dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Polowanie na tanie materiały... kiedy kupować

    Witajcie,

    Wyczekuje momentu, kiedy materiały będą najtańsze. Nie mam doświadczenia budowlanego, ale intuicja podpowiada mi, że to może być przełom roku.

    Proszę o wasze rady, chyba że każdy w tym względzie gra na własną rękę

  2. #2

    Domyślnie

    ja nie myslalbym "kiedy", ale "jak" ....
    po pierwsze nie sadze, zeby nastal okres tanszych materialow, a po wtore ile i co chcialbys kupic ?? i tak nie kupisz wszystkiego, a najdrozsze tematy to wykonczeniowka i koszty robocizny.

    lepiej ulozyc sie z dostawcami dlugofalowo, ustalic rabaty, dogadac sprawy transportu, poszukac znajomych rowniez budujacych i dzialac wspolnie ....

  3. #3

    Domyślnie

    Fakt - nie wyraziłem się jasno.
    Mam na myśli głównie max'y, bloczki bet., stal, dachówkę i może jeszcze drewno na więźbę.

    Materiały te są drogie, jednak ostatnich miesiącach można zauważyć pewne wahnięcia. Jeśli np. mam kupić 7 tys maxów to każde 10gr na sztuce daje na całości 7 stów. Więc jest też o co walczyć.

    jacekp71 - w sprawach transportu doradzasz mi w innym pytaniu - dzięki za kompleksową pomoc

    Nie wiem czy da się ułożyć długofalowo z dostawcami

  4. #4

    Domyślnie

    też mam podobny "problem" i zastanawiam się czy kupować pustaki w grudniu czy na przełomie stycznia i lutego?? był już gdzieś ten wątek i właśnie doradzali na styczeń/luty niż grudzień, ale róznie to może być

  5. #5

    Domyślnie

    Po pierwsze na początki roku każdy producent podnosi ceny.
    Po drugie - na koniec każdego roku firmy MUSZĄ wykonać swoja załozoną sprzedaż więc sa bardziej skore do rabatów.
    Po trzecie każda hurtownia posiada na koniec roku okreslone stany towarowe których chętnie sie pozbądzie - to argument za rabatami.

    Po wtóre trzeba rozmawiać i negocjować ceny,

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    czyli grudzień przed świętami?
    też tam sobie właśnie zakładałam... dodatkowy atut to święta...wiedaomo-zima to martwy sezon a na święta każy chciałby mieć na wielką choinkę i dużo prezentów...sprzedawcy i właściciele składów też

    mam do kupienia jeszcze wełnę, styropian, płyty kg ...czekam do grudnia...jeszcze miesiąc
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  7. #7

    Domyślnie

    Rozmawiałem wczoraj ze sprzedawcą mat. bud. Jest zdziwiony aktualnym popytem na materiały. Jeszcze 2-3 tygodnie materiały leżały na składzie i wydawało im się, że szykuje sie zastój w handlu. Teraz (kiedy spadł śnieg ) wszystkie materiały "zeszły" (mam na myśli głównie pustaki).

    Powiedział mi że mogę się zapisać w kolejce. Z cegielni, z której wożą (Harasiuki) będą za miesiąc .

    Czy nas "polujących" jest więcej? A może niektórzy założyli sobie, że jak już spadł śnieg trzeba kupować? Idzie zgłupieć.

  8. #8

    Domyślnie

    no to rzeczywiście dziwna sytuacja, tutaj w Krakowie materiałów pod dostatkiem, dlatego cały czas mam dylemat: grudzień czy luty, ehh co za życie

  9. #9

    Domyślnie

    My też mamy podobny dylemat- kupować teraz czy poczekać na wiosnę. W jednym składzie cena maxa wzrosła w porównaniu z początkiem listopada o 10gr. Nie jest to dużo na 1 sztuce ale na paru tysiącach już widoczna niestety

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monis
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.402
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    124

    Domyślnie

    Ja już szukam po składach budowlanych i proszę o wycenę. Róznica nawet 700 zł między hurtowniami a to zawsze coś.
    Planujemy kupić cegły i pustaki jeszcze w tym roku. Rozglądam się już też za dachówką ceramiczną... Słuchy chodzą, że po nowym roku ceny dachówek mają iść ok 5 % w górę...

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Ten sam problem ...
    ja myśle ze chyba jeszcze wgrudniu przed świetami kupie

  12. #12

    Domyślnie

    Chciałby zauważyć, że jak wszyscy będą chcieli kupić w grudniu przed świętami to w hurtowniach zrobi się tłok a ceny pójdą w górę. A potem ludzie będą płakać, że drogo kupili, sami są sobie winni. Kto będzie kupował na wiosnę jak wszycy kupią zimą?
    Johan

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał martinez44
    Chciałby zauważyć, że jak wszyscy będą chcieli kupić w grudniu przed świętami to w hurtowniach zrobi się tłok a ceny pójdą w górę. A potem ludzie będą płakać, że drogo kupili, sami są sobie winni. Kto będzie kupował na wiosnę jak wszycy kupią zimą?
    niby to ma sens, ale nie do końca......bo wiosną większość rusza do składów, nie wszyscy lubią albo chcą trzymać na działce materiały..to jedno
    a drugie primo...patrząc na średnią z dotychczasowych lat od marca zawsze ceny ruszają w górę, chociaż cuda się zdarzają

  14. #14

    Domyślnie

    Ceny obecnie są i tak bardzo wysokie. Ceny na wiosnę nie bradzo mają jak pójść w górę to import z Niemiec i Austrii jest bardzo aktywny. Przy cenie na porotherm 25pw powyżej 6zł w detalu opłaca się go przywozić - dla W-wy będzie to jakiej 6,3 zł). Napewno krajowi producenci spróbują wywindować ceny zimą. Sutuacja jest inna niż w 2007 roku gdzie popyt napędzała ulga VAT która miała zniknać w tym roku. W lipcu kiedy okazało się, że ulga będzie zniesiona ceny zaczeły spadać, ale wielu jeleni zostało (kupowali maksa za 5-7 zł, bo też rzekomo miało być drożej). A każdy zrobi jak chce.
    Johan

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony