dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Histereza na ile ustawiona?

Głosujących
15. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1

    3 20,00%
  • 2

    7 46,67%
  • 3

    1 6,67%
  • 4

    1 6,67%
  • 5

    3 20,00%
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Ile stopni Histerezy macie w kotłach na ekogroszek?

    Jak w temacie, czy regulowaliście histerezę i czy według Waszych ustawień jak jest lepiej, więcej czy mniej stopni?.

  2. #2

    Domyślnie Re: Ile stopni Histerezy macie w kotłach na ekogroszek?

    Cytat Napisał Leszko
    Jak w temacie, czy regulowaliście histerezę i czy według Waszych ustawień jak jest lepiej, więcej czy mniej stopni?.
    Dla ułatwienia niechcących odpowiadać zrobiłem ankiete może bedzie łatwiej

  3. #3

    Domyślnie

    ja o0sobiście mam 1 stopień.Im mniej ci spadnie na piecu tym szybciej piec ci się załączy i zacznie podawać węgiel przez co masz mniejsze straty w temperaturze.Tak mi się wydaje

  4. #4

    Domyślnie

    Szok jest tylu użytkowników kotłów na ekogroszek, a tylko dwóch podało którym bardzo dziękuję za ankietę.

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    u nas ustawione na dwa. temper zad 45st, 22 sek nadmuch, coś tam 50 sek.. coś tam 3 min... jest ciepło rozpalony po wielu próbach w czwartek - zapisane na karteczce (która jest na piecu ) wieczorem mogę podać dokładniej

  7. #7

    Domyślnie

    posiadaczy kotłów jest wielu, lecz mało który zagląda na forum już po budowie

    Ja piec na groszek mam ale jeszcze nie użytkuje ,jak zacznę grzać to napisze

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris2222
    posiadaczy kotłów jest wielu, lecz mało który zagląda na forum już po budowie

    Ja piec na groszek mam ale jeszcze nie użytkuje ,jak zacznę grzać to napisze
    A ja właśnie jeste po budowie i teraz mam więcej czasu żeby zajrzeć na forum,wiadomo też zimą długie wieczory to można posiedzieć przy kompie

  9. #9

    Domyślnie

    Racją jest że zazwyczaj rzadziej zagląda się na forum po budowie. Jeżeli już to na "swoje" wątki.

    U mnie jest 2 st. A piec mnie ciągle pozytywnie zaskakuje. W sumie to w tym sezonie dopiero drugi zasobnik (wcześniej paliłem drewnem - pozostałościami z budowy).

    Chałupa prawie 200 m2, garaż nieogrzewany, brak drzwi wewnętrznych - "ciągnie" od garażu (drzwi będą w przyszłym tygodniu , no i przez 6 dni piec spalił mi 80 kg ekogroszku. Jak wstawię drzwi wewnętrzne i odetnę wiatrołap i garaż powinno być jeszcze lepiej.
    Dodam, że mam sterownik pokojowy i widzę, że dużo daje.

    Pozdrawiam
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  10. #10

    Domyślnie

    U mnie stopnie trzy
    Od 17.12.2007 na swoim

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał piejar
    U mnie stopnie trzy
    Czy próbowałeś przy innych stopniach, jakie były różnice? Wiem że przy jedynce za często piec pracuje, ale przy trójce nie próbowałem ja mam na 2

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    I ja mam 2 , nie probowalam inaczej.
    Myslisz , ze warto ?
    Moim zdaniem piec bedzie za dlugo chodzil jesli nastawie na 3 st.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał rrmi
    I ja mam 2 , nie probowalam inaczej.
    Myslisz , ze warto ?
    Moim zdaniem piec bedzie za dlugo chodzil jesli nastawie na 3 st.
    Nie wiem czy warto na razie nie będę próbował, umnie na dwójce piec chodzi średnio 7min (6-9min) i średnio pracuje co 40-50minut przy temperaturze na zewnątrz około 0 st.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Rozumiem , ze masz przerwe przepalania na 40 minut , tak?
    U mnie na 20 i wciaz boje sie , ze zagasnie
    Wiem wiem , on tam sobie przedmuchuje Moze wlasnie dlatego , ze mam przerwe 20 minut pali dosc duzo ?
    Wciaz zwalamy wine za zuzycie na nowy i duzy dom , ale ja sadze , ze mozna spalanie zmniejszyc.
    Jak uwazasz ?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał rrmi
    Rozumiem , ze masz przerwe przepalania na 40 minut , tak?
    U mnie na 20 i wciaz boje sie , ze zagasnie
    Wiem wiem , on tam sobie przedmuchuje Moze wlasnie dlatego , ze mam przerwe 20 minut pali dosc duzo ?
    Wciaz zwalamy wine za zuzycie na nowy i duzy dom , ale ja sadze , ze mozna spalanie zmniejszyc.
    Jak uwazasz ?
    Czas przerwy też mam na 20 minut,tylko jak temperatura spadnie na piecu to włacza sie piec i podgrzewa temperaturę do zadanej temperatury i chodzi średnio 7minut, potem jak znowu temperatura spadnie na piecu to znowu się włącza piec i tak w kółko średnio wychodzi jak pisałem wcześniej 40-50minut, ale w miedzy czasie załapie się na dwa 20 minutowe tzw.czasy przerwy przepalania

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony