dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar niko6
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    197

    Domyślnie Czy mogę mieszkac??

    Napiszcie proszę czy w nowo wybudowanym domu przed odbiorem PINB można miec umeblowane mieszkanie?? I czy w ogóle przyjezdzaja i sprawdzaja stan domu przed wydaniem decyzji o zamieszkaniu?
    CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI !

  2. #2

    Domyślnie

    A jak masz napisane w pozwoleniu na budowę: zgłoszenie czy wizyta.
    Ja w związku z budową w otulinie parku miałem przegląd.
    Ale wcale nie interesował ich stan wewnątrz, przedmiotem oględzin była kotłownia czy gazowa jest faktycznie i zgodność bryły budynku z dokumentacją.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar niko6
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    197

    Domyślnie

    A jak myslisz , co zrobiliby gdybym już mieszkał bez odbioru??? Czytałem grozi kara w wysokosci 10 tys za to jak zamieszkasz wczesniej niż PINB wyda decyzje o zamieszaniu, i jeszcze jedno: czy to prawda ze przed odbiorem PINB nie mozna sie zameldowac w swoim domeczku mowym???? Najpierw odbiór a pozniej meldunek????
    CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI !

  4. #4
    Guest

    Domyślnie Re: Czy mogę mieszkac??

    Cytat Napisał niko6
    Napiszcie proszę czy w nowo wybudowanym domu przed odbiorem PINB można miec umeblowane mieszkanie?? ...
    mieszkać - nie wolno
    natomiast spać, pilnować tych mebli lub innych wartosciowych rzeczy/, jeść czy golić sie na budowie przepisy nie zabraniają
    a pilnować meble mozesz latami ... mozesz ich pilnowac i w dzień i w nocy
    mozesz na zmiane z zoną czy tesciową a mozecie ich pilnowac również wspolnie (byle tylko nie dac sobie wmówić, ze tam mieszkasz ...)
    Cytat Napisał niko6
    ... czy to prawda ze przed odbiorem PINB nie mozna sie zameldowac w swoim domeczku mowym???? Najpierw odbiór a pozniej meldunek????
    to /oczywiście/ nieprawda

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar niko6
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    197

    Domyślnie

    DZIęKUJę!! Ale w ostanim wydaniu muratora(w kalendarzu dodatkowym) jest napisanew ze mozna sie zameldowac dopiero po wydanej decyzji PINB W przeciwnym razie za wczesniejsze zameldowanie bez wydannia decyzji grozi kara w wysokosci 10 tys zł, poniewaz zameldowanie jest równoznaczne z użytkowaniem . I co Wy na to????????
    CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI !

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał niko6
    DZIęKUJę!! Ale w ostanim wydaniu muratora(w kalendarzu dodatkowym) jest napisanew ze mozna sie zameldowac dopiero po wydanej decyzji PINB W przeciwnym razie za wczesniejsze zameldowanie bez wydannia decyzji grozi kara w wysokosci 10 tys zł, poniewaz zameldowanie jest równoznaczne z użytkowaniem . I co Wy na to????????
    mozna meldowac sie wczesniej /ale lepiej tego nie robić .../
    poniewaz urzędnicy /sąd/ wymyslaja sobie na poczekaniu swoje interpretacje prawa np. zameldowanie = uzytkowanie
    co oczywiście jest bzdurą /mozna byc gdzies zameldowanym a będac włascicielem np kilku lokali czy domów - uzytkowac tylko jeden z nich i niekoniecznie ten w którym sie jest zameldowany/
    ale wytłumaczenie tego urzędnikowi jest równoznaczne z kopaniem sie z koniem ... jesli koń /mimo ze głupszy/ ma silniejszego kopa ....

  7. #7

    Domyślnie

    Oczywiście, że możesz mieć umeblowane mieszkanie, przecież możesz kupić różne przedmioty i gdzie masz je trzymać? Kuchnia, wyposarzenie.

    Opowiem wam o pewnym odbiorze - było to kilka lat temu, gdy w gminie uzyskiwało się pozwolenie na budowę i robiło się odbiór.

    Koledzy pojechali odebrać dom do pana X, wpadają do domu, a tam sama żona - w dodatku je obiad - zdziwiła się troszkę ale ich wpuściła, od razu zaczęli biegać po pomieszczeniach - tu brak drzwi, tam brak kratki od wentylacji, na balkonie brak barierek - chłopcy sfrustrowani zastanawiali się po co ich właściciel wezwał skoro ma chatę nie zdolną do odbioru - wpada właściciel i zdziwiony pyta się co oni tu robią .... Chłopaki pomylili domy !!!!
    Podziękowali, pan przy okazji dowiedział się co ma zrobić żeby dostać odbiór - poszli dom dalej do pana X, który cały czas stał na balkonie i obserwował zdarzenie - pogratulował im rozeznania w terenie .

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    USTAWA z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych.

    Art. 6. 1. Pobytem stałym jest zamieszkanie w określonej miejscowości pod oznaczonym adresem z zamiarem stałego przebywania.

    Czyli - jeśli dopełnisz obowiązku meldunkowego przed dopełnieniem obowiązku zgłoszenia (i oczywiście odebrania inwestycji) do PINB to tym samym poświadczas swoim podpisem, że tam zamieszkujesz i to z zamiarem pobytu na pobyt stały i nie bądź zdziwiony jeśli PINB to wykorzysta.

    Owszem, możesz pilnować budowy i w dnień i w noc. Miożesz się tam golić i pożywiać. Ale jak sądzisz, ilu jest w PINB idiotów którzy uwierzą, ze wraz z Tobą tej budowy w dzień i nic pilnuje żona wraz z małymi dziećmi?

    Tak nawiasem mówiąc przypadków ukarania grzywną za zamieszkiwanie bez odbioru jest tyle co kot napłakał.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    ... nie bądź zdziwiony jeśli PINB to wykorzysta ...
    na ogól odbywa sie to tak
    kabelek sasiada do PINB
    i urzednik nie ma wyjscia - musi donos skontrolowac
    co do tego nie ma wątpliwości
    Cytat Napisał Wowka
    ...
    Owszem, możesz pilnować budowy i w dnień i w noc. Miożesz się tam golić i pożywiać. Ale jak sądzisz, ilu jest w PINB idiotów którzy uwierzą, ze wraz z Tobą tej budowy w dzień i nic pilnuje żona wraz z małymi dziećmi? ...
    a to juz jest nadinterpretacja
    wiara urzednika / czy w to wierzy czy nie/ nie ma tu nic do rzeczy
    dopuki ustawodawca nie zabroni obywatelowi pilnowania swojej własności wraz z rodziną - to obojetne czy sie to urzednikowi z PINB podoba czy nie
    obywatel w tym momencie nie łamie prawa
    natomiast jesli decyzja urzedu oparta jest na domniemaniach czy wolnej interpretacji przepisów - jest mozliwość jej uchylenia na drodze sądowej

    pzdr

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    .
    witaj

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    ....
    a to juz jest nadinterpretacja ......
    Użyłem zbyt swobodnego słowa - "uwierzy".
    Owszem, urzędnik z PINB nie tylko nie uwierzy ale i udokumentuje swoja "wiarę" odpowiednimi dokumentami.
    Jakimi? Może ich byc cała gama.
    Jako przykład podam postanowienie Sądu Apelacyjnego w Katowicach z września czy też października br.
    By rozstrzygnąć w którym ze swoich dwóch mieszkań w miejscowości K czy też miejscowości C pan AK zamieszkuje Sąd dopuścił jako dowód rachunki za gaz, wodę oraz energię z tych dwóch adresów.
    Dowód został wniesiony nie przez pana AK lecz przez organ samorzadowy. Pan AK sprawę przegrał.

    Majka - Witaj
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    tylko mnie tu bez seksu proszę, do marca daleko
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    blady00

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie cd

    odpowiedz jest prosta : NIE MOZESZ MIESZKAC
    to jest tak jakbys zapytal czy moge ukrasc -NIE
    ale jesli cie nikt nie zlapie ,a jak cie zlapia to moze niska szkodliwosc spoleczna ,itd itp
    Jesli zamieszkasz musisz uwazac -moj sasiad mieszka juz dziesiec lat bez odbioru
    jak umiesz liczyć to licz na siebie

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Jest taki bardzo stary wojskowy kawał o robieniu porządków:

    Porządek jest?
    ROBI SIĘ!!! (TERAZ właśnie się robi!)
    Nie ma? - NIE!
    Jest?- A MA BYĆ? ROBI SIĘ! ZARAZ BĘDZIE!

    I jak to, co zaraz będzie skontrolować?
    Jak powiedzieć - NIE MA!?

    Zrobić odbiór kominiarski, instalacji takiej czy innej, wpisać gdzie się da gotowość do odbioru tego czy innego (płotu np.)
    Na każde pytanie - ROBI SIĘ! (a to przecież trwać MUSI)

    Rozwiązanie to to nie jest. Możliwość jakaś? - tak.
    Nic nie daje tyle cienia - ile wyjaśnienia!
    Już widzę, jak wyjaśniają dlaczego jest NIE O.K. i dlaczego kara!
    U mnie to by w trakcie wyjaśniania buty zjedli zanim bym zrozumiał i przyznał rację!
    Adam M.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Jest taki bardzo stary wojskowy kawał o robieniu porządków:

    Porządek jest?
    ROBI SIĘ!!!
    Adamie, to nie kawał.
    To cytat. Znaczy kapitan K O Borchardt. Świetna książka. Polecam.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    To nie tylko cytat!
    Byłem w wojsku w stanie wojennym!
    Wiesz jaka jest największa radość i satysfakcja kaprala 18 latka z wykształceniem ledwie zawodowym?
    Zapędzenie 28 letniego kanoniera (to taki szeregowiec) z wyższym wykształceniem do sprzątania kibla!

    Ale ja byłem oczytany a on chyba nie!
    Oficer dyżurny zarządził co i jak - i kapral sprzątał przez noc całą a mnie ROZKAZANO porzucić to, co się ROBI i iść spać!
    Och jak ten mało oczytany kapral mnie polubił!!!

    TO DZIAŁA! ALBERCIK! TO DZIAŁA!!!
    Adam M.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony