dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oleniek
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    921
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie Niskie ogrodzenie - ktoś ma?

    Witam
    domu jeszcze nie mam, ale go sobie w myślach buduję, maluję, ogradzam...
    No właśnie ... jak się patrzy na filmy z USA, zwykle widać małe senne miasteczka, gdzie przed domem trawka rośnie, ogrodzenia nie ma...
    W Holandii jak byłam - ogrodzenia niskie, raczej symboliczne... U nas płoty wysokaśne, szczelnie obrośnięte iglakami - byle tylko nikt nie zajrzał do środka.

    Ale tak sobie myślę że te nasze wysokie ogrodzenia to same wady mają
    1. są droższe niż niskie, a biorąc pod uwagę nasze otaczanie się roślinnością (skądinąd jak najbardziej naturalne - sama tak chcę ) to po co nam do tego jeszcze wysokie ogrodzenie którego i tak nie będzie w końcu widać?
    2. nie tylko izolują nas od "wścibskich oczu", ale i od przyjazdnych stosunków między ludzkich
    3. dla złodzieja żaden płot - czy wysoki czy niski - nie jest przeszkodą, będzie chciał to i tak wejdzie - to raczej te rośliny (jeśli np kolczaste) go prędzej zatrzymają

    Czy wysoki płot (ogrodzenie) ma jakieś zalety o których nie pomyślałam

    Bo tak mi się marzy niewysoki płotek (czy siatka) jakieś 110 - 120 cm...

    Ma ktoś takie niskie ogrodzenie?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie mam, ale będę mieć w przyszłości (taki niski płotek), o ile w ogóle zdecyduję się na ogrodzenie, bardzo podoba mi się bez ,
    Sporo mają tu do powiedzenia bezposredni sąsiedzi, niestety, ale na razie ich nie mam, odgradzają mnie symbolicznie i nieszczelnie jedynie drzewka i krzewy i jest pięknie, ale to "głucha wieś", więc...

    pomysł zdecydowanie popieram
    Ania
    ignavis sepmer feriae

  3. #3

    Domyślnie

    Będę miała ogrodzenie na 1.5m, dość szczelne - a dla czego. Bo mój dom jest w strefie krajobrazowej i wyższego miec nie mogę, oraz mam psa i niżeszego tez bym nie chciała, żeby burek nie przeskoczył, bądź żeby jakiś inny nie wskoczył.

    Poza tym w stanach też mają problem z wałęsającymi sie psami, ale tam są specjalne organizacje które szybko wyłapują błakające się zwierzęta.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oleniek
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    921
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Bez ogrodzenia jak bez ogrodzenia... ale z niskim ogrodzeniem - przecierz ludzie nie znający przyzwoitości nie będą " w tym" celu przeskakiwać jakiegokolwiek płotu

    Ooooooo, a jeśli ogrodzenie nie ma podmórówki to nawet jeże mogą do nas przychodzić

  5. #5

    Domyślnie

    Apropo USA, oni tam w każdym domu mają broń, i prawo zezwala odstrzelić jegomościa na posesji który stwarza zagrożenie - i to powstrymuje 99% ludzi przed wkraczaniem na nie swoj teren.

    Ja jednak wole opcje naszego państwa, ogrodzenie - brak broni.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oleniek
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    921
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Ale ja nie mówię żeby ogrodzeń nie było Ładne ogrodzenie jest nawet ozdobą, ale czemu jest tak mało niskich ogrodzeń

    Dobra, rozumiem
    1. Duży pies ( może np uciekający) = wysokie ogrodzenie.

    Ale tych dużych psów też aż tak dużo nie mamy. A ogrodznia niskiego w mojej Łodzi, jeszcze nie widziałam Ot chciałam zobaczyć jak to "może wygladać"

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oleniek
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    921
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Przyszła mi do głowy zaleta wysokiego ogrodzenia!

    Widzicie w avatarku te dwa szkraby ? kiedyś zachce im się pewnie wyjść bez pozwolenia za płot Wysoki ich pewno lepiej powstrzyma
    Gorzej jak zawisną na majtach

  8. #8

    Domyślnie

    Witam

    Wszystkie ogrodzenia maja swój urok, zależy to pewnie przede wszystkim od gustu i kasy. To niskie może być nawet oryginalniejsze ze względu na małą ich liczbę w Polsce. Pozostaje niestety tylko kwestia pewnego poczucia bezpieczeństwa. Piszę pewnego, bo bardzo chcącego to i tak zapewne nic nie powstrzyma... W naszych warunkach solidne (również o konkretnej wysokości) daje poczucie bezpieczeństwa i przynajmniej część amatorów cudzej własności zniechęci. Niskie ogrodzenie lub jego brak to prawie jak zaproszenie dla złodzieja.

    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    U mnie na Starych Bielanach są uliczki z gazowymi latarenkami i ogrodzeniami wys. max. 1 metra, domki są jeszcze przedwojenne, wygląda to uroczo i jakoś nie słyszałam o pladze złodzieji w tym rejonie
    Pisałam o swojej wsi i braku ogrodzenia, żebym tylko tym postem nie zapeszyła, ale chałupka stoi od kwietnia i jakoś nikomu nie przyszło do głowy jej okraść, natomiast sąsiada z wysokim płotem już dwarazy okradli...nasze domki wizualnie niczym sie prawie nie różnią (chodzi mi o to, że nie ma zderzenia typu willa-chałupinka) są małe drewniane, zwykłe...jednak złodzieje mają swoje powody, moze myslą, że jak masz takie wys. ogrodzenie, alarm i kraty to w środku trzymasz sztabki złota
    Ania
    ignavis sepmer feriae

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    mam ogrodzenie 1,20m. I nie uważam go za niskie, raczej za normalne. A dlaczego nie niższe? Ano żeby mi krowa sąsiadki nie właziła i nie sr.ała pod drzwiami wejściowymi.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  11. #11

    Domyślnie

    Na początku także chodziło mi po głowie zrobienia domu bez ogrodzenia ale w Polsce to dość mocno niekorzystne rozwiązanie.
    Dlaczego??
    Ano dlatego że nawet jak właściciele czworonogów wyprowadzają je na smyczy to pozwalają na to aby piesek obsikał koło samochodu innego sąsiada, drzweko pod płotem itd. Sądzę że przy braku ogrodzenia nie byłoby incaczej tym bardziej, że zawiść sąsiedzka jest nieokiełznana. No sorry ale jak widzę jednego sąsiada idącgo z psem.. ulicą, piesek podbiega do fiurtki innego sąsiada i wali kupę na samymn srodku wyjścia to jest to chore ale tak jest.

    Potem pomyślałem no oki bez się nie da więc zrobię takie oki 50 może 80 cm będzie fajnie wyglądać i byle sąsiad najwyżej nasra mi jednak przed posesją a nie na. Nie zrobiłem...
    Dlaczego?
    Ano dlatego, że dla dużego psa przeskoczenie takiego ogrodzenia to pikuś. A przecież synek sam będzie biegał na posesji, co gdyby takie psisko przeskoczyło ?? W życiu bym sobie tego nie odżałował...

    Obecnie mam nadal ogrodzenie tymczasowe, budowlane z lekkoą modyfikacją.

    Docelowo będzie wyskokości 1,5 m może ciut mniej ale nie niższe niż 1,20
    Dlaczego?
    Bo pies nie wskoczy, synek też będzie miał trydniej opuścić posesję w sposób niekontrolowany (zawiśnie na majtach ) , zrobię szczelne sztachety, może stare niemodne, ale czasami rzeczy przypadkiem pozostawionych z czystego roztargnienia pośpiechu poprostu nie widać zza płotu, większa prywatność.
    Napewno nie sposób na złodzieja konkretnego bo ten każdę ogrodzenie minie, choć trzeba przyznać, że takie 1,5 zawsze trudniej niż 50 czy 80 cm.
    Prawa autorskie do tego postu przysługują Kryspinowi

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    I dokładnie o to chodzi
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    I dokładnie o to chodzi
    zapomniałem jeszcze dopisać o sąsiedzie, który przy braku ogrodzenia lub niskim /wystarczy podnieść jedną nogę a potem drugą/ zapewne by sam wdekował się na posesję w celu poszukiwań właściciela.
    Poszukiwań by oczywiście dokonywał w 99% od strony tej najdalszej w stosunku do umiejscowienia właściciela tak zeby mógł zaczerpnąć wzrokiem jak najwięcej...

    Z mojej budowy... wchodzę z ogrodu przez taras do salonu idę do innego pokoju a z łazienki, w której glazurnik zdążył ułozyć płytki wychodzi sąsiad... patrzę na niego bez słowa a on szybko rzucił, że patrzę sobie... nosz qu.wa

    Potem pytam człowieka pracującego przed domem kiedy przyszedł. Okazuje się że błądził po budowie w poszukiwaniu mnie jakieś 10 minut... dom 135 m2 od tamtego czasu już zamykam furtkę, bramę itd.
    Prawa autorskie do tego postu przysługują Kryspinowi

  14. #14

    Domyślnie

    ......... po siedmiu latach zrobiłem w końcu ogrodzenie. Działka duża 1,2 ha, ogrodziłem coś 3000 m2. Jako, że jest to "chata za wsią" nie było problemu z ludźmi (kradzieże itp), za to ze zwierzętami kłopot przez cały czas. Króliki, zające, sarny, psy wędrowne, czasem krowa od sasiada na trawniku przed tarasem, czasami stadko świń, kury i kaczki cały czas obecne ..... I skończyło się. Od sierpnia br. ogrodzenie z siatki 1,25 m, podmurówka, słupki stalowe kwadratowe i brama - słupki klinkier.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kryspin
    Docelowo będzie wyskokości 1,5 m może ciut mniej ale nie niższe niż 1,20
    Dlaczego?
    Bo pies nie wskoczy...
    Tą wysokością i trudnością jej przeskoczenia przez psa może się nie kieruj zbytnio. Rodwajlerek (mieszaniec) moich rodziców mimo takiego płotu wychodzi sobie czasami na spacer. Czasami nawet z miejsca potrafi go przeskoczyć. Taka cwana bestia. Tak więc jak jakiś inny będzie chciał koniecznie zobaczyć co u Ciebie słychać, to sobie poradzi. Myślę, że należy do tej kwesti podejść tak jak ze złodziejem. Tylko "podstawowy" model zatrzyma, inny bardziej chcący już trudniej.
    Dywagacje nad kominkiem - Kominek Trocia

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał Kryspin
    Docelowo będzie wyskokości 1,5 m może ciut mniej ale nie niższe niż 1,20
    Dlaczego?
    Bo pies nie wskoczy...
    Tą wysokością i trudnością jej przeskoczenia przez psa może się nie kieruj zbytnio. Rodwajlerek (mieszaniec) moich rodziców mimo takiego płotu wychodzi sobie czasami na spacer. Czasami nawet z miejsca potrafi go przeskoczyć. Taka cwana bestia. Tak więc jak jakiś inny będzie chciał koniecznie zobaczyć co u Ciebie słychać, to sobie poradzi. Myślę, że należy do tej kwesti podejść tak jak ze złodziejem. Tylko "podstawowy" model zatrzyma, inny bardziej chcący już trudniej.
    Nie no z tym się licze że niektóre pieski także mają większe możliwości skoki, wykopy itd sam zresztą też widziałem wilczura wchodzącego po drabinie
    Prawa autorskie do tego postu przysługują Kryspinowi

  17. #17

    Domyślnie

    Kombinuję jak tu nie dać ogrodzenia...
    Nie mam zamiaru się odgradzać na 2metry,raczej myślę o odgrodzeniu przejścia "za" budynek,czyli tak by nie można było koło budynku przejść na tył.
    Podoba mi się styl amerykański,bez żadnych płotów z przodu i chyba tak zrobię.Myślałem nad posadzeniem żywopłotu przycinanego na max 1,20-1,30m,ale tylko w celu "zabudowania" skrzynki gazowej i odgrodzenie częśći "śmietnikowej"...Jak na wiosnę coś wykombinuję to wyślę zdjęcie.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Esperanza
    A ja chcilabym od frontu ogrodzenie z drewnianych sztachetek i metalowych slupkow tak 1.50 m.Zastanawiam sie tylko , czy koniecznie trzeba robic te podmurowke.Jakos uczulona jestem na nadmiar betonu ktorego na moim osiedlu jest pelno.Podmurowka jest konieczna, czy moge sobie ja odpuscic?.
    Nie jest.
    Prawa autorskie do tego postu przysługują Kryspinowi

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony