dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kylomil

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    2

    Domyślnie ceny materiłów budowlanych

    PO RAZ PIERWSZY

    w zasadzie już rozpocząłem budowę , bo świeżo zalałem fundamenty i nastepny mój krok to zakup materiałów, czyli pustaki (będzie z białego) , cegły , bloczki itp... no i pytanie z serii do wróżki, ale może ktoś z Was ma bardziej rzeczywiste informacje. Czy warto już je kupować juz teraz czy poczekać jeszcze kilka miesięcy? Wspomnę tylko że mury ruszają w górę na początku lipca. Chcę kupić materiały teraz ponieważ wszędzie w składach mówią że to najlepszy czas. Z tym że kolejek nie ma to się zgodzę, ale czy CENA jest najlepsza , nie wiem.

    Może Ktoś z Was ma informacje w tym temaci. Z góry dziękuję

  2. #2

    Domyślnie

    Ja zaczynam budowę wczesną wiosną. Znajomy budowlaniec już dawno nam powtarza, żeby modlić się o ostrą zimę i wtedy kupować materiały. Pewnie najlepiej styczeń, luty.
    Z drugiej strony część firm od 1 stycznia może podnieść ceny. Wiem, że Viesmann ma zamiar podnieść ceny o 13%...
    Dlatego powoli warto się do tego przymierzyć już jak najszybciej
    Udanych wyborów
    Pozdrawiam

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kylomil

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    chyba rzeczywiście nie ma co czekać.
    dzięki , pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie Re: ceny materiłów budowlanych

    Cytat Napisał kylomil
    PO RAZ PIERWSZY

    w zasadzie już rozpocząłem budowę , bo świeżo zalałem fundamenty i nastepny mój krok to zakup materiałów, czyli pustaki (będzie z białego) , cegły , bloczki itp... no i pytanie z serii do wróżki, ale może ktoś z Was ma bardziej rzeczywiste informacje. Czy warto już je kupować juz teraz czy poczekać jeszcze kilka miesięcy? Wspomnę tylko że mury ruszają w górę na początku lipca. Chcę kupić materiały teraz ponieważ wszędzie w składach mówią że to najlepszy czas. Z tym że kolejek nie ma to się zgodzę, ale czy CENA jest najlepsza , nie wiem.

    Może Ktoś z Was ma informacje w tym temaci. Z góry dziękuję
    Wczoraj na "Wieczorze Andrzejkowym" dowiedziałem sie że już drożeją.

  5. #5

    Domyślnie

    Wczoraj rozmawiałem z handlowcem z firmy w celu dokupienia 300 sztuk cegły modularnej i okazało się że od tego tygodnia cena idzie do góry, ale mało tego facet twierdzi że w przyszłym tygodniu będzie kolejna podwyżka! To prawdopodobnie oznacza że nie będzie wcale łatwo kupić coś taniej. Bo myślę że wiele osób liczyło że w tzw sezonie martwym kupi materiały taniej. Ja zamierzam jeszcze kupić pewne materiały w tym roku m.in. dachówkę i zastanawiam się nad zakupem styropianu. Myślę że to developerzy są główną siłą napędowa na rynku a oni jednak cały rok budują dlatego tzw sezon martwy nie istnieje i to może również w 2008 roku spowodować że ceny znowu będą rosły.
    Pocieszeniem jednak są nawiązane w bieżącym roku kontakty krajowych hurtowni z dostawcami z sąsiadujących krajów

  6. #6

    Domyślnie

    Ceny zaczęły rosnąć bo wiele osób czekało na grudzień żeby kupić taniej. Kumulacja zakupów w tym miesiącu spowoduje wzrost cen na mat. ścienne. Sporo osób zajmuje się też spekulacją na tym rynku co powoduje windowanie, cen (co okresowao może spowodować panikę). Proszę zauważyć że ceny pozostałych materiałów stoją (a popyt jest niewielki). W odróżnieniu do roku poprzedniego, duży jest jednak import co zablokuje większy wzrost cen na wiosnę. Możliwe, że teraz właśnie za max'a (bo ten drożeje najbardziej) trzeba będzie zapłacić najdrożej.
    W Polce developerzy budują 5% budynków (odsyłam do danych GUS) - ich wpływ na ceny jest raczej nieduży.
    Johan

  7. #7

    Domyślnie cena bloczka

    My juz kupiliśmy bloczki na ściany suporeks.
    Cena w ciągu tygodnia zaczela isc do góry, na razie jakieś 0,8 zł . Znajomy ma kuzyna w dużej hurtowni i mówi że nastepne zamównia ze sklepów i hurtowni realizowane są juz w wyższych cenach. Wiec chyba taniej nie będzie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony