesli ścierał do tej pory sam to mu nie ścinaj
    https://www.tarnowskiegory.info/
    Ostatnio edytowane przez widlo ; 29-06-2021 o 16:19

  19. #19

    Domyślnie

    Nie ma problemu z obcinaniem, ale wydaje mi się, że ten jeden raz warto skonsultować z wetem, aby wiedzieć jak mocno można to robić, aby nie wpłynęło to negatywnie na samego psa, a co pies to obyczaj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony