dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie okrągły otwór co tam wstawić

    Witam mam otwór średnicy 74 cm wewnątrz i grubość muru to 22 cm nie wiem co tam wstawić jest to światło z salonu na klatke schodową, szkoda to zamurowywać. Myślałem nad czymś ala bulaj lub może pustaki szklane ale to jest koło co polecacie jakieś pomysły.

  2. #2

    Domyślnie

    Wątek obok jest o szybie ze szkla piaskowanego jako wypelnienie wlasnie podobnych luk, poszukaj. Luksfery be..
    Dla chcącego nic trudnego!

  3. #3

    Domyślnie Re: okrągły otwór co tam wstawić

    Cytat Napisał seweryn80
    Witam mam otwór średnicy 74 cm wewnątrz i grubość muru to 22 cm nie wiem co tam wstawić jest to światło z salonu na klatke schodową, szkoda to zamurowywać. Myślałem nad czymś ala bulaj lub może pustaki szklane ale to jest koło co polecacie jakieś pomysły.
    moze w ten otwór włożyc coś co wyglądało by jak stare oło u wozu lub coś na tą modłę no bambusowe lub słomkowe patyczki gęsto ułożone na sposób jak szprychy. da to fajny efekt a i wieczorem światło będzie ładnie przebijać do drugiego pomieszczenia. co o tym myślisz?

  4. #4

    Domyślnie

    ale to powinno być też dźwiękoszczelne bo na dole wszystko słychać

  5. #5

    Domyślnie




    Tak wygląda ten otwór nie wiem dalej co robić, Myślałem o bulaju ale jak mi zrobili wycene 800 zł to troche dużo.
    ps. widac też na drugim zdjęciu wnęke i wejście nie wiem jakie tu drzwi wymiar wejścia ma 120 cm drzwi o takich wymiarach raczej nie znajde jedynie przesówne proszę o poradę

  6. #6

    Domyślnie

    Wstaw witraż.
    Najlepiej taki naklejany na szybę, bo jakby coś to zawsze możesz zmienić.
    No i nie za bardzo pstrokaty.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  7. #7

    Domyślnie

    zależy w jakim stylu chcesz utrzymać wnętrze
    wydaje mi się, że każde rozwiązanie nie będzie tanie (no chyba, że to koło wozu )
    mi też witraż wpadł jako pomysł jak przedmówcy, ale taki prawdziwy to sporo więcej niż 800 PLN
    szkła bez ramy raczej nie wkleisz ze względów technicznych
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  8. #8

    Domyślnie

    może lustro ?
    No więc byłam inwestorem matko boska... "wybudowałam" EMILKĘ

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anirac
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    385
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Ja tez bym obstawiala witraz Zeby nie byl tandetny, czyli naklejany, a jednoczesnie nie powalajaco drogi, zrobilabym go sama. Ladne szklo, np. szynszyla, podkladasz projekt witraza i naklejasz plastyczny olow (dostepny w sklepach artystycznych, dla plastykow), potem przestrzen wypelniasz farba. Ale to pasuje oczywiscie do wnetrz eklektyczno-romantycznych, z zacieciem secesyjnym Jesli ma byc nowoczesnie - to moze byc bulaj, albo cos w japonskim stylu - np. pergamin i na nim zakratkowany motyw (oczywiscie szyba jakas musi byc, ale niewidoczna, zeby odbijalo sie swiatlo)

  10. #10

    Domyślnie

    Najtaniej, najpraktyczniej i najestetyczniej zamurowac. Według mnie otwór jest w głupim miejscu - za mała ściana, jakby za wysoko umieszczony, brak dobrej perspektywy na taki prześwit i ogólnie pretensjonalny pomysł do takiej małej tradycyjnej klatki schodowej. Szkoda kasy na okno okrągłe, a wszystkie inne pomysły typu witraż, dekoracje "rustykalne", "japońskie" itp według mnie będą ni w pięć ni w dziewięć i podkreślą jeszcze bezsens tego rozwiązania.

  11. #11

    Domyślnie

    Papieram El-kę!
    Najtaniej i najładniej

  12. #12

    Domyślnie

    ja bym tam rure odprowadzajaca pare z suszarki z piwnicy poprowadzil tylko musialbys jakas redukckje znalezc

  13. #13

    Domyślnie

    A ja bym zostawiła tak jak jest,bez rzadnych bibelotów,prosto i nowocześnie

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał siggi&alka
    ja bym tam rure odprowadzajaca pare z suszarki z piwnicy poprowadzil tylko musialbys jakas redukckje znalezc

  15. #15

    Domyślnie

    Wydaje mi sie że jest to fajny element we wnętrzu, aby było ładnie i niedrogo proponuje wstawic szybę i pomalowac. Jest to niewielka powierzcnia wiec zamiast drogiego witrażu można pomalowac samemu, jeśli samodzielne wykonanie malowidła udającego witraż jest zbyt trudne ( musi to jednak byc zrobione starannaie aby było ozdobą) to dac tylko jeden kolor, pasujący do reszty wnetrza. Mozna tez wmontowac półeczkę od strony pokoju i postawic jakies kwiaty czy rzeźbę, czy co tam lubisz.
    Ja mam długa szybę między sionką a pokojem. Myslałam aby sama pomalowac cos na podobieństwo witrażu ( tak jak tu ktos doradził) ale boję sie o efekt, artystką nie jestem, może wyjśc nierówno. Zamawiam więc witraż a to ponad tysiąc zl.
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    KSERO

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    506
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Coś w stylu akwarium nie jest złym pomysłem.
    Do środka można nasypać kolorowych kamieni, szkiełek, muszelek, piłek, słoników, piasku.
    Jak ktoś lubi coś nietypowego, to np krótkich ołówków i kredek, guzików, resoraków.

    Szybę można pomalować nie tylko fatbami do szkła,
    ale również farbkami do robienia witraży dla dzieci (nie podświetlać, bo się stopi).
    Dla mniej wprawionych pod szybę wkładamy dowolny obrazek, a na szybie malujemy.
    Witraż ztobiony farbkami do witraży dla dzieci,
    jak nam się znudzi można po prostu wymianić na nowy.
    Cena kompletu farbek to ko 8zł - schną 1-1,5dnia.

    Lub można przenieść tam lampę,
    wstawić okrągłu podświetlony od spodu zegar

    Co jest z drugiej strony? Za płytą gips karton?
    Na jakiej wysokości wychodzi otwór w salonie?

    Jeśli chodzi o okrągłość otworu, to poszukałabym okrągłej ramy
    (na obrabiarce CNC w drewnie da się wyciąć wszystko, nawet słonia )
    i dobrego szklarza, który potrafi okragłe szybki robić.

  17. #17

    Domyślnie

    w środku jest na wysokosci 150cm karton gips jet tym czasowo bo jak coś wymyśle to go wytne i wykonam, jeśli nie nie wymysle to zamuruje

  18. #18

    Domyślnie

    Podoba mi sie pomysł z akwarum ale rybkom tam chyba będzie za ciasno.
    Raczej daj dwie szyby a pomiędzy nie cos fajnego, np. piasek warstwami o różnych odcieniach ( znajomi z różnych plaż nadmorskich przywożą piach i sypią warstwami do szklanego dużego naczynia, niby piach to piach a jakie różne odcienie) Możesz tez wmontowac jakieś ciekawe oświetlenie w kolorowej szklanej oprawie. powodzenia
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  19. #19

    Domyślnie

    szukając pomysłu na witraż znalazłam coś takiego, może jeszcze przyda sie
    [img]
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony