dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Igor_Celina
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    687
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie Działka z widokiem na północ - jaki projekt wybrać?

    Witam
    Czy ktoś miał ten sam problem.
    Działka widokowa ale na stronę północną czyli bez słońca.
    Gdzie postawić salon z widokiem na stronie pólnocnej czy ze słońcem na strone południową???
    Jaki projekt wybrać?
    Czy ktoś miał ten dylemat?

    Ja zastanawiam sie nad projektem Elena
    http://www.archipelag.pl/domek.php?K...500&ProjID=478
    (w gabinecie na parterze dodatkowe okno na północ i duże przesuwane drzwi do salonu żeby w razie potrzeby był integralną częscią salonu)

    Ułożenie domu wejscie i salon na stronę południową.

    Prosze o opinie

    Nawiasem projekt zany wszystkim Melania mi się bardziej podoba ale koszty budowy sa zdecydowania za duże

  2. #2

    Domyślnie

    A może dwa tarasy, żeby nie tracić widoku ,a drugi mniejszy od "ciepłej" np. zachodniej strony na chłodniejsze dni? Nie wiem jaki kształt ma działka, ale na ogół salon ma dwie ściany zewnętrzne, więc można pokombinować z wyjściami na pólnoc i zachód.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Melania --- no co Ty. Taki wielgachny dach.

    Elena według mnie jest ładniejsza i ciekawsza, bo ma antresolę. Poza tym to dach dwuspadowy daje większe pomieszczenia na poddaszu. W kopertowym masz duży odpad na skosy.
    Dziś znalazłam ten projek i przyznam się, że chyba zaczne się nad nim poważnie zastanawiać, bo mi się podoba.
    Odwróciłabym tylko gabinet z salonem i może połączyła garderobe z pokojem na poddaszu. A i dach od frontu to chyba w jednej płaszczyźnie a nie z takim podniesieniem jak jest w oryginale.
    Co Ty planujesz?
    pozdrawiam

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Igor_Celina
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    687
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    My juz zdecydowalismy ze to bedzie Elena. Tylze ze chcemy zamienic kuchnie miejscem z gabinetem na dole tworzac polotwarta kuchnie z jadalnia i salonem (nie wiem jak to dokladnir opisac ale mamy juz rozrysowane) Przekladamy schody na lewa sciane w salonie tak ze beda one otwarte, tym samym powstanie wieksza antresola na gorze (i wieksza kuchnia na dole bo znikna schody). Tam gdzie jest to pomieszczenie nr 7 w planie org. mniej wiecej bedzie wyjscie - tak nam sie udalo to zaplanowac ze bedzie tam miejsce na duza szafe lub cos w stylu garderoby. Tez zamierzamy polaczyc pierwotna garderobe z pokojem. I w sumie to chyba tyle z grubszych zmian. Zastanawialismy sie jeszce nad przesunieciem "tylniej" sciany o jakis 1 metr ...ale jezcze nie zdecydowalismy. Jak dobrze pojdzie to na jesien wylejemy fundamenty -dopiero. Ale nie ma nas w kraju i cala budowe odlozyc musimy na przyszly rok. Tyle ze papierki i wlansie moze fundament uda nam sie zrobic w tym roku.
    Napisz jesli podejmiesz jakies dzialania w celu realizacji Eleny
    Pozdrawiamy serdecznie papaa

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar inya
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    82
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Zdecydowaliśmy się na projekt Elena - już zamówiliśmy. Lada dzień dostaniemy.
    Co prawda działka ma wjazd od północy, ale dom będzie usytuowany na tyłach, więc "życie" będzie się toczyło z przodu domu. Dlatego też szukaliśmy projektu z salonem w przedniej części domu. Elena w wersji lustrzanej okazała się naciekawsza. Długo myśleliśmy nad DRIADĄ, jednak tu jest więcej pomieszczeń - zależało nam na gabinecie - dodatkowym pokoju na parterze. Również mamy kilka zmian. Po wprowadzeniu ich przez architekta opiszemy je dokładniej
    Mamy trochę obaw o uciekające ciepło przez antresolę i duże okna...ale podoba nam się takie rozwiązanie...coś kosztem czegoś...

    Jak coś więcej ruszymy, damy znać

    Pozdrawiamy

    Marta i Krzyś

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Igor_Celina
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    687
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    czesc

    W oststnich dniach powzielismy decyzje jaki dom bedziemy budowac i.... zrezygnowalismy z Eleny. Znalezlismy inny ktory bedzie wymagal mniej zmian wewnatrz Praktycznie poza oknami w salonie (mozliwe ze zamienimy na wieksze) nie mamy potrzeby zmian w ukladzie wewnetrznym scian.
    Wybralismy cos kompletnie innego niz Elena :
    http://www.dominanta.pl/projektowani...u_guliwer.html
    projekt Guliwer - dokladnei guliwer 2g z dwoma miejscami w garazu.
    projekt juz lezy na stole
    Wizualnie nie jet to to co Elena ale posiada wewnatrz wszystko co chcielismy.
    beda male zmiany ale minimalne. W Elenie musielibysmy caly dól przekombinowac

    A tak na marginesie Inya widze ze z Belchatowa piszesz. My tez jestesmy z Belchatowa... znaczy polowa nas - Igor dokladnie. Obecnie tam nie mieszkamy ale odwiedzamy od czasu do czasu. Szkoda ze ztrezygnowalismy z Eleny bo mozna by bylo dzielic sie uwagami nawet "na zywo"

    Pozdrawiamy
    Celina i Igor

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar inya
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    82
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ooojjjj

    No nic, będziemy prekursorami Eleny Nigdzie w necie nie znalazłam realizacji tego projektu (jedyny jest bardzo zmieniony, tylko wygląd zewnętrzny się zgadza).
    Wasz Guliwer - no no, zupełnie ładniutki Bardzo funkcjonalnie zaplanowany.

    W Bełchatowie wynajmujemy mieszkanie, mój mąż stąd pochodzi. Ale wracamy do mojego rodzinnego miasta - Piotrkowa. Tam będzie budowa.

    Pozdrawiam cieplutko.

    Marta

  8. #8

    Domyślnie

    mieszkam w domu z oknami w salonie na Pn, Wsch i Zach. i powiem jedno. jest to fatalne!!!! brak słońca południwego wszystkim nam doskwiera w takim stopniu, że postanowiliśmy się wyprowadzić.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar inya
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    82
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    qwert ale mnie zmartwiłeś
    Ja żyję nadzieją na to, że ten salon, z którego będzie wydzielony od strony południowej pokoik ścianką przesuwną (jak najbardziej przepuszczającą światło), ma okna na południe, zachód i północ...ten pokoik będzie rzadko odgradzany od całości, więc może światło południowe będzie wpadało...może coś pomoże antresola nad salonem z oknami w dachu...ale ona też od strony północnej...

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maciekCP

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Nam również podobała się Elena, ale z uwagi na kompletną niezgodność z miejscowym planem zagospodarowania (odległość pomiędzy przednią a tylną elewacją - własnymi słowami - nie większa niż 9 m) zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny nawiązujący do Eleny właśnie. I była to chyba dobra decyzja - ma wszystko to, co ładne w Elenie, ale usunęliśmy to, co nam się niezbyt podobało...


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony