dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie woda w studzienc z wodomierzem

    Mam wodomierz w studzience z kręgów betonowych na głębokości 160 cm. Przez całe lato nie było problemu. Ostatnio po długotrwałych deszczach stwierdziliśmy, że w studzience jest około 20-30cm wody. Woda przedostaje się z zewnątrz. Bardzo stresuje mnie ta sytuacja. Obawiam się, że w zimie wodomierz może zamarznąć, mimo że klapę studni obłożuliśmy styropianem. Poza tym, żeby odczytać wodomierz, trzeba mieć sprzęt do nurkowania, bo wodomierz i wszystkie zawory są pod wodą.
    Co z tym zrobić?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    widocznie kręgi nie zaizolowane , połączenia między nimi nieszczelne i dostaje się woda gruntowa lub opadowa.
    Może odkopać z zewnątrz i dokładnie uszczelnić jakimś środkiem do hydroizolacji..?

  3. #3

    Domyślnie

    też tak miałem
    na jesień napływała woda, której było prawie 2 metry, więc zamykałem studnię betonowym deklem, na to sporo słomy i folia
    na wiosnę wypompowanie wody i spokój przez ponad pół roku
    wodomierz raczej dobrze pokazywał

  4. #4

    Domyślnie

    Też miałam wodomierz w wybetonowanej studzience (tylko na czas budowy), a że teren podmokły na jesień zaczęła woda podchodzić.
    Na zimę zdemontowaliśmy wodomierz, a teraz mamy go już w domku i nie ma kłopotu.

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie wstawili studzienkę wodomierzową z PCV z zewnątrz ocieplona, pod deklem żeliwnym, okrągły ściśle dopasowany 40 cm grubości korek styropianowy i zaraz pod nim wodomierz. Studnia stosunkowo płytka(oczywiście bez dna) więc na razie o żadnej wodzie mowy być nie może. Pewnie się pojawi ale dopiero na wiosnę. W razie silnych mrozów pewnie trzeba by dodatkowo nasypać warstwę ziemi na pokrywę. Ten co robił to przyłącze a wyglądał na kumatego gościa, powiedział mi, że teraz takie robią i ma to wytrzymać mrozy. Nie wiem, życie pokaże zobaczymy.
    A tak na marginesie, czy ktoś miał doczynienia z tego typu studniami
    pzdr

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelurb
    widocznie kręgi nie zaizolowane , połączenia między nimi nieszczelne i dostaje się woda gruntowa lub opadowa.
    Może odkopać z zewnątrz i dokładnie uszczelnić jakimś środkiem do hydroizolacji..?
    Tylko że studnia nie ma dna i podsiąka też pod kręgami. Między kręgami minimalnie w jednym miejscu

  7. #7

    Domyślnie

    Pomysł z nasypaniem ziemi na czas zimy na pokrywę jest chyba dobry. Obłożyliśmy pokrywę styropianem i przykryliśmy folią budowlaną. Jak nasypie się jeszcze trochę ziemi to może taka izolacja wystarczy, żeby woda na dnie studni nie zamarzła. Na wiosnę trzeba będzie coś pomyśleć.

    Zaczęłam się zastanawiać nad tym, czy da się czymś uszczelnić szczeliny między kręgami ale od środka, bo odkopywania studni sobie nie wyobrażam.
    Dno trzeba będzie na wiosnę odpowiednio pogłębić i podsypać żwirem.

  8. #8

    Domyślnie

    jesli studzienka 1,6m glebokosci to nie ma bata by cos na dnie zamarzlo ja tez mialem studzienke do ktorej sie dostawala woda i przez 8 lat nie zamarzlo w niej nic

  9. #9

    Domyślnie

    U mnie też w studzience jest woda (tak z 1-1,5m), ale ja się akurat z tego trochę cieszę - nie sądzę, żeby zamarzło do samego dna, co oznacza, ze wodomierz będzie bezpieczniejszy niż gdyby w studni było sucho (bez ocieplania pokrywy itd).

  10. #10

    Domyślnie

    Ja też mam ten chory wymysł zwany obowiązkową studzienką wodomierza.
    Cały czas jest w niej woda. Czasami jest prawie 2m wody. Nigdy nic nie zamarzło.
    Nawiasem mówiąc przed przyłączeniem nie pozwolono na przełożenie licznika do domu. Teraz już niby można, trzeba "tylko" zrobić inwentaryzację, wnioski, nowe plany i inne cuda. No i oczywiście zapłacić, całość ok. 2000PLN. Dlatego do odczytania stanu licznika zaprosiłem wodociągowców ze sprzętem do nurkowania.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie Re: woda w studzienc z wodomierzem

    Cytat Napisał aleksandra1
    Mam wodomierz w studzience z kręgów betonowych na głębokości 160 cm. Przez całe lato nie było problemu. Ostatnio po długotrwałych deszczach stwierdziliśmy, że w studzience jest około 20-30cm wody. Woda przedostaje się z zewnątrz. Bardzo stresuje mnie ta sytuacja. Obawiam się, że w zimie wodomierz może zamarznąć, mimo że klapę studni obłożuliśmy styropianem. Poza tym, żeby odczytać wodomierz, trzeba mieć sprzęt do nurkowania, bo wodomierz i wszystkie zawory są pod wodą.
    Co z tym zrobić?
    na ogół wystarczy wiaderko i kilka metrów sznurka

  12. #12

    Domyślnie

    u mnie również jest wysmienita studnia wodomierzowa, no i licznik znaczy wodomierz
    teren podmokły, pełno gliny, woda wszędzie stroi
    na lato nie było w niej wody, póki co też nie ma, no ale dobaczymy co będzie dalej, przede wszystkim nawiosnę

    a czy wiecie jak "usunąć" wodomierz z tej studni i zamocować w domu, bo tak czy siak będę miał w garażu takowy, to może uda się przełożyć, studnię wykopać i odsprzedać

  13. #13

    Domyślnie

    "a czy wiecie jak "usunąć" wodomierz z tej studni i zamocować w domu, bo tak czy siak będę miał w garażu takowy, to może uda się przełożyć, studnię wykopać i odsprzedać "

    Kawał rury o odpowiedniej długości w miejsce wodomierza, dwa śrubunki, żabka i francuz.

  14. #14

    Domyślnie

    Nie wiem czy tak można usunąć wodomierz ze studni i przenieść go do domu.
    Podobno jest przepis nie wiem na ile przestrzegany, że jeśli długość przyłącza jest większa niż 15 m to musi być studzienka wodomierzowa. Ma to rozwiązanie też swoją zaletę że nie trzeba inkasenta wpuszczać do domu w celu odczytu stanu. Ja ze swojego rozwiązania o którym napisałem w poprzednim postcie jestem jak na razie zadowolony, być może do czasu.
    pzdr

  15. #15

    Domyślnie

    Witam
    Wstawiłem studzienkę na wodomierz na działce z Pcv taka doradzili w wodociągach docelowo ma być puzniej na zawór.
    I zaczyna się wesoło wody naszło powyżej miejsca w którym ma być licznik wybrałem wszystko fajnie a teraz naszło tyle że wypchali styropianowy korek.Zdemontowalem licznik i szukam jakiejś opcji jak to zatkać ??
    Ma ktoś jakiś pomysł ??

  16. #16

    Domyślnie

    Witam
    I jak sytuacja z wodą ?? Minęło kilka lat więc może jakieś rozwiązanie się wyklarowało.Ja mam pełną studzienkę wody i nie wiem co z tym zrobić.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony