dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie UPOAWŻNIENIE WSZELAKIE

    Witam !poszukuję treści- wzoru jakiegoś ogólnego UPOWAŻNIENIA, takiego które będzie można okazać w różnych instytucjach. Zaczęło sie od tego, że chciałam coś załatwić za męża w wydziale kmunikacji ,ale niestety tylko on jest właścicielem auta . Polecono mi zrobić u notariusza lub w gminie upowaznienie -jednak nie wiem gdzie jeszcze przyjdzie mi załatwiać sprawy "mężowskie"a wyrabianie upoważnień na różne wymyślone przeze mnie urzedy będzie dosyć kosztowne. Dlatego chcemy stwożyć jakieś ogólne UPOWAŻNIENIE- co o tym myślicie ?można stworzyć coś tak ogólnbego? dziękują za wszelkie podpowiedzi i ewent. wzory

  2. #2

    Domyślnie

    Upoważnienie do występowania w "imieniu..." przed organami administracji samorządowej. Możesz dopisać że "do zaciągania zobowiązań finansowych do kwoty..." i co tam jeszcze chcesz
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Duduś, mamy takie upoważnienia notarialne. Do wszystkiego. Czasami bardzo ułatwia to zycie. Trochę długi tekst. Trzeba mieć tylko absolutne zaufanie, że na przykład upoważniony nie wymelduje upoważniającego w nieznane.

  4. #4

    Domyślnie

    "przed organami administracji samorządowej"-co to znaczy?czy wchodzą w to wszystkie urzędy, i jeszcze jedno: mówiono nam że nie musi być notariusz tylko w gminie - może ktoś wie coś więcej ?

  5. #5

    Domyślnie

    Wlasnie zalatwiam takie upowaznienie synowi .U notariusza i on ci powie co najlepiej tam wpisac
    Poza pieniedzmi,w zyciu trzeba miec jeszcze szczescie...(W.Roszkowski) Lubie wszystkie kobiety ,a zwlaszcza te niezabardzo ulegle

  6. #6

    Domyślnie

    Pozwolę sobie dodać, że jeśli upoważniony ma być ktoś inny niż małżonek/małżonka, to upoważnienie musi mieć opłatę skarbową w wys. 17 zł.. wniesioną do urzędu miasta/gminy odpowiedniego do miejsca załatwiania sprawy. Kopie notarialne pełnomocnictw też nie wymagają opłaty skarbowej.

  7. #7

    Domyślnie

    wg. KPA upoważnienie nie musi być notarialne, ba nie musi być przez nikogo poświadczone, wystarczy oświadczenie, że upoważniz się daną osobę (imię i nazwisko) i swój podpis i TYLE- chodzi o sprawy regulowane Kodeksem Postepowania Administracyjnego (opłata skarbowa powinna być uiszczona, np. przelew elektroniczny do US, nie musi być znaczka na upoważnieniu)....a i mozna takie upowaznienie wnieść też ustnie do protokołu (czyli urzednik za nas to pisze w naszych aktach), pzd.
    Ania
    ignavis sepmer feriae

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał michall.m
    (opłata skarbowa powinna być uiszczona, np. przelew elektroniczny do US, nie musi być znaczka na upoważnieniu)....pzd.
    Znaczki skarbowe już w ogóle nie obowiązują, zostały wycofane chyba na początku roku, teraz TYLKO dowód wpłaty (przelew lub gotówka w kasie urzędu). A czasem urzędnik nie akceptuje dowodu przelewu elektronicznego, żąda potwierdzenia takiego papierka przez bank (chociaż nie ma prawa).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony